dzanky
19.01.13,12:49
Dobry den,
chcel by som zateplit podkrovie, dozvedel som sa ze medzi skridlou a latovanim je natiahnuta folia tetrapak, v pripade ak by som pouzil isover vatu, je potrebne medzi latovanie a vatu vlozit foliu?
dakujem
220870
19.01.13,12:36
Nie.
alltracboy
20.01.13,07:49
neviem co mas na streche, ale tetrapak to asi nebude kedze je to obalovy material na potraviny. zalezi od toho co z typ folie tam mas, pokial nieje vhodna ako kontaktna folia, tak by mala byt medzi vatou a foliou par cm medzera na odvetravanie. Iba kontaktne folie v vysokou difuziou mozu byt priamo v styku s izolacoiu alebo debnenim.
220870
20.01.13,08:10
Tetrapak sa pred 15 rokmi bežne dával miesto fólie .
dzanky
20.01.13,09:25
neviem co mas na streche, ale tetrapak to asi nebude kedze je to obalovy material na potraviny. zalezi od toho co z typ folie tam mas, pokial nieje vhodna ako kontaktna folia, tak by mala byt medzi vatou a foliou par cm medzera na odvetravanie. Iba kontaktne folie v vysokou difuziou mozu byt priamo v styku s izolacoiu alebo debnenim.
dobry den,
som si isty na stopercent ze je to tetrapakova folia.
pytal som sa aj pana, ktory tu strechu robil. Preto som polozil tuto otazku, ci bude nutne tu foliu dat dole, alebo existuje nejaky sposob ako to spravit.
dakujem.
220870
20.01.13,10:35
Tertapak je nepremokavá fólia.Je to vyhovujúce riešenie .Ak by ste ju chceli vymeniť museli by ste dať zo strechy dolu krytinu.
alltracboy
20.01.13,10:48
tetrapak je svedska firma a jej produky su urcene na balenie potravin. Obal na trvanlive mlieko snad pozna kazdy...pokial ide o nejaky slovensky slang do toho ja uz nevidim..nechaj tam rovno tu vetraciu medzeru a mas to na istotu.

Tetra Pak aby sa nepovedalo. Pokial je ten slovensky terapak s pred 50 rokov tak to urcite nebude vhodne na kontaknu montaz izolacie.
dzanky
20.01.13,15:00
Ano je to obalovy material na trvanlive mlieko. Je pod nim este latovanie. Tak mozem pokracovat ked tam necham medzeru na vetranie.
Dakujem
alltracboy
20.01.13,20:13
pozri, ta vrchna folia je iba na to aby sa pripadna voda co zatecie pod skridlu nedostala do vaty. pokial to mas dobre spravene a vies zabezpecit aj nad vatou odvetranie tak nebude problem. problem je len to, ze rolovanou vatou tu medzeru spravis iba tazko.. pokial je to vobec mozne. Ta je moc makka, prehyba sa ma tendenciu vypadnut spamedzi krokiev. na videach to vyzera v pohode, ale v praxi je to uplne na prd. ja lutujem ze som usetril nejake euro a dal rolovanu vatu. Lepsie sa ti tam bude davat ta, co sa predava po platniach. Je ale drahsia.

tiez som par krat uvazoval preco sa vlastne nedava aj medzi krokvy polystyren.. mozno kvoly poziaru, alebo kvoly tomu ze sa horsie tvaruje ako vata.
oondrejj
24.01.13,16:36
tak my tu strešnú fóliu tiež nemáme a spôsobuje to dosť problémov. Museli sme to riešiť tak, že sme medzi krovy upevnili asi metrové kusy fólie, ktoré zamedzili vnikaniu snehu, keď podfúklo škridlu. Nie je to ideálne riešenie ale stále lepšie ako by mi mala moknúť povala. samozrejmosťou je, aby si neobaľoval aj korv len medzi nimi.