yurisk
14.01.13,16:51
Zdravim

(snad som trafil dobre temu, vhodnu celkom neviem najst).

Kupil som si byt do ktoreho si budem presuvat trvaly pobyt. Sucastne mam zivnostensky list, avsak sidlo podnikania si chcel nechat na mieste stareho trvaleho pobytu (je to v inom okrese ako novy trvaly pobyt). Je moznost ako nechat vozidlo prihlasene v povodnom okrese (tj nebudem menit SPZ). Napriklad zaradenim do obchodneho majetku, etc ?

vdaka za odpoved ak viete.
avalik
14.01.13,15:58
zivnost je viazana na trvaly pobyt ... zmenu trv. pobytu musis oznamit aj ZU

§ 49
Zmeny údajov uvedených v ohlásení (1) Podnikateľ je povinný oznámiť príslušnému živnostenskému úradu všetky zmeny a doplnky týkajúce sa údajov a dokladov ustanovených na ohlásenie živnosti a predložiť o nich doklady spôsobom uvedeným v § 46 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1991-455#f5174961) do 15 dní od vzniku týchto zmien, ak tento zákon neustanovuje inak. Oznámenie nového predmetu podnikania nie je zmenou údajov uvedených v ohlásení, ale novým ohlásením.
(2) Na základe oznámenia podľa odseku 1 živnostenský úrad potvrdí podnikateľovi oznámenie zmien a doplnkov, alebo podľa okolností prípadu rozhodne o pozastavení prevádzkovania živnosti, alebo o zrušení živnostenského oprávnenia. Potvrdenie zmien vyznačí na osvedčení o živnostenskom oprávnení.
(3) Pri premiestnení sídla alebo bydliska je miestne príslušný na postup podľa odseku 2 živnostenský úrad podľa nového sídla alebo bydliska.
(4) Povinnosť podnikateľa podľa odseku 1 sa nevzťahuje na údaje a doplnky, týkajúce sa údajov a dokladov ustanovených na ohlásenie živnosti, ktoré podnikateľ oznamuje do obchodného registra podľa osobitného zákona.36i) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1991-455#f7020253)
yurisk
14.01.13,17:06
ano, zmenu trvaleho pobytu musim ZU uradu oznamit. To mi vsak nebrani nechat si miesto podnikania na povodnej adrese (kedze sa takisto jedna o moju nehnutelnost a suhlasim s vykonavanim podnikania v tej nehnutelnosti). prave v tejto situacii potom vyvstava otazka, ci je mozne zapisat ako vlastnika vozidla mna ako fyzicku osobu, a drzitela zmenit na fyzicku osobu podnikatela s ICO XXXXXXX so sidlom v mieste podnikania (stary trvaly pobyt). (ajked uvazujem ci vytatie radu na DI v bratislave nebude jednoduchsie)