palo238
12.01.13,20:31
Mal by som jednu otázku ohľadom druhého dôchodkového piliera. Mám 44 rokov môj príjem v hrubom je od 700 do 800 eur som tam od začiatku má zmysel zostať v tomto piliery.
Ďakujem za názory.
freddy87
12.01.13,19:36
Môj názor je, že áno.
220870
12.01.13,19:37
Podľa mňa je to jedno či vám ukradne nasporené peniaze Fico alebo správca fondu.
pavol54
13.01.13,06:37
Mal by som jednu otázku ohľadom druhého dôchodkového piliera. Mám 44 rokov môj príjem v hrubom je od 700 do 800 eur som tam od začiatku má zmysel zostať v tomto piliery.
Ďakujem za názory. Ak dokážeš rozoznať dobrú radu od hlúpej, žiadnu radu nepotrebuješ.
palo238
13.01.13,10:13
Je mi to jasné že je to jak veštenie z gule keď sa pravidlá menia .Otázka je čo bude za ďalších desať rokov .
freddy87
13.01.13,10:59
Dám ti dobrú radu, už teraz si začni vytvárať vlastný dôchodok a nespoliehaj sa na štát. Je jedno, či máš druhý pilier alebo nie. Aj tak z toho nebudeš na dôchodku spokojný, pokiaľ sa nespoľahneš sám na seba. Čo sa týka 2P, tak sa rozhodni, či chceš zasponzorovať cez SP sociálne slabé rodiny, štát, nezamestnaných, stavanie dialnic a podobne. Pokiaľ nie, tak si ho nechaj a nerieš. Hlavne vytváraj súkromný kapitál.
pavol54
13.01.13,11:42
Najhoršie na tom je že druhý pilier je LEN u ukladaní peňazí odpočítateľných od daňového základu do VYBRANÝCH SÚKROMNÝCH FIRIEM s minimálnym úročením. Je to diskriminácia iných ktorí by tvoje peniaze zúročili lepšie lenže nie sú daňovo uznaným výdavkom. Prakticky v deň odchodu do dôchodku tieto peniaze dostaneš a budeš musieť vložiť do nejakej firmy(ešte sa nevie akej) ktorá ti bude vyplácať dôchodok. Tak prečo by som ja nemohol do takejto firmy pred dôchodkom doniesť prachy ak to preženiem vytiahnuté z matraca?Môžem ale tie už boli zdanené v prospech kaníkosko miklošovského projektu.
jar88
14.01.13,06:57
Môj názor je, že áno.

Akú máš istotu, že tu tie správcovské spoločnosti budú aj o 10, 20 rokov.
Neskrachujú?
Neprešustrujú vaše peniaze na finančných trhoch?
Nebudú len vlastníkmi bezcenných cenných papierov a zároveň aj dlžníkmi vašich dôchodkov?
-------------------------------------------
Kto vám potom bude vyplácať dôchodok?
Nezostanete nakoniec nemajetní, bez prostriedkov a odkázaní na vlastných deťoch? (Pravdepodobne zostanete na krku deťom, ktorým ste nemohli dať to, čo ste odviedli do prvého a druhého piliera.)
-------------------------------------------
Štát vás vydáva za nesvojprávnych a na základe zákona vám prikazuje sporiť si na staré kolená, lebo vy by ste určite všetko premrhali a prešustrovali s deťmi a na staré by ste zostali s holým zadkom.
freddy87
14.01.13,09:33
Jar88 je to vec názoru, rovnaký názor neexistuje, tiež správny názor neexistuje. Mohol by som ti odpovedať protiotázkami, ktoré to len potvrdia.
Akú máš istotu, že štát bude o 10, 20 rokov vyplácať dôchodok?
Neskrachuje?
Neprešutruje peniaze na svojej voličskej skupine "sociálne slabých občanoch", dialniciach, jednej zdravotnej poisťovni, ktorú bude dotovať atď., atď., atď.
pavol54
14.01.13,11:00
Jar88 je to vec názoru, rovnaký názor neexistuje, tiež správny názor neexistuje. Mohol by som ti odpovedať protiotázkami, ktoré to len potvrdia.
Akú máš istotu, že štát bude o 10, 20 rokov vyplácať dôchodok?
Neskrachuje?
Neprešutruje peniaze na svojej voličskej skupine "sociálne slabých občanoch", dialniciach, jednej zdravotnej poisťovni, ktorú bude dotovať atď., atď., atď.
ktoré peniaze tieto či tie budúce, lebo štát je priebežný systém 3% DEFICIT, 50% maximálna zadlženosť nepustí to že by vyťahoval na tieto účely prachy zo sociálnej poisťovne? neblázni! Naopak štát si požičiava za platby do druhého piliera lebo tie prachy sú s priebežného systému presmerované.
JAJA11
23.01.13,10:24
mladý človek by mal zotrvať v druhom pilieri....
štát predsa kontroluje 2.pilier a mal by aj zodpovedať tak ako zodpovedá za peniaze v bankách, že ich DDS neprešustrujú.... štát predsa zakazuje DDS zhodnocovať peniaze podľa nich, potom by mal mať aj zodpovednosť za to, čo sa v nich deje....
a maximálne 50 % zadĺženosť? :o ktorý štát je schopný v dnešnej dobe ju dodržať? a čo potom, kde štát zoberie na dôchodky? z čoho ich bude vyplácať? veď dnes je to taká plochšia pyramída.... v rámci celej EU.... stále si tu každý požičiava, skvelí ekonómovia vymýšľajú nové a nové spôsoby, ako zakryť to, že celá Európa speje do krachu.... ak nebudú mať DDS peniaze, už ich nebude mať ani štát..... a mladí ľudia budú mať oči pre plač... pokiaľ sa nezačne štát správať zodpovedne a nezačne tvoriť prebytkový rozpočet (to sa týka všetkých štátov), tak tu ešte len vzniknú problémy.... a nebude problém pre ľudí nasledovať človeka typu Hitler :mee:
balunka
23.01.13,10:51
veľmi presne definovaná odpoveď,udeľujem pochvalu
jar88
23.01.13,12:32
jar88
Re: Zostať v druhom pilery ano alebo nie.
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: freddy87 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/207354-zostat-v-druhom-pileri-ano-alebo-nie-post2222980.html#post2222980)
Môj názor je, že áno.



Akú máš istotu, že tu tie správcovské spoločnosti budú aj o 10, 20 rokov.
Neskrachujú?
Neprešustrujú vaše peniaze na finančných trhoch?
Nebudú len vlastníkmi bezcenných cenných papierov a zároveň aj dlžníkmi vašich dôchodkov?
-------------------------------------------
Kto vám potom bude vyplácať dôchodok?
Nezostanete nakoniec nemajetní, bez prostriedkov a odkázaní na vlastných deťoch? (Pravdepodobne zostanete na krku deťom, ktorým ste nemohli dať to, čo ste odviedli do prvého a druhého piliera.)
-------------------------------------------
Štát vás vydáva za nesvojprávnych a na základe zákona vám prikazuje sporiť si na staré kolená, lebo vy by ste určite všetko premrhali a prešustrovali s deťmi a na staré by ste zostali s holým zadkom.

Predpokladám, že toto je reakcia na môj príspevok a z nej mi vyplýva, že si myslíš, že ak som proti druhému pilieru, tak som asi obdivovateľom prvého piliera.


Jar88 je to vec názoru, rovnaký názor neexistuje, tiež správny názor neexistuje. Mohol by som ti odpovedať protiotázkami, ktoré to len potvrdia.
Akú máš istotu, že štát bude o 10, 20 rokov vyplácať dôchodok?
Neskrachuje?
Neprešutruje peniaze na svojej voličskej skupine "sociálne slabých občanoch", dialniciach, jednej zdravotnej poisťovni, ktorú bude dotovať atď., atď., atď.

Omyl, ja nesúhlasím ani s jedným pilierom. Veď čo to vlastne je? Ešte k tomu je to povinnosť.
Nieje to ani daň, ani poplatok a ani poistenie.
No a keďže to nieje nič čo by sa dalo legálne pomenovať, museli tomu nejaké meno vymyslieť.
Nuž tak teda Pilier.
Znie to tak stabilne, pilier je podpera, alebo aj podpora niečoho, znie to tak silne, pilier má pevné základy a podobne.
------------------------------
Ale, len málo ľudí si uvedomuje, že namiesto istoty v chorobe a starobe, získali len neistotu a starosti. Teda aspoň tí, čo aj uvažujú.
Za tie peniaze, ktoré ste si u zamestnávateľa zarobili, ste sa mohli zabezpečiť na staré kolená omnoho lepšie. Tiež ste si mohli za tie peniaze zabezpečiť lepšiu zdravotnú starostlivosť a určite ste si mohli vyjednať lepšiu zdravotnú poistku v riadnej komerčnej poisťovni. Naviac by ste mali v ruke aj právne vymožiteľné nároky. Dúfam, že každému z vás je jasné, že ak chce komerčná poisťovňa niečo vo vašom zmluvnom vzťahu zmeniť, musí sa s vami najskôr dohodnúť a ak sa s ňou nedohodnete, musí pokračovať ďalej podľa pôvodnej zmluvy.
------------------------------------
Takto nemáte v ruke doslova nič. Ste síce účastníkom zdravotného a dôchodkového systému, ale na čo máte právo, alebo nárok, určuje niekto iný a určite nieje odkázaný na vyjednávanie, či dohadovanie s vami.
Všetko rieši vo vlastnom záujme a váš záujem ho jednoducho nemusí zaujímať. Aby ste mu platili, nepotrebuje vám nič plniť, lebo vy mu musíte platiť zo zákona a povinne. A sa vám niečo nepáči, podajte si sťažnosť na úrad a plaťte pokojne ďalej.
---------------------------------------------------------
Čo to je vlastne za vzťah?
Indeed
23.01.13,12:38
Môj názor je, že áno.

Ja som v podobnej situacii a tiež ZOSTÁVAM.
Indeed
23.01.13,12:40
vieš "jar 88 ", každý nie je tak majetný a tak zabezbečený ako Ty, niekedy aj vidina určitého vzdialeného zisku je dobrá...
bjuty smis
23.01.13,14:03
jar88
Re: Zostať v druhom pilery ano alebo nie.
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: freddy87 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/207354-zostat-v-druhom-pileri-ano-alebo-nie-post2222980.html#post2222980)
Môj názor je, že áno.



Akú máš istotu, že tu tie správcovské spoločnosti budú aj o 10, 20 rokov.
Neskrachujú?
Neprešustrujú vaše peniaze na finančných trhoch?
Nebudú len vlastníkmi bezcenných cenných papierov a zároveň aj dlžníkmi vašich dôchodkov?
-------------------------------------------
Kto vám potom bude vyplácať dôchodok?
Nezostanete nakoniec nemajetní, bez prostriedkov a odkázaní na vlastných deťoch? (Pravdepodobne zostanete na krku deťom, ktorým ste nemohli dať to, čo ste odviedli do prvého a druhého piliera.)
-------------------------------------------
Štát vás vydáva za nesvojprávnych a na základe zákona vám prikazuje sporiť si na staré kolená, lebo vy by ste určite všetko premrhali a prešustrovali s deťmi a na staré by ste zostali s holým zadkom.

Predpokladám, že toto je reakcia na môj príspevok a z nej mi vyplýva, že si myslíš, že ak som proti druhému pilieru, tak som asi obdivovateľom prvého piliera.



Omyl, ja nesúhlasím ani s jedným pilierom. Veď čo to vlastne je? Ešte k tomu je to povinnosť.
Nieje to ani daň, ani poplatok a ani poistenie.
No a keďže to nieje nič čo by sa dalo legálne pomenovať, museli tomu nejaké meno vymyslieť.
Nuž tak teda Pilier.
Znie to tak stabilne, pilier je podpera, alebo aj podpora niečoho, znie to tak silne, pilier má pevné základy a podobne.
------------------------------
Ale, len málo ľudí si uvedomuje, že namiesto istoty v chorobe a starobe, získali len neistotu a starosti. Teda aspoň tí, čo aj uvažujú.
Za tie peniaze, ktoré ste si u zamestnávateľa zarobili, ste sa mohli zabezpečiť na staré kolená omnoho lepšie. Tiež ste si mohli za tie peniaze zabezpečiť lepšiu zdravotnú starostlivosť a určite ste si mohli vyjednať lepšiu zdravotnú poistku v riadnej komerčnej poisťovni. Naviac by ste mali v ruke aj právne vymožiteľné nároky. Dúfam, že každému z vás je jasné, že ak chce komerčná poisťovňa niečo vo vašom zmluvnom vzťahu zmeniť, musí sa s vami najskôr dohodnúť a ak sa s ňou nedohodnete, musí pokračovať ďalej podľa pôvodnej zmluvy.
------------------------------------
Takto nemáte v ruke doslova nič. Ste síce účastníkom zdravotného a dôchodkového systému, ale na čo máte právo, alebo nárok, určuje niekto iný a určite nieje odkázaný na vyjednávanie, či dohadovanie s vami.
Všetko rieši vo vlastnom záujme a váš záujem ho jednoducho nemusí zaujímať. Aby ste mu platili, nepotrebuje vám nič plniť, lebo vy mu musíte platiť zo zákona a povinne. A sa vám niečo nepáči, podajte si sťažnosť na úrad a plaťte pokojne ďalej.
---------------------------------------------------------
Čo to je vlastne za vzťah?

to je síce pekné, že nesúhlasíš ani s jedným pilierom, ale je to súčasťou sociálneho zabezpečenia...
snád by si nechcel nechať dôchodkové zabezpečenie čisto na jednotlivých občanov a ich dobrovolné rozhodnutie....

ty si možná do dôchodku našetríš slušnú sumu a nebudeš od štátu nič čakať...
ale kolko ludí je toho schopných? ako sa budeš cítiť, ked sa budú na tvoj dom valiť tlupy vyhladovaných a nezabezpečených hladných dôchodcov ?
potom by si asi predsa len od toho štátu niečo chcel, však....

vytvorenie II.piliera je krok tým správnym smerom , môžeme sa sporiť o výške, ale je to zatial jediná známa cesta..

bezchrbticový fico vyblakuje, že I. pilier zhodnotil o 16 % a ludia mu to zožerú....
a ty by si takýchto nechal dobrovolne a samostatne si zabezpečiť dôchodok ???
jar88
23.01.13,15:13
to je síce pekné, že nesúhlasíš ani s jedným pilierom, ale je to súčasťou sociálneho zabezpečenia...
snád by si nechcel nechať dôchodkové zabezpečenie čisto na jednotlivých občanov a ich dobrovolné rozhodnutie....

ty si možná do dôchodku našetríš slušnú sumu a nebudeš od štátu nič čakať...
ale kolko ludí je toho schopných? ako sa budeš cítiť, ked sa budú na tvoj dom valiť tlupy vyhladovaných a nezabezpečených hladných dôchodcov ?
potom by si asi predsa len od toho štátu niečo chcel, však....

vytvorenie II.piliera je krok tým správnym smerom , môžeme sa sporiť o výške, ale je to zatial jediná známa cesta..

bezchrbticový fico vyblakuje, že I. pilier zhodnotil o 16 % a ludia mu to zožerú....
a ty by si takýchto nechal dobrovolne a samostatne si zabezpečiť dôchodok ???

Ty o tom, pre teba jedinom známom spôsobe píšeš, ako keby fungoval a bol aj naďalej udržateľný. Lenže on nefunguje.
Tebe nič nedocvakne, ak čítaš napríklad o tom, že potrebujeme zákonom nútiť lekárov, aby nastúpili do práce? Čo bude nasledovať, ak učiteľom nezostane na platy? Tiež pre nich vytvoria zákon a ak nenastúpia tak ich zavrú?
-----------------------------
Určite vieš komu platíš na svoje soc. a zdrav. poistenie.
Vieš kto ti bude platiť penziu až ju budeš potrebovať?
Nezostaneš náhodou aj tak na krku svojim deťom, ktoré budú naďalej vedieť len to, kam majú platiť?
hubatá
23.01.13,15:40
Generácia dnešných 55-60 ročných povinne robila a teda nie je ani 1 deň dlžná Sociálnej poisťovni alebo zdravotným poisťovniam. V priebehu 23 rokov sa prelievaním vytunelovali všetky peniaze. Som zvedavá koľko peňazí bude v hocijakej poisťovni o 10-15 rokov keď máme len nezamestnaných, cigánov, basistov, živnostníkov a podnikateľov ktorí dlžia týmto inštitúciám najviac.

Štát hodí na krk deťom chorých rodičov na ten účel prispôsobenými zákonmi ktoré sa schvália zo dňa na deň. Už dnes nie je schopný najpotrebnejších zabezpečiť deravý sociálny systém a cez jeho oká prepadávajú tí najbezbrannejší: deti, chorí, dôchodcovia. Aféra strieda aféru, všetko je rozkradnuté.......
jar88
23.01.13,16:08
Mal by som jednu otázku ohľadom druhého dôchodkového piliera. Mám 44 rokov môj príjem v hrubom je od 700 do 800 eur som tam od začiatku má zmysel zostať v tomto piliery.
Ďakujem za názory.

Určite nemá zmyseľ z druhého piliera teraz vystupovať.
Keď už si tam a dokonca od začiatku, prestupom vlastne nič nezískaš.
----------------------------
Treba len dúfať, že sa nájdu v EU a následne aj na Slovensku politici, ktorí zastavia to šialene sociálne inžinierstvo a z DSS urobia normálne poisťovne.
To znamená, že tým núteným "poistencom" dajú možnosť slobodne nakladať so zbytkom svojich úspor a slobodne ich nechajú rozhodnúť sa, do ktorej poisťovne ich vložia, alebo im dať moožnosť ich zdaniť a minúť podľa vlastného uváženia.
Jasné, že k tomu by mali zaviesť aj oslobodenie od odvodov a daní zo zarobených peňazí, ktoré občan použije na svoje sociálne a zdravotné zabezpečenie. Tým pádom by však nastala situácia, že by nebol žiadny dôvod ukladať ľuďom povinneplatiť odvody.
-----------------------------------------------------------
Bolo by toho viac, čo by sa dalo rozumne poriešiť, ale nechcem toľko otravovať našich sociálne založených občanov.
jar88
23.01.13,16:31
to je síce pekné, že nesúhlasíš ani s jedným pilierom, ale je to súčasťou sociálneho zabezpečenia...
snád by si nechcel nechať dôchodkové zabezpečenie čisto na jednotlivých občanov a ich dobrovolné rozhodnutie....

ty si možná do dôchodku našetríš slušnú sumu a nebudeš od štátu nič čakať...
ale kolko ludí je toho schopných? ako sa budeš cítiť, ked sa budú na tvoj dom valiť tlupy vyhladovaných a nezabezpečených hladných dôchodcov ?
potom by si asi predsa len od toho štátu niečo chcel, však....

vytvorenie II.piliera je krok tým správnym smerom , môžeme sa sporiť o výške, ale je to zatial jediná známa cesta..

bezchrbticový fico vyblakuje, že I. pilier zhodnotil o 16 % a ludia mu to zožerú....
a ty by si takýchto nechal dobrovolne a samostatne si zabezpečiť dôchodok ???

ako sa budeš cítiť, ked sa budú na tvoj dom valiť tlupy vyhladovaných a nezabezpečených hladných dôchodcov ?
Asi by v tých tlupách neboli naši penzisti, to skôr cigáni. Nemyslíš?
-------------------------------------------------------------------
a ty by si takýchto nechal dobrovolne a samostatne si zabezpečiť dôchodok ???
Jasné, že aj takých by som nechal dobrovoľne. Veď práve to sú tí, čo najviac bažia po prospechu a peniazoch od štátu.
Ale k tomu by bolo potrebné im postaviť strop, koľko najviac môžu vložiť na sociálne a zdravotné poistenie. Napríklad maximálne 300 € a všetko nad 300 € zdaniť 10% nou daňou. Čo je nad 500 € zdaniť 15% nou daňou a jasné že do 300 € úplne oslobodiť od daní.
No a ak chce byť štát až taký sociálny, ako si to predstavuje Fico, môže napríklad sociálne slabším, napríklad do 100 € poistného, prispieť zo svojich vybratých a neminutých daní napríklad 15,20, alebo aj 50%.
----------------------------------------------
Nuž, ale to by nesmeli kradnúť a tunelovať a načo by potom do tej politiky išli.
bjuty smis
23.01.13,16:52
Ty o tom, pre teba jedinom známom spôsobe píšeš, ako keby fungoval a bol aj naďalej udržateľný. Lenže on nefunguje.
Tebe nič nedocvakne, ak čítaš napríklad o tom, že potrebujeme zákonom nútiť lekárov, aby nastúpili do práce? Čo bude nasledovať, ak učiteľom nezostane na platy? Tiež pre nich vytvoria zákon a ak nenastúpia tak ich zavrú?
-----------------------------
Určite vieš komu platíš na svoje soc. a zdrav. poistenie.
Vieš kto ti bude platiť penziu až ju budeš potrebovať?
Nezostaneš náhodou aj tak na krku svojim deťom, ktoré budú naďalej vedieť len to, kam majú platiť?

no vymenuj nám teda teba známe spôsoby ....okrem dôchodkového, ktorý pouznáme vo všetkých vyspelých štátoch- v rôznych obmenách, či už čisto štátne, dôchodkové fondy, II. piler ty poznáš ešte aké ?
kto ti povedal, že to nefunguje ? ja tvrdím, že funguje...funguje to od bismarcka...

kde to prestalo fungovať ? ktorý štát prestal vyplácať dôchodky ?

