pepo096
18.01.13,17:03
Ahojte,
vedel by mi niekto poradiť, či a kde je možné podať námietku voči stavebnému, resp. kolaudačnému rozhodnutiu, ktoré vydal stavebný úrad?
Bývam v lokalite s rodinnými domami. Aj v územnom pláne je to lokalita určená na výstavbu rodinných domov. Lenže pred cca tromi rokmi istý miestny "developer" kúpil starý rodinný dom s veľkým pozemkom, pozemok rozparceloval a začal stavať. Na tom pozemku už vyrástli dva rodinné domy a dva "dvojdomy" v každom so 6 bytmi. A kedže to má viac vchodov, spĺňa to podmienky stavebného zákona, ktorý umožňuje, aby každý dom mohol mať 3 bytové jednotky. Na jeseň sa pustil do rekonštrukcie pôvodného starého domu. Rozšíril, nadstavil a opäť vybudoval tentoraz 5 bytov. Kedže byty sú predané tesne pred dokončením, predpokladám, že má aj kolaudačné. Lenže tento akože dvojdom má len jeden vchod, čím sa z toho stáva podľa stavebného zákona bytový dom a tieto sa v územnom pláne neuvádzajú.
Je teda vôbec možné podať námietku a kde?
Ďakujem, Peter
Martin1310
18.01.13,19:53
Myslím že o uzemnom pláne a druhu výstavby rozhoduje obecný úrad,takže by som skúsil tam.
Neviem ale čo sa pre teba zmení , či bude mať ten dom jeden alebo viac vchodov.Stále tam bude bývať viac rodín.Chápem že ti vadí večšia výstavba v blízkom okolí ale toto ti podla mna môže byť jedno , výstavbu tým nezastavíš.
wagner
19.01.13,17:09
Územný plán obce sa nemení zakaždým, ako sa zmenia určité podmienky vo výstavbe. V tomto prípade si myslím, že poslanci OZ súhlasili s výstavbou bytového domu. Všetky zmeny sa zakreslia do ÚP, keď sa opätovne otvorí. Ale pokiaľ máš záujem, tak choď na obecný úrad a tam dostaneš informáciu, resp. požiadaj o informáciu v zmysle zákona o informáciách. Máš na ňu nárok a do 8 dní by Ti mali dať odpoveď. To záleží aký vzťah máš so zamestnancami obce. Ja dostanem informáciu vždy na počkanie :) Sú to bývalé kolegyne
pepo096
20.01.13,16:19
dakujem pani za odpovede. Na urade som bol, pracovnicka stavebneho uradu sa na moju otazku, ci ma dotycny stavebne povolenie na bytovku len pousmiala, pokrcila plecami, ze vie o koho ide a ze ona mi informacie dat nemoze, ze mam ist priamo za primatorom. Sepka sa tu potichu nahlas o jeho prepojeni na dotycneho "developera". Podal som preto ziadost o informaciu, aky je uzemny plan nasej casti a aky je plan s infrastrukturou v nasej lokalite. Pristup k tejto casti je totiz cca 200m uzuckou komunikaciou pomedzi domy. Uz teraz byva casto problem, lebo sa tam stretavaju auta, jeden vzdy musi cuvat, alebo sa pichnut niekomu do dvora. A tento "podnikatel tu postavil uz 19 novych bytovych jednotiek.

to Martin: co sa zmeni? neviem, ci sa nieco zmeni, ale pokial sa mi podari co i len trosku nastrbit tuto aroganciu moci, bude to uspech. ano, mohlo to mat dva vchody a bolo by vsetko v sulade s platnou legislativou, takto ale niekto usetril a to podla mna v sulade nie je a to chcem namietat a aspon trosku to niekomu stazit. a mas pravdu, casom sa budem musiet zmierit s tym, ze z okna vidim trojposchodovu opachu a nie rodinny dom :(

to wagner: ako som vyssie uviedol, podal som ziadost. O tyzden mi prisiel list, ze aby som upresnil lokalitu, ktorej sa to tyka, najlepsie kopiou z katastralnej mapy. tu som im skopiroval, vytlacil aj mapu z google maps a poslal. presiel mesiac a zatial som sa odpovede nedockal.

Kedysi boli krajske stavebne urady, tie su vsak zrusene, tak neviem, "kto je teraz nad obcami" :(