soras
14.01.13,14:26
Dobrý deň.Idem stavať RD s rozmermy 13x9 a kedže pozemok je vo svahu,tak bude čiastočne podpivničený 6x9 a chcem sa spýtať,či by to vedel nejako finančne odhadnúť,čo by tostálo.Stačí mmi predbežný odhad,lebo to potrebujem vedieť,či to zvládneme z vlastných úspor,alebo budeme potrebovať aj na toto pôžičku,budem rád za každú radu.
Pivnica bude zo šalovacích tvárnic 40-tky.Interiér sa nemusí riešiť len holý priestor vr.deky.Naozaj mi bude stačiť aj odhad.a malo by to byť svojpomocne a niečo odborníci.
Ďakujem
220870
14.01.13,13:39
Moc záleží či tá pivnica bude mať hydroizolácie(bude suchá ako interiér)alebo to bude len ako vlhký sklad.Suchá pivnica predraží takýto dom asi o 1/3.
soras
14.01.13,13:50
Bude tam len Garáž-dielňa,technická miestnosť a nejaký sklad,takže hydroizolácia nie.
alltracboy
14.01.13,13:51
zisti si kolko stoji bager na hodinu (30-50€), plochu zakladoveho pasu x hlbka= pocet kubikov betonu, spotrebu 40cm tvarnic na obvod x pocet radov z oth vyvodis objem dutin tvarnic a nasledne spotrebu betonu, plocha deky x hrubka = pocet kupikov betonu, Pocet kusov kari sieti a roxoru, zavolas si do firmy co robi debnenie kolko bude stat zadebnenie pivnice s podperami, kolko soji betonpumpa, potom si zratas plochu ktora sa bude izolovat, spotrebu penetraku, ipy a nopovky, nejaka ta vypomoc kamaratov a mas relativne presne naklady na stavbu pivnice. Beznu deku a zaklady spravis ta za 3-5tis eur. K tomu staci dopocitat mury a vypln a vrchnu deku + izolacie. Typujem tak 15-20tis. podla toho kolko na tom odmakas sam. Daj si to niekomu nacenit, Firmy sa cez zimu viacmenej nudia a niekto ti to vypocita.
alltracboy
14.01.13,13:53
Bude tam len Garáž-dielňa,technická miestnosť a nejaký sklad,takže hydroizolácia nie.hydroizolaciu daj v kazdom pripade..
day
14.01.13,17:27
Nerob ciastocne podpivnicenie, urob cele.
Financny rozdiel je zanedbatelny.
janka01
14.01.13,17:33
niečo podobné sme robili minuly rok 11 radov tvarnic z jednej strany, z opačnej myslím 5, rozmer 11 x 9 metrov a pri veľmi veľkom opatrnom rozmýšlaní nás to vyšlo 20 tis.
janka01
14.01.13,17:35
ešte doplním že výpočet podľa cenokrosu bol 42 tis.
lapejko
14.01.13,20:06
dnes sa zatepľujú aj základy, takže suterén určite treba zatepliť a fóliová izolácia môže vyjsť do 10,00€/m2 komplet ak to spraví sólo majster s Vašou pomocou, zateplenie suterénu stačí lepiť na purpenu a nopovú fóliu a drenáž sa dá položiť svojpomocne...
soras
15.01.13,05:20
Ďakuje za vaše pripomienky a reakcie
soras
15.01.13,07:29
Janka 01 mohol by som Vás poprosiť o nejaké fotky zo stavania základov a pivnice?Veľmi by mi to pomohlo.Nemusíte sa báť nijakého zverejnenia,je to len pre moju inšpiráciu a pomoc.
Ďakujem
soras
15.01.13,07:43
Janka 01 Chcel by som Vás poprosiť,či by nebolo možné poslať nejaké fotky zo staby základov a pivnice.Nemusíte sa báť nijakého zverejnenia,je to len pre moju predstavu a pomoc.Veľmi by mi to pomohlo.Môj mail:doktorjansen@gmail.com
Ďakujem