Lapko
28.02.06,16:21
Zdravim vsetkych poradakov! Poculi ste niekedy o koznej depigmentacii?? Odboren Vitiligo?? Existovala aj stranka www.vitiligo.sk ale z mne neznamych dovodov nie je funkcna. Ak ma niekto skusenost s liecbou a pod. nech da vediet...
Lucy
28.02.06,15:34
Skús:

http://www.porada.sk/t8529-p2-vypadvanie-vlasov.html

aj ked názov témy je iný. je tam príspevok 22
Lucy
28.02.06,15:36
sussane
10.05.07,08:14
Ahoj, neviem či tvoj záujem o túto tému je stále aktuálny, ale ak chceš, tak môžeme pokecať, ja som vitiligom postihnutá už dobrých 12 rokov :(.

Taktiež som zvedavá na rôzne skúsenosti s týmto ochorením a budem rada, keď sa rozvinie debata na túto "kozmetickú" poruchu.
katkaj
10.05.07,08:17
Ahoj, neviem či tvoj záujem o túto tému je stále aktuálny, ale ak chceš, tak môžeme pokecať, ja som vitiligom postihnutá už dobrých 12 rokov :(.

Taktiež som zvedavá na rôzne skúsenosti s týmto ochorením a budem rada, keď sa rozvinie debata na túto "kozmetickú" poruchu.


nemám síce túto chorobu ale viem že stránka www.vitiligo.sk je znovu funkčná tak možno to niekomu pomôže ;)
sussane
10.05.07,09:36
Katkaj, ďakujem za odkaz, je tam dosť zaujímavých vecí, mám čo čítať :)
jonjon
21.09.07,08:47
Mám vitiligo už desiaty rok a verte mi,vyskúšal som už takmer všetky lieky a dostupné spôsoby liečby - bez úspechu.Minulý rok na dovolenke v Indonézii som natrafil na thajský produkt s názvom PsovitEx.Stál síce necelých 80eur ale poviem vám fakt funguje.Fľaky na lýtkach a lakťoch mi už takmer zmizli a konečne sa mi začínajú sfarbovať pigmentom aj fľaky na tvári a rukách.Ak sa k tomuto prípravku dostanete,odporúčam ho skúsiť.
Melnick
21.09.07,08:57
Našťastie touto chorobou netrpím,ale som taká šťastná ak sa nájde niekto,kto poradí inému liek ,ktorý naozaj "zaberá"- viem ,že ľudia ňou postihnutí dosť trpia.
jonjon dávam Ti aspoň symbolický bodík- zaslúžiš si ho. :) :) :) :) :)
DušanČ
21.09.07,09:20
Som tiež čiastočne postihnutý Vitiligom už cca 30 rokov. Mám to našťastie len na rukách (prsty a hánky). Spočiatku ma to rozčuľovalo, rozvinul som aktivity prakticky po celej Európe na získanie nejakého lieku, no všade povrdzovali informáciu, ktorú mi dali naši kožní lekári, a to, že na Vitiligo niet lieku. Tak som to vzdal a naučil som sa s tým žiť.
Pripúšťam, že ázijská medicína má svoje tajomstvá, takže by som privítal podobné skúsenosti, ako má jonjon. Ja som mával tiež obdobia, že po zvýšených dávkach vitamínov, hlavne C a B, sa mi škvrny čiastočne zmenšovali, no neskôr sa tento proces zastavil. Privítal by som tiež ďalšie skúsenosti postihnutých.
Melnick
21.09.07,10:19
Ahoj, neviem či tvoj záujem o túto tému je stále aktuálny, ale ak chceš, tak môžeme pokecať, ja som vitiligom postihnutá už dobrých 12 rokov :(.

Taktiež som zvedavá na rôzne skúsenosti s týmto ochorením a budem rada, keď sa rozvinie debata na túto "kozmetickú" poruchu.
sussane ,táto téma tu už rozoberaná bola,ale pod iným názvom.:)

http://www.porada.sk/t56622-pigmentove-skvrny.html
sussane
02.10.07,12:48
Minulý rok na dovolenke v Indonézii som natrafil na thajský produkt s názvom PsovitEx.Stál síce necelých 80eur ale poviem vám fakt funguje.Fľaky na lýtkach a lakťoch mi už takmer zmizli a konečne sa mi začínajú sfarbovať pigmentom aj fľaky na tvári a rukách.Ak sa k tomuto prípravku dostanete,odporúčam ho skúsiť.

