Andrej88
20.01.13,16:57
Ahojte viete mi vysvetlit par pojmov?
Bol som na dvoch, pre mna dolezitych, testoch. Prvy CT mozgu a druhy odobratie krvy...mam problem s tym, ze odpadavam, frekvencia 1x za 3 roky, neviem ci periodicky...
V pondelok idem este k mojmu neuro... ale rad by som poznal vas nazor na tieto vysledky.
CT - Stredove struktury mozgu bez znamok presunu, Asymetria (?) velkosti ostrannych komor-lava je vyrazne vacsia v porovnani s pravou stranou... Parenchym mozgu v nativnom obraze bez loziskovych zmien. Subarachnoidalne priestory primeranej sirky, volne. Bez znamok intrakrantial. hemoragie. ----- co to pre mna znamena? Co mozeme vylucit?

Krv - Hematologia:
Pocet erytocytov 5,03 xE12/L
Hemoglobin 154g/L
Hematokrit 0,440 1,
Str. objem erytrocytu 88,1 u3
Str. obsah Hb Er 30,6 pg
konc. Hb v Er 348,00 g/L
Pocet trombocytov 286 xE9/L
Pocet Leukocytov 8,8 xE9/L
Neutrofily 82 percent
Lymfocyt 14 perc.
MPV 10,7 u3
PDW 12,7 u3
Distr. krivka 13,2 perc.
Markery zapalu a spe: CRP turbidim: 7,7 mg/L
Analyty v sere: Glukoza 5,27 mmol/L
Mocovina 3,77 mmol
Kreatinin 76,8 umol
AST 0,34 ukat/L
ALT 0,26 ukat/L
GMT 0,25 ukat
Alkal. fosfataza 1,17 ukat/L
Iony a mineraly
Natrium 137 mmol/L
Kalium 3,92 mmol
Doktorka mi povedala, ze je to super ale aj tak by som rad vysvetlil pojmy...:(

Diky moc, inac som pravak a v poslednej dobe si pripadam mierne hlupejsi ako kedysi, mam pocit akoby mi ten stav bez vedomia ublizil nejako. A ked som cital to CT tak mi nieje vsetko jedno... ako dieta mi vraveli, ze pekne kreslim, nevenujem sa tomu, celkovo som viac umelecky typ takze vobec nechapem tomu vysledku CT, kedze prava strana moze za toto...
Andrej88
20.01.13,16:02
Kedze sa mi to stalo viacej krat , tak som si vsimol sprievodny znak, busenie srdca, nasledne pocit uzkosti alebo nepokoj a viem, ze dva razy som to akoby potlacil. Vo vacsine pripadov to bolo za "asistencie" navykovych latok ako alkohol, cigy, marihuana ci Lysohlavky.... ale par krat aj bez tychto veci... ale teraz sa mi to stalo u zubarky, nefajcim, nepijem... proste absolutne uz neviem , som z toho zmateny...
Andrej88
20.01.13,16:04
Vraveli, ze som mal krce celeho tela, tvar, ruky, nohy...par sekund, a mimo som bol asi par minut... niekedy som sa aj pocikal, vzdy som sa spotil...
Andrej88
20.01.13,16:57
Nieco som si nasiel o vegetativnom nervovom systeme, myslite, ze to moze s tym suvisiet?
ivka70
20.01.13,17:01
Nikdy nemozes vediet, co si nekontrolovanym uzivanim drog sposobis.
Aj ked zachvaty prichadzaju aj bez ich uzivania, moze to byt poskodenim nervovej sustavy pri ich uzivani .....
220870
20.01.13,17:31
Andrej88
20.01.13,17:39
Mne to zacalo uz v dectve, na ZS a bol som aj na vysetreniach v BA ale nic nezistili ale nemozem povedta, ze urobili vsetky testy, CT mi nerobili
buchač
20.01.13,18:08
Doktorka mi povedala, ze je to super ale aj tak by som rad vysvetlil pojmy...:(


...aj keby som Ti napísal , tak budeš mať v tom hokej a futbal dokopy ...

