xfg
12.01.13,16:40
Nepodarilo sa mi maľovanie izby. Keďže som použil príliš hustú disperznú farbu, ostali po maľovaní fľaky - presnejšie nerovnomerný náter. Tam kde som dal veľa farby sú ostrovčeky náteru hrubé a hladké, tam kde bola farba menej hustá je zas náter tenší a drsnejší-teda horšie odrážajúci svetlo, čo vyzerá ako tmavé čmuhy - proste katastrofa:mee:.

Už sú na stene celkovo 3 nátery + penetrácia. Vďaka tomu, že náter je hrubý , zistil som že sa dá brúsiť, a preto ma napadlo, či by sa to nedalo zachrániť brúsením. Brúsením by som vyrovnal drsnosť náteru a odraz svetla by bol rovnomerný - čím by sa odstránili tie tmavé čmuhy.

Dalo by sa to brúsiť hladíkom s brúsnou mriežkou na sadrokartón ? Ak áno, akú hustotu ôk by tá mriežka mala mať ?

Alebo poznáte ešte iný spôsob ? Prosím Vás poraďte mi.

Vopred Vám ďakujem.
srska
12.01.13,15:42
najjednoduchšie - umyť steny a namaľovať znovu
220870
12.01.13,15:51
Pokiaľ je to vodou umývateľná farba tak najjednoduchšie umyť .Tou mriežkou sa to dá brúsiť.Môžete brúsiť tou najhrubšou mriežkou 80-kou.
xfg
12.01.13,16:14
Ďakujem za odpovede, - ale umývať stenu po troch náteroch je to posledné čo mám chuť robiť.

Čo sa týka tej mriežky . ide mi o to aby som ten zlý náter vyhladil - preto sa chcem spýtať či by nebola vhodná skôr čo najjemnejšia mriežka.

Ďakujem.