Jonjon prosím ťa, môžeš napísať niečo viacej o tomto nádejnom produkte... prosím, prosím...

Konkrétne: ako sa to aplikuje, po akej dobe si zistil zlepšenie, či je to dostupné aj na našom trhu...?
jonjon
02.10.07,13:34
PsovitEx,ktorý som mal ja,bol olejnatej konzistencie v balení 10ml. Či existuje aj vo väčšom balení alebo inej forme neviem. Hľadal som to na internete v takmer všetkých farmaceutických spoločnostiach v Európe,ale bez úspechu. V priebehu dvoch až troch týždňov by som mal opätovne vycestovať do Indonézie,takže by som prípadne mohol dodatočne poskytnúť bližšie info o tomto produkte a možnosti jeho zadováženia. Bol by som rád,keby sa mi ozval niekto,kto má rovnakú skúsenosť s týmto prípravkom a vie,kde (mimo Indonézie) sa dá zadovážiť,alebo či je možné ho doviesť legálne aj keď nieje pre náš trh schválený. S pozdravom Jonjon
michty
02.10.07,19:03
Patrím tiež medzi "postihnutých" vitiligom. Ja si myslím, že pôvod vitiliga je psychosomatický. Proste niečo nám spôsobuje vnútorný stres, ktorý spôsobuje "zablokovanie" tvorby pigmentu. Je to celý komplex, ktorý spolu súvisí. Myslím, že každý, by si mal sám premyslieť, čo ho vnútorne "tlačí". Ja tu nechcem viesť tažké filozofické úvahy, ale možno poznáte knihu Miluj svoj život od Louise Hayovej. Tu je definovaný "pocit", ktorý spôsobuje vitiligo: Pocit, že som úplne mimo hry, outsider a nazapadám do nijakého spoločenstva".
Neviem ako vy ostatní vitigom positihnutí, ale keď sa mi prvý krát objavili prejavy vitiliga na panvových kostiach, mala som veľmi podobné pocity.
myslím, že pokiaľ si človek "neuprace" v sebe, nebude liečiť príčinu, ale len dôsledok.
Skúšala som všeličo, verte mi, 10 rokov vitiliga mám za sebou. :rolleyes:
korela
12.01.13,05:14
http://www.alternativni-medicina.eu/vitiligo.html
.
http://www.alternativni-medicina.eu/soubory/prispevky/p270.jpg