Tu máš tabuľky na porovnanie , že aké sú normy ...ale si dobrý ...:---
http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky.htm
petermikuláš
20.01.13,19:46
nález na CT vylúčil nádor, útlak a zakrvácanie do mozgu, zároveň poukázal na asymetriu mozgových komôr /teda, že jednu máte o čosi väčšiu ako druhú/ - to ale nie je patologické a je to v norme.
Na Vašom mieste by som ale už nikdy v živote nefajčil marišku, tobôž by som si nedal žiadne huby /okrem žampiónov na obed/ a s alkoholom by som si dal tiež pokoj.
Andrej88
20.01.13,22:06
Samorejme, ono to bolo v puberte, ako som pisal ten interval, proste clovek na to zabudne alebo som si povedal,ze z tohto to nieje, bude to v poho a bum...
Andrej88
20.01.13,22:08
Ale uz som prestal fajcit aj cigy, uz dva roky nefajcim, pijem prilezitostne, drogy ziadne... to som len hlupo skusal, sam neviem preco. Ale aj napriek tomu sa mi to stalo opat.
Andrej88
20.01.13,22:10
Dakujem za odpovede, som rad, ze ste mi napisali, niekedy sa clovek musi vypisat :)
Andrej88
21.01.13,08:03
Inac kolko sa caka na tu Magneticku rezonanciu? Keby som ju chcel podstupit, tak asi by ma to sukromne vyslo draho, ze? Po "statnom" sa caka zevraj 2-3 mesiace...
Braňo
21.01.13,08:11
Kedze sa mi to stalo viacej krat , tak som si vsimol sprievodny znak, busenie srdca, nasledne pocit uzkosti alebo nepokoj a viem, ze dva razy som to akoby potlacil. Vo vacsine pripadov to bolo za "asistencie" navykovych latok ako alkohol, cigy, marihuana ci Lysohlavky.... ale par krat aj bez tychto veci... ale teraz sa mi to stalo u zubarky, nefajcim, nepijem... proste absolutne uz neviem , som z toho zmateny...

Kamarát neviem prečo by som Ti mal radiť, aj keby som vedel, keď droguješ a je možné, že to spôsobujú aj nejaké následky účinkov. Takým ako Ty by som rozhodne dal preplatiť komplet celú zdravotnú starostlivosť a pokiaľ by si nemal na to peniaze, tak by som Ti to dal odpracovať. Potom by si sa možno trošku spamätal.

Nepovedal som, že to máš z drôg, ale rozhodne tomu dopomohli.
Andrej88
21.01.13,13:56
Ja nedrogujem, len som raz vyskusal trochu lysohlavok ako pubertak, co je uz dost dlho za mnou. Tak isto boli casi ked som vyfajcil aj 10 cig na den a nic... potom raz v lesoparku som si dal jednu Marsku pred obedom myslim a bum, aj v druzine sa mi to stavalo a tam som vobec nepil ani nic podobne... bol som ako dieta v BA na vysetreniach nejakych , mysleli si, ze to mam z rychleho rastu, proste vtedy som to tak nebral ako to beriem dnes a par veci by som zmenil to je jasne... ale ja sa pytam na nazor preco sa mi to stava, zakazovat veci vie kazdi, potom tato diskusia nema zmysel...
Andrej88
21.01.13,14:00
Dokonca uz par rokov sa snazim zdravo stravovat, cvicil som v posilnovni, ale teraz aj z tej posilnovne mam problemi takze co?
Andrej88
22.01.13,15:49
Teraz idem od doktorky neurologicky, doteraz som nemal takehoto doktora. Hned si vypytala za vysetrenie 25 eur. Ja sa pytam, preco? prosim vas? Platim si odvody do ZP som momentalne na UP a jednoduche vysetrenie ma stoji 25 eur. Uzas.
buchač
22.01.13,16:07
Teraz idem od doktorky neurologicky, doteraz som nemal takehoto doktora. Hned si vypytala za vysetrenie 25 eur. Ja sa pytam, preco? prosim vas? Platim si odvody do ZP som momentalne na UP a jednoduche vysetrenie ma stoji 25 eur. Uzas.
Čítať vieš ???
Na každej ordinácii máš napísané , o aké zariadenie sa jedná ....
Samozrejmosťou sú vyvesené cenníky ...
Tak nabudúce aj čítaj ....

