vanesa.koh
19.01.13,10:46
Práve včera na tanečnej sa mi stal úraz..Vykĺbila som jabĺčko..
dali mi bandáž.. a potom som sa dozvedela že mi mama bude pichať Fraxiparín do brucha. mám len takú otázku.. bolí to?
arizona
19.01.13,10:20
Nie, ani necitis,je to tenulinka ihlicka,ja som si pichala sama,alebo moj muz,ktory v zivote injekciu nedrzal.:D

Nepicha sa to doslovne "do brucha",ale do stlacenej koze v oblasti brucha.Ani neucitis.
vanesa.koh
19.01.13,10:54
oo až mi odľahlo.. :)
ď (http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8E)akujem.. :)
pasuliatko
24.01.13,16:38
pichnutie nebolí len samotná aplikácia lásky ano, pretože je toho veľa a pod kožu sa to hned ,,nevpije,, ale po chvíločke to ustúpi.
arizona
24.01.13,16:54
pichnutie nebolí len samotná aplikácia lásky ano, pretože je toho veľa a pod kožu sa to hned ,,nevpije,, ale po chvíločke to ustúpi.
mily preklep sa ti podaril :D
Zitulda
24.01.13,16:59
môžem iba potvrdiť, že nebolí...moja vnučka mala 15 rokov a pichala si sama asi pol roka každý deň.
Zitulda
24.01.13,17:00
:):):) to je peknééé:)
pinta
24.01.13,17:02
:D:D:D zamýšľam sa nad tou aplikáciou:rolleyes:
linko1
24.01.13,19:18
no neviem možno som citlivka, ale mna to do brucha strašne bolelo... tak som si ho začala pichať do ramena a tam sa to dalo...
majka 62
24.01.13,19:27
no neviem možno som citlivka, ale mna to do brucha strašne bolelo... tak som si ho začala pichať do ramena a tam sa to dalo...
Ten fraxiparín sa ešte dá - je to tenulinká ihla. Horšie je, keď je nevyhnutné aplikovať napr. Zoladex, ktorý nevie a nemôže pichať hocikto - to je riadne hrubá ihla s poistkou. Na všetko sa ale dá zvyknúť.
pasuliatko
24.01.13,20:19
:D už som ako prezident SR... :D OSN organizácia spojených nádorov :D
Jarka 1
24.01.13,20:33
Odporúčam pichať striedavo. Ja som to robila takto:
vľavo od pupka
vpravo od pupka
ľavá ruka
pravá ruka

Takto bol vpich na jednom mieste len raz za štyri dni. Treba to asi na jednu dlaň od pupka, lebo tam je najviac tuku. Ľavou rukou si stlačíš miesto a urobíš si akoby podušku no a pravou pichneš a púšťaš pomaly. Netreba to celé rýchlo vypustiť. Tak isto na ruke na ramene.
pasuliatko
24.01.13,22:37
Odporúčam pichať striedavo. Ja som to robila takto:
vľavo od pupka
vpravo od pupka
ľavá ruka
pravá ruka

Takto bol vpich na jednom mieste len raz za štyri dni. Treba to asi na jednu dlaň od pupka, lebo tam je najviac tuku. Ľavou rukou si stlačíš miesto a urobíš si akoby podušku no a pravou pichneš a púšťaš pomaly. Netreba to celé rýchlo vypustiť. Tak isto na ruke na ramene.

po správnosti by sa to malo picchať 3 cm od pupka v pravo alebo v ľavo :)
Gabhus
25.01.13,05:31
No ale Tvoj preklep je milší. Láska je láska, predsa len
buchač
25.01.13,07:11
Odporúčam pichať striedavo. Ja som to robila takto:
vľavo od pupka
vpravo od pupka
ľavá ruka
pravá ruka

Takto bol vpich na jednom mieste len raz za štyri dni. Treba to asi na jednu dlaň od pupka, lebo tam je najviac tuku. Ľavou rukou si stlačíš miesto a urobíš si akoby podušku no a pravou pichneš a púšťaš pomaly. Netreba to celé rýchlo vypustiť. Tak isto na ruke na ramene.
Miesta na aplikáciu
Pre každý nový vpich si vyberte nové miesto, pričom je doporučené dodžiavať vzdialenosť 3 šírok prsta medzi predošlým a novým miestom vpichu. Túto zásadu dodržiavajte jednak kvôli zaisteniu pravidelnej absorcie inzulínu, jednak kvôli šetreniu podkožného tkaniva, lebo pri častom pichaní do tej istej oblasti dochádza k jeho poškodeniu a vzniku lipodystrifie.

http://www.diabetici.host.sk/6/4/inzulin.img/0.jpg

...stlačením kože medzi palcom a ukazovákom vznikne taký ( nazvem hrbolček ) ...vraví sa tomu riasa ..
Ihla by mala ísť dostatočne hlboko, aby dosiahla podkožné tkanivo, ale nie zas tak hlboko, aby zasiahla sval.
http://www.diabetici.host.sk/6/4/inzulin.img/4.jpg

Pri vyťahovaní ihly najprv uvoľnite kožnú riasu.

