Pecolive
14.01.13,20:42
poradte prosim - od UPC som dostal zakladny set-top box ,kt mu samozrejme chyba HDMI vystup. ak chcem sledovat v HD, tak tato uzasna firma by odomna musela dostat dalsich 4.90EUR mesacne za prenajatie HD prijimaca(min na 24mes.).
moja otazka : nakolko UPC to ma ochranene dekodovacou kartou (u mna rozsireny balik), da sa s tym vybabrat, napr kupit si svoj vlastny set-top box a prijimat HD aj bez ich 'vynutenej' ponuky prenajatia HD boxu ?
Viper
14.01.13,19:52
Karty su parovane s prijimacom.Pokial mas Tv so sachtou na Cam modul zober si od nich kartu s modulom(tusim to stoji 40) a pozeras.Kartu ti sparuju s modulom(ten ti uz zostava lebo si si ho kupil) a pozeras Hd programy :)
Pecolive
14.01.13,20:19
ahoj Viper,vdaka za radu.uz som mudrejsi trochu.
rozumiem tomu dobre,ze mi teda stacia 2 veci : mat slot pre CI v TV (ten mam) a kupit si niekde modul, kt mi potom niekto z UPC musi prist sparovat s tou kartou ? alebo si budem musiet kupovat ten ich za 80EUR ?
napr http://www.mall.sk/satelitne-prislusenstvo/irdeto-irdeto-skylink-ca-modul-smit , alebo sa lisi pre satelit a kablovku, ci to jedno ?
da sa kupit aj mimo UPC, resp lacnejsie ako ten ich za 80EUR, taky , kt ma tu aplikaciu na parovania dekodera conax ? http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/ca-modul/
misoft
14.01.13,22:07
CA modul (CAM) a karta sa tiež musia spárovať.
P.S. Neradi párujú cudzie CA moduly so svojimi kartami - skôr by som naznačil, že vôbec. Len svoje.
knoflikar
15.01.13,07:26
Nestaci mat v telke len slot na CAM, musi mat DVB-C tuner kedze slot maju aj telky vybavene len T tunerom. (Neviem aky stary mas TV ale pred par rokmi C tuner nebol tak samozrejmy ako dnes) Skus si sturit kabel od UPC do telky a naladit - aj bez modulu musis naladit celu ich ponuku, takto najlepsie zistis ci ti to bude fungovat.
A modul jedine od UPC - ziadny iny ti s kartou nesparuju, kedze sa cislo inde kupeneho modulu v ich systeme nenachadza.
Indeed
15.01.13,07:43
Bohate stačí aj prepojenie STB z telkou cez scart,

ja tak mám urobené a som spokojný....

Telku mám SAMSUNG PS42C430A1W /plazma/
laurin
15.01.13,07:48
HD programy pozerat cez scart? No nech sa paci ... jedine na telke kde nie je vidiet rozdiel.
Indeed
15.01.13,07:56
HD programy pozerat cez scart? No nech sa paci ... jedine na telke kde nie je vidiet rozdiel.

čo máte furt s tým HD ???

mne sa programy v HD vidia neprirodzené, ako keby bol obraz retušovaný
buchač
15.01.13,10:52
čo máte furt s tým HD ???
mne sa programy v HD vidia neprirodzené, ako keby bol obraz retušovaný
...veď aj je .... :rolleyes:

Poniektoré filmy sú vyretušované ...vidíš to na samotnom vysielaní ...
Ak máš nastavené rozlíšenie v telke na " automatiku " , tak retuš film nie je na celej obrazovke ...
Film v HD kvalite je komplet pekne na celú plochu ...

Nevravím už o samotnom pôžitku z HD kvality ... sledovaný film je rozlíšený tak , že vidíš ( laicky povedané , napríklad ) pomaly každé stebielko trávy sa vlniť okolo nôh nejakej postavy ....
lubko6394
15.01.13,10:59
poradte prosim - od UPC som dostal zakladny set-top box ,kt mu samozrejme chyba HDMI vystup. ak chcem sledovat v HD, tak tato uzasna firma by odomna musela dostat dalsich 4.90EUR mesacne za prenajatie HD prijimaca(min na 24mes.).
moja otazka : nakolko UPC to ma ochranene dekodovacou kartou (u mna rozsireny balik), da sa s tym vybabrat, napr kupit si svoj vlastny set-top box a prijimat HD aj bez ich 'vynutenej' ponuky prenajatia HD boxu ?

Káblovka alebo satelit ?