Normálne žasnem nad tou ne/logikou....:eek:
Andrej88
22.01.13,16:23
Citat viem a aj som si precital, ze maju zmluvu so Vseobecnou poistovnou.
Vyveseny cennik je super, ale povedz mi prosim ta, kde si / v akom zariadeni/ nebudu pytat nic? Lebo potom nechcem platit odvody statu ale budem si ukladat urcitu sumu na ucet v banke alebo si urobim poistenie...
Andrej88
22.01.13,16:24
Ja sa len pytam za co konkretne si pyta NAVYSE 25 eur?
Andrej88
22.01.13,16:27
Ale da sa to aj inak formulovat moja otazka, na co platim 50 euro mesacne ZP?
Co dostanem "zadarmo" a co nie? Co sa plati z tejto sumy?

P.S.: Uz 3 roky som nebol na nic chory ak nepocitam tento pripad. Nebol som v nemocnici uz hadam 5 rokov. Nemal som uraz, nic....
buchač
22.01.13,16:45
mimotemy ideme síce , ale nevadí ...

Citat viem a aj som si precital, ze maju zmluvu so Vseobecnou poistovnou.
Vyveseny cennik je super, ale povedz mi prosim ta, kde si / v akom zariadeni/ nebudu pytat nic? Lebo potom nechcem platit odvody statu ale budem si ukladat urcitu sumu na ucet v banke alebo si urobim poistenie...
Poznám aj také , tam aj chodím ...

Ale da sa to aj inak formulovat moja otazka, na co platim 50 euro mesacne ZP?
Co dostanem "zadarmo" a co nie? Co sa plati z tejto sumy?
Vyhľadaj si inde , mne sa nechce ...
P.S.: Uz 3 roky som nebol na nic chory ak nepocitam tento pripad. Nebol som v nemocnici uz hadam 5 rokov. Nemal som uraz, nic....
...hm , tri roky ?
Poznám osoby , ktoré aj cca 30 rokov neboli v špitáli ...
Príkladne moja manželka ...aj to len na pôrodnici ...
Na druhej strane ( musím priznať ) ja som zasa svoju " kvôtu " vyčerpal statočne za X jedincov ...a fest ...

Nemáš šancu proti vetru piškať , veď výsledok je jasný vopred ...
Andrej88
29.01.13,07:07
Uz som to pochopil, ide o PREDNOSTNE vysetrenie, niekde 20 eur, inde 25 eur.... niekde je aj 7 eur, ale aj tak je to trosku vela nie?

Moja doktorka ma posiela na vysetrenie (napisane KONTROLNE, by ma zaujimalo co to presne znamena) a povedala, ze si mozem vybrat akeho chcem (Neurologa) , takze som isiel tam kde som bol aj minule. Tam ma nezobrali, ze ja patrim inde. Tak som isiel tam, kde ma poslali a doktorka si odomna za PREDNOSTNE vysetrenie vypytala 20 eur?
Je mi jasne, ze je to NESTATNE zariadenie, ale ak by som bol isiel k STATNEMU neurologovi tak tiez zaplatim za PREDNOSTNE vysetrenie? Aj ked ma posiel doktorka ? Cize nie JA .
anka_p
29.01.13,07:26
mňa by teda zaujímalo ako si dopadol na vyšetrení....a nie koľko si platil a prečo a začo...
vyriešilo to vyšetrenie tvoj problém?
Andrej88
29.01.13,08:02
Myslim si, ze by som tu mal napisat moj pohlad na moj problem.
K tomu vysetreniu: Ja som odpadol u zubarky a v tej budove mi potom robili aj vysetrenia, ale neboli to moji lekari. Neurologicka v tej budove mi robila par vysetreni kedy som sa vyzliekol a kontrolovala mi oci, kolena, s nohamy a rukamy mi cosi riesila, potom som sa mal kratko prejst a vratit, pytala sa ma rozne veci... potom som isiel na CT mozgu inde, kde ma previezla sanitka a tam po CTcku mi zistili tu oblemnejsiu lavu komoru. Doktorka povedala, ze to z alkoholu nieje. Potom som isiel este v ten den na ten odber krvi a robili mi pecenove testy,ktore dopadli podla doktorky vynikajuco... S tymto som mal ist za mojou doktorkou aby ma poslala ku SPADOVEMU neurologovi. Povedala mi, ze si mozem vybrat koho chcem, ale to uz som pisal. Tak som skoncil tam kde som skoncil a za vysetrenie si vypytala 20 eur. RTG hlavy. Vysledky este neviem...

