Andrej88
16.01.13,10:05
Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím vás poradiť. Moja starká potrebuje nové okuliare na čítanie a nemôže čakať 2-3 mesiace kým ju vybavia v normálnej nemocnici...

Bojím sa, že ak to bude príliš lacné bude to nekvalitné, neviem...

Môžte mi poradiť kde by som mohol so Starkou ísť a urobia jej vyšetrenie plus urobia aj nové okuliare?
Bol som s nou v jednej nemenovanej optike ale vyšetrenie nerobia a povedala mi, že u nich to stojí 40 eur jedno sklíčko plus ešte rám okolo 10-20 eur.

Poradí niekto? Cez Google som našiel v okolí Makovického a Horného Valu 3 či 4 ale nič bližšie.
Moja starká býva na Hlinách. Vďaka.
marko182
16.01.13,12:00
Bohuzial dobru a lacnu optiku ti poradit neviem.
Ale neodporucam optiku v OC Duben. Namerali mi o celu dioptriu ine hodnoty ako ocna lekarka a okuliare su teraz tazko pouzitelne.
mareko
16.01.13,18:47
Zo Žilina to nie je ďaleko do Martina. Keď sa doveziete so starkou diaľkovým autobusom, tak cez cestu a ešte pár desiatok metrov (skutočne blízko aj pre staršiu až veľmi starú osôbku aj v tomto počasí) je Modrá optika. Majitelia sú manželia, pán je optik - skutočný, vyštudovaný optik. Vyšetria zrak a samozrejme, keď si tam dá starká zhotoviť aj okuliare, tak je to bezplatne, iba vyšetrenie bez objednávky okuliarov je tuším 10 €. Rámy si tam istotne vyberie, manželia aj spolu s dcérou majú veľmi dobrý prístup k zákazníkom. Naozaj doporučujem vycestovať. Budete spolu so starkou istotne spokojní. Najnovšie optické vyšetrovacie prístroje sú samozrejmosťou. Pridávam aj tel.: 0914254922, 0911617107; Modrá optika, Janka Kráľa 13,03601 Martin. Ak sa rozhodneš zájsť so starkou do MT a budeš dačo potrebovať, kľudne napíš. Zabudla som asi jasne napísať, že je to cez cestu od autobusovej zastávky na ktorej stoja diaľkové autobusy z a do Žiliny. Z tej zastávky je to 5 minút.