pokerface
17.01.13,20:00
Ahoj. Pred rokom som skoncil strednu obchodnu skolu. Chcel by som nadviazat na VS s ekonomickym zameranim konkretne nieco ako financie, bankovnictvo, investicie alebo nieco s obchodom, manazmentom. Vyhliadol som si EUBA, Narodohodspodarska fakulta a odbor financie, bankovnictvo a investicie a tymto smeruje aj moja otazka. Mate niekto skusenosti s Narodohospodarskou fakultou, s tymto studijnym programom? Ci sa tam oplati ist vyskusat(celkovy dojem z fakulty/skoly, studium, ucitelia) alebo poznate lepsiu skolu s tymto zameranim. Dakujem za kazdy prispevok.
veronikasad
17.01.13,19:03
Dcéra ukončila túto fakultu pred 9 rokmi. Nemala problém s uplatnením v praxi. Robí v účtovno-audítorskej firme, má licenciu daňového poradcu (nezískava sa počas štúdia, ale absolvovaním skúšok tuším najskôr po 5 rokoch praxe).
tictac7
17.01.13,19:14
...som absolventkou EU, NHF, odbor FBI, špecializácia - daňovníctvo a daňové poradenstvo - pri výbere som na to išla presne opačne. Vedela som čo chcem robiť, vedela som, že to bude EU (sorry, ale všetky ostatné školy v tomto odbore - okrem KE nepovažujem za školy...), pozrela som si všetky fakulty, všetky odbory a všetky špecializácie - predmety vo všetkých ročníkoch a potom sa prihlásila .... ale je fakt že už som mala 13 rokov praxe, než som sa rozkývala aj školu si spraviť....
Blackieees
17.01.13,19:30
Chodim na fakultu podnikoveho manazmentu, skola ma podla mna celkovo nastavenu nizku latku. Mam pocit, ze niektori ucitelia sa pozabudli v case trochu, cest vynimkam. Ako keby sa branili novym myslienkam a sposobom. Je tam skutocne vela dobrych odbornikov, so skusenostami z praxe, ale vacsina z nich nevie svoje poznatky predat dalej, jednoducho povedane, nevedia ucit. Ale zalezi od kazdeho studenta osobitne, ako sa k svojmu studiu postavi, co si zo skoly odnesie a ako svoje vedomosti zveladi mimo nej ;)
pokerface
18.01.13,10:10
Dakujem za odpovede. Takze NHF je podla vas dobra fakulta co sa tohto odboru tyka. I ked som cital rozne diskusie na nete a tam velmo EUBA nechvalia..skor odporucaju ist na UK alebo do ceska. Ale to kazdy ma iny nazor jeden ju chvalil druhy nie. Mate este dake skusenosti s inymi fakultami z EUBA alebo ste poculi lebo si idem pomaly podavat prihlasky a chcem aj plan B keby nevysla NHF. Este by ma zaujimalo ci mate skusenosti so studiom v Cechach konkretne ekonomiu(financie, banko). Predsa aj uplatnenie v CR je vacsie ako unas..