Este si chcem najst endokrinologiu a pediatriu a tam ist na testy ( z mojej vole). Ale potrebujem to rychlo a lacno. Hlavne lacno... ak nie rychlo, teda. Takze mam ist do statnej ambulancie alebo je to jedno?

Ja som si dlho myslel, ze je to IMUNITA ale potom som si myslel, ze to je STITNA ZLAZA.
A teraz uz mam v tom ja sam gulas a uz si myslim vselico...
ketums
29.01.13,08:14
Moj pocit: príliš sa sleduješ. Nájdi si nejakú činnosť.

Nepíšeš koľko máš rokov.

Nespomínaš tlak.

Vieš, že ak trpíš na nízky tlak, tak kľudne môžeš odpadnúť? Raz za tri roky zas nie je taká tragédia, ak by si mal vysoký je to horšie.
Čo sa týka búšenia a pocitiv... nechcem aby si mal pocit, že tvoju situáciu zľahčujem, nezľahčujem, naozaj, ale pitný režim je dôležitý a robí zázraky. Kontroluj si schválne či dosť piješ - nie tvoj pocit, zapisuj si to, poctivo kontroluj a či vtedy máš nejaké negatívne pocity. A pitným režimom myslím krásnu čistú vodu čo ti tečie doma v kuchyni, nie nejaké kokakolové sra*ky, kávu, čaj a podobne.
A skús sa menej sledovať, podvedomie je sviňa a ľudia si dokážu často nahovárať že im niečo je aj keď im nič nie je
anka_p
29.01.13,09:23
predpokladám že má 25 rokov....podľa nicku :-)
buchač
29.01.13,10:08
Moj pocit: príliš sa sleduješ. Nájdi si nejakú činnosť.

Nepíšeš koľko máš rokov.

Nespomínaš tlak.

Vieš, že ak trpíš na nízky tlak, tak kľudne môžeš odpadnúť? Raz za tri roky zas nie je taká tragédia, ak by si mal vysoký je to horšie.
Čo sa týka búšenia a pocitiv... nechcem aby si mal pocit, že tvoju situáciu zľahčujem, nezľahčujem, naozaj, ale pitný režim je dôležitý a robí zázraky. Kontroluj si schválne či dosť piješ - nie tvoj pocit, zapisuj si to, poctivo kontroluj a či vtedy máš nejaké negatívne pocity. A pitným režimom myslím krásnu čistú vodu čo ti tečie doma v kuchyni, nie nejaké kokakolové sra*ky, kávu, čaj a podobne.
A skús sa menej sledovať, podvedomie je sviňa a ľudia si dokážu často nahovárať že im niečo je aj keď im nič nie je
...len či je aj zdravá ....

Do pitného režimu sa počítajú všetky tekutiny ...čiže aj polievky ...aj ten čaj ...
BXLmiami
29.01.13,10:09
Myslim si, ze by som tu mal napisat moj pohlad na moj problem.
K tomu vysetreniu: Ja som odpadol u zubarky a v tej budove mi potom robili aj vysetrenia, ale neboli to moji lekari. Neurologicka v tej budove mi robila par vysetreni kedy som sa vyzliekol a kontrolovala mi oci, kolena, s nohamy a rukamy mi cosi riesila, potom som sa mal kratko prejst a vratit, pytala sa ma rozne veci... potom som isiel na CT mozgu inde, kde ma previezla sanitka a tam po CTcku mi zistili tu oblemnejsiu lavu komoru. Doktorka povedala, ze to z alkoholu nieje. Potom som isiel este v ten den na ten odber krvi a robili mi pecenove testy,ktore dopadli podla doktorky vynikajuco... S tymto som mal ist za mojou doktorkou aby ma poslala ku SPADOVEMU neurologovi. Povedala mi, ze si mozem vybrat koho chcem, ale to uz som pisal. Tak som skoncil tam kde som skoncil a za vysetrenie si vypytala 20 eur. RTG hlavy. Vysledky este neviem...

Este si chcem najst endokrinologiu a pediatriu a tam ist na testy ( z mojej vole). Ale potrebujem to rychlo a lacno. Hlavne lacno... ak nie rychlo, teda. Takze mam ist do statnej ambulancie alebo je to jedno?