VitiligoVitiligo – na toto (neléčitelné?) onemocnění poruchy pigmentace kůže přišlo v reakci na článekParaziti 5 (http://www.alternativni-medicina.eu/paraziti-5.html). velké množství mailů.
Věřím, že leckterým z vás dá tento článek naději na úspěšnou léčbu.
Co je Vitiligo?Vitiligo je porucha pigmentace kůže. Projevuje se bílými nepravidelnými skvrnami na kůži nejčastěji okolo prstů, úst, očí, genitálu, kloubů a třísel. Z postižených míst mohou vyrůstat chloupky též se ztrátou pigmentu.
Wikipedie uvádí… tímto onemocněním trpí okolo 1 % populace. U většiny nemocných se poprvé projeví do dvaceti let. U mnoha nemocných se ložiska dále rozšiřují. Tato nemoc je neinfekční a u 20 % nemocných geneticky podmíněná. Dodnes není 100% léčitelná. U 75 % nemocných se již vytvořená ložiska dají vyléčit, ale nelze zaručit, že po zbytek života nevzniknou nová. Často ji doprovází další nemoci jako onemocnění štítné žlázy, cukrovka. Také se předpokládá, že podíl na vzniku Vitiliga má i stres.
Jinde se dočteme… podle posledních vědeckých poznatků je Vitiligo považováno za onemocnění, které je způsobeno mnoha faktory a které může být vyvoláno různým spouštěcím mechanismem. Nejedná se zdaleka jen o onemocnění pouze kosmetického významu, ale je to porucha, jež je následkem autoimunitních reakce. Tato porucha má pravděpodobně genetický podklad a vede současně k odlišné činnosti štítné žlázy i dalších orgánů. Toto případné postižení jiných orgánů (kromě kůže) je vždy individuální, u každého pacienta se proto provádí pravidelně některá vyšetření krve k vyloučení možného postižení jiných orgánů. Toto vyšetření je součástí komplexní péče o nemocné s Vitiligem.
Je ´neinfekční´ Vitiligo infekční? Lze hledat původce v parazitech?Detoxikační poradkyně ing. Hana Bláhová mi k tomu napsala:
http://www.alternativni-medicina.eu/soubory/blahova.jpgO Vitiligu píšu v mé knize Deník poradce. Sama jsem Vitiligo měla a byla jsem nucena si na to přijít sama…
Postupně jsem pochopila na manželské dvojici, že je to infekční, přenosné agens. Když spolu začali chodit, lékařka byla zdravá a její muž měl pár bílých flíčků v tříslech. Později onemocněla i ona. Něměla jsem k dispozici správné léky, nevyléčila jsem je, opustili mne. Léky u nás nejsou registrované, ale jsme schopni se k nim už dostat.
Jedná se o Onchocercu reticutatu, vlasovce mízního nebo šlachového, který napadá klouby, podkoží, lymfu, oči, spouští autoimunitu, může napadnout i plíce a srdce, svaly a šlachy. Larvy se živí v podkoží mimo jiné pigmentem, který je uložen ve škáře a při osvitu kůže stoupá zdola nahoru. Pak vznikají výpadky pigmentu. Přenáší ho bodavý hmyz, měla jsem ho i já.
LéčbaLéčba-Hetrazan na dospělé kombinovaný s Ivermectinem.
To by se zdálo jednoduché, kdyby hmyz ke všemu nepřenášel evropské druhy malárií, které jsou u vitiligářů a jakýchkoliv autoimunitních onemocnění také přítomni, a plasmodia brzdí léčbu. Takový člověk na Ivermectin prostě nezabere, dokud nemá od prvoků vyčištěnou krev a lymfu.
Proto nejdříve zahajujeme přípravu MMS, posléze asi za 3 týdny nasazujeme kombinaci obou léků, MMS se bere nejméně 4 –5 měsíců tahem, plus koupele. Někdo by měl kontrolovat postup, protože MMS se nedostane do kloubů, páteře, kostní dřeně – a tam vlasovci a plasmodia přežívají. Odtud je dokážu dostat ven jen drenáží, takže si přesně změřím, kde tyto patogeny jsou a podle toho i souběžně drenážuji jonášovkami.

Například:
OSTEODREN – kostní dřeň
ARTIDREN – klouby
PLASMODIUM
VELIENDREN – slezina, krvetvorba
Druhé kolo
CORDREN – krev
LYMFATEX
PLASMODIUM
LIVERDREN – játra
atd.
Tyto dvě kola potřebuje skoro každý. Objednat lze například v brněnském skladu 545 241 303 (tel:545%20241%20303), PLASMODIUM je speciálka a není v ceníku.
DodatekNepočítejte s tím, že se po ivermectinové kůře hned opálí bílé flíčky. Jen se zastaví rozšiřování nových. Kůže se musí celá přestavět, do škáry. Takže první sezónu léčba, přes zimu se vybledne a příští sezónu už se opálí cele.
MMS je k tomu nezbytné, několik měsíců.
BXLmiami
12.01.13,18:31
No,škoda že toto niekto neporadil Jacksnovi.
korela
12.01.13,19:01
No,škoda že toto niekto neporadil Jacksnovi.
Myslíš, že to nemôže vyliečiť každého, keď sa sama vyliečila?
Totiž, to čo popísala má v mnohom pravdu. Odskúšané na sebe. (Nie vitiligo.)
Estetic
14.01.13,06:20
Mizivé percento.Skôr sa podarí prepigmentovanie ked sa to rieši ihned u detí,ako ked je to dospelý človek a choroba určitý čas trvá.Prepigmentovanie u detí som videla po vysokom počte UVB ožiarov/u mna bez ZP/ v kombinácii s lokálnymi prostriedkami,ale rozhodne skôr menšie ako vačšie percento.