Rubrika
12.01.13,09:38
Neviete mi náhodou poradiť ako, poprípade kde by som mala začať? Viem len jej priezvisko za slobodna, viem že je vydatá, ale ostatné spolužiačky, ktoré som náhodne stretla a ktoré mi o tom povedali, nevedia jej priezvisko ako vydatá, a viem starú adresu, kde bývala s rodičmi. No keď som pozrela do posledných Zlatých stránok, už po takým priezviskom je len jeden človek ( nie jej ocko) a na úplne inej adrese. Na matrike mi budú ochotní povedať jej priezvisko, poprípade aj bydlisko, keď ostala v našom meste bývať?
Ďakujem vopred za všetky rady.
KoxXxo
12.01.13,08:44
Určite skús Facebook (https://www.facebook.com/).
luja5
12.01.13,08:59
Skús začať na starej adrese u tých, ktorí sa tam nasťahovali po rodine spolužiačky, zájsť si tam a prípadne sa opýtať aj ich bývalých susedov, možno budú vedieť, kam sa rodina presťahovala a budú ochotní poradiť, pomôcť.
pepsikova
12.01.13,09:01
...určite máte nejaké mestské noviny...skús dať inzerát, že hladáš spolužiakov...
...alebo na stránke "spolužiaci.sk" si urob triedu...
..matrika ti nesmie prezradiť adresu..
arizona
12.01.13,09:07
Skus na adrese jej rodicov. Ak tam aj rodicia uz nebyvaju, vzdy sa najdu susedky, co vedia poradit.
Ak byvala na dedine, skus obecny urad,alebo postu,hlavne starsie pracovnicky ludi poznaju.
arizona
12.01.13,09:12
Dav
12.01.13,09:14
Skús napísať list rodičom, zavolať na číslo zo Zlatých stránok menovcovi, poprezeraj Facebook-hľadaj nielen ju, ale aj, ak si poznala, niekoho z jej blízkych. Pozri si aj Živnostenský register a Obchodný register - možno nájdeš rovnaké meno, adresu. Na matrike Ti nebudú chcieť povedať meno. Ešte je možnosť požiadať policajtov, aby "pomáhali a chránili" ale meno nepovedia ani oni. Vytvor na stránke Spolužiaci triedu a možno sa tam prihlási. Ďalšie spôsoby pátrania sú podľa toho, či pochádza z malej obce, alebo väčšieho mesta, a či ju chceš vypátrať rýchlo, alebo máš viac času.
hubatá
12.01.13,09:43
Existuje aj stránka www.spoluziaci.sk.
Ale určite je lepšie začať osobne tam, kde ste skončili: opýtať sa v mieste bydliska starších susedov ktorí tam zostali bývať a určite si spomenú že: "jej mama, otec, brat mi raz spomínali, že naša ...... sa vydala do ...... a potom sa presťahovala tam a tam". Pýtať sa starších alebo seberovných, zazvoniť u tých ktorí s nimi menili byt, možno im došla ešte nejaká oneskorená pošta, faktúra ktorú im odovzdali.

Mne sa tak podarilo nájsť kamarátku z detstva: opýtala som sa tam kde jej stopa končila starších susedov, tí sa opýtali mojich rovesníkov zo školy čo zostali v meste na sídlisku bývať. Ak takých susedov už nenájdeš, pomohol by aj oznam na dverách bytovky kde jej stopa končí, uviesť aj mená jej súrodencov a mali by sa ti ozvať minimálne tí, ktorí s nimi menili byt. Dnes je ťažko hľadať podľa zamestnania, ale možno pre starších aj to by bolo vodítko a rozpamätali by sa kde naposledy robila, prípadne s kým.
My sme sa s kamoškou stretli na cintoríne o Všesvätých pri hroboch našich rodičov. Tak ma napadá pri tejto príležitosti spýtať sa aj na cintoríne kto platí za hrob, určite to bude niekto z jej rodiny.
Dáša_
12.01.13,09:47
alebo pridaj nacionále sem :D , niekto sa možno nájde ...
arizona
12.01.13,09:51
Ja som raz hladala kamosku z detstva.Poznali sme sa na prazdninach na mieste,kde som uz dlhe roky nebola, takze som sa nemala koho spytat.
Spomenula som si na meno jej brata. Nastastie, muzom sa priezviska nemenia,takze som ho nasla na FB a napisala mu...takze som sa ku kontaktu dostala cez rodinu.

