cakatel
16.01.13,08:46
Pracujem vo firme "A". Firma "A" si zalozila dcersku SRO-cku( firma "B" s novym Icom).
Spravili mi dohodu na pracu vo firme "B". Takto to fungovalo niekolko rokov.
Tento rok mi dohodu neobnovili ale pozaduju prace aj pre firmu "B" bez zmluvy a dohody.
Prace pre firmu "B" som vykonaval prevazne doma, ale fyzicky sidli v tej istej budove.
Maju pravo pozadovat prace pre ineho zamestnavatela bez dohody?

Dakujem
veronikasad
16.01.13,08:05
Riešiš odmeňovanie vo firme B alebo nelegálnu prácu ? Akú dohodu si mal uzatvorenú vo firme B ?
cakatel
16.01.13,08:29
Mal som uzatvorenu dohodu o pracovnej cinnosti. Samozrejme je dolezita financna otazka a ked nemam mat prijem, nechcel by som niest zodpovednost . Kdze zmluva uz nie je, tak by ma zaujimala skor legalnost postupu zamestnavatela.
veronikasad
16.01.13,08:34
Mal som uzatvorenu dohodu o pracovnej cinnosti. Samozrejme je dolezita financna otazka a ked nemam mat prijem, nechcel by som niest zodpovednost . Kdze zmluva uz nie je, tak by ma zaujimala skor legalnost postupu zamestnavatela.
Postup zamestnávatela nie je správny, porušuje zákon o nelegálnej práci.
cakatel
16.01.13,08:48
Pekne dakujem za odpoved. Neviete mi nahodou poradit podla akeho zakonu je to. Dakujem
veronikasad
16.01.13,08:51
Pekne dakujem za odpoved. Neviete mi nahodou poradit podla akeho zakonu je to. Dakujem
Zákon o nelegálnej práci

http://www.najpravo.sk/cms/cmsLink.php?ID=4427
Tweety
16.01.13,08:52
Pekne dakujem za odpoved. Neviete mi nahodou poradit podla akeho zakonu je to. Dakujem
Vyššie máš uvedené. Je to Zákon o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní.
cakatel
16.01.13,08:54
Este raz pekne dakujem. Ono to sice nepomoze, ale aspom sa bude o co opriet.