Ja som si dlho myslel, ze je to IMUNITA ale potom som si myslel, ze to je STITNA ZLAZA.
A teraz uz mam v tom ja sam gulas a uz si myslim vselico...
Pokiaľ ideš na vyšetrenie z vlastnej vôle,platíš všetko.
čo je to lacno?
Andrej88
29.01.13,10:11
No s tym tlakom to je tiez take vseliake. Nic zle ale... Mozno nemam kondicku a len som si to vsugeroval ale zacal som si merat pred rokom/dvomi tlak doma s tym nad zapastie co sa dava, tam mi ukazovalo trochu vyzsi , potom som isiel k lekarke, ze ci to je v poho, ta mi zmerala tlak takym sposobom, ze mi dala tiez ten na zapastie pristroj ale ruku lavu, mi dala ku srdcu.Sedel som. Vysiel tiez vysoky. Ale potom ma (mna) napadlo, ze som k nej isiel po schodoch, peso, mnohy mi hovoria , ze rychlo kracam, lebo mam dlhe nohy, a tak mi dala tabletku pod jazyk a za hodinu ci kolko som mal prist opat. Potom vyzsiel normalny ba nizsi. Ale potom mi oco zmeral tlak este v ten den normalnym takym na biceps a tlak bol v norme... Aj ked som bol v puberte a hrali sme futbal, tak som vzdy na zaciatku nevladal hrat futbal ci na bycikli ked sme sli tak prvych 30 minut som mal srdce v krku... ale potom som nabral akoby "druhy dych" a chcel som hrat dalej futbal alebo som bol na bicykli prvy ked sme sli domov... cital som, ze to sa uvolnuje hormon stastia... ale ostatni chalani uz nevladali hrat futbal... zaujimave tiez...

Mam 24 rokov. Nizky asi nemam, ale dost casto som teraz pri PC namiesto toho aby som isiel von. Aj to moze mat svoj podiel...ale to skor bude o nalade a nie tlaku...
Ale napriklad vcera sa mi 4-krat stalo, ze ked som sa zodvihol z gauca , ze som isiel do kuchyne, tak sa mi trocha zatmelo pred ocami...za 3 sekundy uz to preslo... ale 4-krat za 2-3 hodiny?? Neviem... pijem dost. Berem aj magnezium, pijem kavu rano, casto jem aj cerealnie s mliekom, zeleny caj. Aj ginko som si kupil, lebo mam pocit, ze mam problem so sustredenim. Ale ako pisem, nesportujem. Na cukrovku som nebol na testoch este...

Ale sto-pro mam problem so stresom. Co som nemaval. Nevylucujem ani psychiku.
Andrej88
29.01.13,10:18
Tak lacne, aspon vsetky potrebne testy na urcenie diagnozy a ak k tomu odpadavam, tak aj zadara prednostne vysetrenie... potom ked sa zisti co a preco, tak vtedy som ochotny nieco platit. Ale mne to pride akokeby robili aj zbytocne testy a za to, ze ma zoberu prveho mam platit.

To rovno mozem ist do toho Martina, co tam je specialiovane stredisko a zaplatit 100 ci kolko eur a budem vybaveny za tyzden ci dva... ked zistia , ze odpadavam, tak ma nezamestnaju... robim na stavbe a uz teraz mi hovoria, ze na to nemam... ze som ustrachany, pomaly, slaby, chudy... niekde sa caka aj 2-3 mesiace , ja sa pytam preco?
Andrej88
29.01.13,10:27
A este nieco, mam knihu Encyklopedia prirodnej liecby, Navod na prezitie pre muza, takze s potravinami ci pitim nemam problem. Problem je v tom, ze pre tu chorobu sa bojim vobec mat normalny vtah so zenou. Co ked toto iste bude mat aj moj syn si hovorim v hlave.
Moj oco ani mama taketo problemy namali... Mam problem s ucenim a sustredenim, aj preto, mozno mam problem s pracou, pretoze ja som sice vystudoval/vychodil stavbarcinu ale sam som presvedceny , ze mam na viac a chcem viac. A nechcem robit stavarinu. Ale momentalne to inak nejde, potom nemam mat depresiu?