čo to má spoločne zo zákonom o lekároch ? čítal si o tom vôbec niečo ? ten zákon je na ochranu obyvatelstva pred výpalníckymi odborármi a nie na nútené práce lekárov....

viem komu platím a na tie dalšie otázky mi nedá odpoved ani sibyla, nieto ešte ty ....
bjuty smis
23.01.13,16:56
Generácia dnešných 55-60 ročných povinne robila a teda nie je ani 1 deň dlžná Sociálnej poisťovni alebo zdravotným poisťovniam. V priebehu 23 rokov sa prelievaním vytunelovali všetky peniaze. Som zvedavá koľko peňazí bude v hocijakej poisťovni o 10-15 rokov keď máme len nezamestnaných, cigánov, basistov, živnostníkov a podnikateľov ktorí dlžia týmto inštitúciám najviac.

Štát hodí na krk deťom chorých rodičov na ten účel prispôsobenými zákonmi ktoré sa schvália zo dňa na deň. Už dnes nie je schopný najpotrebnejších zabezpečiť deravý sociálny systém a cez jeho oká prepadávajú tí najbezbrannejší: deti, chorí, dôchodcovia. Aféra strieda aféru, všetko je rozkradnuté.......

:)))) predpokladám, že aj ty si v tejto kategorii, ked im tak fandíš :))
Generácia dnešných 55-60 ročných povinne robila do 89., čiže 23 rokov sa kludne mohli poflakovať a nezaplatiť ani ccent do soc. poistovne...a ver tomu, že je takých dosť....

daj nejakú bližšiu info o prelievaní dôchodkov zo socialnej poisťovne, kde a ako sa vytunelovali všetky peniaze..:)))
Antea
23.01.13,17:09
Určite nemá zmyseľ z druhého piliera teraz vystupovať.
Keď už si tam a dokonca od začiatku, prestupom vlastne nič nezískaš.
----------------------------
Treba len dúfať, že sa nájdu v EU a následne aj na Slovensku politici, ktorí zastavia to šialene sociálne inžinierstvo a z DSS urobia normálne poisťovne.
To znamená, že tým núteným "poistencom" dajú možnosť slobodne nakladať so zbytkom svojich úspor a slobodne ich nechajú rozhodnúť sa, do ktorej poisťovne ich vložia, alebo im dať moožnosť ich zdaniť a minúť podľa vlastného uváženia.
Jasné, že k tomu by mali zaviesť aj oslobodenie od odvodov a daní zo zarobených peňazí, ktoré občan použije na svoje sociálne a zdravotné zabezpečenie. Tým pádom by však nastala situácia, že by nebol žiadny dôvod ukladať ľuďom povinneplatiť odvody.
-----------------------------------------------------------
Bolo by toho viac, čo by sa dalo rozumne poriešiť, ale nechcem toľko otravovať našich sociálne založených občanov.
Akéže to už muselo byť "sociálne inžinierstvo" v Enrone. Bolo, pre managment. Pravda je, že to nebol celkom II. pilier v našom ponímaní, no USA majú prijatý zákon, ktorý im zakazuje siahnuť na úspory určené na vyplácanie dôchodkov, pri ťažkostiach firmy. A bolo tak ? Nebolo. Takí šikovníci sa v našich DDS-ách nenájdu ?
hubatá
23.01.13,17:40
Bývalý Úrad dôchodkového zabezpečenia sa rozdelil na 3 fondy, ktoré vydržali len 2 roky. Tieto fondy vytunelovali všetky peniaze nakupovaním áut pre 38 pobočiek, platov riaditeľov, členom správnych rád, prenájmom budov, nákupom nábytku .....
jar88
23.01.13,17:43
Akéže to už muselo byť "sociálne inžinierstvo" v Enrone. Bolo, pre managment. Pravda je, že to nebol celkom II. pilier v našom ponímaní, no USA majú prijatý zákon, ktorý im zakazuje siahnuť na úspory určené na vyplácanie dôchodkov, pri ťažkostiach firmy. A bolo tak ? Nebolo. Takí šikovníci sa v našich DDS-ách nenájdu ?
Neviem, kam radíš Enron a konanie jeho manažmentu a či rozlišuješ trestné konanie od nepostihnuteľného tunelovania.
-----------------------------
Kde sa bezptrestne tuneluje a kde sa musí spreneverovať, alebo dokonca kradnúť, asi nieje potreba vysvetlovať.
-----------------------------
A ešte jedna dosť podstatná maličkosť, na ktorú by som rád upozornil. V trhovom prostredí sú vo finančnom systéme aj poisťovne, ktoré poisťujú poisťovne.
hubatá
23.01.13,17:48
A až tak vznikla Sociálna poisťovňa s 38 pobočkami a 7 vysunutými pracoviskami. Za socíka bola jedna budova, jeden riaditeľ a 3 autá: pre riaditeľa, na kontrolu ELDZ na služ. cesty a dodávka na vozenie pošty........
bjuty smis
23.01.13,17:57
aha...to tam ako nemali stanovené žiadne limity ? neblo určené, kolko môžu minuť na réžiu ? to ako čovybrali na odvodoch, tak to napchali do autosalonov ? a na vyplaty ? no, ked tomu veríš.....
hubatá
23.01.13,17:57
Bývalý ÚDZ mal 1200 zamestnancov, dôchodky sa vypočítavali ručne, dnes na 38 pobočkách a 7 vysunutých pracoviskách neviem koľko má zamestnancov, ale majú perfektné počítačové vybavenie........
pavol54
23.01.13,18:05
Generácia dnešných 55-60 ročných povinne robila a teda nie je ani 1 deň dlžná Sociálnej poisťovni alebo zdravotným poisťovniam. V priebehu 23 rokov sa prelievaním vytunelovali všetky peniaze. Som zvedavá koľko peňazí bude v hocijakej poisťovni o 10-15 rokov keď máme len nezamestnaných, cigánov, basistov, živnostníkov a podnikateľov ktorí dlžia týmto inštitúciám najviac.

Štát hodí na krk deťom chorých rodičov na ten účel prispôsobenými zákonmi ktoré sa schvália zo dňa na deň. Už dnes nie je schopný najpotrebnejších zabezpečiť deravý sociálny systém a cez jeho oká prepadávajú tí najbezbrannejší: deti, chorí, dôchodcovia. Aféra strieda aféru, všetko je rozkradnuté....... ešte si nespomenula dohodárov ktorí nič ani za nikto nič neplatí
pavol54
23.01.13,18:10
ako sa budeš cítiť, ked sa budú na tvoj dom valiť tlupy vyhladovaných a nezabezpečených hladných dôchodcov ?
Asi by v tých tlupách neboli naši penzisti, to skôr cigáni. Nemyslíš?
-------------------------------------------------------------------
a ty by si takýchto nechal dobrovolne a samostatne si zabezpečiť dôchodok ???
Jasné, že aj takých by som nechal dobrovoľne. Veď práve to sú tí, čo najviac bažia po prospechu a peniazoch od štátu.
Ale k tomu by bolo potrebné im postaviť strop, koľko najviac môžu vložiť na sociálne a zdravotné poistenie. Napríklad maximálne 300 € a všetko nad 300 € zdaniť 10% nou daňou. Čo je nad 500 € zdaniť 15% nou daňou a jasné že do 300 € úplne oslobodiť od daní.
No a ak chce byť štát až taký sociálny, ako si to predstavuje Fico, môže napríklad sociálne slabším, napríklad do 100 € poistného, prispieť zo svojich vybratých a neminutých daní napríklad 15,20, alebo aj 50%.
----------------------------------------------
Nuž, ale to by nesmeli kradnúť a tunelovať a načo by potom do tej politiky išli. napr nákup predražených pozemkov štátnymi homotnými rezervami že by socani?
pavol54
23.01.13,18:12
poisťovne majú zaisťovne a hodnotením AAA a majetok v Lehman Brothers takže nikde
jar88
25.01.13,04:21
napr nákup predražených pozemkov štátnymi homotnými rezervami že by socani?

Prečo by to mali byť zrovna socani, alebo len socani? Veď to predsa nezáleží na politickej príslušnosti. Záleží to predsa na vytvorených možnostiach a o ich vytváranie sa zasadzujú hlavne, alebo skôr výlučne socani.
----------------------------------
Ľudia, ako ty, majú chybu hlavne v tom, že naivne veria, že sa to nejako časom vyrieši. Že je ľahké nájsť poctivých ľudí, že vedia ako by sa to dalo ukontrolovať, že by pomohlo poriadne trestanie, habanie majetku celej rodine a podobne.
-----------------------------------
Ale pointa príspevku bola v tom, že je možné vytvoriť funkčný systém sociálneho a aj zdravotného poistenia, pritom dodržať slobodu občanov, zároveň využiť vrodené ľudské prospechárstvo, udržať spravodlivosť a dokonca aj dlhodobú udržatelnosť a rozvoj celého systému.
pavol54
25.01.13,04:24
Prečo by to mali byť zrovna socani, alebo len socani? Veď to predsa nezáleží na politickej príslušnosti. Záleží to predsa na vytvorených možnostiach a o ich vytváranie sa zasadzujú hlavne, alebo skôr výlučne socani.
----------------------------------
Ľudia, ako ty, majú chybu hlavne v tom, že naivne veria, že sa to nejako časom vyrieši. Že je ľahké nájsť poctivých ľudí, že vedia ako by sa to dalo ukontrolovať, že by pomohlo poriadne trestanie, habanie majetku celej rodine a podobne. z teba by bol dobrý prokurátor - jasnovidec asi ako Bacílek len z opačného tábora. Ja mať tvoje schopnosti vedieť čo si kto myslí založím na to živnosť
Nandrolon
25.01.13,04:54
Včera prišiel zase mojej žene aj mne od sociálnej poisťovne dopis, kde apelovali na vystúpenie z 2. pilera.
Tak ma to nasralo že som myslel že idem napísať do nejakej TV, nech zrobia aspoň 5 sekundovú reportáž ako sociálna poisťovňa vyhadzuje von oknom CUDZIE vyzbierané peniaze.
Na jednej strane sa tvária že je kríza a chýbajú peniaze a na druhej strane vyhadzujú milióny eur.
Ak zhrniem tak hodnota toho listu je NAJMENEJ 1 euro. /poštovné, obálka, papier, toner + ľudia, ktorí toto všetko stvoria/.
Neviem koľko ľudí je v II. pilieri, kedysi som počul že 1,5 milióna, teda 1,5 mil. x 2 /pretože to posielali každému 2 x / = 3. mil. EUR !!!
Ešte jednu vec, čo sa SP stále tvári že je kríza a že chýbajú prachy. To je absolútna blbosť, akú krízu môže mať inštitúcia, ktorá nič nepredáva, neposkytuje žiadne odplatné služby, nič nevyrába a teda netvorí vlastne žiaden zisk, len tam chodia pravidelne ZO ZÁKONA prachy od ostatných zarábajúcich...
Pripadá mi to ako keby mi niekto tvrdil že dopravnú nehodu VLASTNÝM autom môže spôsobiť osoba, ktorá:
1. nemá vodičák
2. nemá vlastné auto
Je to absolútna lož a ten hrubokrký dement len nevie ako UKRADNÚŤ čo najrýchlejšie peniaze od sporiteľov, najlepšie ak by sa dalo tak ukradnúť do posledného centu ešte do konca tohto roka a rozdať ich sebe a svojim blízkym.
Je mi z toho nagrc.
jar88
25.01.13,05:12
z teba by bol dobrý prokurátor - jasnovidec asi ako Bacílek len z opačného tábora. Ja mať tvoje schopnosti vedieť čo si kto myslí založím na to živnosť

Ja som nikde nepísal, že viem čo si myslíš, ja som predsa písal, že ľudia podobní tebe, naivne veria, že vedia.
No a to čomu veríš, si tu predsa verejne napísal. Aj ostatní tu napísali, že veria a myslia si, sô o tom presvedčení, že treba:...
Každý, to vidí inak, každý napíše iné regukácie a povinnosti, ale všetci sa zhodnete, že tak by to mali robiť všetci občania. To je to socanské totalitníctvo.
To je to podstatné, čo brzdí spoločenský pokrok a všeobecne rozvoj občianskej spoločnosti.
jar88
25.01.13,05:22
Ešte jednu vec, čo sa SP stále tvári že je kríza a že chýbajú prachy. To je absolútna blbosť, akú krízu môže mať inštitúcia, ktorá nič nepredáva, neposkytuje žiadne odplatné služby, nič nevyrába a teda netvorí vlastne žiaden zisk, len tam chodia pravidelne ZO ZÁKONA prachy od ostatných zarábajúcich...


Ta kríza má obrovský vplyv na sociálnu poisťovňu.
Ona totiž funguje z určitých percent z prímu zo mzdy. No a keď ubúda počet pracovných miest a mzdy ako také, je logické, že aj poisťovni prichádza menej zdrojov (peňazí).
-------------------------------
Pritom priznané dôchodky zostávajú a k tomu ešte pribúdajú nároky z podpôr v nezamestnanosti, alebo sociálnych podpôr z hmotnej núdze. To vytvára nefunkčnosť tohoto systému a tak sa ho logicky snažia podporiť pretiahnutím zdrojov (peňazí) z druhého piliera.
JAJA11
25.01.13,05:34
Ta kríza má obrovský vplyv na sociálnu poisťovňu.
Ona totiž funguje z určitých percent z prímu zo mzdy. No a keď ubúda počet pracovných miest a mzdy ako také, je logické, že aj poisťovni prichádza menej zdrojov (peňazí).
-------------------------------
Pritom priznané dôchodky zostávajú a k tomu ešte pribúdajú nároky z podpôr v nezamestnanosti, alebo sociálnych podpôr z hmotnej núdze. To vytvára nefunkčnosť tohoto systému a tak sa ho logicky snažia podporiť pretiahnutím zdrojov (peňazí) z druhého piliera.

áno, toto má logiku, peniaze do SP neplynú tak ako pri 8% nezamestnanosti.... problém je v tom, že keď situáciu rieši pravica, tak je to nehorázna drzosť, keď siahnu na peniaze všetkých, chcú rozkrádať spoločné majetky a s do neba bijúcou drzosťou berú peniaze najslabším :( keď to spraví Fico, tak je to nutné zlo, lebo je situácia zlá a inak sa nedá.... chybu robí aj pravica, ktorá nepoužíva slovník súdruha Fica.... Pravica totiž vie, že to inak nejde.... Súdruh Fico sa však potrebuje dostať k moci a tak okráda ľudí cez podnikateľov.... dvíha náklady podnikateľom, ktorým potom neostane na zvyšovanie platov zamestnancom.... ale zlí sú podnikatelia, ktorí nedvihli plat, nie on.... :(
jar88
25.01.13,05:37
Keď myslíš, že len tam a vlastne nikde, tvoja vec. Štát má zaisťovňu v tvojej peňaženke a ta je asi nevyčerpateľná, však?
Letko
25.01.13,05:47
Mne na začiatku kolega odpovedal na otázku, či zostať v 2. pilieri, nejak tak:

"Ak by si sa do xx rokov stal invalidom, dostával by si invalidný dôchodok len z 1. piliéra - teda polovicu".

To xx číslo si už presne nepamätám. A jeden nikdy nevie, kedy sa mu čo prihodí.
pivko
25.01.13,05:48
Tento ,, odborník ,,:mad: už vie ako minie Vaše peniaze :mad:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/256945-kazimir-uz-vie-co-spravi-s-volnymi-sto-milionmi/
jar88
25.01.13,05:48
áno, toto má logiku, peniaze do SP neplynú tak ako pri 8% nezamestnanosti.... problém je v tom, že keď situáciu rieši pravica, tak je to nehorázna drzosť, keď siahnu na peniaze všetkých, chcú rozkrádať spoločné majetky a s do neba bijúcou drzosťou berú peniaze najslabším :( keď to spraví Fico, tak je to nutné zlo, lebo je situácia zlá a inak sa nedá.... chybu robí aj pravica, ktorá nepoužíva slovník súdruha Fica.... Pravica totiž vie, že to inak nejde.... Súdruh Fico sa však potrebuje dostať k moci a tak okráda ľudí cez podnikateľov.... dvíha náklady podnikateľom, ktorým potom neostane na zvyšovanie platov zamestnancom.... ale zlí sú podnikatelia, ktorí nedvihli plat, nie on.... :(

Problém je v tom, že sme politikom uznali (či skôr zožrali), tie ich táraniny o stredopravých stredoľavých stranách. O stranách napravo od stredu, že sú vlastne pravicové a že zastávajú tradičné hodnoty a pritom sú aj sociálne. Je to blud a kočkopes.
Nandrolon
25.01.13,05:54
JAR88:

SOCIÁLNA POISŤOVŇA je jeden prehnitý, zbytočný, nefungujúci systém, kde nikto nič nerobí a platy ako sviňa.

Celú SP by som zrušil a všetko presunul na DÚ.

Konkrétne celkovo o poisťovníctve si myslím že je to rakovina spoločnosti, na ktorej vybratá skupina bohatne ale všetci ostatní chudobnejú.
Veď už iba s princípu nemôže poisťovníctvo fungovať, pretože výdavky MUSIA byť vždy nižšie ako príjmy. Tak o čom to je?

Ak by štát dovolil tvoriť rezervu firmám na krádeže a následná krádež by bola daňovo uznaná, už vidím ako by obchodné firmy liali miliardy eur do zasratých komerčných poisťovní.

Teraz tam lejú iba kvôli jednej veci, že poistka je daňovo uznateľný náklad.

Aký má význam, ak ročne zaplatím 100 000 eur poistky a poisťovňa mi ročne preplatí 60 000 eur na škodách??
A ak náhodou v druhom roku mám škody 101 000 eur, vzápätí mi dvihne postné ??

V živote by som si nedal žiadnu "sporiacu" poistku, radšej to budem šetriť do ponožky a aj pri dnešnej inflácii našetrím viac ako mi dá poisťovňa.

Ak budem mať veľmi rizikové povolanie, porozmýšľam o úrazovej poistke, ale sporiť prostredníctvom poistenia je blbosť.

Na druhej strane sa vraciam k téme II. pilier.
Osobne som neuvažoval o vystúpení spolu so ženou ani 1 sekundu.
Ak tam našetrím pri mojom úbohom plate aj 20 eur, budem mať dobrý pocit že som niečo našetril, pretože viem, že SP bude tunelovaná jednotlivými vládami tak ako sa budú striedať donekonečna.
JAJA11
25.01.13,05:56
Tento ,, odborník ,,:mad: už vie ako minie Vaše peniaze :mad:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/256945-kazimir-uz-vie-co-spravi-s-volnymi-sto-milionmi/


najsmutnejšie na tom je to, že títo ľudia čo vystúpili z 2.piliera donesú do SP našetrené peniaze za 7-8 rokov šetrenia.... SP ich však minie za jeden rok.... som zvedavá, kde naberú peniaze pre všetkých dôchodcov za 5-6 rokov, zvlášť keď ho začnú poberať tí poistenci, čo teraz z 2, piliera vystúpili ..... :mee:
JAJA11
25.01.13,06:20
Mne na začiatku kolega odpovedal na otázku, či zostať v 2. pilieri, nejak tak:

"Ak by si sa do xx rokov stal invalidom, dostával by si invalidný dôchodok len z 1. piliéra - teda polovicu".

To xx číslo si už presne nepamätám. A jeden nikdy nevie, kedy sa mu čo prihodí.

zaujímavé, ak niekto počíta s invaliditou v 20 rokoch... koľko ľudí sa stáva invalidom? :o myslím, že je to úplne hlúpy argument na nevstúpenie do 2.piliera....
ja osobne som za to, aby povinnosť robiť odvody do SP boli v rovnakej výške pre každého občana nášho štátu z určeného vymeriavacieho základu.... tým by si každý šetril rovnako a v určitom veku by začal dostávať peniaze na prežitie v dôchodku.... ak by si chcel niekto svoj dôchodok zlepšiť, tak by bolo na ňom, či si ich bude šetriť ukladaním do banky, vložením do dôchodkových poisťovní, alebo si ich bude ukladať doma do pančuchy... štát by zabezpečil, aby v dôchodkovom veku dostal človek peniaze na prežitie a iba na ňom by záležalo, či sa bude mať na dôchodku lepšie alebo nie.... ak by si niekto neplnil svoju povinnosť a na dôchodok neprispieval, tak by ho mal krátený... povinnosť postarať sa o nich by mali jeho deti.....
myslím, že by sme mali konečne začať vychovávať naše deti k samostatnosti a zodpovednosti.... socializmus naučil ľudí, že sa o nich postará a akosi sa nevieme toho zbaviť....
Nandrolon
25.01.13,06:24
Len vieš, deti si nemôžu vybrať pred príchodom na svet svojich rodičov, a preto by zase
"trpeli" nevinní.
- a koľko ľudí je na SR nezodpovedných, neprispôsobivých, alkoholikov....

Preto sa spýtam narovinu: vzťahovalo by sa to aj na cigánov? alebo o tých by sa zase staral štát??
Keď rovnosť, O.K., ale pre všetkých a bez rozdielu!!
JAJA11
25.01.13,06:50
Len vieš, deti si nemôžu vybrať pred príchodom na svet svojich rodičov, a preto by zase
"trpeli" nevinní.
- a koľko ľudí je na SR nezodpovedných, neprispôsobivých, alkoholikov....