Inak, na FB si mnohe zeny udavaju aj priezvisko za slobodna, takze skus aj tak.
Alebo skus vyhladat podla skoly, ci triedy. Vela tried uz ma zalozeny profil,len treba googlit ;)
Ice dive
12.01.13,10:48
ak vieš dátum narodenia, tak na žiadosť a poplatok tušim 3 € by ti vedeli povedať adresu trvalého pobytu... aj tu http://www.minv.sk/?register-obyvatelov

ak vieš jej meno za slobodna bývalú adresu a prípadne približný vek (ak ste boli spolužiačky +/- rok narodenia prípadne mesiac) a vieš isto, že býva asi na Slovensku ... tak mi pošli tieto údaje do SS a skúsim sa na to pozrieť:-) a dám ti vedieť cez SS
Rubrika
12.01.13,18:57
Ďakujem za všetky rady. Mamka jej dávnejšie zomrela a ocko jej býval na starej adrese. No keď som minulého roku pozrela Zlaté stránky, už tam jeho meno nebolo. Má sestru, vydatú, meno viem, ale priezvisko nie.:( Už som viackrát myslela, že zavolám na tel.č. s ich priezviskom, ešte stále som na to nenabrala odvahu. Sme z jedného mesta, a pokiaľ viem, tak aj ona sa tu vydala. A rodné číslo neviem. Na Facebooku nie som prihlásená, tak že neviem či tam je alebo nie.
Anik
12.01.13,20:23
Neviete mi náhodou poradiť ako, poprípade kde by som mala začať? Viem len jej priezvisko za slobodna, viem že je vydatá, ale ostatné spolužiačky, ktoré som náhodne stretla a ktoré mi o tom povedali, nevedia jej priezvisko ako vydatá, a viem starú adresu, kde bývala s rodičmi. No keď som pozrela do posledných Zlatých stránok, už po takým priezviskom je len jeden človek ( nie jej ocko) a na úplne inej adrese. Na matrike mi budú ochotní povedať jej priezvisko, poprípade aj bydlisko, keď ostala v našom meste bývať?
Ďakujem vopred za všetky rady.

Budem Vám určite pripadať paranoidná, ale jaksi vôbec z toho nemám dobrý pocit. Určite by som to riešila tak ako ste tu písali, cez známych a ich známych a inzeráty
Radšej ani nebudem písať ďalej.
Ospravedlňujem sa za názor možno nevhodný, ale zato môj.
Ak som sa niekoho dotkla tak sa ospravedlňujem.
wagner
12.01.13,20:31
Ďakujem za všetky rady. Mamka jej dávnejšie zomrela a ocko jej býval na starej adrese. No keď som minulého roku pozrela Zlaté stránky, už tam jeho meno nebolo. Má sestru, vydatú, meno viem, ale priezvisko nie.:( Už som viackrát myslela, že zavolám na tel.č. s ich priezviskom, ešte stále som na to nenabrala odvahu. Sme z jedného mesta, a pokiaľ viem, tak aj ona sa tu vydala. A rodné číslo neviem. Na Facebooku nie som prihlásená, tak že neviem či tam je alebo nie.
Je problém ísť pozrieť na tú adresu, kde bývala? Nový majiteľ Ti možno povie niečo o nich, lebo ak otec zomrel, nový majiteľ to musel kúpiť len od dedičov. A tam máš meno minimálne jedného dediča, podľa toho zistíš čo potrebuješ. Chce to iba zdvihnúť zadok a hľadať. Veď Košice nemajú milión obyvateľov. Ak nemáš odvahu, tak potom nehľadaj. Ale kto chce nájsť, nájde.
Mária27
12.01.13,21:17
Netreba zabudnúť na poštárku, možno je tam stále tá istá. Ak mala nové priezvisko na schránke nejakú dobu, poštárka si to môže spomenúť. Pri presťahovaní si poštári niekedy píšu nové adresy do zošita - a ten nekupujú každý rok nový ... :)
nika.sum
12.01.13,22:22
Ja som patranim a telefonavanim nasla niekolko spoluziacok pri organizovani stretavky. Skus aj stranku spoluziaci.sk ci tam nie je. A na FB ma po 16 rokoch nasla kamaratka z Ruska.
buchač
13.01.13,07:31
Neviete mi náhodou poradiť ako, poprípade kde by som mala začať? Viem len jej priezvisko za slobodna, viem že je vydatá, ale ostatné spolužiačky, ktoré som náhodne stretla a ktoré mi o tom povedali, nevedia jej priezvisko ako vydatá, a viem starú adresu, kde bývala s rodičmi. No keď som pozrela do posledných Zlatých stránok, už po takým priezviskom je len jeden človek ( nie jej ocko) a na úplne inej adrese. Na matrike mi budú ochotní povedať jej priezvisko, poprípade aj bydlisko, keď ostala v našom meste bývať?
Ďakujem vopred za všetky rady.
...to ste nemali AD REVIDENDUM ???...
Alebo ste mali a dotyčná osoba nedošla ???