A nase zdravotnictvo mi momentalne robi dalsie nervy...
Braňo
29.01.13,10:42
Píšeš, že Ťa hodnotia, že si ustráchaný, chudý, slabý, avšak nešportuješ, skôr sedíš za počítačom. Ver mi, že dobrým tréningom by si mohol tieto veci zmeniť. Zároveň hovoríš, že vieš, čo robiť nechceš (stavbárinu) síce si tomu venoval päť rokov života, avšak podstatné je, aby si vedel povedať, čo robiť chceš.
Andrej88
29.01.13,13:00
Brano, ja som najprv chodil na priemyslovku stavebnu a tam po roku som musel ist na ucnovku s maturitou. Na priemyslovku som isiel z 90 percent len preto , ze tam isiel moj kamarat a moji rodicia si mysleli, ze ked som si ako dieta kreslil auticka s mierkami, tak bude zo mna architekt. Na skole sme mali predmet odborne kreslenie a fungovalo to tak, ze za rok si mal doniest povedzme 20 vykresov. Ak si neodozdal co i len jeden tak si mal z celeho predmetu 5ku. Ja som jeden neodovzdal. Nejdem tu pisat preco, ani by ste mi neuverili. Bolo by to podobne ako pes mi zozral domacu. Tak som robil tie opravne. Tam som musel urobit na tabulu s kredou to co na vykres s pentelkou. A kvoli tomu ma nepustila dalej. Co toho, ze 95 percent vykresov som mal na same 2ky.

Tak potom uz bolo malo casu a oco ma "hodil" na ucnovku ale na 4-rocne. Operator stavebnej vyroby. Nieco ako majster. Realita je vsak taka, ze skola ma naucila akurat stary sposob nanasania omietky na tehlu a murovat. V 1. rocniku sme iba zametali.

Ale podme k robote. Robil som s kamaratmi ako jedna partia. Na zaciatku ziadne peniaze, auto, naradie, nic... Majstra som robit nemohol, lebo chceli min. 5 rokov prax a vodicak.
Roboty vela, nahlenie, si v spine, zime, horucave... a videl som akurat len zalohu za mesiac 80 eur. Aj to vsetko islo na stravu a dopravu. Vyplata ziadna. Preco? Nemali sme zmluvu. Ak cakas, ze ta dnes niekto da na zmluvu tak ta sklamem.
Tak sklamanie bolo , ale po par mesiacoch sme zacali opat robit. Hovorili sme si, ze sa to nemoze zopakovat. Bohuzial zazil som to 3-krat za 4 roky. Potom som robil aj pomocneho pracovnika za minimalne peniaze. Vseko som minul na stravu, osatenie ci mame na byt.
Dokonca som aj v BA zateploval na leseni na panelaku. Keby som tam odpadol tak neviem.

Asi toto vo mne vyvolalo odpor. Vodicak nemam, chcel som si ho robit teraz ale opat sa muselo nieco stat a tak chodim po lekaroch. Zivot ma naucil, ze si za vsetko mozem sam, tym, ze mam nizke vzdelanie a neriesil som veci, ked som ich mal riesit. Teraz ma to dobehlo a len vdaka rodine som este v pohode. Na vela veci sa uz divam inak. Ale tento stat ma neprestava prekvapovat. Mate este nejake otazky?
BXLmiami
29.01.13,13:12
Ano.Co Ti bráni v 24 rokoch napraviť svoje vzdelanie?
Andrej88
29.01.13,13:28
Jako sme presli od mojej diagnozi k zlepseni vzdelania? :D

BX-ake vzdelanie mi navrhujes? :D

Keby to bolo tak jednoduche, ako si napisal tu otazku, tak by som ti odpovedal, nijak.
Ale momentalne to tak lahke nieje.
petermikuláš
29.01.13,14:19
BXL je žena
Andrej88
29.01.13,15:11
Tak potom sa ospravedlnujem za svoje fó pá
BXLmiami
30.01.13,03:42
No ako.Prečítala som si Tvoju ságu o tom,ako Ti rodičia zle vybrali školu,ukrivdili učitelia,vzdelanie nemáš,stavbárinu robiť nechceš a nevládzeš.A teraz ani nemôžeš,lebo odpadávaš.Takže je len jediné východisko.Máš 24 a ak nechceš byť celý život nešťastný a chorý,tak si to zrovnaj v hlave a vymysli,čo by ťa v živote skutočne bavilo robiť.Pretože ak ťa práca,v ktorej stráviš väčšinu života nebude baviť,bude to smutný život.
Andrej88
30.01.13,10:25
Suhlasim,
kaivorus
05.02.13,20:19
nie je náhodou napadnutá mikroorganizmami neurosekretórna bunka hypotalamu?
Andrej88
14.03.13,08:36
Takže napíšem vám, čo som "vybavil" v slovenskom zdravotíctve...