Preto sa spýtam narovinu: vzťahovalo by sa to aj na cigánov? alebo o tých by sa zase staral štát??
Keď rovnosť, O.K., ale pre všetkých a bez rozdielu!!

tak aby to bolo spravodlivé, za tých čo by boli na úrade práce, invalidov a podobne by platil štát.... takže za cigánov by platil štát..... :o ale pokiaľ by odmietli nejakú prácu, tak už nie.... musel by si platiť rovnako ako na ZP....
jar88
25.01.13,06:51
zaujímavé, ak niekto počíta s invaliditou v 20 rokoch... koľko ľudí sa stáva invalidom? :o myslím, že je to úplne hlúpy argument na nevstúpenie do 2.piliera....
ja osobne som za to, aby povinnosť robiť odvody do SP boli v rovnakej výške pre každého občana nášho štátu z určeného vymeriavacieho základu.... tým by si každý šetril rovnako a v určitom veku by začal dostávať peniaze na prežitie v dôchodku.... ak by si chcel niekto svoj dôchodok zlepšiť, tak by bolo na ňom, či si ich bude šetriť ukladaním do banky, vložením do dôchodkových poisťovní, alebo si ich bude ukladať doma do pančuchy... štát by zabezpečil, aby v dôchodkovom veku dostal človek peniaze na prežitie a iba na ňom by záležalo, či sa bude mať na dôchodku lepšie alebo nie.... ak by si niekto neplnil svoju povinnosť a na dôchodok neprispieval, tak by ho mal krátený... povinnosť postarať sa o nich by mali jeho deti.....
myslím, že by sme mali konečne začať vychovávať naše deti k samostatnosti a zodpovednosti.... socializmus naučil ľudí, že sa o nich postará a akosi sa nevieme toho zbaviť....

Nuž čo, na jednej strane súhlasíš, že občanom treba nariadiť, aby si (pravdepodobne všetci okrem cigánov) povinne ukladali u niekoho peniaze a zároveň sa podielali na platení povinnosti štátu, ktoré má voči terajším dôchodcom štát a zároveň chceš pripravovať svoje deti, aby prebrali tu zodpovednosť za štát a za teba na seba. No a jasné, že sa budú aj naďalej podieľať na živení 500 000 cigánov. Asi nie o 500 000, lebo neviem koľkých z nich naučíte pracovať a ako sa budú v nasledujucom období množiť.
Nuž aj keď niesom jasnovidec, je mi jasné, že tým svojim deťom pripravujete riadny záhul (skoro armagedon) a mali by ste vedieť, že takto im nebudujete žiadne svetlé zajtrajšky.
jar88
25.01.13,07:00
tak aby to bolo spravodlivé, za tých čo by boli na úrade práce, invalidov a podobne by platil štát.... takže za cigánov by platil štát..... :o ale pokiaľ by odmietli nejakú prácu, tak už nie.... musel by si platiť rovnako ako na ZP....
A z čoho by si platili?
---------------------
Vieš čo je teraz cigánskym hytom v sociálnom zabezpečení?
Byť nesvojprávny.
To znamená, že napríklad cigánka si podá návrh na súd o zbavenie cigána svojprávnosti, ten nemusí pracovať, nemusí na úrad práce a aj tak berú dávky. Že ich aj tak prepijú? Čo na tom.
------------------------
A z akých peňazí by za cigánov platil štát?
To by platil, akože z cigánskych daní? Teda z daní, ktoré odviedli pracujúci cigáni?
--------------------------
To by nebolo možno ani na šumienku. Nie tak ešte na zaplatenie poistného. Jednoducho je to naivita najhrubšiehi zrna.
pavol54
25.01.13,07:01
zaujímavé, ak niekto počíta s invaliditou v 20 rokoch... koľko ľudí sa stáva invalidom? :o myslím, že je to úplne hlúpy argument na nevstúpenie do 2.piliera....
ja osobne som za to, aby povinnosť robiť odvody do SP boli v rovnakej výške pre každého občana nášho štátu z určeného vymeriavacieho základu.... tým by si každý šetril rovnako a v určitom veku by začal dostávať peniaze na prežitie v dôchodku.... ak by si chcel niekto svoj dôchodok zlepšiť, tak by bolo na ňom, či si ich bude šetriť ukladaním do banky, vložením do dôchodkových poisťovní, alebo si ich bude ukladať doma do pančuchy... štát by zabezpečil, aby v dôchodkovom veku dostal človek peniaze na prežitie a iba na ňom by záležalo, či sa bude mať na dôchodku lepšie alebo nie.... ak by si niekto neplnil svoju povinnosť a na dôchodok neprispieval, tak by ho mal krátený... povinnosť postarať sa o nich by mali jeho deti.....
myslím, že by sme mali konečne začať vychovávať naše deti k samostatnosti a zodpovednosti.... socializmus naučil ľudí, že sa o nich postará a akosi sa nevieme toho zbaviť.... Presne tak lebo budem vulgárny, nikoho nemôžeme v bezvládnosti(starý človek = bezvládny) nechať zdochnúť na ulici, a koľko je takých čo sa nestarajú (ani si to svojim mozgom nedokážu zrovnať ) čo s nimi bude v bezvládnosti tak ich musí štátna inštitúcia donútiť aby si šetrili akýmkoľvek spôsobom na neskoršie časy. Ak neexistuje zákon ktorí núti pracovať musí existovať zákon o povinnom prispievaní do pilierov.
Oliwa
25.01.13,07:07
zaujímavé, ak niekto počíta s invaliditou v 20 rokoch... koľko ľudí sa stáva invalidom? :o myslím, že je to úplne hlúpy argument na nevstúpenie do 2.piliera....
ja osobne som za to, aby povinnosť robiť odvody do SP boli v rovnakej výške pre každého občana nášho štátu z určeného vymeriavacieho základu.... tým by si každý šetril rovnako a v určitom veku by začal dostávať peniaze na prežitie v dôchodku.... ak by si chcel niekto svoj dôchodok zlepšiť, tak by bolo na ňom, či si ich bude šetriť ukladaním do banky, vložením do dôchodkových poisťovní, alebo si ich bude ukladať doma do pančuchy... štát by zabezpečil, aby v dôchodkovom veku dostal človek peniaze na prežitie a iba na ňom by záležalo, či sa bude mať na dôchodku lepšie alebo nie.... ak by si niekto neplnil svoju povinnosť a na dôchodok neprispieval, tak by ho mal krátený... povinnosť postarať sa o nich by mali jeho deti..... myslím, že by sme mali konečne začať vychovávať naše deti k samostatnosti a zodpovednosti.... socializmus naučil ľudí, že sa o nich postará a akosi sa nevieme toho zbaviť....
Čo s tými, ktorí z nejakého dôvodu deti nemajú? :rolleyes: Sú predsa ľudia, ktorí deti:
- nemajú, lebo ich nemôžu mať,
- nemajú, lebo ich nechcú mať,
- mali, ale už nemajú,
- majú, ale aj dospelé deti sú odkázané na pomoc rodičov /zdravotne postihnuté/...
JAJA11
25.01.13,07:14
Nuž čo, na jednej strane súhlasíš, že občanom treba nariadiť, aby si (pravdepodobne všetci okrem cigánov) povinne ukladali u niekoho peniaze a zároveň sa podielali na platení povinnosti štátu, ktoré má voči terajším dôchodcom štát a zároveň chceš pripravovať svoje deti, aby prebrali tu zodpovednosť za štát a za teba na seba. No a jasné, že sa budú aj naďalej podieľať na živení 500 000 cigánov. Asi nie o 500 000, lebo neviem koľkých z nich naučíte pracovať a ako sa budú v nasledujucom období množiť.
Nuž aj keď niesom jasnovidec, je mi jasné, že tým svojim deťom pripravujete riadny záhul (skoro armagedon) a mali by ste vedieť, že takto im nebudujete žiadne svetlé zajtrajšky.

a ako je to teraz? štát platí stále na cigánov veľké peniaze.... a rovnako má každý nariadené, že si musí platiť do SP a často z neskutočne vysokých súm....vedie to k tomu, že ľudia podvádzajú a vymýšľajú... pri rovnakom odvode by nebolo treba kontrolovať výmery, každý by si šetril rovnako a ak by chcel mať väčší dôchodok, bolo by to už iba na jeho rozhodnutí.... nie na rozhodnutí štátu.... a že to prináša aj problémy? hej pri vysokej nezamestnanosti by sa platilo aj veľkému množstvu Cigánov, ale dnes to nie je inak a v konečnom dôsledku, ak by sme im nedali žiadne peniaze, koho by to najviac postihlo? nás všetkých, a hlavne tých, čo žijú v ich blízkosti.... :o

a ja nepíšem, že deti sa musia postarať o rodičov.... veď rodičia by základný dôchodok budú mať..... a deti by im pomáhali vtedy ak by sa mali dobre a ich príjmy by boli tak vysoké, že by si to mohli dovoliť. ak by aj deti iba prežívali, tak by rodičom nepomohli....
dnes sú rodičia, čo dajú deťom všetko, sami sa uskromnia... ak si deti dobre vychovajú, tak tie nebudú mať problém im to na starosť vrátiť
jediný, kto by tu prišiel skrátka, je štát, ktorý by nemohol rozhodovať o veľkom balíku peňazí, tak ako je to dnes.... a o to by nám všetkým malo ísť.... zabrániť štátu sa nabalovať a umožňovať tým hore ľahkovážne peniaze rozkrádať.... len to chce viac samostatnosti od ľudí....
jar88
25.01.13,07:15
Čo s tými, ktorí z nejakého dôvodu deti nemajú? :rolleyes: Sú predsa ľudia, ktorí deti:
- nemajú, lebo ich nemôžu mať,
- nemajú, lebo ich nechcú,
- mali, ale už nemajú,
- majú, ale aj dospelé deti sú odkázané na pomoc rodičov /zdravotne postihnuté/...

Pre takých, ale len pre takých, by tu stačil štátny sociálny systém.
Niečo na spôsob útulkov a starobincov.
---------------------------------------
Niečo čo je pod hranicou ľudskej dôstojnosti.
Veď to nieje normálne, aby človek, ktorý v mladosti, žil ako hovädo, na starobu musel mať nárok, dožiť ako normálny.
Nandrolon
25.01.13,07:19
- to, že niekto nemôže mať deti, je HOVADO ??
- som nevedel, musím odkázať kolegovi...
JAJA11
25.01.13,07:22
Čo s tými, ktorí z nejakého dôvodu deti nemajú? :rolleyes: Sú predsa ľudia, ktorí deti:
- nemajú, lebo ich nemôžu mať,
- nemajú, lebo ich nechcú mať,
- mali, ale už nemajú,
- majú, ale aj dospelé deti sú odkázané na pomoc rodičov /zdravotne postihnuté/...

nerozumiem otázke.... veď by si šetrili na dôchodok... pokiaľ by sa spoľahli len na štát, mali by iba na prežitie.... ak by sa chceli mať dobre, museli by si šetriť sami.... ale nik by im nenariaďoval, čo majú spraviť so zarobenými peniazmi ako je to dnes....
pomohlo by to aj mnohodetným rodinám, kde rodičia pracujú... platili by si iba základ a mali by viac peňazí pre deti... v starobe by im to deti mohli splatiť tým, že by im pomáhali.... bezdetní by mali zas možnosť šetriť si .... keďže nemajú deti, ich náklady na živobytie je ďaleko nižšie ako v rodine s deťmi, takže by mali z čoho odkladať....

v prípade, že majú postihnuté deti, alebo im zomreli, by boli na tom horšie.... ale majú sa títo ľudia dnes dobre.... aj terazje život takýchto ľudí omnoho ťažší ako ľudí zdravých...
JAJA11
25.01.13,07:30
- to, že niekto nemôže mať deti, je HOVADO ??
- som nevedel, musím odkázať kolegovi...

keďže kolega nemôže mať deti, znamená, že robí na seba.... má nižšie náklady na živobytie, môže si odložiť na neskoršie časy..... takže kde je problém s jeho dôchodkom?
pavol54
25.01.13,07:30
Pre takých, ale len pre takých, by tu stačil štátny sociálny systém.
Niečo na spôsob útulkov a starobincov.
---------------------------------------
Niečo čo je pod hranicou ľudskej dôstojnosti.
Veď to nieje normálne, aby človek, ktorý v mladosti, žil ako hovädo, na starobu musel mať nárok, dožiť ako normálny. kto je normálny a kto nie?
JAJA11
25.01.13,07:31
Pre takých, ale len pre takých, by tu stačil štátny sociálny systém.
Niečo na spôsob útulkov a starobincov.
---------------------------------------
Niečo čo je pod hranicou ľudskej dôstojnosti.
Veď to nieje normálne, aby človek, ktorý v mladosti, žil ako hovädo, na starobu musel mať nárok, dožiť ako normálny.

s týmto až tak nesúhlasím.... bolo by to nespravodlivé pre ľudí, ktorí by sa do takej situácie dostali nie vlastnou vinou.....
jar88
25.01.13,07:36
s týmto až tak nesúhlasím.... bolo by to nespravodlivé pre ľudí, ktorí by sa do takej situácie dostali nie vlastnou vinou.....

Nikto sa do takej situácie nedostane vlastnou vinou, a každý si je strojcom svojho šťastia.
jar88
25.01.13,07:38
kto je normálny a kto nie?

Chápem tvoje dilema, ale čo už s tým?
JAJA11
25.01.13,07:38
Nikto sa do takej situácie nedostane vlastnou vinou, a každý si je strojcom svojho šťastia.

a čo tak nehoda, choroba.... za to ľudia nemôžu....
bjuty smis
25.01.13,08:02
Tento ,, odborník ,,:mad: už vie ako minie Vaše peniaze :mad:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/256945-kazimir-uz-vie-co-spravi-s-volnymi-sto-milionmi/


„Tiež musím oceniť stále korektnú atmosféru, v akej sa realizuje proces otvorenia druhého piliera,“ dodal tiež Kažimír.
- preceda klame, že v I. piliery zhodnotil úspory o 16%...
richter klamal v TV, že v druhom pilieri menej peňazí, ako si doň odviedli.
nunko posiela už 2. krát svoje pamflety cca 1 500 000 sporitelom x cca 2t.j 3 000 000 miliony evri na klamlivú smerácku propagandu..
v rozhlasovej debate -u hrabka - burian zavádzal a klamal, ked ho je oponent pri tom pristihol - povedal áno, ale my sme to nepočítali celkovo, ale iba od toho a toho dátumu...ako malí smradi v škôlke, ked kradnú čokoládu...
-mistra kazigrafa radšej ani nespomínam....tento arciluhár tvrdil, že II. piler treba otvoriť, aby sa pomohlo sociálnej poistovni a posilnil I. pilier...a teraz :

padnú na vykrytie spomaľovania ekonomického rastu Slovenska spojeného so slabším výberom daní...

je to možné ?

to to sú tie ISTOTY ??
že nám preceda PREŽIERA dôchodky ??

myslím, že zadávatel témy nemohol dostať lepšiu odpoved, ako mu dal majster zlacnovania plynu, mister kazigraf.....čo si si za 6 rokov našetril, on to prežere....
bjuty smis
25.01.13,08:03
a čo tak nehoda, choroba.... za to ľudia nemôžu....

nik nejde rušiť poistovne....
jar88
25.01.13,08:05
a čo tak nehoda, choroba.... za to ľudia nemôžu....
To akože, ak niekto napríklad ochorie, alebo sa mu zabije syn, či zomrie žena a podobne, rovno sa stáva sociálne závyslým, či dokonca nemajetným, alebo nesvojprávnym?
------------------------
To snáď nie?!
------------------------
Alebo si dokonca myslíš, že ak by štát nezriaďoval povinné poistenie, že by komerčné poisťovne nenapadlo, že to sociálne a zdravotné poistenie, môže byť rovnako dobrý biznis, ako poistenie domácnosti?
Možno si nevieš predstaviť, aký kolotoč by nastal u čerstvej vdovy. Ako by sa začali okolo nej točiť poisťováci a jeden cez druhého pripomínal, čo všetko riskuje, keď je sama.
Naviac si asi neuvedomuješ, že by si mala príjem napríklad miesto terajších 500 či 800 € celých 900 či dokonca 1500 €. Určite vieš, že pre poisťovňu je klient s 1500 eurami zaujímavejší, ako klient s 600 eurami, za predpokladu, že majú rovnaké náklady (napríklad 500 €/mesiac) na živobytie.
JAJA11
25.01.13,08:15
To akože, ak niekto napríklad ochorie, alebo sa mu zabije syn, či zomrie žena a podobne, rovno sa stáva sociálne závyslým, či dokonca nemajetným, alebo nesvojprávnym?
------------------------
To snáď nie?!

kde som také niečo povedala :o ale ak niekto vážne ochorie, tak si nemá z čoho platiť do SP, a v tom prípade ako to ja navrhujem, tak by sa táto doba musela vykryť zo štátnych peňazí.... nemal by si predsa z čoho šetriť na dôchodok... a stále pripomínam.... tak je to aj teraz.... dôchodok sa mu za obdobie choroby nekráti.....
stále si myslím, že je potrebné, aby štát zabezpečil, aby každý človek dostal na dôchodku sumu, ktorá mu pomôže prežiť aj v starobe.... ak by si chcel zlepšiť situáciu, záležalo by už len na ňom, ako by to dosiahol (pravda legálnym a zákonným postupom :rolleyes:)
nocľahárne a jedlo by bolo iba pre tých, čo by si tú svoju povinnosť v produktívnom veku neplnili svojvoľne, nie z objektívnych príčin.... :o
jar88
25.01.13,08:32
kde som také niečo povedala :o ale ak niekto vážne ochorie, tak si nemá z čoho platiť do SP, a v tom prípade ako to ja navrhujem, tak by sa táto doba musela vykryť zo štátnych peňazí.... nemal by si predsa z čoho šetriť na dôchodok... a stále pripomínam.... tak je to aj teraz.... dôchodok sa mu za obdobie choroby nekráti.....
stále si myslím, že je potrebné, aby štát zabezpečil, aby každý človek dostal na dôchodku sumu, ktorá mu pomôže prežiť aj v starobe.... ak by si chcel zlepšiť situáciu, záležalo by už len na ňom, ako by to dosiahol (pravda legálnym a zákonným postupom :rolleyes:)
nocľahárne a jedlo by bolo iba pre tých, čo by si tú svoju povinnosť v produktívnom veku neplnili svojvoľne, nie z objektívnych príčin.... :o

Prečo by to riziko výpadku prímu nemohla znášať napríklad ta súkromná poisťovňa v rámci podnikateľského rizika?
-----------------------------------
Tí čo si tu svoju povinnosť nesplnili, voči sebe, alebo voči štátu?
bjuty smis
25.01.13,08:39
stále si myslím, že je potrebné, aby štát zabezpečil, aby každý človek dostal na dôchodku sumu, ktorá mu pomôže prežiť aj v starobe.... ak by si chcel zlepšiť situáciu, záležalo by už len na ňom, ako by to dosiahol (pravda legálnym a zákonným postupom :rolleyes:)..

presne to je aj môj názor.....štát MUSI prinútiť ludí, aby si zabezpečili aspon to minimum na prežitie povinne....ostatné - t.j. dôstojná staroba, luxusná :)) staroba je už na šikovnosti a pracovotostri nás samých, na tom ako si vychováme svoje deti, na tom , kolko cez život preflákame na nepotrebné veci...
ale ked je niekomu prednejšuie celý život napr. cestovať, hýriť, prečo nie, je to na nom....ale aspon to minimum nech má na prežitie našetrené - a to by mal štát zabezpečiť....

nechcel by som prežiť dôchodok, kde sa moje malebné mestečko zmení na geto ako v zlom americkom filme, ulice plné chorých dôchodcov - bezdomovcov...
a som si za to ochotný aj priplatiť ...
japis
25.01.13,09:04
Moje deti sa rozhodli odhlásiť. V dnešnej mizérii, keď nemáte zaručený príjem a zamestnanie by bolo asi priveľkým rizikom krmiť súkromný kapitál a nakoniec skončiť horšie ako súčasní starodôchodcovia.
pavol54
25.01.13,09:15
stále si myslím, že je potrebné, aby štát zabezpečil, aby každý človek dostal na dôchodku sumu, ktorá mu pomôže prežiť aj v starobe.... ak by si chcel zlepšiť situáciu, záležalo by už len na ňom, ako by to dosiahol (pravda legálnym a zákonným postupom :rolleyes:)..

presne to je aj môj názor.....štát MUSI prinútiť ludí, aby si zabezpečili aspon to minimum na prežitie povinne....ostatné - t.j. dôstojná staroba, luxusná :)) staroba je už na šikovnosti a pracovotostri nás samých, na tom ako si vychováme svoje deti, na tom , kolko cez život preflákame na nepotrebné veci...
ale ked je niekomu prednejšuie celý život napr. cestovať, hýriť, prečo nie, je to na nom....ale aspon to minimum nech má na prežitie našetrené - a to by mal štát zabezpečiť....

nechcel by som prežiť dôchodok, kde sa moje malebné mestečko zmení na geto ako v zlom americkom filme, ulice plné chorých dôchodcov - bezdomovcov...
a som si za to ochotný aj priplatiť ... no konečne, nikto nedá dnes dobrovoľne na budúci život, musia byť donútení zákonom odvádzať do systému lebo niektorí nevidia na nos do zajtra dnes všetko minú dnes hojno a zajtra ho..o a potom starajte sa o mňa, problém je v reálnom využití odložených prostriedkov v tých inštitúciách či je to štátna alebo súkromná je to jedno a v kontrolných mechanizmoch proti ich preflákaniu.
jar88
25.01.13,09:18
stále si myslím, že je potrebné, aby štát zabezpečil, aby každý človek dostal na dôchodku sumu, ktorá mu pomôže prežiť aj v starobe.... ak by si chcel zlepšiť situáciu, záležalo by už len na ňom, ako by to dosiahol (pravda legálnym a zákonným postupom :rolleyes:)..

presne to je aj môj názor.....štát MUSI prinútiť ludí, aby si zabezpečili aspon to minimum na prežitie povinne....ostatné - t.j. dôstojná staroba, luxusná :)) staroba je už na šikovnosti a pracovotostri nás samých, na tom ako si vychováme svoje deti, na tom , kolko cez život preflákame na nepotrebné veci...
ale ked je niekomu prednejšuie celý život napr. cestovať, hýriť, prečo nie, je to na nom....ale aspon to minimum nech má na prežitie našetrené - a to by mal štát zabezpečiť....

nechcel by som prežiť dôchodok, kde sa moje malebné mestečko zmení na geto ako v zlom americkom filme, ulice plné chorých dôchodcov - bezdomovcov...
a som si za to ochotný aj priplatiť ...

