Fedor.Stofej
15.01.13,15:03
Kupil som pozemok 22 x 30 m, no a teraz sedim kazdy vecer a lamem si hlavu nad dispoziciou.
V prilohe su podorysy 1NP a 2NP, ktore som zatial navrhol.
Rad prijmem rady od niekoho skuseneho, co a ako opravit, zmenit a pod. Dakujem :)
Este dodam, ze vedla mna vlavo a v pravo su dvojpodlazne domy. Na Juznu stranu dva bungalovy.
ak888
22.01.13,20:13
Problém vydím v riešení presvetlenia obývačky (nie je na čo uložiť strop pre 2.NP.
aj keby sa v rohu osadil oceľový stĺp nebu to stačiť, hlavne ak bude balkón riešený ako konzola (bude vytŕčať z fasády). Okrem toho sused zo západu nemusí súhlasiť s oknami s výhľadom na jeho pozemok. To isté platí pre výklenok v jedálni. Navrhoval by som steny na západ riešiť ako plné a preskliť celú južnú steny obývačky a južnú a severnú stenu výklenku.
Predpokladám že chcete mať sedlovú strechu. To ale znamená že vaňu (alebo je to sprcha?) treba odsunúť od obvodovej steny (pod strechou by ste sa nemohli postaviť) a toto miesto potom využiť na komín z kotolne a odvetranie WC z 1.NP.
Upozorňujem ešte, že pri projekte na stavebné povolenie je treba doddržať odstupové vzdialenosti: min.3,00m od hranice pozemku a min.7,00m od najbližšej stavby.
Peggynka
22.02.13,07:39
Osobne si myslím,že toto je veľmi zlý projekt.Daj si to urobiť odborníkovi:dole máš hosťovskú,nemáš tam ani sprchovací kút,pod Tatrami sú balkóny len na oštaru,otvorené schodisko ti vyženie teplo hore a dole budeš mať permanentne zimu.Nedá sa to takto posúdiť (aj s ohľadom na svetové strany-padanie snehu zo strechy atď),rozmery pozemku,stavby,ale hľadaj iný projekt a skôr ako na vizuálny efekt,zameraj sa na praktickú stránku veci.Garáž máš v dome,ale vchod do bytu z garáže, nie ? Pouvažuj...
bodliak
22.02.13,07:57
Zlé, zlé, zlé.
A to do spálne fakt len cez šatník ?
bodliak
22.02.13,08:00
Garáž máš v dome,ale vchod do bytu z garáže, nie ? Pouvažuj...

Mať dvere z garáže do domu a púšťať si smrad do obývacieho priestoru? To by som za výhru nepovažoval.

Inak môj názor: Auto spálňu nepotrebuje.
Peggynka
22.02.13,10:44
Mám to poriešené a keď potrebujem nejaké náradie,nemusím von,cez hlavný vchod (aj nákupy atď.)
Peggynka
22.02.13,10:55
Inšpiruj sa napr. týmto (len prístrešok pre auto by si musel riešiť predĺžením strechy alebo inak - v zime ti bude sneh padať rovno na auto).
Ale vnútorná dispozícia je dobrá :
http://www.projektydomov.com/projekty/001-benefit125/