Anna J
15.01.13,15:44
Dobry den. Potrebovala by som poradit s vyberom najkvalitnejšieho profilu, skla a firmy /najmä preferencie firmy-skusenosti/ na osadenie plastovych okien do noveho domu. Vo všetkych ponukach je trojsko.
1/ SLOVAKTUAL-pasivHL6, sklo SGG climaplus utranN, kovanie MACO-mulimatic, cena 4420,-
2/ Kbplast-system 88mm, sklo SGG climaplus utranN, kovanie WINKHAUS-activPilot, cena 3303,-
3/ HERTOP-Internova, kovanie SIEGENIA-Aubi, cena 3860,-
4/ DEM-TER-Salamander BlueEvolution, sklo 4-18-4-18-4,ALramik, kovanie MACO, cena 4090,-
5/ KALYPSO-Geneo, cena 4229,-
6/ INTER-OKNO, Brugmann Prestige, sklo Preglass, kovanie ROTO-NT, cena 3800,-
7/ ALPLAST-Schuco, nitrasklo, kovanie SIEGENIA-Aubi TITAN AF, cena 4464,-
Prosim ak my viete poradit ktoru ponuku by ste si vybrali a v akom poradi od najlepšej ponuky po najhoršiu. Dakujem
arizona
15.01.13,15:55
Mohla si pokracovat aj v tvojej povodnej teme http://www.porada.sk/t202537-ake-plastove-okna-vybrat-do-noveho-domu.html#post2163485

Inak, o plastovych oknach su tu desiatky tem, staci pouzit vyhladavac.

mimotemy nezadavaj svoje otazky duplicitne, do viacerych sekcii. Duplicity sa aj tak vymazavaju, zbytocne pridavas pracu moderatorom. :rolleyes:
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
lapejko
15.01.13,21:03
profily sú porovnateľné, treba k tomu trojsklu tzv. teplý rámik a trojité tesnenie v ráme...
erik555
17.01.13,20:57
Mozete mi niekto poradit? Na 4 bytove okna (2x dvojkridlo + 2x balkon s dvojkridlom) mam limit 2000,-Eur a tak v Slovaktuali mi vypocitali okna "standart ol s vlepenym dvojsklom" na 1934,-Eur so zaluziami, 4x sietkami proti hmyzu, demontaz starych okien, montaz a obmurovanie http://www.happywindow.eu/sk/ideal-5000-sv ale kovanie MACO Multimatic
A vraj za 2000,- Eur by mi vedel ponuknut to iste s trojsklom (s vlepenym trojsklom som nenasiel link) http://www.oknoland.cz/stranka/slovaktual-standard-ol-5_komorovy-profil-3_sklo/
Zobrat radsej trojsklo?
marleau
18.01.13,13:33
Radšej trojsklo,ale pozor na to,akým plynom je vyplnený priestor medzi sklami,aby tie okná izolovali aj po páde EÚ :),teda za nejakých 5 rokov. Nie je totiž izolačné sklo ako izolačné sklo.
alltracboy
18.01.13,14:09
mozes prosim napisat viac o tom aky ma vplyv kvalita plynu na jeho udrzatelnost v priestore medzi sklami?
venant
24.01.13,20:12
Pred kratkym casom som vyberal okna, tie profily maju podobne vlastnosti, co som zistil, plus minus.

Najvacsi rozdiel bol v tom, AKO tie okna jednotlivi dodavatelia do ponuky nakonfigurovali, na to sa odporucam zamerat - a inak aj to robilo rozdiely v cenach:


Na dobre trojsklo by malo byt 4-16-4-16-4, resp. 6-14-4-14-6, kde prve, tretie, piate cislo je hrubka skla a druhe a stvrte je vzduchova medzera. Niektore firmy tie vzduchove medzery robia mensie, vysledok moze byt prehybanie skiel pri vysokych alebo nizkych teplotach, ak sa dobre pamatam, a tiez horsie tepelnoizolacne vlastnosti.
My sme mali niektore okna vysky 240 cm. Viac firiem to spravilo ako 235 cm s tym, ze hore "nenapadne" vlozili plastovy profil, alebo ze okno len zmensili. Co to spravi na vysledku, ("schodiky" hore alebo tesne nad zemou, ich nezaujimalo).
Niektore firmy zmenili delenie okien, alebo jednoducho pridali priecky - ci uz horizontalne alebo vertikalne. Zas, keby sme to nekontrolovali, tak na to neprideme. To vsetko hybalo cenou.


Niektore z tych firiem pracuju formou franchizy, a cena od viacerych zastupeni sa moze lisit - pokial viem, Slovaktual sa oplati zistit aspon v 2 zastupeniach.
A tiez, dolezita je montaz. Zisti si kvalitu montaznej firmy v Tvojej lokalite.

A nam sa dalo s cenou hybat aj tym, ako sme si dohodli platobne podmienky - pri zalohe vopred boli ochotni dat zlavu z ceny.
A este som dostal radu, ale s krizkom po funuse ked som to uz mal vybrate - znamy si vybral ponuku, zavolal dodavatelovi s tym ze cenu znizil o cca 8-10 percent a ze za tu znizenu cenu to berie - a uspel. Tak mozes skusit :-)
dado3nr
15.03.14,21:31
Peggynka
16.03.14,05:02
A ako si to vyriešil ? Nám tiež osadzovali kvalitné okná "odborníci" a vtedy som pochopila,že výsledok záleží hlavne od kvalitného osadenia.Ani 10-sklo ti nepomôže,keď máš pod oknom takú fúgu,že keď som sa oprela o parapet (vonku -18°C),omrzli mi prsty.Salamander to je.Ale teraz pri rekonštrukcii sme to opravili.
BTW,prečo si najprv robil omietku a potom okná?