http://www.diabetici.host.sk/6/4/inzulin.img/8.jpg

Foto a návod je z aplikovania inzulínu , ale mám za to , že aj heparíny sa takto pichajú ...
GabiZ
25.01.13,07:24
Môžem potvrdiť, že pichanie Fraxiparínu nie je nič zložité. Pichali sme ho viac ako pol roka, injekcia má poistku, t.j. po pichnutí sa ihla sama vytiahne z kože do takého umelohmotného obalu, ktorý je na striekačke. Čo sa týka bolestivosti, je to individuálne na každom. My sme tiež pichali najskôr vľavo od pupka, potom vpravo od pupka, ale pri takomto dlhodobom pichaní už je aj brucho citlivé, tak sme potom prešli na pichanie do ramena. Samotný vpich nebolí, ale niekedy po chvíľke môže látka trošku štípať, čo trvá len chvíľočku. Dnes už máme warfarin v tabletkách, tak sme si aj trošku vydýchli i keď zo zdravotného hľadiska je to u nás užívanie doživotné (embólia pľúc). :mee:
GabiZ
25.01.13,07:28
Pri týchto injekciách je ihla sčasti v umelohmotnom obale, takže pokiaľ ide, potiaľ sa pichne do kože, viac nepustí. Po vpichnutí sa sama stiahne.
Jarka 1
25.01.13,07:34
Môžem potvrdiť, že pichanie Fraxiparínu nie je nič zložité. Pichali sme ho viac ako pol roka, injekcia má poistku, t.j. po pichnutí sa ihla sama vytiahne z kože do takého umelohmotného obalu, ktorý je na striekačke. Čo sa týka bolestivosti, je to individuálne na každom. My sme tiež pichali najskôr vľavo od pupka, potom vpravo od pupka, ale pri takomto dlhodobom pichaní už je aj brucho citlivé, tak sme potom prešli na pichanie do ramena. Samotný vpich nebolí, ale niekedy po chvíľke môže látka trošku štípať, čo trvá len chvíľočku. Dnes už máme warfarin v tabletkách, tak sme si aj trošku vydýchli i keď zo zdravotného hľadiska je to u nás užívanie doživotné (embólia pľúc). :mee:

Ja som mala tiež embóliu pľúc a takú, že primár na pľúcnom priznal, že ani nedúfal, že to ... Napriek tomu žiaden warfarin už neberiem. Mala som akési hraničné hodnoty na zrážanlivosť krvi, tak ma poslali na hematológiu do Blavy a až tam sa ukázalo, že som ešte v norme. Ak by som tam nebola, tak doteraz sa napchávam s warfarinom.
buchač
25.01.13,07:36
Môžem potvrdiť, že pichanie Fraxiparínu nie je nič zložité. Pichali sme ho viac ako pol roka, injekcia má poistku, t.j. po pichnutí sa ihla sama vytiahne z kože do takého umelohmotného obalu, ktorý je na striekačke. Čo sa týka bolestivosti, je to individuálne na každom. My sme tiež pichali najskôr vľavo od pupka, potom vpravo od pupka, ale pri takomto dlhodobom pichaní už je aj brucho citlivé, tak sme potom prešli na pichanie do ramena. Samotný vpich nebolí, ale niekedy po chvíľke môže látka trošku štípať, čo trvá len chvíľočku. Dnes už máme warfarin v tabletkách, tak sme si aj trošku vydýchli i keď zo zdravotného hľadiska je to u nás užívanie doživotné (embólia pľúc). :mee:
...ani nie tak citlivé ...skôr dopichané miesta stvrdnú a tým pádom sa ihla horšie pichá ...


mimotemy

pasuliatko
pichnutie nebolí len samotná aplikácia lásky ano, pretože je toho veľa a pod kožu sa to hned ,,nevpije,, ale po chvíločke to ustúpi.

...záleží ale aj od tvrdosti ...a ak je TOHO veľa , tak aj aplikácia bolí ....:--- :D
GabiZ
25.01.13,07:44
Ja som mala tiež embóliu pľúc a takú, že primár na pľúcnom priznal, že ani nedúfal, že to ... Napriek tomu žiaden warfarin už neberiem. Mala som akési hraničné hodnoty na zrážanlivosť krvi, tak ma poslali na hematológiu do Blavy a až tam sa ukázalo, že som ešte v norme. Ak by som tam nebola, tak doteraz sa napchávam s warfarinom.

Tiež chodíme na hematológiu pravidelne, ale u nás ten stav je komplikovanejší, pretože okrem embólie mal muž aj infarkt pľúc. Bolesti stále neprestávajú a hodnoty stále kolíšu. Dôležitý je však výsledok genetiky, ktorý potvrdil, že vytváranie zrazenín je u neho dedičné od jedného z rodičov (homozygot). V tomto prípade pri akomkoľvek malom úraze sa môže urobiť zrazenina, ak krv nie je riedená a preto zrejme liečba bude doživotná. Ale je to v sledovaní a časom sa uvidí. U nás ten stav bol a je stále vážny (pridružil sa zápaľ pľúc a pod.).
GabiZ
25.01.13,07:46
Jarka som rada, že je to tak. Keby to tak bolo aj v našom prípade........ale hlavne že sme to prežili a držíme sa ako sa len dá.
Jarka 1
25.01.13,08:02
Držím palce.
GabiZ
25.01.13,08:12
Ďakujem.
ludmilla
25.01.13,09:54