AGRO
28.02.06,21:12
Prosím o marinádu na ryby.

Ďakujem.
dadia1
01.03.06,09:37
moja marinada na rybičky vyzera asi takto :

dam si do misky olej (podla velkosti rybičky), do oleja rozlačim cesnak - tak 2-3 stručiky. zmiešam a pridam korenie na pečené ryby. pridam 1-2 lyžičky worčestrovej omačky, sladku papriku, vegetu a sol a štavu z jedného citrona.všetko dobre premiešam.
Rybičku umyjem a potriem zo všetkých stran touto marinadou.
potom nakrajam na kolieska cibulu (vela cibule) a poukladam na tuto rybičku s marinadou. takto to necham v mise z janskeho skla par hodin. vačšinou celu noc. a v tej istej mise to potom len šupnem do truby a upečiem.

niekedy este k tej rybičke davam piect aj zemiačky. všetko v jednej mise. ochutim ich sladkou paprikou, solou a vegetou a uložim po stranach ryby.

všetko spolu upečiem. je to úžasne papaničko.

dobru chut
Dana
Tweety
01.03.06,09:40
moja marinada na rybičky vyzera asi takto :

dam si do misky olej (podla velkosti rybičky), do oleja rozlačim cesnak - tak 2-3 stručiky. zmiešam a pridam korenie na pečené ryby. pridam 1-2 lyžičky worčestrovej omačky, sladku papriku, vegetu a sol a štavu z jedného citrona.všetko dobre premiešam.
Rybičku umyjem a potriem zo všetkých stran touto marinadou.
potom nakrajam na kolieska cibulu (vela cibule) a poukladam na tuto rybičku s marinadou. takto to necham v mise z janskeho skla par hodin. vačšinou celu noc. a v tej istej mise to potom len šupnem do truby a upečiem.

niekedy este k tej rybičke davam piect aj zemiačky. všetko v jednej mise. ochutim ich sladkou paprikou, solou a vegetou a uložim po stranach ryby.

všetko spolu upečiem. je to úžasne papaničko.
dobru chut
Dana
Dík za receptík, určite vyskúšam, pretože v tomto období nastáva čas očisty, rybičky sú na to ako stvorené,len ich nesmie byť veľa, to by už nebola žiadna očista.:cool::);)
Jana25
01.03.06,22:01
Ja používam túto na všetko a je naozaj super.

Výborná marináda


Ingredience:
1,5 kg masa - kotlety, kuřata, vepřové nakrájené na špízy...,
3 kávové lžičky sladké papriky,
1 kávová lžička mletého pepře,
2 kávové lžičky soli,
1 kávová lžička kmínu,
1 kávová lžička cukru,
6-7 stroužků prolisovaného česneku,
1 dcl převařené vody,
1 dcl oleje

Příprava:
Všechno smíchat dohromady, udělat marinádu, vlít do masa a řádně všechno promíchat

:)
kukučka
03.03.06,08:28
stačí mi čistá rybiška v parnom hrnci :D
Dada
03.03.06,08:32
Hmmmmmmmm taký pstruh na maslíčku..... robíte mi chute :-))))))