Nič.

Prečo? Lebo v ambulanciách si ma prehadzujú ako horúci zemiak. Že nikde nepatrím, že niesom akútny prípad, že mám ísť tam a tam...

Teda bola by tu ešte jedna možnosť. A to možnosť peňažná.
Áno, dobre čítate. A keďže som momentálne nezamestnaný, evidovaný na UP, ak mi niečo ostane čo nedám na stravu, tak nemám nič.

Štátu som doteraz zaplatil na odvodoch do ZP okolo 2000 EUR. !!!

Keď si priplatím u každého lekára 20 eur, tak možno niečo sa pohne. Ale je to morálne? Je to nevyhnutné?

Nieje z Ústavy garantovaná zdravotná starostlivosť?
Toto čo sa deje v slovenskom zdravotníctve je hanba, nič iné...

Keď jeden pacient zaplatí 20 eur, pri piatich to za ani nie celý deň ćiní 100 eur. No krásny biznis.
BXLmiami
14.03.13,08:46
A čo na to hovorí ten,komu si tých 2000,00 zaplatil?Pretože lekári to neboli.Ten komu si zaplatil Ti zabezpečil zdrav.starostlivosť?
Andrej88
14.03.13,10:00
Vies, ale nieje to stat, kto ma posiela kade-tade, nieje to stat, kto mi nedvyha telefon, nieje to stat, kto si vypyta poplatky, nieje to stat, kto ma tu ignoruje. Ano vseobecnej poistovni som to zapaltil ale lekari su ti, ktori za svoju pracu dostavaju zaplatene...
Andrej88
14.03.13,10:04
Absolutne odbijavaju co i len naznak novych pacientov s novymi ochoreniami, lekari su zazmluvneni a maju zobrat kazdeho jedneho pacienta. V cakarni ked mna odbili, odbili predomnou aj stareho pana, ktory bol po dvoch bajpasoch. Lekari su minimalne "spolupachatelia"...

A to nepisem o mojej kamaratke, ktorej urobili len zakladne vysetrenia a poslali ju domov, pricom by sa tu vedela porozpisovat ako to v skutocnosti s nou je...
alabut
14.03.13,11:40
:-)
BXLmiami
14.03.13,18:32
Prečo do toho motáš štát?
BXLmiami
14.03.13,18:33
Zobrú toľkých koľkých zaplatí zdravotná poisťovna.Maju limity.
Andrej88
17.03.13,19:11
Preco by mali mat limity? Ved maju zisk... prachy su.
korela
18.03.13,01:36
Akú máš výšku a hmotnosť? Máš ju stabilnú?
BXLmiami
18.03.13,03:25
Preco by mali mat limity? Ved maju zisk... prachy su.
Prečítaj si o tom niečo,je tu o tom popísané dosť a dosť.Nie si akutny,pojdeš ked to lekárovi dovolí Tvoja poisťovna.
buchač
18.03.13,06:19
A este nieco, mam knihu Encyklopedia prirodnej liecby, Navod na prezitie pre muza, takze s potravinami ci pitim nemam problem. Problem je v tom, ze pre tu chorobu sa bojim vobec mat normalny vtah so zenou. Co ked toto iste bude mat aj moj syn si hovorim v hlave.
Moj oco ani mama taketo problemy namali... Mam problem s ucenim a sustredenim, aj preto, mozno mam problem s pracou, pretoze ja som sice vystudoval/vychodil stavbarcinu ale sam som presvedceny , ze mam na viac a chcem viac. A nechcem robit stavarinu. Ale momentalne to inak nejde, potom nemam mat depresiu?

