dalya
16.01.13,13:31
Dobry den, chcem sa opytat na Vase skusenosti..Mam este davno exekuciu, kedze som nastupila na MD a poberala rodicovsky prispevok,tak mi nestahovali nic 3roky.teraz sa idem zamestnat Ako dlho bude trvat exekutorovi kym pride na to,ze som zamestnana a zacne mi strhavat zo mzdy ???? Prosim, poradte mi.DAKUJEM
lulazz
16.01.13,20:17
Dobrý večer,
to závisí od toho,kedy opätovne pošle súčinnosť do Sociálnej poisťovne a príde mu odpoveď,príp.od niekoho iného sa dozvie kde pracujete, hneď potom vydá príkaz a exekučný príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy.
Doporučujem Vám ale,aby ste sa skontaktovali so súdnym exekútorom a navrhli splátkový kalendár,ktorý budete dodržiavať, pokiaľ nechcete, aby sa Vám zo mzdy začali zrážať sumy.Žiadosť o splátkový kalendár si dostatočne odôvodnite a súdny exekútor by mal poslať Vašu žiadosť na vyjadrenie oprávnenému (obyčajne súhlasia,predsa radšej niečo ako nič :)
Majte sa pekne!
Ada9
16.01.13,20:37
urči s týmto súhlasím, najlepšie je dohodnúť si splátkový kalandár s exekútorom. Hovorím z vlastnej skúsenosti z pozície veriteľa, pretože pokiaľ dlžník nekomunikuje väčšinou sa to v konečnom dôsledku preňho iba predraží
lulazz
16.01.13,20:51
VŽDY sa to pre povinného predraží,pokiaľ nekomunikuje s exekútorom a hrá mŕtveho chrobáka :) Nič sa nevyrieši, pretože exekútor musí konať,zisťovať majetok a majetkové pomery povinného,čiže trovy sa navýšia o hotové výdavky,najmä poštovné,telefonáty,v prípade výjazdu za povinným sa mu pripočítajú aj výdavky na pracovnú cestu,atď...