Som rád že fakticky píšeš, že štát musí prinútiť ľudí platiť zo svojho, rovnako ich núti povinne znášať riziko a tým sa vlastne zbavuje svojich povinností platiť dôchodky, zodpovednosti nasporiť na dôchodky a aj samotnej zodpovednosti za infláciu.
Ale to je práve to najhlúpejšie, čo si môže človek od štátu priať.
-----------------------------------------------------------------
Štát nemá čo nikoho nútiť, či dokonca donucovať. Štát by mal len motivovať ľudí, aby niečo konali. To je to vytváranie prostredia. Štát nemôže nútiť ľudí investovať do nejakých fondov, alebo do jeho pochybných sociálnych experimentov. Štát má právo nakladať akurát tak s peniazmi, ktoré vyberie na daniach a aj to nie hoci ako.
-----------------------------------------------------------------
Pritom ústava priamo zaväzuje štát, zabezpečiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti, a dôstojnej staroby a to pri dodržaní práva na majetok, práva na mzdu a bez nútenia konania niečoho čo sám nechce, či stať sa povinne členom nejakého spolku.
---------------------------------------------
Ale keď to ľuďom nevadí, kľudne môžu byť aj nevoľníkmi.
Veď aj nesvojprávny je božie stvorenie.
jar88
25.01.13,09:24
no konečne, nikto nedá dnes dobrovoľne na budúci život, musia byť donútení zákonom odvádzať do systému lebo niektorí nevidia na nos do zajtra dnes všetko minú dnes hojno a zajtra ho..o a potom starajte sa o mňa, problém je v reálnom využití odložených prostriedkov v tých inštitúciách či je to štátna alebo súkromná je to jedno a v kontrolných mechanizmoch proti ich preflákaniu.

A vieš prečo je to jedno či štátna, alebo súkromná? Asi nie.
------------------------------------------------------
Lebo je to povinné.
Povinné sú podmienky.
Povinné sú ceny.
Povinné je všetko a tak nieje žiadny rozdiel. Načo by aj bol, však??
------------------------------------------------------------
Čo na tom že je to neústavné, keď to ľudia žiadajú?
Nandrolon
25.01.13,10:03
JAR88.
nie je to jedno, ak by to bola štátna organizácia, jej zisk by bol príjmom štátneho rozpočtu.
ak to bude súkromná firma, jej zisk bude príjmom pár jednotlivcov - majiteľov a teda tento potencionálny výpadok budú musieť uhradiť do štátneho rozpočtu bežní ľudia, zväčša obyčajní zamestnanci, nakoľko vyše 85 % živnostníkov platí /aj platilo/ všetko čo sa dá z minima + nulové dane.
jar88
25.01.13,10:41
JAR88.
nie je to jedno, ak by to bola štátna organizácia, jej zisk by bol príjmom štátneho rozpočtu.
ak to bude súkromná firma, jej zisk bude príjmom pár jednotlivcov - majiteľov a teda tento potencionálny výpadok budú musieť uhradiť do štátneho rozpočtu bežní ľudia, zväčša obyčajní zamestnanci, nakoľko vyše 85 % živnostníkov platí /aj platilo/ všetko čo sa dá z minima + nulové dane.

Na jednej strane sa bojíte o akýsi zisk zo zdravotníctva (zisk na niekoho akože nešťastí), avšak na druhej strane rozprávať, že je iné ak je ten istý zisk v štátnej kase, je správne, mi pripadá nehoráznosť.
-----------------------------
Pritom si vôbec neuvedomujete, že komerčné poisťovne si na voľnom trhu nemôžu dovoliť vysoký zisk už z princípu konkurencie. Za ďalšie, nemôžu si dovoliť nehospodárnosť akéhokoľvek druhu, tiež vzhľadom na konkurenciu. A za posledné, súkromné poisťovne si vedia najať šikivných odborníkov a riadne ich zaangažovať na svojich profitoch. No a pritom si treba uvedomiť, že tými odborníkmi môžu byť napríklad a špičkoví lekári a právnici. Dúfam že netreba pochybovať nad tým, že doktor ľahko okabáti nejakého dosadeného kontrolóra zo štátnej poisťovne (lebo odbornosť) že predpísal a liečil tak ako treba, ale asi by dosť ťažko okabátil doktora v kontrolnej funkcii z komerčnej zdravotnej poisťovne.
----------------------------------------------------------------
No a v spojení s právnikmi, by tie poisťovne znížili finančné úniky dosť blýzko nule.
To znamená, že by za jedny a tie isté peniaze bolo viac muziky.
Pritom v zdravotníctve by sa nejednalo o muziku.
To znamená, že v zdravotníctve by následne bolo potrebné menej liečiť a logicky by im zostávalo viac peňazí (to znamená neprimerane veľký zisk) a to z princípu trhu a konkurencie nieje prípustné, lebo konkurencia neprimeraný zisk bezpečne vyňuchá. Čo nastáva potom, by malo byť každému súdnemu človeku jasné.
-------------------------------------------
Toto je to o čo sa nechávame okrádať povinným poistením a všetkým, čo s tým súvisí. Až bude jedna jediná, tak až to bude to pravé eldorádo. A že to bude drahé a nakoniec nefunkčné - vytunelované, na to dám krk.
jar88
25.01.13,10:47
JAR88.
nie je to jedno, ak by to bola štátna organizácia, jej zisk by bol príjmom štátneho rozpočtu.


Máš pravdu, nieje to jedno.
Ale dovolím si jeden sprostý žartík, ale neber ho osobne. je to len ftip.
-------------------------------
Vieš čo je naozaj jedno?
Že koliesko na tragači? OMYL
Jedno je, keď ti niekto strčí nos do zadku.
Ty ho máš v zadku a aj on ho má v zadku, ale ty si na tom relatívne lepšie.
JAJA11
25.01.13,10:48
JAR88.
nie je to jedno, ak by to bola štátna organizácia, jej zisk by bol príjmom štátneho rozpočtu.
ak to bude súkromná firma, jej zisk bude príjmom pár jednotlivcov - majiteľov a teda tento potencionálny výpadok budú musieť uhradiť do štátneho rozpočtu bežní ľudia, zväčša obyčajní zamestnanci, nakoľko vyše 85 % živnostníkov platí /aj platilo/ všetko čo sa dá z minima + nulové dane.

tak ja robím účtovníctvo tým, ktorý tvoria tých 15 %, ktorí platia dane a odvody.... mám to ja veľké šťastie ;) alebo to percento je iné.....
tých čo neplatia dane skôr nájdeme medzi zamestnancami, ktorí majú nízke mzdy.....
jar88
25.01.13,10:49
Dúfam, že časom na to prídete aj sami a že vám to raz nebude jedno.
Indeed
25.01.13,10:55
tak ja robím účtovníctvo tým, ktorý tvoria tých 15 %, ktorí platia dane a odvody.... mám to ja veľké šťastie ;) alebo to percento je iné.....
tých čo neplatia dane skôr nájdeme medzi zamestnancami, ktorí majú nízke mzdy.....

Práveže štát si nasvoje príde práve u zamestnancov !

Preddavky na daň zo mzdy u zamestnanca s priemernou mzdou činia okolo 70 € každý mesiac,

čo je 840 € ročne, ja poznám možno 2 živnostníkov zo 100 ,ktorí platia takú daň z príjmu.
Nandrolon
25.01.13,11:02
JAJA11:

tak si teda rýpnem aj ja.

Ja robím účto vo firme s 800 zamestnancami, teda môj zamestnávateľ tiež platí riadne dane, a vieš prečo? pretože to nie je jeden vychytralý živnostníček.

PS2: súhlasím s INDEEDOM. Aj ten zamestnanec čo zarobí 500 eur v hrubom /slovom päťsto/ odvedie za rok viac daní a odvodov ako 85% živnostníkov na SK.

- píšem z vlastnej skúsenosti, pretože viem, naši zamestnanci koľko odvádzajú a ako účtovník som videl viacero da%nových priznaní živnostníkov, dokonca som ich aj držal v rukách...
jar88
25.01.13,11:16
JAJA11:

tak si teda rýpnem aj ja.

Ja robím účto vo firme s 800 zamestnancami, teda môj zamestnávateľ tiež platí riadne dane, a vieš prečo? pretože to nie je jeden vychytralý živnostníček.

PS2: súhlasím s INDEEDOM. Aj ten zamestnanec čo zarobí 500 eur v hrubom /slovom päťsto/ odvedie za rok viac daní a odvodov ako 85% živnostníkov na SK.

- píšem z vlastnej skúsenosti, pretože viem, naši zamestnanci koľko odvádzajú a ako účtovník som videl viacero da%nových priznaní živnostníkov, dokonca som ich aj držal v rukách...

Riadne platí dane a odvody len preto, lebo musí - lebo trestnosť už nepustí.
Nie preto, že živnostníček.
--------------------------------
A čo si tým chcel povedať? Že treba platiť viac?
Nandrolon
25.01.13,11:23
noooooo, prečo musí ??????????????????????????

myslíš že my účtovníci v takto veľkých firmách nemáme páky na optimalizáciu dane????????????????? Máme presne rovnaké páky a ešte by som povedal že väčšie, lebo pracujeme o pár cifier s väčšími číslami.

Vieš aký je pravý dôvod, ktorý musí byť aj tebe, /ktorý žiješ v inom svete ako my ostatní/ jasný?

Ak si živnostníček zoptimalizuje dane, tak ten rozdiel medzi /optimalizovanými daňami a neoptimalizovanými daňami/ skončí v jeho vlastnom vrecku.

Ak zoptimalizujeme MY ako veľká firma dane, tak si jedine znížime svoju bonitu voči ostatným veľkým renomovaným firmám, sťažia sa nám podmienky podnikania /znížia sa úverové rámce v jednotlivých bankách a podobne/, pre ostatných obchodných partnerov sa staneme "viac rizikoví".

Ale to ty určite chápeš...
jar88
25.01.13,11:31
noooooo, prečo musí ??????????????????????????

myslíš že my účtovníci v takto veľkých firmách nemáme páky na optimalizáciu dane????????????????? Máme presne rovnaké páky a ešte by som povedal že väčšie, lebo pracujeme o pár cifier s väčšími číslami.

Vieš aký je pravý dôvod, ktorý musí byť aj tebe, /ktorý žiješ v inom svete ako my ostatní/ jasný?

Ak si živnostníček zoptimalizuje dane, tak ten rozdiel medzi /optimalizovanými daňami a neoptimalizovanými daňami/ skončí v jeho vlastnom vrecku.

Ak zoptimalizujeme MY ako veľká firma dane, tak si jedine znížime svoju bonitu voči ostatným veľkým renomovaným firmám, sťažia sa nám podmienky podnikania /znížia sa úverové rámce v jednotlivých bankách a podobne/, pre ostatných obchodných partnerov sa staneme "viac rizikoví".

Ale to ty určite chápeš...

No tak toto naozaj nechápem a to od začiatku až dokonca.
Nechápem ani jeden tvoj argument.
Nandrolon
25.01.13,11:39
Ja dúfam, že ti to ostatní vysvetlia, lebo bohužiaľ musím pracovať...

IBA tak jednou vetou:

- ak ukradneš ty ako živnostník na daniach štátu 5000 eur /optimalizáciou dane/ tak tých 5000 eur máš v súkromnom vrecku.

- ak to urobím pre firmu ja ako JEJ zamestnanec, nemám z toho ani cent, preto to nemám dôvod robiť, na druhej strane ak by sme my ako najväčšia firma v okrese začali vykazovať nulové hospodárske výsledky, jednoducho by nás to ťahalo ku dnu a to nechceme.
jar88
25.01.13,11:58
Ja dúfam, že ti to ostatní vysvetlia, lebo bohužiaľ musím pracovať...

IBA tak jednou vetou:

- ak ukradneš ty ako živnostník na daniach štátu 5000 eur /optimalizáciou dane/ tak tých 5000 eur máš v súkromnom vrecku.

- ak to urobím pre firmu ja ako JEJ zamestnanec, nemám z toho ani cent, preto to nemám dôvod robiť, na druhej strane ak by sme my ako najväčšia firma v okrese začali vykazovať nulové hospodárske výsledky, jednoducho by nás to ťahalo ku dnu a to nechceme.

Musím priznať, že aj tak nechápem, ale netráp sa s tým a kľudne pracuj ďalej. Rozumiem tvojim duševným postupom, ale aj tak ich nechápem.
Nandrolon
25.01.13,12:05
myslím že ostatní chápu a to mi stačí...
Nandrolon
25.01.13,12:18
tento článok sa tu celkom aj hodí http://www.topky.sk/cl/7/1338216/-Sikovni--Slovaci--Devat-z-desiatich-presetrovanych-skod-su-pokusy-o-podvod

- takí sme my spravodliví, čestní ...
bjuty smis
25.01.13,14:37
Som rád že fakticky píšeš, že štát musí prinútiť ľudí platiť zo svojho, rovnako ich núti povinne znášať riziko a tým sa vlastne zbavuje svojich povinností platiť dôchodky, zodpovednosti nasporiť na dôchodky a aj samotnej zodpovednosti za infláciu.
Ale to je práve to najhlúpejšie, čo si môže človek od štátu priať.
-----------------------------------------------------------------
Štát nemá čo nikoho nútiť, či dokonca donucovať. Štát by mal len motivovať ľudí, aby niečo konali. To je to vytváranie prostredia. Štát nemôže nútiť ľudí investovať do nejakých fondov, alebo do jeho pochybných sociálnych experimentov. Štát má právo nakladať akurát tak s peniazmi, ktoré vyberie na daniach a aj to nie hoci ako.
-----------------------------------------------------------------
Pritom ústava priamo zaväzuje štát, zabezpečiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti, a dôstojnej staroby a to pri dodržaní práva na majetok, práva na mzdu a bez nútenia konania niečoho čo sám nechce, či stať sa povinne členom nejakého spolku.
---------------------------------------------
Ale keď to ľuďom nevadí, kľudne môžu byť aj nevoľníkmi.
Veď aj nesvojprávny je božie stvorenie.

áno, musí prinútiť ludí šetriť si na dôchodky, ináč sa to tu celé rozsype....

ten druhý odstavec sa mi velmi páči, zatial tvoj najlepší..
povedz nám teda, aké prostredie vytvoríš cca 500 000 parazitom, čo momentálne absolútne na všetko se..ú, nič neprispievajú, ale hojne vyciciavajú rozpočet.....

menuj nám jeden štát na celom svete, kde to takto funguje....africké kmene prosím neuvádzaj, ani somálsko....tam to ja nechcem dotiahnuť.....ale podla teba je to tam asi najvyšší stupen demokracie na svete....

....ústava priamo zaväzuje štát, zabezpečiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti, a dôstojnej staroby....

s tým s tebou súhlasím, a preto to aj štát zabezpečuje....tak aký máš s rým problém ??

Veď aj nesvojprávny je božie stvorenie....

kde teda podla teba žijú svojprávni ???
Antea
25.01.13,15:27
Šetriť akoukoľvek formou na dôchodok je potrebné, v tom sa zhodneme všetci. Nech sa to volá hocijaký pilier, ale v tomto druhom navrhujem, aby SP odviedla peniaze sporiteľom do DDS len vtedy, keď budú skutočne na účte SP, nielen vo forme výkazu od zamestnávateľa a pritom tie odvody sú nedobytné. Vtedy by to začalo byť zaujímavé, keď by neplatičov začali naháňať vlastní zamestnanci, že nemajú na účtoch nič. A to by bolo aj najspravodlivejšie.
Nandrolon
25.01.13,16:34
Antea - zaujímavá myšlienka, ale súhlasím len vtedy, ak bude voľný predaj zbraní ako v Amerike.

S čím majú ľudia naháňať tých "mafiánov" - neplatičov, nadávkami, alebo čím ????????????????????????

Od toho čo píšeš ty, tu má byť polícia, súdnictvo a tvrdé zákony, končiac trestnoprávnym poriadkom.

Dokedy bude polícia chrániť tých parazitov /i keď si nemyslím že všetkých 500 tis. sú paraziti, pretože teda ak aj z Tvojej rodiny bude niekto na podpore, sociálke a druhí ho budú volať parazitom, dvakrát príjemné ti to nebude.../ dovtedy tu bude bordel a určití ľudia si budú robiť čo chcú.

Ak je niekto napr. viac rokov na sociálke, to už ozaj zaváňa parazitizmom.

LENŽE, budeš sa smiať, ale vieš koľko parazitov je medzi pracujúcimi, konkrétne napr. opatrovateľkami v Rakúsku ?????????????
Vieš koľko z nich sa tu tvári že si hľadajú prácu a pritom zarábajú pekné peniaze a za 50 eur sú schopní si vybavovať sociálne ??????
Možno by si sa čudovala, ale sám viem o pár prípadoch...
Lenže čo, teraz má byť zo mňa bonzák ?
Toto je ten super štát, ktorý dáva miliardy na informatiku a popri tom nemáme ani s okolitými štátmi zdieľané určité databázy ako poberatelia dávok a podobne...
bubkoch
25.01.13,19:56
Šetriť akoukoľvek formou na dôchodok je potrebné, v tom sa zhodneme všetci. Nech sa to volá hocijaký pilier, ale v tomto druhom navrhujem, aby SP odviedla peniaze sporiteľom do DDS len vtedy, keď budú skutočne na účte SP, nielen vo forme výkazu od zamestnávateľa a pritom tie odvody sú nedobytné. Vtedy by to začalo byť zaujímavé, keď by neplatičov začali naháňať vlastní zamestnanci, že nemajú na účtoch nič. A to by bolo aj najspravodlivejšie.

vcelku zabavny nazor ... takze okrem toho ze zo svojich dani platim policiu a sudy, tak ja sam by som ich mal este suplovat a nahanat niekoho aby dodrziaval zakon ???
a co tak potom prestat vyplacat dochodky aj z I. piliera vsetkym dochodcom, ktorych zamestnavatelia neodviedli odvody ? a nech si ich dochodcovia nahanaju aby zaplatili
pavol54
25.01.13,21:15
Šetriť akoukoľvek formou na dôchodok je potrebné, v tom sa zhodneme všetci. Nech sa to volá hocijaký pilier, ale v tomto druhom navrhujem, aby SP odviedla peniaze sporiteľom do DDS len vtedy, keď budú skutočne na účte SP, nielen vo forme výkazu od zamestnávateľa a pritom tie odvody sú nedobytné. Vtedy by to začalo byť zaujímavé, keď by neplatičov začali naháňať vlastní zamestnanci, že nemajú na účtoch nič. A to by bolo aj najspravodlivejšie.
a čo pustiť do účtovníctva veď tí zamestnanci sú aspoň väčšina magori zo mzdovej štruktúry a neovláda ju ani väčšina podnikateľov a to už nehovorím o zaúčtovaní napr v PÚ. Nech sa zavedie superhrubá mzda a je všetko vyriešené.
Antea
26.01.13,16:03
[QUOTE=bubkoch;2234830]vcelku zabavny nazor ... takze okrem toho ze zo svojich dani platim policiu a sudy, tak ja sam by som ich mal este suplovat a nahanat niekoho aby dodrziaval zakon ???
a co tak potom prestat vyplacat dochodky aj z I. piliera vsetkym dochodcom, ktorych zamestnavatelia neodviedli odvody ? a nech si ich dochodcovia nahanaju aby zaplatili[/QUOTE
Prečo prostriedky na výplatu dôchodkov sa použijú na napĺňanie DSS, prečo má štát zabezpečovať príjem súkromným firmám /DSS/, prečo musí všetky nedoplatky vymáhať len SP a DSS-ky si sedia pekne v teplučku so založenými rukami?
Ako chceš zistiť, z ktorých odvodov je vyplácaný konkrétny dôchodok, kdežto pri odoslaní mesačného výkazu do SP to máš čierne na bielom o každom zamestnancovi
Nandrolon
26.01.13,16:10
Antea, prepáč, ale objavuješ koleso...

