zapa11
16.01.13,11:06
Je nutne robit novu pripojku elektriky k staremu domu, ak potrebujem menit komplet instalaciu v dome na 220 a 360 V? Momentalne je vedena elektrina cez strechu... V pripade ze ano, co a ako to treba riesit a kolko to priblizne stoji? Dakujem vsetkym poradcom....
alltracboy
16.01.13,10:14
nemusis menit privodny kabel. Iba ak by si chcel dat napriklad medeny namiesto hliniku. Pokal by si menil tvar strechy, tak ti nakazu ulozit kabel do zeme.
tienik
16.01.13,11:27
Zalezi od okolnosti. Ale vacsinou maju stare domy meranie priamo v rozvodnici v dome. Takze pri prerabke sa nevyhnes manipulacii z castami pred meranim. Na to uz ale potrebujes vyjadrenie rozvodnych zavodov a tie Ti na 99,999% prikazu prelozit meranie na hranicu pozemku. Tym padom prerabas vsetko nakomplet a nechavat tam stary kabel.... to asi nebude to prave.
Ale toto je len uvaha, nepoznam presne tvoju situaciu, to sa neda presne zvazit od stola, treba to iste vidiet.
alltracboy
16.01.13,11:42
lokalny elektrikar bude zrejme vediet najlepsie co sa da.. su totiz rozne sposoby ako zachovat povodny stav. Myslim elektrikara co probi poruchy pre elektrarne.. nie zivnostnika co taha domovu elektriku.
zapa11
16.01.13,12:33
Elektrarne budu urcite odporucat, pozadovat novu pripojku zo zeme.... Je nato aj realny argument, co sa tyka bezpecnosti, alebo nieco ine.... Chceli by sme cim viac zachovat povodny raz domu...
alltracboy
16.01.13,13:01
Elektrarne nebudu nic odporucat ani pozadovat, lebo tam nebudes posielat ziadost o prerobenie pripojky.

pokial neposkodis plombu, elektromer alebo privodny kabel pred elektromerom.. mozes si za elektromerom robit co chces.... na vlastne riziko. Obrazne povedane.
oondrejj
16.01.13,20:45
myslím, že ak Vám to bude robiť niekto známi, prípadne rozumný elektrikár ktorý to bude mať ako fušku, Vám to urobí tak, že elektrárne ani nebudú vedieť o tom, že nejaká elektrika bola vôbec v dome prerobená. Taktiež nevidím dôvod hlásiť to elektrárňam Prerábate predsa svoj dom nikto nemusí vedieť. Maximálne v závislosti od rekonštrukcie ohlasovacia povinnosť.
lubko6394
17.01.13,07:55
myslím, že ak Vám to bude robiť niekto známi, prípadne rozumný elektrikár ktorý to bude mať ako fušku, Vám to urobí tak, že elektrárne ani nebudú vedieť o tom, že nejaká elektrika bola vôbec v dome prerobená. Taktiež nevidím dôvod hlásiť to elektrárňam Prerábate predsa svoj dom nikto nemusí vedieť. Maximálne v závislosti od rekonštrukcie ohlasovacia povinnosť.

Však čítaj zadanie. Chce zmeniť 220 na 380 to znamená doplnenie vodičov a výmenu elektromera - takže tak jednoducho to asi nepôjde.
alltracboy
17.01.13,08:43
ja som to teda pochopil tak, ze ma v dome staru instalaciu a chce ju zmenit. 230 aj 380. Nie ze by mal iba 230 v dome. Ondejj nejaka domova elektrika elektrarne absolutne nezaujima. Ich zaujima iba vedenie po elektromer.
zapa11
09.04.13,10:19
Presne tak, ide len o novu instalaciu v dome...
command
09.04.13,10:49
Presne tak pokial ide iba o vymenu vnutornych rozvodov 220v a 380V tak elektrarne to nema co zaujimat ja mam zase opacny problem mam 220 a potrebujem 380.