Lebo naša trieda mala stretko roku pána 2011 po tých 35 rokoch a došlo nás z tých 40 v triede cca 32 ( ??? ) ...
Traja dali síce už kapurkovú , ale o ostatných boli tiež informácie ...

No neviem , ale sú aj iné chodníčky , ktoré sa dajú využiť ....
buchač
13.01.13,07:44
...júúúúj....neverím , že by jeden poštár vydržal na jednom obvode tak dlho ....
Ice dive
13.01.13,08:29
Ďakujem za všetky rady. Mamka jej dávnejšie zomrela a ocko jej býval na starej adrese. No keď som minulého roku pozrela Zlaté stránky, už tam jeho meno nebolo. Má sestru, vydatú, meno viem, ale priezvisko nie.:( Už som viackrát myslela, že zavolám na tel.č. s ich priezviskom, ešte stále som na to nenabrala odvahu. Sme z jedného mesta, a pokiaľ viem, tak aj ona sa tu vydala. A rodné číslo neviem. Na Facebooku nie som prihlásená, tak že neviem či tam je alebo nie.

asi sa hneď po strednej nevydala tiež to chvíľu trvalo... tak ak vieš aj pôvodné priezvisko pred vydajom a +/- vek, mesto a pôvodnú adresu (stačí ulica nemusí to byť presne) tak sa na to viem pozrieť... pokiaľ sa teda nevolala nejakým dosť rozšíreným menom (ako napr. Kováčová, Tothová a pod..) nemal by to byť problém
Rubrika
17.01.13,18:51
No mali sme po 5 a 10 rokoch. Potom to už nemal kto organizovať.
Rubrika
17.01.13,18:52
Bola som na stránke spoluziaci.sk, no tam treba odpovedať na otázku keď sa chcem dostať do uvedeného roku. A to ja neviem. Je tam len rok, ale triedy nie sú uvedené.
buchač
17.01.13,18:59
Bola som na stránke spoluziaci.sk, no tam treba odpovedať na otázku keď sa chcem dostať do uvedeného roku. A to ja neviem. Je tam len rok, ale triedy nie sú uvedené.


Rubrika
Senior Member
Členom od:
14.06.07
Miesto:
Košice


Pre tú srandu ;).....nože šmar školu ....a poprípade rok maturity ...:rolleyes:
Rubrika
18.01.13,06:15
A pre tú srandu šmaríš školu a rok maturity aj ty?:)
SEŠ J.Bačíka, r.1989. Chceš aj triedu?:)
buchač
18.01.13,06:41
A pre tú srandu šmaríš školu a rok maturity aj ty?:)
SEŠ J.Bačíka, r.1989. Chceš aj triedu?:)
...šak o mne je známe , že som maturoval spolu s Gombitovou ...síce ja v riadnom termíne a ona až neskôr ...:rolleyes:
...na Solovjevku chodilo zopár známych , ale o trochu skôr ako Ty ...

Takže sa len zaregistruj na tých linkoch ...