Prečo štát naháňa prachy súkromným firmám v prípade PZP ??
Prečo štát naháňa prachy súkromným firmám v prípade STK a EK ?
Prečo štát PREPLÁCA súkromným firmám zošrotovanie automobilov ?
Prečo štát naháňa prachy súkromným firmám prostredníctvom rôznych povinných revízií, certifikátov, správ, posudkov a podobne?
Prečo štát naháňa prachy súkromným firmám prostredníctvom notárskych úradov, exekútorov ??

- a takto sa dá pokračovať nie že tisíckrát, ani stotisíckrát, ale jednoducho donekonečna...
Antea
26.01.13,16:16
a čo pustiť do účtovníctva veď tí zamestnanci sú aspoň väčšina magori zo mzdovej štruktúry a neovláda ju ani väčšina podnikateľov a to už nehovorím o zaúčtovaní napr v PÚ. Nech sa zavedie superhrubá mzda a je všetko vyriešené.
Však hádam z výpisu vidí ako je na tom alebo ich to nezaujíma a potom budú vyplakávať.
bjuty smis
26.01.13,16:23
Antea, prepáč, ale objavuješ koleso...

Prečo štát naháňa prachy súkromným firmám v prípade PZP ??
Prečo štát naháňa prachy súkromným firmám v prípade STK a EK ?
Prečo štát PREPLÁCA súkromným firmám zošrotovanie automobilov ?
Prečo štát naháňa prachy súkromným firmám prostredníctvom rôznych povinných revízií, certifikátov, správ, posudkov a podobne?
Prečo štát naháňa prachy súkromným firmám prostredníctvom notárskych úradov, exekútorov ??

- a takto sa dá pokračovať nie že tisíckrát, ani stotisíckrát, ale jednoducho donekonečna...

to je velmi lahká odpoved ...

vieš, čo je to verejný záujem ??

no tak PZP, STK, EK,revizie, certifikáty sú na 90% verejný záujem....

a vieš čio je to kradnúť ako straka ?? alebo ešte horšie, ako politik ??
no tak, šrotovné, certifikáty ,a " podobne" je výpalné..., štátom organizované...
Nandrolon
26.01.13,16:31
- myslíš tie certifikáty kde mi za 100 eur do kapsy niekto dá okrúhlu pečiatku a napíše to čo chem JA ako PLATITEĽ ???
Antea
26.01.13,16:33
Antea, prepáč, ale objavuješ koleso...


Možno moje koleso bude lepšie:)
Gapo
26.01.13,16:39
Prečítal som si zbežne debatu, mysliac si, že sa konečne dozviem od niekoho kto to vie, ako vlastne funguje "druhý pilier". Akým spôsobom sa peniaze doň vložené zhodnocujú. Pretože čo som sa doteraz dozvedel, po tom čo im štát zakázal investovať do rizikových (výnosných) akcií, podnikajú v konzervatívnych portfóliách. Nuž a keďže som mal a mám peniaze v nejakých akciách či fondoch, viem o čom to je. Ak takto funguje druhý pilier, (pánbožko ochraňuj veriacich)pochybujem , že z niečoho budú mať žiť.
Štát sa nemal zbaviť sliepok čo znášali zlaté vajcia a nemal dovoliť všetko rozkradnúť, nemusel by chodiť po žobrote. A ruku na srdce kto bol proti tomu.
Takže, ako to funguje?
Nandrolon
26.01.13,17:06
koleso je proste určitý kruhový útvar a nemôže byť ani lepšie, ani horšie... tak ako napríklad štvorec.
enter
26.01.13,17:41
Podľa môjho názoru vzhľadom na to, že zrušili povinný vstup do II. piliera, sporenie v druhom pilieri prináša výhodu iba pre sporiteľov ktorí majú nadpriemerné príjmy. Štát bude musieť zrušiť II. pilier, alebo celkom zmeniť dôchodkový system. Nechápem prečo nemožne obhospodarovať peniaze vložené do druhého piliera štátna inštitúcia.
(Za čo platíme štátnych úradníkov, naozaj nerobia nič iné len rozdávanie štátnych zákaziek). Ak ľudia s nadpriemernými príjmami nevystúpia z II. piliera z čoho sa budú vyplácať "solidárne" dôchodky. Výchovný účinok II. piliera, teda ak do systému vložíš viac, viac aj dostaneš, ak nevložíš nič dostaneš len almužnu sa stráca tým pádom že II. pilier nie je povinný.
Za terajších podmienok do II. piliera by mali prispievať iba tí, u koho je predpoklad, že aj z II. piliera dostane aspoň toľko aby spolu nemal menší dôchodok ako keby v II. pilieri nešetril. Lenže to je rovnica s neznámou veličinou a samozrejme nezodpovednosť našich politikov.
bubkoch
26.01.13,18:56
prečo musí všetky nedoplatky vymáhať len SP a DSS-ky si sedia pekne v teplučku so založenými rukami?

zeby preto ze si SP za to nechava poplatok tusim 0,5% z odvodov na dochodok ?
pavol54
26.01.13,19:12
Prečítal som si zbežne debatu, mysliac si, že sa konečne dozviem od niekoho kto to vie, ako vlastne funguje "druhý pilier". Akým spôsobom sa peniaze doň vložené zhodnocujú. Pretože čo som sa doteraz dozvedel, po tom čo im štát zakázal investovať do rizikových (výnosných) akcií, podnikajú v konzervatívnych portfóliách. Nuž a keďže som mal a mám peniaze v nejakých akciách či fondoch, viem o čom to je. Ak takto funguje druhý pilier, (pánbožko ochraňuj veriacich)pochybujem , že z niečoho budú mať žiť.
Štát sa nemal zbaviť sliepok čo znášali zlaté vajcia a nemal dovoliť všetko rozkradnúť, nemusel by chodiť po žobrote. A ruku na srdce kto bol proti tomu.
Takže, ako to funguje?
Presne tak
Príklad: mám firmu jej výnos je dajme tomu 14% pustím do nej suseda vkladom nech aj on má tých 14% ? Najmä ak sa mi ponúka banka s 5% -ným úrokom. NEJAK MI VYLETELI oba prostredníky do vertikálnej polohy. Vymyslím nejakú investíciu umelo navýšim po nej dopyt a hodím akcie na trh ten kto má prebytok financií zariskuje buď ich uloží v banke za 0,0prd alebo sa ulakomí a akcie nakúpi len otázkou šťastia že neprerobí. Kde asi môžu efektívne investovať DSS ky?
pavol54
26.01.13,19:21
Podľa môjho názoru vzhľadom na to, že zrušili povinný vstup do II. piliera, sporenie v druhom pilieri prináša výhodu iba pre sporiteľov ktorí majú nadpriemerné príjmy. Štát bude musieť zrušiť II. pilier, alebo celkom zmeniť dôchodkový system. Nechápem prečo nemožne obhospodarovať peniaze vložené do druhého piliera štátna inštitúcia.
(Za čo platíme štátnych úradníkov, naozaj nerobia nič iné len rozdávanie štátnych zákaziek). Ak ľudia s nadpriemernými príjmami nevystúpia z II. piliera z čoho sa budú vyplácať "solidárne" dôchodky. Výchovný účinok II. piliera, teda ak do systému vložíš viac, viac aj dostaneš, ak nevložíš nič dostaneš len almužnu sa stráca tým pádom že II. pilier nie je povinný.
Za terajších podmienok do II. piliera by mali prispievať iba tí, u koho je predpoklad, že aj z II. piliera dostane aspoň toľko aby spolu nemal menší dôchodok ako keby v II. pilieri nešetril. Lenže to je rovnica s neznámou veličinou a samozrejme nezodpovednosť našich politikov. II pilier je len zákonom prijaté protekčné naháňanie peňazí pre finančné zoskupenia z možnosťou uznania týchto vkladov ako odpočítateľný náklad. Snáď si živnostník podnikateľ vie kde použiť voľné zdroje( určená na dôchodok) omnoho efektívnejšie. Prečo nemôže každý investovať daňovo uznateľne kde chce s podmienkou v daňovom priznaní uviesť kam investoval a koľko a ku dňu odchodu do dôchodku si v dôchodkovej spoločnosti(ktorá mimochodom ešte nie je zriadená) určenej na výplatu dôchodkov?
jar88
27.01.13,05:04
Prečítal som si zbežne debatu, mysliac si, že sa konečne dozviem od niekoho kto to vie, ako vlastne funguje "druhý pilier". Akým spôsobom sa peniaze doň vložené zhodnocujú. Pretože čo som sa doteraz dozvedel, po tom čo im štát zakázal investovať do rizikových (výnosných) akcií, podnikajú v konzervatívnych portfóliách. Nuž a keďže som mal a mám peniaze v nejakých akciách či fondoch, viem o čom to je. Ak takto funguje druhý pilier, (pánbožko ochraňuj veriacich)pochybujem , že z niečoho budú mať žiť.
Štát sa nemal zbaviť sliepok čo znášali zlaté vajcia a nemal dovoliť všetko rozkradnúť, nemusel by chodiť po žobrote. A ruku na srdce kto bol proti tomu.
Takže, ako to funguje?
Ale veď štát nikdy nemal sliepky, čo by mu znášali zlaté vajcia. Malo to jednoduchú príčinu. Štátu každá kura musí zanášať a ak aj náhodou nezanáša, vždy sa nájde nejaká škodná. No a ak sa náhodou nenájde, vychovajú si vlastnú.
---------------------------
No a ako vidíš, to chodenie po žobrote sa nekoná a nikdy ani nekonalo. Veď štát nemusí svojich občanov prosiť o almužnu, dajte mi prosím, ak máte niečo naviac. On im jednoducho prikáže tie vajcia znášať a pritom sa nemusí starať, kde sa nazobú, či im niekto nasype, či im má z čoho nasypať a tak ďalej.
----------------------------
Nesvojprávny občan, to je ta správna kura. Tá znášala aj do tých bývalých štátnych kurínov. Teraz znáša do súkromných kurínov a zároveň aj do tých štátnych, napríklad cez DPH, ktorú musí zaplatiť, ak sa chce nazobať, aby mohla tie zlaté vajcia znášať.
----------------------------
Možno sa časom naučíte aj nežrať, ak neskapete na tu povinnú solidaritu.
jar88
27.01.13,05:47
II pilier je len zákonom prijaté protekčné naháňanie peňazí pre finančné zoskupenia z možnosťou uznania týchto vkladov ako odpočítateľný náklad. Snáď si živnostník podnikateľ vie kde použiť voľné zdroje( určená na dôchodok) omnoho efektívnejšie. Prečo nemôže každý investovať daňovo uznateľne kde chce s podmienkou v daňovom priznaní uviesť kam investoval a koľko a ku dňu odchodu do dôchodku si v dôchodkovej spoločnosti(ktorá mimochodom ešte nie je zriadená) určenej na výplatu dôchodkov?
A tebe to vadí, že musia dať svoje peniaze niekomu a že si ich nemôžu zhodnotiť efektívnejšie?
Veď oni si len plnia svoju zákonnú povinnosť.:---
Alebo ti vadí že štát im nenakázal tie peniaze dávať na zhodnotenie k tebe?
Určite by aj pre teba bolo lepšie mať investičný kapitál bez úrokov a bez zodpovednosti, ako a či vôbec im ho zúročíš. Je to niečo podobné, ako mať prenajaté polia a mať povinnosť zaplatiť nájom len v prípade, ak na to zarobíš.
----------------------------------------
Taký nájom a taký kapitál by som aj ja chcel.
Jednoducho sklízet, co jiní zaseli.
http://www.youtube.com/watch?v=pa6vTja9B_Y&list=PL332E20C02769B712
(http://www.youtube.com/watch?v=pa6vTja9B_Y&list=PL332E20C02769B712)
Gapo
27.01.13,06:30
Ale veď štát nikdy nemal sliepky, čo by mu znášali zlaté vajcia. Malo to jednoduchú príčinu. Štátu každá kura musí zanášať a ak aj náhodou nezanáša, vždy sa nájde nejaká škodná. No a ak sa náhodou nenájde, vychovajú si vlastnú.
---------------------------
No a ako vidíš, to chodenie po žobrote sa nekoná a nikdy ani nekonalo. Veď štát nemusí svojich občanov prosiť o almužnu, dajte mi prosím, ak máte niečo naviac. On im jednoducho prikáže tie vajcia znášať a pritom sa nemusí starať, kde sa nazobú, či im niekto nasype, či im má z čoho nasypať a tak ďalej.
----------------------------
Nesvojprávny občan, to je ta správna kura. Tá znášala aj do tých bývalých štátnych kurínov. Teraz znáša do súkromných kurínov a zároveň aj do tých štátnych, napríklad cez DPH, ktorú musí zaplatiť, ak sa chce nazobať, aby mohla tie zlaté vajcia znášať.
----------------------------
Možno sa časom naučíte aj nežrať, ak neskapete na tu povinnú solidaritu.
Ak nevieš čo sú sliepky čo znášajú zlaté vajcia, škoda polemizovať s tebou.
A neviem kde berieš tú drzosť, písať o nás že "ŽERIEME", abo skapeme, to možno ak máš taký slovník robíš ty a tvoja rodina! Radšej si mal napísať v čom je princíp a aký je mechanizmus bohatnutia poistiteľov , nie DSS-iek. Ak to nevieš neurážaj ostatných, za svoju nevedomosť, môžeš sám.
jahoszmsk
27.01.13,06:41
Ja osobne zostávam v druhom pilieri, aj keď veľa nezarábam... ved ešte bude určite dostatok príležitostí z neho vystúpiť, ak to bude pre mňa ako budúceho dôchodcu výhodnejšie, a ak náhodou zomriem do svojej 50tky, aspoň mojich "našetrených" pár eur niekomu z rodiny pomôže do budúcna. a aj tak, mne zatiaľ neprišiel žiadny list zo soc. poisťovne, že mám vystúpiť...:mee:
Jana Motyčková
27.01.13,07:18
Mne na začiatku kolega odpovedal na otázku, či zostať v 2. pilieri, nejak tak:

"Ak by si sa do xx rokov stal invalidom, dostával by si invalidný dôchodok len z 1. piliéra - teda polovicu".

To xx číslo si už presne nepamätám. A jeden nikdy nevie, kedy sa mu čo prihodí.
Nezmysel. ID sa vždy celý platí iba z prvého piliera. Do SDS sa neplatí invalidné poistenie, celé sa platí do SP.
veronikasad
27.01.13,07:26
Neštudovala som novely zákona o SDS. Od jedného sprostredkovatela AX-y, ktorý mi telefonicky ponúkal svoje služby som dostala informáciu, že pokial nevznikne nárok na dôchodok z II. piliera (nebola splnená doba poistenia), dedičia v prípade smrti majú nárok na nasporené prostriedky len v prípade, ak sporitel zomrie do veku 65 rokov. Je to naozaj tak ?

Mám priznaný ID - 2,5 roka do riadneho SD. Uvažovala som nad vstupom do II. piliera, nakolko min. odvody živnostníka do SP mi už výšku SD neovplyvnia
Ingrid Ondruskova
27.01.13,07:33
mimotemy len na okraj poznámočka...osobne si myslím, že SDSky pozostalým nebudú vyplácať žiadne peniaze...no kam by potom prišli...vyplácať dôchodok čulým živým dôchodcom ale aj tým zomrelým/de facto dedičom/...???
veronikasad
27.01.13,07:35
Myslieť si to môžeš, dôležitý bude zákon platný v čase smrti sporitela - a zákony sa menia s príchodom každej novej vlády.
Antea
27.01.13,07:37
Neštudovala som novely zákona o SDS. Od jedného sprostredkovatela AX-y, ktorý mi telefonicky ponúkal svoje služby som dostala informáciu, že pokial nevznikne nárok na dôchodok z II. piliera (nebola splnená doba poistenia), dedičia v prípade smrti majú nárok na nasporené prostriedky len v prípade, ak sporitel zomrie do veku 65 rokov. Je to naozaj tak ?

Mám priznaný ID - 2,5 roka do riadneho SD. Uvažovala som nad vstupom do II. piliera, nakolko min. odvody živnostníka do SP mi už výšku SD neovplyvnia
2 roky do starobného, prosím ťa nad II.pilierim ani vo sne neuvažuj.
Keď sme ako mzd. učt. uzatvárali zmluvy do DDS tak nás školili, že 40 rokov veku je strop pre uzatvorenie zmluvy. My sme to aj poctivo dodržiavali a skoro sme si zodrali jazyky, aby sme to zamestnancom vysvetlili, a to pritom mali slušné platy 15 tis. a viac.
veronikasad
27.01.13,07:39
2 roky do starobného, prosím ťa nad II.pilierim ani vo sne neuvažuj.
Keď sme ako mzd. učt. uzatvárali zmluvy do DDS tak nás školili, že 40 rokov veku je strop pre uzatvorenie zmluvy. My sme to aj poctivo dodržiavali a skoro sme si zodrali jazyky, aby sme to zamestnancom vysvetlili, a to pritom mali slušné platy 15 tis. a viac.
Prečo ? Veď tie dva roky mi už nič neovplyvnia (mám priznaný ID). Podstatná informácia je pre mňa výplata prostriedkov dedičom, ako som sa pýtala v predch.príspevku.
Mala som licenciu sprostredkovatela SDS, ani jednu zmluvu som neurobila osobe staršej ako 45 rokov.
Jana Motyčková
27.01.13,07:41
Veronika, tu by som bola opatrná. Nie kôli hranici rokov - o tom neviem. Ale pri výpočte SD sa počíta síce pôvodný OMB, ale SD bude ponížený o niečo za tú dobu 2,5 roka, ktorú budeš v 2.pilieri. Ak poberáš plný ID, tak by s tým problém nemusel byť, lebo sa vypláca dôchodok, ktorý je vyšší. Ale ak poberáš "čiastočný" ID, tak by si SD mala pravdepodobne kôli 2.pilieru nižší.
Dopĺňam - prehľadala som zákon o SDS a dedení len do veku 65 rokov tam nič nie je (okrem toho je to logický nezmysel).
Antea
27.01.13,07:42
mimotemy len na okraj poznámočka...osobne si myslím, že SDSky pozostalým nebudú vyplácať žiadne peniaze...no kam by potom prišli...vyplácať dôchodok čulým živým dôchodcom ale aj tým zomrelým/de facto dedičom/...???

Prostriedky sa dedia len pokiaľ nezačneš pobetať dôchodok, keď len prvú dávku dostaneš, je po dedičstve. Však ani nie je známe kto bude tie nasporené prostriedky vyplácať a koľko si z nich ponechá na vlastnú činnosť
Jana Motyčková
27.01.13,07:42
mimotemy len na okraj poznámočka...osobne si myslím, že SDSky pozostalým nebudú vyplácať žiadne peniaze...no kam by potom prišli...vyplácať dôchodok čulým živým dôchodcom ale aj tým zomrelým/de facto dedičom/...???

Nezmysel.
veronikasad
27.01.13,07:43
Veronika, tu by som bola opatrná. Nie kôli hranici rokov - o tom neviem. Ale pri výpočte SD sa počíta síce pôvodný OMB, ale SD bude ponížený o niečo za tú dobu 2,5 roka, ktorú budeš v 2.pilieri. Ak poberáš plný ID, tak by s tým problém nemusel byť, lebo sa vypláca dôchodok, ktorý je vyšší. Ale ak poberáš "čiastočný" ID, tak by si SD mala pravdepodobne kôli 2.pilieru nižší.
Janka, ďakujem za informáciu. Poberám ČID (45 %) - dám na tvoju radu.
Jana Motyčková
27.01.13,07:49
Prostriedky sa dedia len pokiaľ nezačneš pobetať dôchodok, keď len prvú dávku dostaneš, je po dedičstve. Však ani nie je známe kto bude tie nasporené prostriedky vyplácať a koľko si z nich ponechá na vlastnú činnosť
Áno, dedia sa iba kým sa nezačne vyplácať dôchodok. Ak zomrie už poberateľ dôchodku z 2.piliera, vypláca sa iba vdovský vdovecký a sirotský dôchodok, obdobne ako zo SP. Pre porovnanie so SP - tam tiež, keď zomriete po prvej výplate dôchodku nikto nič nededí, iba sa vyplácajú vdovské, vdovecké a sirotské dôchodky ale z pvého piliera nikto nič nededí, ani keď zomriete pred prvou výplatou dôchodku.
Antea
27.01.13,07:54
Neviem čo je teraz s DDP-III.pilier, to bola rozumná a užitočná vec. Aby do neho zamestanci vstúpili sme ich doslova prehovárali, pretože aj firma slušne prispievala, ale zrejme niekto zbadal, že chudoba by dostala niečo naviac, tak sa to prestalo páčiť.
veronikasad
27.01.13,07:59
Neviem čo je teraz s DDP-III.pilier, to bola rozumná a užitočná vec. Aby do neho zamestanci vstúpili sme ich doslova prehovárali, pretože aj firma slušne prispievala, ale zrejme niekto zbadal, že chudoba by dostala niečo naviac, tak sa to prestalo páčiť.
III. pilier som zrušila. Bol výhodný, kým bolo "slušné" zhodnotenie nasporených prostriedkov. Teraz je zhodnotenie nízke, poplatky vysoké a ak už sporitel nič nezíska na daňovej úľave má význam iba v prípade ak vyššou sumou prispieva zamestnávatel. Ja som si platila príspevky ako SZČO.
Antea
27.01.13,08:00
Áno, dedia sa iba kým sa nezačne vyplácať dôchodok. Ak zomrie už poberateľ dôchodku z 2.piliera, vypláca sa iba vdovský vdovecký a sirotský dôchodok, obdobne ako zo SP. Pre porovnanie so SP - tam tiež, keď zomriete po prvej výplate dôchodku nikto nič nededí, iba sa vyplácajú vdovské, vdovecké a sirotské dôchodky ale z pvého piliera nikto nič nededí, ani keď zomriete pred prvou výplatou dôchodku.
Áno som za vstup do II. piliera, ale len tí ktorí si to dobre prerátajú a ktorí majú "definitívu". Ale vstúpiť len za to, že ma nejaká známa nahovára ako sa mi to oplatí tak to nie, lebo od nej sa nedozvedia, že jej ide o províziu. Tak to je rana pod pás.
Je pravda, že sa vypláca aj sirotský a vdovský, ale len do výšky nasporených prostriedkov. Keď nasporenú sumu sporiteľ vyčerpá pred smrťou, tak na vdovský nezostane nič. To sa môže ľahko stať. Je tam možnosť vybrať naraz pri menšej sume, časť naraz a potom asi na 6 rokov, alebo doživotne, tu sa suma výplaty podstatne znižuje. Možno bude zákon iný a možno nebude treba už žiadny nový zákon.
Ingrid Ondruskova
27.01.13,08:10
čo sa týka čísel, som skôr pesimista ako optimista /riadim sa tým celý môj život/ a väčšinou mám na to dobrý nos, o druhý pilier sa až tak bytostne nezaujímam, chcela by som preto vedieť, čisto z princípu, či už na Slovensku žijú reálne ľudia, ktorým sa vypláca "slúbený" dôchodok z II.piliera, resp. či sú reálni dediči peňazí...zabijem sa, ja som už taký NEVERIACI TOMÁŠ!!!
veronikasad
27.01.13,08:12
čo sa týka čísel, som skôr pesimista ako optimista /riadim sa tým celý môj život/ a väčšinou mám na to dobrý nos, o druhý pilier sa až tak bytostne nezaujímam, chcela by som preto vedieť, čisto z princípu, či už na Slovensku žijú reálne ľudia, ktorým sa vypláca "slúbený" dôchodok z II.piliera, resp. či sú reálni dediči peňazí...zabijem sa, ja som už taký NEVERIACI TOMÁŠ!!!
Ešte nie, nemajú splnenú podmienku doby sporenia (10 rokov). Prvé zmluvy boli uzatvárané v roku 2005.

S dedením som sa už vo svojej praxi stretla, nasporené prostriedky boli vyplatené bez problémov (bol určený konkrétny dedič).
zuzana.š.
27.01.13,08:16
nemôžu ešte byť vyplácané peniaze z II. piliera, lebo ešte neprešla doba 10 rokov byť v II. pilieri. /neviem presne či 10 alebo 15???/
Antea
27.01.13,08:22
čo sa týka čísel, som skôr pesimista ako optimista /riadim sa tým celý môj život/ a väčšinou mám na to dobrý nos, o druhý pilier sa až tak bytostne nezaujímam, chcela by som preto vedieť, čisto z princípu, či už na Slovensku žijú reálne ľudia, ktorým sa vypláca "slúbený" dôchodok z II.piliera, resp. či sú reálni dediči peňazí...zabijem sa, ja som už taký NEVERIACI TOMÁŠ!!!

Ešte hádam nemôžu byť, však ešte nevnikla inštitúcia, ktorej by DSS presunula prostriedky na výplatu. Už to veľmi nesledujem, možno vznikla
bjuty smis
27.01.13,08:56
Prečítal som si zbežne debatu, mysliac si, že sa konečne dozviem od niekoho kto to vie, ako vlastne funguje "druhý pilier". Akým spôsobom sa peniaze doň vložené zhodnocujú. Pretože čo som sa doteraz dozvedel, po tom čo im štát zakázal investovať do rizikových (výnosných) akcií, podnikajú v konzervatívnych portfóliách. Nuž a keďže som mal a mám peniaze v nejakých akciách či fondoch, viem o čom to je. Ak takto funguje druhý pilier, (pánbožko ochraňuj veriacich)pochybujem , že z niečoho budú mať žiť.
Štát sa nemal zbaviť sliepok čo znášali zlaté vajcia a nemal dovoliť všetko rozkradnúť, nemusel by chodiť po žobrote. A ruku na srdce kto bol proti tomu.
Takže, ako to funguje?

gapo, ja som jeden z tých veriacich, čo verí, že z II. piliera dostanem dôchodok....
neočakávam žiadne velké zhodnotenie vložených prostriedkov...to nie je úloha II. piliera...ja budem rád, ked dostanem priblížne to, čo tam vložím...

ale si si istý, že pánbožko ochraňuje aj teba ? si si istý, že sociálna poistovna, ktorá je už teraz v strate....tak že za 20 -30 -40 rokov bude bez problémov vyplácať dôchodky ?

povedz mi milý gapo, z čoho ??
populačne silné ročníky - husákové deti pojdu - pôjdeme - do dôchodku za 25-30 rokov, a kto mi dá ten dôchodok ?? kolko detí ma dnes priemerne 1 rodinA?
no 3-4 to asi nebudú, však? ak sa teda nechceme spoliehať na obyvatelov letanovského mlyna a pod.
odkial teda bude mať soc. poisťovna peniaze za 30 rokov, ked už dnes je v deficite...
velmi rád by som si vypočul tvoju názor..
pavol54
27.01.13,09:45
gapo, ja som jeden z tých veriacich, čo verí, že z II. piliera dostanem dôchodok....
neočakávam žiadne velké zhodnotenie vložených prostriedkov...to nie je úloha II. piliera...ja budem rád, ked dostanem priblížne to, čo tam vložím...

ale si si istý, že pánbožko ochraňuje aj teba ? si si istý, že sociálna poistovna, ktorá je už teraz v strate....tak že za 20 -30 -40 rokov bude bez problémov vyplácať dôchodky ?

povedz mi milý gapo, z čoho ??
populačne silné ročníky - husákové deti pojdu - pôjdeme - do dôchodku za 25-30 rokov, a kto mi dá ten dôchodok ?? kolko detí ma dnes priemerne 1 rodinA?
no 3-4 to asi nebudú, však? ak sa teda nechceme spoliehať na obyvatelov letanovského mlyna a pod.
odkial teda bude mať soc. poisťovna peniaze za 30 rokov, ked už dnes je v deficite...
velmi rád by som si vypočul tvoju názor.. to je práve ten problém že nikto za nič neručí
nikto neručí že nenabehne nejaká super inflácia potom tie úspory v druhom pilieri budú na pár káv
nikto neručí že o dvadsať rokov bude pomer vyplateného dôchodku k priemernej mzde taký ako je dnes
bjuty smis
27.01.13,09:59
hej, ale kritici II. piliera ako keby žili v nejakom paralernom svete a myslia si, že na dôchodky stále bude.. odkial, to už nepovedia......
Ingrid Ondruskova
27.01.13,10:02
to bjuty :
nie...nemyslím....je to len vec viery /dôvery??/ v starý alebo nový systém /II.pilier/ ale pri mojom pesimizme si myslím, že nebude víťaza...jedná aj druhá skupina ľudí sa bude mať na dôchodku na PRD!!!
bjuty smis
27.01.13,10:15
gapo, ako sa zhodnocujú peniaze v II. pilieri - no každý rok dostávam výpis a tam to vidím tie informácie sú verejné a fondy ich pravidelne zverejenujú.. a s tými emirátmy si to odlahčil dosť, tudy cesta nevede...
pavol54
27.01.13,10:44
Tragédia je v tom že DSS-ky, banky, investičné fondy sú väčšinou súkromné obchodné spoločnosti, ktoré sú viac menej kontrolované štátnou inštitúciou, s cieľom odhaliť riziká v nakladaní so zverenými financiami vkladateľov, ak to preženiem zoberme si banku Lehman Brothers, ale poisťovaciu spoločnosť AMSLICO napriek kontrole ľahli popolom zo dňa na deň a neboli to žiadni nováčkovia, vkladatelia resp sporitelia na dôchodok ak tam boli si toho veľa neužijú ani tú kávu.
zoberme si štát nechcem ho glorifikovať ale aj v jeho inštitúciách sú lumpi čo doj.. ú aj dámsky bicykel ako ja hovorím, ale ak si zoberieš totálne zadlžené Grécko(i keď je to iná pesnička) aj keď by došlo k niečomu čo by totálne znehodnotilo všetko ako napr u nás po 89 devalváciou, alebo v Rusku, nikto štát nenechá totálne padnúť a dokáže aspoň čiastočne zabezpečovať neproduktívnu časť obyvateľov ( však si pozri PIGSI celá únia behá aby nekrachli na nulu ) takže s tým bezdôchodkovým štátnym systémom to až také jednoduché nebude.
pavol54
27.01.13,11:27
som sa pozrel na www.banky.sk zaujímavé čítanie
kopretinka
27.01.13,11:38
http://www.socpoist.sk/
tu by malo byť tlačivo na výstup z II.piliera,ale nejako sa tam neorientujem,nájdete mi to niekto,prosím?ďakujem.
Kto chce vystúpiť,tak lehota je do 31.1.2013,ale pozor,nie dátum na obálke,ale žiadosť musí byť reálne v poisťovni.
veronikasad
27.01.13,11:49
http://www.socpoist.sk/
tu by malo byť tlačivo na výstup z II.piliera,ale nejako sa tam neorientujem,nájdete mi to niekto,prosím?ďakujem.
Kto chce vystúpiť,tak lehota je do 31.1.2013,ale pozor,nie dátum na obálke,ale žiadosť musí byť reálne v poisťovni.
tlačivo nájdeš tu

http://www.socpoist.sk/ext_dok-oznamenie-fo--ktora-je-k-1septembru-2012-sporitelom--ktoreho-obsahom-je-prejav-vole--aby-mu-zaniklo-pravne-postavenie-sporitela_doc/54124c
Melnick
27.01.13,11:51
Naľavo v strede je napísané NEPREHLIADNITE a tam je to tlačivo. :)
kopretinka
27.01.13,11:53
Naľavo v strede je napísané NEPREHLIADNITE a tam je to tlačivo. :)
jáj,díky,ja som to hľadala hore v dôchodkovom poistení.....
Melnick
27.01.13,11:53
ELEKTRONICKÉ SLUŽBY
Mesačný výkaz
Vykaz poistného a príspevkov
Registračný list FO
Saldokonto (https://esluzby.socpoist.sk/ezuf)

Individuálne účty poistencov (https://esluzby.socpoist.sk/iup)

Základné zúčtovacie doklady pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti (https://esluzby.socpoist.sk/pzs)


Pomoc a technická podpora (https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/contact.jsp)




POBOČKY
SOCIÁLNEJ POISŤOVNE
Kontakty, adresy, účty (http://www.socpoist.sk/pobocky-socialnej-poistovne/385s)

NEPREHLIADNITE
http://img.sptest.cmsromboid.sk/images/mime/pdf.gif TLAČIVO
pre výstup z II. piliera (http://www.socpoist.sk/ext_dok-oznamenie-fo--ktora-je-k-1septembru-2012-sporitelom--ktoreho-obsahom-je-prejav-vole--aby-mu-zaniklo-pravne-postavenie-sporitela_doc/54124c)


UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
Tabuľka platenia poistného
od 1. januára 2013 (http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistneho-od-1-januara-2013/924s)


ČÍSLA ÚČTOV
Sociálnej poisťovne (http://www.socpoist.sk/cisla-uctov-pobociek-socialnej-poistovne-v-statnej-pokladnici/719s)


FORMULÁRE (http://www.socpoist.sk/formulare-ohc/48016s)
Verejné obstarávanie (http://www.socpoist.sk/verejne-obstaravanie/1825s)

Zmluvy, objednávky,
faktúry (http://www.socpoist.sk/zmluvy--objednavky--faktury-wnk/48849s)
pavol54
27.01.13,13:31
Takže podľa tvojej odpovede sa peniaze zhodnocujú tak, že dostávaš každý rok výpis, no väčšiu vtákovinu som nečítal. :D
Zrejme to musí byť bohovsky výnosné, keď nik nechce prezradiť aký je mechanizmus zhodnocovania, zrejme aby sa tam neprihlásili aj iní.
Ako vidím tu sa nedozviem nič. Aj ENRON každý rok posielal akcionárom výpis ako dobre sú na tom a 24 hodín mu stačilo a už nič nebola pravda
ErikaDP
27.01.13,19:53
Veronika, tu by som bola opatrná. Nie kôli hranici rokov - o tom neviem. Ale pri výpočte SD sa počíta síce pôvodný OMB, ale SD bude ponížený o niečo za tú dobu 2,5 roka, ktorú budeš v 2.pilieri. Ak poberáš plný ID, tak by s tým problém nemusel byť, lebo sa vypláca dôchodok, ktorý je vyšší. Ale ak poberáš "čiastočný" ID, tak by si SD mala pravdepodobne kôli 2.pilieru nižší.
Dopĺňam - prehľadala som zákon o SDS a dedení len do veku 65 rokov tam nič nie je (okrem toho je to logický nezmysel).

Riešim podobný problém, ako veronikasad
Dávnejšie na porade ( v roku 2008) p.Mihal pisal v tom zmysle, že invalidný dôchodca ktorý zostane v 2.pilieri a taký istý inv.dôchodcak ktorý vystúpi z 2.piliera budu na tom uplne rovnako s dôchodkom z 1.piliera, ale ten čo zostal bude mat navyše niečo z 2.piliera, t.j. bude na tom lepšie.

Ale v duchu aktuálneho príspevku pani Motyčkovej sa zdá ,že to je tak len v prípade plného invalidného dôchodcu.

Chcem sa opýtať, či som správne pochopila prečo je to tak ? :

Čiastočný IDochodca po dovršení dôchodkoveho veku si da prepočítať starobný dôchodok a tým že ČID mal krátený mierou postihnutia napr. 45%, tak po prepočítaní mu výjde starobný vyšší lebo sa pôvodný prepočet nebude krátiť o tie perccentá postihu.
Takže v zaujme čiastočného ID bude aby si dal prepočítať a preklopiť ČIDochodok na starobný , no a vtedy nastúpi ak bol v 2.pilieri to krátenie za dobu účati v 2.piliery.
Ak by bol plný invalid, tak nema dôvod požiadať o prepočet ( prepočtom by mu vyšlo to isté,lebo sa nič nekratilo o % postihnutia ani pri výpočte ID) a je mu vyplácaný naďalej invalidný dôchodok. Preto keďže nema dôvod žiadať o prepočet starobného dôchodku tam nenastupuje krátenie o časť zodpovedajucu 2.pilieru, lebo nebude dostavať starobný, ale invalidný dôchodok až do konca života a ten nie je dôvod krátiť lebo invalidný nema nič s 2.pilierom.
Dobre som to pochopila ?

Príklad: Miera postihu 45%, pri výpočte čid: zakladom bol vypočet fiktivneho SD s dopočítaným rokmi napr.500 eur a z toho mu vyplácaju ČID 45% t.j. 225 eur.
Po dovršeni dôchodkoveho veku požiada o preklopenie na starobný dôchodok a vyrataju mu tých 500 - samozrejme po uprave o aktualne čísla ADH. AK bol v 2.pilieri tak mu z tých 500 ale odrataju prislušné čiatky zodpovdajuce dobe v 2,pilieri.

Snažila som sa to nasimulovať, koľko by mohlo byť to krátenie, lebo ide o sporiteľa, ktorý má v 2.pilieri nasporenu zaujímavu čiastku, t.j. chcela som porovnať, či dôchodok z 2.piliera by mohol nahradiť krátenie z 1.piliera, ale zistila som že to nie je jednoduche vypočítať, lebo:
krátenie počas doby účasti v 2.piliery je definované len jednoduchým popisom, nie je verejne známa metodika, len že sa pomerne skráti o 1/2 a od 1.10.2012 o 2/9 ... ale spôsob výpočtu nie je upresnený, lebo je rozdiel, či pri tomto prepočte použiju POMB celoživotný ktorý bol vypočítný ku dňu vznki nároku na ID, ale použiju POMB len z tých rokov kedy bol v 2.pilieri a toto môže byť veľmi odlišné, napr. v rokoch ked bol v 2.pilieri tak ma vysoké OMB, ale celoživotný priemer je nižší, tak to krátenie by postihlo väčšiu časť príjmu.
A ďaľšia neznama veličina: môj sporiteľ ak by chcel dostat dochodk z 2.piliera tak by si musel dosporiť, má možnost teraz získat povinné poistenie z dohody o pracovnej činnosti, ale s nízkym príjmom a neviem čo by mu to urobilo s POMB pri preklopení IDochodku na starobný - teda viem že by mu to POMB podstatne znížilo oproti času ked šiel na ČID, ale neviem či by to v tomto prípade ( že po v zniku ČID pracoval) neanulovalo tu zakladnu tézu že pri preklapani ID na SD sa vypláca vyšší dôchodok ...

Takže nedospela som k žiadnenemu podstatnému výsledku, čo ma hnevá lebo neviem zaujat nejake stanovisko k danej veci, ale zdá sa, že jediná vec je jasna tak ako v citovanom príspevku pani Motyčkovej:
ČIDochodca si bude davat prepočítavať ID na SD, preto je vyhodnejšie vytupiť z 2.piliera aby mu SD nebol krátený ( toto by nemuselo platiť len u takého ČIdôchodcu ktorý ma velmi vysoké príjmy a do 2.piliera nasporil vysoké sumy ..)
Jana Motyčková
27.01.13,21:36
Vo Veronikinom prípade išlo o to, že v 2.pilieri by bola len 2 roky, čiže dôchodok z 2.piliera by určite neodstávala, a SD by jej bol krátený. Ak si ČID bude sporiť aspoň 15 (10?) rokov, bude časť dôchodku poberať aj z 2.piliera, ale pri nízkom príjme to nemusí vykryť stratu z krátenia SD. V r.2008 bola možno iná situácia, lebo pôvodne štát prispieval aj za ČID do 2.piliera, čo ale za minulej Ficovej vlády zrušili, čím pre ČID značne znevýhodnili 2.píilier.
marjankaj
27.01.13,21:45
Takže podľa tvojej odpovede sa peniaze zhodnocujú tak, že dostávaš každý rok výpis, no väčšiu vtákovinu som nečítal. :D
Zrejme to musí byť bohovsky výnosné, keď nik nechce prezradiť aký je mechanizmus zhodnocovania, zrejme aby sa tam neprihlásili aj iní.
Ako vidím tu sa nedozviem nič.
To sa dozvieš pri vymeraní tvojho dôchodku. Teraz nikto netuší, aké zákony budú platiť v budúcnosti. Veď aj Kaník spätne zarátal do dôchodkov roky od 1984, čo dovtedy neplatilo. Takže uvidíme, kto sa dostane ku korytu a ako to zariadi.:eek:
ErikaDP
27.01.13,21:57
Vo Veronikinom prípade išlo o to, že v 2.pilieri by bola len 2 roky, čiže dôchodok z 2.piliera by určite neodstávala, a SD by jej bol krátený. Ak si ČID bude sporiť aspoň 15 (10?) rokov, bude časť dôchodku poberať aj z 2.piliera, ale pri nízkom príjme to nemusí vykryť stratu z krátenia SD. V r.2008 bola možno iná situácia, lebo pôvodne štát prispieval aj za ČID do 2.piliera, čo ale za minulej Ficovej vlády zrušili, čím pre ČID značne znevýhodnili 2.píilier.
Pani Motyčková, ďakujem za reakciu.
Čiže v teoretickej rovine: ČIDôchodca, ktorý uvažuje v buducnosti s preklopením ČID na SD z dôvodu že teraz má ČID 45% a preklopenim na SD by mal výsť pre neho priaznivejší starobný dôchodok, a na svojom účte v 2.piliery nema tak vysoku čiastku aba sa dal predpokladať zaujimavy prijem z dôchodku z 2.piliera, tak lepšie urobí keď z 2.piliera vystúpi ?


Ešte Vas prosím o zrejemenie ako, sa počíta starobný dôchodk z 1.piliera pri situácii:

Je ČIDôchodca, ale v buducnosti mu prehodnotia a klesne pod 40%, príde o Invalidný dôchodok, na starobný ešte nebude mať vek, t.j. roky od odňatia ČIdôchodku do veku odchodu na starobný bude bez vymeriavacieho základu ( napr. evidovaný na urade práce).
Ako sa v tomto prípade počítaju roky pre účely výpoču dôchodku ? Predpokladám správne že v tomto prípade sa žiadne roky ( za dobu evidencie na urade práce) nezohľadňuju , t.j. nie je tam výpočet ako pri výpočte ČID kde sa fiktivne dopočítali roky medzi vznikom ČID a dosiahnutím dôchodkoveho veku ?
jar88
28.01.13,05:47
to bjuty :
nie...nemyslím....je to len vec viery /dôvery??/ v starý alebo nový systém /II.pilier/ ale pri mojom pesimizme si myslím, že nebude víťaza...jedná aj druhá skupina ľudí sa bude mať na dôchodku na PRD!!!

No a nebolo by už načase, namiesto toho nekonečného špekulovania, ktorý pilier je horší, konečne si priznať pravdu.
Konečne uznať, že tie piliere bol omyl, ale nakoľko terajší dôchodci potrebujú dôstojne dožiť, zatiahnime to za nich, ale len za nich.
------------------------------------------------------
Ak sa nespamätáme, časom nebudeme mať ani na tých "oprávnených" odkázaných a nakoniec zostaneme aj bez reálnych zdrojov sociálneho zabezpečenia.
------------------------------------------------------
Skúste sa konečne zamyslieť aj nad tým, čo je naozaj reálny zdroj zabezpečenia. Veď dokedy môžu tí slušní, šikovní a pracovití vydržať, povinne živiť tých ostatných. Skúste si uvedomiť, že máte povinnosť aj voči svojim a že aj nato aby ste mohli prispievať tým ostatným, potrebujete nejaké zdroje reálneho prímu.
Čo dáte tým svojim, ak všetko vložíte do rúk štátu? O čom budete potom rozhodovať? Dúfam, že nám nezostane na rozhodovanie len to, či dáme utratiť deda, alebo babku, alebo či budeme mať aj druhé, alebo tretie dieťa. Budeme sa tešiť na šieste vnúča a siedmeho sa už obávať?
Nandrolon
28.01.13,05:58
jar88 - o tých deťoch a vnúčatách sa to deje už aj dnes vo väčšine rodín, niekto má jedno a rozmýšľa, či uživí aj druhé, niekto nemá radšej ani to jedno...

Myslím že väčšina rodín ak by mali dostatok prostriedkov by chcela aj 4-5 detí, vrátane mňa /mám 1 a rozmýšľame o druhom/...
Ferdosondo
28.01.13,06:00
Sociálna poisťovňa v súčasnosti rozposiela sporiteľom v II.pilieri zásielky týkajúce sa možnosti vystúpiť z II. piliera.
Jedna zásielka stojí 0,45Eura. Týka sa to cca 1 500 000 sporiteľov. Čiže 675 000 Eur vyhodených do luftu.
Nandrolon
28.01.13,07:01
Ferdosondo: o tých zásielkách som písal už na 3. strane http://www.porada.sk/t207354-p3-zostat-v-druhom-pileri-ano-alebo-nie.html#post2234038

- myslím že tie celkové náklady na 1 zásielku budú ďaleko vyššie ako 0,45 eur/ks.
jar88
28.01.13,07:09
jar88 - o tých deťoch a vnúčatách sa to deje už aj dnes vo väčšine rodín, niekto má jedno a rozmýšľa, či uživí aj druhé, niekto nemá radšej ani to jedno...

Myslím že väčšina rodín ak by mali dostatok prostriedkov by chcela aj 4-5 detí, vrátane mňa /mám 1 a rozmýšľame o druhom/...

Mne nemusíš vysvetľovať, že sa to už deje. Viem to a viem aj čo je príčinou.
Pôvodne ten solidárny sociálny systém mal dať väčšine ľudí istoty, aby nemuseli uvažovať nad tým, ako uživia seba, svoje deti a svoju rodinu. Ten systém nebol legalizovaný pod zámienkou, ako štát uživí teba, tvoje deti a tvoju rodinu. On bol legalizovaný pod zámienkou, že ty nie si schopný rozmýšľať nad tým či jedno a či aj druhé. On bol legalizovaný pod zámienkou, že ani ty nie si schopný myslieť na budúcnosť a tak musí konať za teba. Ty dokonca súhlasíš aj s tým, že štát ti prikáže, aby si odovzdal dostatok prostriedkov štátu a následne píšeš, že ak by väčšina rodín mala dostatok prostriedkov, chceli by.
----------------------------------------------------------
Ako chceš mať dostatok prostriedkov, keď prevažnú väčšinu zo svojej mzdy, nemíňaš na svoje potreby, ale na potreby, ktoré ti diktuje zákon a štát. Veď ty s tvojim prímom už nerozhoduješ ani len nad polovicou svojich zarobených peňazí. Dovolím si tvrdiť, že ty rozhoduješ už maximálne tak nad 40% svojich peňazí a tých zvyšných 60% je vyvolaných zákonom a štátom.
-----------------------------------------
Nuž sloboda, nakladať so svojim osudom, ako vyšitá.
Nandrolon
28.01.13,07:17
... myslím že ani TY nerozhoduješ nad viac ako 40% svojich príjmov, nech sú akékoľvek vysoké...

Proste peniaze sú bezcenné papieriky, prípadne fiktívné čísielká...

Ak si raz budeš chcieť za ne niečo kúpiť PRE SEBA A SVOJU RODINU, tak aj keď sú už zdanené, zase budeš platiť DPH + ostatné poplatky, teda ak sa nebudeš tváriť že to potrebuješ nie pre seba, ale do firmy /tým pádom DPH na rozdiel od zamestnancov dostaneš naspäť/...

- PS: neoprávnených krátičov DPH a daní považujem za rovnakých zlodejov ako bezdomovec čo v supermarkete ukradne fľašku borovičky...
- píšem to len pre upresnenie aby tu niekto nezačal rozoberať FLAME že bez DPH a tak ďalej....
Gapo
28.01.13,09:05
To sa dozvieš pri vymeraní tvojho dôchodku. Teraz nikto netuší, aké zákony budú platiť v budúcnosti. Veď aj Kaník spätne zarátal do dôchodkov roky od 1984, čo dovtedy neplatilo. Takže uvidíme, kto sa dostane ku korytu a ako to zariadi.:eek:
Nepýtal som sa na to, koľko dostanem, ale na to, akým spôsobom sa zhodnocujú vklady, aký je to mechanizmus, rovnaký ako v bankách? Jednoduchá otázka, nechápem prečo tí čo v tom sú a obhajujú ho, to neprezradia.
Nič iné nechcem vedieť, iba princíp. Veď keď tam chcem vstúpiť, asi si dám vysvetliť ako mi moje peniaze budú rásť, či?
marjankaj
28.01.13,11:13
Nepýtal som sa na to, koľko dostanem, ale na to, akým spôsobom sa zhodnocujú vklady, aký je to mechanizmus, rovnaký ako v bankách? Jednoduchá otázka, nechápem prečo tí čo v tom sú a obhajujú ho, to neprezradia.
Nič iné nechcem vedieť, iba princíp. Veď keď tam chcem vstúpiť, asi si dám vysvetliť ako mi moje peniaze budú rásť, či?

DSS ky ich zhodnocujú tak ako vedia. Jedni lepšie iní horšie. Je to podobné ako v POKRI. Všetci vyhrať nemôžu.
Daj si do googla "dss zhodnotenie vkladov" a dozvieš sa.

Napr. Jeden z 375000 výsledkov
http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/rozhovor/bez-garancii.html?forward=sk_mobil_clanok.jsp
pavol54
28.01.13,11:48
DSS ky ich zhodnocujú tak ako vedia. Jedni lepšie iní horšie. Je to podobné ako v POKRI. Všetci vyhrať nemôžu.
Daj si do googla "dss zhodnotenie vkladov" a dozvieš sa.

Napr. Jeden z 375000 výsledkov
http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/rozhovor/bez-garancii.html?forward=sk_mobil_clanok.jsp tuška a papier znesú všetko. Niekto hovorí že podvádzať s číslami sa dá len v malých firmách podvádzajú aj ratingové agentúry
Peggynka
28.01.13,12:13
Súd zbaví cigána svojprávnosti len na základe návrhu cigánky ?
Peggynka
28.01.13,12:20
Však štát zabezpečil:cigánka má dôchodok z priemer (v živote nerobila),ja mám OMB a hmotnú núdzu.
Gapo
28.01.13,13:32
DSS ky ich zhodnocujú tak ako vedia. Jedni lepšie iní horšie. Je to podobné ako v POKRI. Všetci vyhrať nemôžu.
Daj si do googla "dss zhodnotenie vkladov" a dozvieš sa.

Napr. Jeden z 375000 výsledkov
http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/rozhovor/bez-garancii.html?forward=sk_mobil_clanok.jsp
Práve že som gúglil a to čo som chcel vedieť som sa nedozvedel, inak by som sa nepýtal.
Pozrel som si aj tento link.
Neviem či som napísal nezrozumiteľne moju otázku, ale nič z toho čo som ako odpoveď dostal, neodpovedá na moju otázku.
Ešte sa mi od dislektika dostalo aj pomenovanie po ňom. :D
anka_p
28.01.13,13:53
keďže nemám ešte právo dávať pochvaly, ale takto ti udeľujem 100 bodov za trefnú odpoved!!! Pobavila som sa :-))))
pavol54
28.01.13,14:36
Práve že som gúglil a to čo som chcel vedieť som sa nedozvedel, inak by som sa nepýtal.
Pozrel som si aj tento link.
Neviem či som napísal nezrozumiteľne moju otázku, ale nič z toho čo som ako odpoveď dostal, neodpovedá na moju otázku.
Ešte sa mi od dislektika dostalo aj pomenovanie po ňom. :D Mal som profesora na politickej ekonómii tak som sa ho spýtal ako by sa dali odstrániť tie krízové javy v kapitalistickej ekonomike jeho odpoveď: "Vážení kdybych to vědel tak se procházím po brodveji v lakofkách s trabukem v jedné a pohárem nejdrahšího koňaku v druhé ruce a všichni by se mi klaňeli" Takže to máš to isté aj s odpoveďou na zhodnocovanie vkladov, keby to niekto reálne vedel tak je borec, tam nefungujú ani matematické metódy odhadu, skrátka na papieri je napísané toľko a toľko.
Gapo
28.01.13,16:14
>; ->
bjuty smis
28.01.13,16:22
tak ich tu nevypisuj....
bjuty smis
28.01.13,17:50
už som si všimol z tvojích príspevkov...ale aj tak ma teší, bjuty smis
jar88
28.01.13,20:18
V
Mne nemusíš vysvetľovať, že sa to už deje. Viem to a viem aj čo je príčinou.
Pôvodne ten solidárny sociálny systém mal dať väčšine ľudí istoty, aby nemuseli uvažovať nad tým, ako uživia seba, svoje deti a svoju rodinu. Ten systém nebol legalizovaný pod zámienkou, ako štát uživí teba, tvoje deti a tvoju rodinu. On bol legalizovaný pod zámienkou, že ty nie si schopný rozmýšľať nad tým či jedno a či aj druhé. On bol legalizovaný pod zámienkou, že ani ty nie si schopný myslieť na budúcnosť a tak musí konať za teba. Ty dokonca súhlasíš aj s tým, že štát ti prikáže, aby si odovzdal dostatok prostriedkov štátu a následne píšeš, že ak by väčšina rodín mala dostatok prostriedkov, chceli by.
----------------------------------------------------------
Ako chceš mať dostatok prostriedkov, keď prevažnú väčšinu zo svojej mzdy, nemíňaš na svoje potreby, ale na potreby, ktoré ti diktuje zákon a štát. Veď ty s tvojim prímom už nerozhoduješ ani len nad polovicou svojich zarobených peňazí. Dovolím si tvrdiť, že ty rozhoduješ už maximálne tak nad 40% svojich peňazí a tých zvyšných 60% je vyvolaných zákonom a štátom.
-----------------------------------------
Nuž sloboda, nakladať so svojim osudom, ako vyšitá.

Ak je toto reakcia na môj príspevok,
tak odpoveď máš v texte.


... myslím že ani TY nerozhoduješ nad viac ako 40% svojich príjmov, nech sú akékoľvek vysoké...Ale na rozdiel od teba, som si to nezvolil a nikdy som nebol zástancom týchto praktík. Tebe to zrejme nevadí, aj keď ťa to zjavne a zásadne obmedzuje. Mňa peniaze neobmedzujú a aj tak mi to vadí.

Proste peniaze sú bezcenné papieriky, prípadne fiktívné čísielká...Možno pre teba sú to naozaj len fiktívne číselka, ale pre mňa naozaj nie. Ja ich k životu reálne potrebujem.

Ak si raz budeš chcieť za ne niečo kúpiť PRE SEBA A SVOJU RODINU, tak aj keď sú už zdanené, zase budeš platiť DPH + ostatné poplatky, teda ak sa nebudeš tváriť že to potrebuješ nie pre seba, ale do firmy /tým pádom DPH na rozdiel od zamestnancov dostaneš naspäť/...Zrejme si vôbec nepochopil s akým zámerom som ten príspevok písal. Inak by si nemohol takto reagovať.

- PS: neoprávnených krátičov DPH a daní považujem za rovnakých zlodejov ako bezdomovec čo v supermarkete ukradne fľašku borovičky...
- píšem to len pre upresnenie aby tu niekto nezačal rozoberať FLAME že bez DPH a tak ďalej....

No a k tomu PS:
Už som tu veľa krát písal, že už nepodnikám, že som v tomto režime ešte nikdy nepracoval ako zamestnanec a že som proti nelegálnemu kráteniu daní a nelegálnym činnostiam ako takým.
Nandrolon
29.01.13,04:55
... aha, tak to si potom kúzelník...
jar88
29.01.13,05:36
... aha, tak to si potom kúzelník...

Prečo kúzelník?
Veď na to netreba čarovať, stačí byť len trošku chytrejší a všetko ide akosi ľahšie.;)
--------------------------------------------
Tebe nepríde hlúpe, ako tento štát čaruje?
Napríklad ten, kto nemá žiadny príjem, musí byť zdravotne poistený, ale už nemusí byť sociálne poistený, lebo to nemá z čoho platiť?
--------------------------------------------
To zákonodarcu naozaj nenapadlo, že ak nemá z čoho platiť zdravotné poistenie, tak mu tu povinnosť nemôžem ukladať?
pavol54
29.01.13,05:46
Prečo kúzelník?
Veď na to netreba čarovať, stačí byť len trošku chytrejší a všetko ide akosi ľahšie.;)
--------------------------------------------
Tebe nepríde hlúpe, ako tento štát čaruje?
Napríklad ten, kto nemá žiadny príjem, musí byť zdravotne poistený, ale už nemusí byť sociálne poistený, lebo to nemá z čoho platiť?
--------------------------------------------
To zákonodarcu naozaj nenapadlo, že ak nemá z čoho platiť zdravotné poistenie, tak mu tu povinnosť nemôžem ukladať? myslím si že ohľadne daní a odvodov nie je na štáte položené dôkazné bremeno a je dokonca benevolentný, zdravotné poistenie neplatí len studený to isté je aj zo sociálnym poistením ja hovorím nemusí nikto robiť, pracovná povinnosť bola zrušená v roku 1990, ale byť štátom by som trval na tom aby si každý platil trebárs minimum aj nezamestnaný alebo sociálkár
Gapo
29.01.13,06:50
Nevieš súvisle premýšľať a ani písať, vráť sa do školy.
Antea
29.01.13,07:39
Prečo ? Veď tie dva roky mi už nič neovplyvnia (mám priznaný ID). Podstatná informácia je pre mňa výplata prostriedkov dedičom, ako som sa pýtala v predch.príspevku.
Mala som licenciu sprostredkovatela SDS, ani jednu zmluvu som neurobila osobe staršej ako 45 rokov.
Síce neskoro, ale pozisťovala som čo sa dalo v DSS:
Momentálne platí 15 rokov účasti, inak nedostaneš nič, peniaze budú predmetom dedičstva.
To sa môže stať aj vtedy, keď máš potrebnú účasť, ale nemáš tam dostatočné množstvo nasporených prostriedkov /platby z min.mz./
Pri odchode do SD sa sporiteľ rozhodne, ako bude poberať dávky a či mu dané prostriedky dovoľujú to, ako sa rozhodol.
Smrť sporiteľa pred poberaním dávky = dedičstvo
Smrť po poberaní dávky, vdovský, príp. sirotský len do výšky prostriedkov.
Pre doživotné poberanie sa budú môcť rozhodnúť len tí, ktorým to po prepočtoch vyjde /priemerný vek života a možno aj všeličo iné sa tam bude zohľadňovať/
Nandrolon
29.01.13,07:41
Jar88 - niekedy mám z teba pocit, ako keby si mal dva vysokovýkonné mozgy namiesto jedného.
Vieš, keď sa trochu bližšie popozerám vo svojom okolí po tých najväčších pracháčoch, tak vidím iba jedno:
zväčša sú to ľudia nie moc vzdelaní, zato chrbtovú kosť majú určite vyoperovanú...
jednej skupine rodičia zarytí komunisti dohodili veľké majetky "za babku", druhí začínali ako veksláci postávať vonku pred rokom 1989.
Dnes sa vozia na audinách, hummeroch a sú z nich tzv. "veľkopodnikatelia" a podobne. Ďakujem neprosím, pretože to by som musel obdivovať aj štetky pri cestách že aké sú oni chytré, keď nosia domov 10 x toľko ako moja manželka /asi je teda sprostá že nešlape a nezarába veľa/...
končím túto debatu, pretože ťažko s niekým písať, kto nežije na SR ale niekde na mesiaci...
bjuty smis
29.01.13,07:55
no že sa predstavuješ a chováš ako idiot , to som si prečítal a pochopil to aj bez premýšlania...
bjuty smis
29.01.13,20:31
Dyslexia je biologicky podmienená porucha, ktorá sa prejavuje neschopnosťou čítať, alebo veľmi ťažkopádnym čítaním
jar88
30.01.13,07:39
Jar88 - niekedy mám z teba pocit, ako keby si mal dva vysokovýkonné mozgy namiesto jedného.
Vieš, keď sa trochu bližšie popozerám vo svojom okolí po tých najväčších pracháčoch, tak vidím iba jedno:
zväčša sú to ľudia nie moc vzdelaní, zato chrbtovú kosť majú určite vyoperovanú...
jednej skupine rodičia zarytí komunisti dohodili veľké majetky "za babku", druhí začínali ako veksláci postávať vonku pred rokom 1989.
Dnes sa vozia na audinách, hummeroch a sú z nich tzv. "veľkopodnikatelia" a podobne. Ďakujem neprosím, pretože to by som musel obdivovať aj štetky pri cestách že aké sú oni chytré, keď nosia domov 10 x toľko ako moja manželka /asi je teda sprostá že nešlape a nezarába veľa/...
končím túto debatu, pretože ťažko s niekým písať, kto nežije na SR ale niekde na mesiaci...

Nuž čo.
Došli ti argumenty a možno si pochopil, že vlastne ani niesu argumentami a tak čo iné ti zostalo, ako konštatovať, nie neprosím ďakujem.
--------------------------------------
Veď aj tak sú asi kyslé.
--------------------------------------
Kamarát zlatý, mňa ku komunistickým pohrobkom nepriraďíš. Ja som bol verejne proti komunistickej totalite aj v časoch, keď väčšina ľudí zbabelo kolaborovala s režimom a možno s ním kolaborovali aj tvoji rodičia.
----------------------------------------------------
Bola to jednoducho zbabelosť vyvolaná tým najsilnejším ľudským pudom, ktorým je ľudský strach. Nuž preto, že báť sa je ľudské požadoval Havel hrubú čiaru za totalitou a mal pravdu.
Len si pritom neuvedomil, že potkan v žiadnom prípade nesplodí a nevychová nič iné, len potkana.
Mám pravdu duves?
Gapo
30.01.13,18:25
som sa pozrel na www.banky.sk (http://www.banky.sk) zaujímavé čítanie
Nuž a čo potom toto: http://cz.saxobank.com/CS/lp/Documents/q1-2013.pdf
220870
31.01.13,10:39
Už sa to začalo.V DSS-kách sa nazhromaždila veľká kopa peňazí to priťahuje oligarchov, ako exkremet muchy.http://www.czechfreepress.cz/slovensko/oligarchovia-vstupili-do-druheho-piliera.html
pavol54
31.01.13,11:02
Už sa to začalo.V DSS-kách sa nazhromaždila veľká kopa peňazí to priťahuje oligarchov, ako exkremet muchy.http://www.czechfreepress.cz/slovensko/oligarchovia-vstupili-do-druheho-piliera.html Ako to bolo stými výbermi BMG - Majský? Z tísícku si kupte kupónovú knižku premeníte ju na akcie firiem a už len dividendy budete poberať, kde??????? Vstúpte do II piliera. budete mať dôchodok, áno? Vždy budú ľudia s právom prednostného výberu a potom tí čo im ostane Sú kontrolované NBS a čo? Stane sa niekomu niečo za zlý odhad? Za štyri roky zisk z elektrární mal byť 30 mil € a bol 300 mil€ stalo sa niekomu niečo za vypracovanie zlej analýzy?
pavol54
31.01.13,11:05
Za 270 miliónov(cca 60 mil ročne ) by bolo na platy učiteľov a lekárov toľko že by štrajkovať nemuseli
bjuty smis
31.01.13,15:02
Ako to bolo stými výbermi BMG - Majský? Z tísícku si kupte kupónovú knižku premeníte ju na akcie firiem a už len dividendy budete poberať, kde??????? Vstúpte do II piliera. budete mať dôchodok, áno? Vždy budú ľudia s právom prednostného výberu a potom tí čo im ostane Sú kontrolované NBS a čo? Stane sa niekomu niečo za zlý odhad? Za štyri roky zisk z elektrární mal byť 30 mil € a bol 300 mil€ stalo sa niekomu niečo za vypracovanie zlej analýzy?

pozliepal si zo 4 udalosti do jednej a pointa ?
pavol54
31.01.13,15:20
pozliepal si zo 4 udalosti do jednej a pointa ? napíš že sa treba vyjadrovať len holou vetou bez nutnosti vidieť veci a javy v súvislostiach ale to nič pre teba to bolo len niečo z MLF a to bola socialistická veda. Pre teba :Pokiaľ nemám tie prachy priznané a na účte tak nie som ich skutočným vlastníkom. A tie štyri príklady sú toho dôkazom. Pointa "Nikto nemôže dať viac, ako ja sľúbim"((či aj dám(teda DSS) je otázne))
bjuty smis
31.01.13,16:16
napíš že sa treba vyjadrovať len holou vetou bez nutnosti vidieť veci a javy v súvislostiach ale to nič pre teba to bolo len niečo z MLF a to bola socialistická veda. Pre teba :Pokiaľ nemám tie prachy priznané a na účte tak nie som ich skutočným vlastníkom. A tie štyri príklady sú toho dôkazom. Pointa "Nikto nemôže dať viac, ako ja sľúbim"((či aj dám(teda DSS) je otázne))

to bol zlý príklad, lebo dss nie su majitelom penazí, len ich spravujú....
ked napr. skrachuje aegon, našetrených penazí sa to netýka....
bjuty smis
31.01.13,16:20
a ked že vidím, že v tom máš poriadny chaos, skopírujem ti toto :
zvlášť ťa upozorňujem na bod 2., nech tu zase nezavádzaš...


Prečo zostať v 2. pilieri?



Ak sa spoľahnete na povinný dôchodkový systém, bude vám v starobe stačiť dôchodok vo výške polovice vášho súčasného príjmu? Spoľahnite sa radšej na nás.
Prečo ostať v 2. pilieri?



Prostriedky na vašom osobnom dôchodkovom účte budú použité iba na váš dôchodok.
Pokiaľ zostanete naďalej v II. pilieri, peniaze na Vašom osobnom dôchodkovom účte sú vaším majetkom a sú dediteľné.
Výška vášho dôchodku nebude závisieť od počtu vašich spoluobčanov v produktívnom veku, pretože budete mať nasporené vlastné zdroje.
Váš dôchodok bude vďaka II. pilieru financovaný z dvoch nezávislých zdrojov.
Kedykoľvek si môžete skontrolovať výšku Vašich úspor v 2. pilieri.
Výška dobrovoľných príspevkov na DSS bude od 1. 1. 2013 neobmedzená a ľubovoľná – a tieto príspevky budú daňovo odpočítateľné až do výšky 2% zo základu dane.
Odchod do dôchodku môžete poriadne osláviť – časť úspor si môžete ihneď po odchode do dôchodku vybrať v hotovosti (ide o časť úspor, ktoré presiahnu zákonom stanovenú mininámlu výšku úspor na doživotný dôchodok).
Vaše peniaze v 2. pilieri „nespia", ale sú zhodnocované pod drobnohľadom profesionálov.
Vaše úspory sú v bezpečí pod prísnym dohľadom Národnej banky Slovenska, depozitára, nezávislého audítora i vnútornej kontroly AEGON, d. s. s., a. s.
pavol54
31.01.13,16:45
to bol zlý príklad, lebo dss nie su majitelom penazí, len ich spravujú....
ked napr. skrachuje aegon, našetrených penazí sa to netýka.... takže tie tvoje spravované peniaze majú schované vo vačku alebo v trezore? Oni ich musia investovať alebo nie ? Ak ich AEGON investoval napr. do AMSLICA alebo do elektrárenského gigantu ENRON alebo do banky LEHMAN BROTHERS tak vytiahni vreckovku vztýč ruku a zakývaj im na rozlúčku a mne môže hovoriť kto chce čo chce aj debilom ma nazvať( ako jeden čo si myslel čo ma zlomí na investovanie do nejakej 4 you alebo čo to bolo a po roku pochopil že som mu hovoril pravdu). Spústa ľudí má také chápanie, že ak niekto nie je za ich názor a spontánne im netlieska je nechápavý a obmedzený ALE to je totalitné zmýšľanie a to je jedno či je zľava alebo zprava.
pavol54
31.01.13,16:48
a ked že vidím, že v tom máš poriadny chaos, skopírujem ti toto :
zvlášť ťa upozorňujem na bod 2., nech tu zase nezavádzaš...


Prečo zostať v 2. pilieri?



Ak sa spoľahnete na povinný dôchodkový systém, bude vám v starobe stačiť dôchodok vo výške polovice vášho súčasného príjmu? Spoľahnite sa radšej na nás.
Prečo ostať v 2. pilieri?



Prostriedky na vašom osobnom dôchodkovom účte budú použité iba na váš dôchodok.
Pokiaľ zostanete naďalej v II. pilieri, peniaze na Vašom osobnom dôchodkovom účte sú vaším majetkom a sú dediteľné.
Výška vášho dôchodku nebude závisieť od počtu vašich spoluobčanov v produktívnom veku, pretože budete mať nasporené vlastné zdroje.
Váš dôchodok bude vďaka II. pilieru financovaný z dvoch nezávislých zdrojov.
Kedykoľvek si môžete skontrolovať výšku Vašich úspor v 2. pilieri.
Výška dobrovoľných príspevkov na DSS bude od 1. 1. 2013 neobmedzená a ľubovoľná – a tieto príspevky budú daňovo odpočítateľné až do výšky 2% zo základu dane.
Odchod do dôchodku môžete poriadne osláviť – časť úspor si môžete ihneď po odchode do dôchodku vybrať v hotovosti (ide o časť úspor, ktoré presiahnu zákonom stanovenú mininámlu výšku úspor na doživotný dôchodok).
Vaše peniaze v 2. pilieri „nespia", ale sú zhodnocované pod drobnohľadom profesionálov.
Vaše úspory sú v bezpečí pod prísnym dohľadom Národnej banky Slovenska, depozitára, nezávislého audítora i vnútornej kontroly AEGON, d. s. s., a. s.

AK SA AUDITOR ALEBO INÉ KONTROLNÉ ORGÁNY POMÝLIA ani gule im nebudú môcť odtrhnúť lebo to nie je trestné ani postihnuteľné (za pár desiatok melónov by mi pomýlenie nerobilo ani morálny problém)
keby nejaký pitomeček prišiel za mnou že firma AEGON investovala financie v mojej firme a chce vedieť kde som ich použil a ako tak HO POŠLEM DO RITKÁROVIEC Takže kontrola končí v DSS ke ale neviem o tom že by bol porušený obchodný zákonník a mohli buy kontrolovať reťazovite. Ja mám úver z banky nemám právo vedieť či mi nepožičala peniaze ktoré do nej investovala DSS ka a banka prijala moju záruku že ho splatím a keď skrachujem vyhlásený bude konkurz tak z dajme tomu z 200 000 € úveru dostane od mojej firmy maximálne 6639€ a veľké ospravedlnenie že to nevyšlo a čo dá DSS ke? ak by som bol jeden tak to vykryje ale ak to bude balík tak do hodnoty základnéhoimania banky a adios úspory
bjuty smis
31.01.13,16:52
samozrejme sú investované, čím dlhšie, tým by MAL byť vyšší výnos..

samozrejme to nik nevie zaručiť na 100%...o tom sa ja ani nepriem, ale vychádzajme z toho, čo na slovensku máme momentálne na výber - máš povinnú časť - 1,2 pilier a NEPOVINNú- MôžEš SI šETRIť, INVESTOVAť CEZ FONDY, INDUIVIDUáLNE, MôžEš KUPOVAť NEHNUTELNOSTI, M
ALEBO MôžEš CESTOVAť A CHLASTAť- alebo môžeš ako v ačšina slovensko žiť od výplaty k výplate...
ako je chránený 2. pilier máš v príspevku vyššie- snád to nechceš porovnávať s bmg..
a ešte niečo z itrnetových diskusií...rozumné :

hlavne si to niektori odmietaju priznat, ze 70-te a 80-te rocniky su populacno silne a tieto su momentalne v produktivnom veku. Nasledne tu mame rok 89 a neznu po ktorej nasleduju populacne slabe 90-te a 00-te rocniky. Takze ak nam do dochodku odidu populacne silne rocniky a nahradia ich populacne slabe tak socialna poistovna s tym co sa do nej odvedie skolabuje behom roka a stat behom 2 rokov. Este si sem mozeme naimportovat 3 miliony moslimov ako utecencov a s islamom ako jedinym pravym nabozenstvom a chciet po nich aby sa o nas "postarali". Druha moznost sa ponuka zvysit odchod do dochodku na 66 a ked to nebude stacit tak aj na 70 alebo 80 rokov, podla toho kde uz umrtnost preriedi stavy
bjuty smis
31.01.13,16:55
pre tých, čo tak veria štátu niečo od expertky svetovej banky
Katarína Mathernová:
To nebudú desiatky rokov, kedy sa bude dať sledovať niečo negatívne. To praskne oveľa skôr. Táto krajina má zabudovanú časovú bombu vo svojom DNA a je možné, že pre niektoré komunity a niektoré časti je už neskoro," vyhlásila dnes Mathernová na vedeckej konferencii venovanej rómskej reforme.

Absolútnou prioritou štátu pre riešenie rómskej otázky by malo byť podľa nej zavedenie povinnej predškolskej prípravy pre deti od troch rokov. Z odborných štúdií totiž vyplýva, že "podchytenie" detí v skorom veku je najdôležitejšie pre ich neskorší rozvoj. Rómovia pritom majú výrazne väčší prírastok obyvateľstva ako majoritné obyvateľstvo a do roku 2050 by ich malo byť podľa Mathernovej na Slovensku dvojnásobne viac. Počet tejto komunity ako aj ich pripravenosť vstúpiť na trh práce preto bude ovplyvňovať aj ekonomiku štátu. "Ako verejný politik by som mala veľký záujem, aby tieto deti mali čo najlepšie vzdelanie, lebo penzia môjho syna bude závisieť od rómskych deti, pretože tie demografické trendy nepustia," podotkla.
Braňo
31.01.13,17:40
Na to, že sa cigáni množia geometrickým radom ako potkany (aj v rámci vlastných rodín) nepotrebujeme expertku svetovej banky, práve preto zostanem v druhom pilieri, aby sa zo Sociálnej poisťovne prerozdelilo im čo najmenej.
pavol54
31.01.13,18:02
No 19,00 hod sa stáva diskusia bezpredmetná tábory sú definitívne rozdelené tí čo sú v jednom už nebudú môcť ísť do druhého a naopak takže čo by bolo keby bolo je už bezpredmetné.
Gapo
31.01.13,18:15
Duševný úbožiak bjuty smis, ešte si sa neutopil v pene od besnoty čo ťa pochytila. Si trápny úbožiak, keď sa potrebuješ takto ventilovať na iných. Ale aspoň všetci vidia čo si zač. Kľudne mi môžeš dávať na každý môj príspevok neužitočné, aspoň je to dôkaz, že ja som užitočný, ale ty nie, pretože nič iné nevieš.
Katy a R
31.01.13,18:41
a tým môžme tému považovať za vyriešenú ...
pavol54
31.01.13,19:47
ako biblický lazar a boháč
bjuty smis
31.01.13,19:49
Duševný úbožiak bjuty smis, ešte si sa neutopil v pene od besnoty čo ťa pochytila. Si trápny úbožiak, keď sa potrebuješ takto ventilovať na iných. Ale aspoň všetci vidia čo si zač. Kľudne mi môžeš dávať na každý môj príspevok neužitočné, aspoň je to dôkaz, že ja som užitočný, ale ty nie, pretože nič iné nevieš.

a ty z ktorého ústavu píšeš ?

ako sa tento tvoj príspevok dotýka témy ?

pred 2 dňami si i tu začal vulgárne nadávať do idiotov, až ťa musel admin odstrániť - a tým aj časť mojích príspevkov...

a teraz chceš ako pokračovať ? k téme nič, lebo nič zložitejšie ako malú násobilku neovládaš a zase sprosté vulgarizmy ??
no len pokračuj, to je tvoje vysvedčenie, nie moje......
bjuty smis
31.01.13,21:07
No 19,00 hod sa stáva diskusia bezpredmetná tábory sú definitívne rozdelené tí čo sú v jednom už nebudú môcť ísť do druhého a naopak takže čo by bolo keby bolo je už bezpredmetné.

no, nie bezpredmetná...len prerušená...lebo fico nedostane tolko evri, čo si naplánoval tento rok preflákať a tak môžme čakať otvorenie II. piliera č.3,4,5....
alebo to rovno znárodní, ako jeho kámoš viki orbán....

sponzori nepočkajú...dlhy platit treba...
pavol54
01.02.13,04:24
no, nie bezpredmetná...len prerušená...lebo fico nedostane tolko evri, čo si naplánoval tento rok preflákať a tak môžme čakať otvorenie II. piliera č.3,4,5....
alebo to rovno znárodní, ako jeho kámoš viki orbán....

sponzori nepočkajú...dlhy platit treba... presne tak dlhy treba platiť- elektrárne, plynárne predať, odfajkneme si splnené, ešte pôdu odovzdať do rúk lepších hospodárov a dielo je dokonané tak si to myslel?
jar88
01.02.13,05:23
Mal som profesora na politickej ekonómii tak som sa ho spýtal ako by sa dali odstrániť tie krízové javy v kapitalistickej ekonomike jeho odpoveď: "Vážení kdybych to vědel tak se procházím po brodveji v lakofkách s trabukem v jedné a pohárem nejdrahšího koňaku v druhé ruce a všichni by se mi klaňeli" Takže to máš to isté aj s odpoveďou na zhodnocovanie vkladov, keby to niekto reálne vedel tak je borec, tam nefungujú ani matematické metódy odhadu, skrátka na papieri je napísané toľko a toľko.

No vidíš čo ťa na tej politickej ekonómii naučili.
Pokles a vzostup ekonomiky je v slobodnom svete normálny jav. Je normálne v období menšej potreby menej vyrábať a samozrejme aj menej pracovať.
-----------------------------------------------------------
Podľa vás je to krízový stav.
Nuž čo, zanechalo to na tebe zjavné a trvalé následky a to neviem, či ten tvoj "profesor" bol koňom, alebo nie.
------------------------------------
Neviem, či tomu čo vám prednášal veril, alebo si myslel svoje.:---
Ferdosondo
01.02.13,06:32
"Ako verejný politik by som mala veľký záujem, aby tieto deti mali čo najlepšie vzdelanie, lebo penzia môjho syna bude závisieť od rómskych deti, pretože tie demografické trendy nepustia," podotkla.

Malo by to tak byť. Ale teta Mathernová nevie o čom hovorí. Pretože deti slovenských verejných politikov nebudú odkázaní na penziu z verejného systému. Naši verejní činitelia na dôchodku často ani nevedia či poberajú dôchodok a aká je jeho výška.
Preto s rómskym problémom ani nikto nič nerobí.
Ferdosondo
01.02.13,06:36
Konieckoncom riešenie dôchodkového systému je jednoduché. Zvýši sa vek odchodu do dôchodku a na tých pár šťastlivcov čo sa ho dožije sa peniaze už nájdu.
Filip Glasa
01.02.13,06:47
Fondy v druhom pilieri zarábajú málo. Ale nie preto, že by peniaze sporiteľov prešustrovali. Málo zarábajú preto, lebo investujú veľmi konzervatívne.
Bez ohľadu na to či je fond akciový, zmiešaný alebo dlhopisový, tak majú 90% majetku v dlhopisoch a nástrojoch peňažného trhu (kvázi ako v banke). A z veľkého spektra dlhopisov majú väčšinu v slovenských štátnych dlhopisoch.

Z toho plynie, že vysoké výnosy tam nikdy nebudú. Vždy sa budú pohybovať +- na úrovni bankových vkladov. Ale zároveň z toho vychádza, že fondy majú nízku volatilitu a takmer žiadne cenové fluktuácie.

Jedinou výnimkou sú minulý rok zavedené (za Mihála prijatá zmena) indexové fondy. Kto nemá rád konzervatívne investovania a la bankové vklady, tak si môže dať úspory z časti do indexového fondu. V rôznom pomere. Dajme tomu 50/50.
Fondy aj ich pomer sa dajú v rámci jednej DSSky meniť kedykoľvek. Samotná DSSka sa dá meniť raz ročne bez poplatku.

Kompletné porovnanie fondov z druhého piliera som dokončil včera: http://ako-investovat.sk/clanok/251/fondy-v-druhom-pilieri

Srandovné je, že v najvýnosnejších dlhopisových (bývalých konzervatívnych) je najmenej peňazí.
Nandrolon
01.02.13,06:56
Filip Glasa, zase treba uznať že slováci sú veľmi vynaliezavý a to, čo nie je priviazané /negarantované fondy/ to bude ukradnuté /vytunelované/.
Ja sa nebojím toho, že by nemohli byť výnosy na tých akciových vyššie, ale jednoducho tam už nie je ten dohľad a tie garancie ako u toho jedného /jeden MUSÍ byť garantovaný/ a tak sa to vytuneluje, tak ako v histórii všetky nebankovky do jednej.
jar88
01.02.13,07:00
Fondy v druhom pilieri zarábajú málo. Ale nie preto, že by peniaze sporiteľov prešustrovali. Málo zarábajú preto, lebo investujú veľmi konzervatívne.
Bez ohľadu na to či je fond akciový, zmiešaný alebo dlhopisový, tak majú 90% majetku v dlhopisoch a nástrojoch peňažného trhu (kvázi ako v banke). A z veľkého spektra dlhopisov majú väčšinu v slovenských štátnych dlhopisoch. V skutočnosti, čiastočne financujú štátny dlh.

Z toho plynie, že vysoké výnosy tam nikdy nebudú. Vždy sa budú pohybovať +- na úrovni bankových vkladov. Ale zároveň z toho vychádza, že fondy majú nízku volatilitu a takmer žiadne cenové fluktuácie.

Jedinou výnimkou sú minulý rok zavedené (za Mihála prijatá zmena) indexové fondy. Kto nemá rád konzervatívne investovania a la bankové vklady, tak si môže dať úspory z časti do indexového fondu. V rôznom pomere. Dajme tomu 50/50.
Fondy aj ich pomer sa dajú v rámci jednej DSSky meniť kedykoľvek. Samotná DSSka sa dá meniť raz ročne bez poplatku.

Kompletné porovnanie fondov z druhého piliera som dokončil včera: http://ako-investovat.sk/clanok/251/fondy-v-druhom-pilieri

Srandovné je, že v najvýnosnejších dlhopisových (bývalých konzervatívnych) je najmenej peňazí.
Pripomienka v texte.
Pritom ten štátny dlh financujú z povinne odvedených peňazí.
jar88
01.02.13,07:04
Konieckoncom riešenie dôchodkového systému je jednoduché. Zvýši sa vek odchodu do dôchodku a na tých pár šťastlivcov čo sa ho dožije sa peniaze už nájdu.

A tí ostatní si načo vlastne platia?
Keby náhodou?
Keby sa náhodou dožili a rok či dva poberali dôchodok a neboli na príťaž rodine?
bjuty smis
01.02.13,07:04
presne tak dlhy treba platiť- elektrárne, plynárne predať, odfajkneme si splnené, ešte pôdu odovzdať do rúk lepších hospodárov a dielo je dokonané tak si to myslel?
no ja neviem , čo sa presne v rej hranatej ryšavej hlave odohráva...
Filip Glasa
01.02.13,08:38
ano, druhý pilier financuje štátny dlh. Lebo väčšina peňazí je v slovenských štátnych dlhopisoch.

zase treba uznať že slováci sú veľmi vynaliezavý a to, čo nie je priviazané /negarantované fondy/ to bude ukradnuté /vytunelované/.
Ja sa nebojím toho, že by nemohli byť výnosy na tých akciových vyššie, ale jednoducho tam už nie je ten dohľad a tie garancie ako u toho jedného /jeden MUSÍ byť garantovaný/ a tak sa to vytuneluje, tak ako v histórii všetky nebankovky do jednej.
máš peniaze v banke? Tam sa nebojíš že ich vytunelujú?
V druhom pilieri je rovnaký dohľad a regulátor ako v bankách - NBS.
Druhý pilier spravujú tie isté spoločnosti, ktoré vlastnia aj banky a poisťovne - tam sa nebojíš že ti to vytunelujú?

Toho čoho by si sa mal báť sa nebojíš, a toho čoho sa bojíš je nezmysel.

Keď je človek aspoň trošku gramotný, tak si prečíta mesačné reporty z fondov a vidí tam aké cenné papiere drží ten jeho konkrétny fondy.
Nandrolon
01.02.13,08:53
V banke sa nebojím, pretože nemáme so ženou viac ako 200 000 eur dokopy v bankách /myslím že garancia je 100 000 eur na hlavu/ a tak máme garanciu.
Ak budem mať 100 000 eur v banke, ktorá skrachuje, o koľko prídem?
Ak budem mať druhých 100 000 eur v 2. pilieri DDS na negarantovanom fonde a skrachuje, o koľko prídem?

Ja sa naopak nebojím že tí ľudia nevedia robiť s peniazmi, a preto že skrachujú. Ja minimalizujem riziká proti úmyselnému vytunelovaniu fondov.
Nandrolon
01.02.13,08:54
To máš ako firmu, je jedno, kto ju vlastní, dôležitá je jej forma a z toho prislúcha aj konkrétna zodpovednosť.
Ináč ručí SRO, ináč ručí živnostník... a môže sa jednať aj o tú istú osobu.
Katy a R
01.02.13,09:06
Naozaj je to každého osobná vec, komu verí a komu nie - a ako sa o svoje peniažky postará. V tejto chvíli je to už aj tak táto zadaná otáza pasé ... takže prosím, kliknite na vyriešené .