A nase zdravotnictvo mi momentalne robi dalsie nervy...
" Navod na prezitie pre muza " ...to myslíš od Bukovského ???
Jeho nejak nepovažujem za muža , dokonca ani za chlapa ...

Návody na prežitie neexistujú totiž , chápeš ...???.....zlátaniny vie napísať každý , možno aj lepšie ako Buky ...
Život a skúsenosti musíš nadobudnúť skúsenosťami ... nie čerpaním z tých kníh ...
Potraviny a to pitie ???....jedlo sa dá všeliaké jesť a s pitím to radšej nepreháňaj ....

Momentálne to nejde , potom máš depky a nadávaš na lekárov , že zarábajú ...
Nuž , vyštuduj medicínu ....budeš zarábať aj Ty ......
Jara
18.03.13,06:19
Prešla som si túto tému a môj názor je, že Andrej88 potrebuje pomoc psychiatra a psychológa.
Andrej88
18.03.13,06:41
To si robis srandu? Nie si ty tiez z "fachu"? Pisem tu, ze ma vobec nechcu zobrat, ani len na cakacku...
Andrej88
18.03.13,06:44
Vysku som si nemeral ale asi stabilna, 192 cm. Vaha, tam uz to tak stabilne nieje, ked mal 18-19 rokov tak som posiloval a pribral na svalstve, potom som prestal a aj schudol, momentalne 72kg, predtym asi okolo 80.
Andrej88
18.03.13,06:45
Momentalne mam 24 rokov...
Andrej88
18.03.13,06:51
Buchac, prosim povedz mi, kde ma vezmu do jedneho tyzdna na vysetrenie, urobia mi potrebne testy, a este ma vyliecia za tych 50 eur mesacne co platim VP?
Andrej88
18.03.13,07:06
A viete mi teda v Ziline alebo okoli poradit lacneho a dobreho? bez cakania? :)
Andrej88
18.03.13,07:14
Rozhodol som sa postupit aj zakladne vysetrenie od Komhelp-u, vola sa DIACOM...
Stoji ma to 15 eur, siroke moznosti.
Braňo
18.03.13,07:20
kamarát študuj a potom zistíš ako to vôbec funguje. všetky výkony a platby sú limitované zo strany poisťovne.
Braňo
18.03.13,07:24
prepáč mi, ale urobiť si vodičšký v dnešnej dobe považujem za samozrejmosť a nie ako nejakú extra schopnosť. To, že ho nemáš a môžeš mať, je Tvoja chyba.Nepresvedčíš ma, že za 6 rokov sa nedalo.
petermikuláš
18.03.13,07:46
Re: "A viete mi teda v Ziline alebo okoli poradit lacneho a dobreho? bez cakania?"

lacného a dobrého a bez čakania - to si silne odporuje
petermikuláš
18.03.13,07:51
Rozhodol som sa postupit aj zakladne vysetrenie od Komhelp-u, vola sa DIACOM...
Stoji ma to 15 eur, siroke moznosti.

No vidíte, a zrovna toto sú podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze. Stavím sa, že Vám tam okrem iného nájdu spústu všelijakých črevných parazitov a plesní a odporučia Vám "super" prípravok na ich likvidáciu - samozrejme od nich. Obávam sa, že ešte len zistíte čo je to strach z chorôb a čo je to prievan v peňaženke.
kaivorus
18.03.13,09:18
Pán Mikuláš:No vidíte, a zrovna toto sú podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze. Stavím sa, že Vám tam okrem iného nájdu spústu všelijakých črevných parazitov a plesní a odporučia Vám "super" prípravok na ich likvidáciu - samozrejme od nich. Obávam sa, že ešte len zistíte čo je to strach z chorôb a čo je to prievan v peňaženke.

Viete ak lekár tekto hodnotí alternatívu o ktorej má malo informácií nie je to vhodné odsudzovať. Aj lekári majú vzdelanie ale stavajú na neprirodzených veciach. Chemický liek je vhodný pre akútne riešenie stavu. Na chronicitu chémia neplatí, sú to slová uznávaných lekárskych kapacít prednášajúcich na kongresoch a seminároch, ktoré neorganizujú "farm. ..lobby,..."

Ak sa len vyšetruje cez diacom a nerobí sa nič ďalej ... popdobné metódy sú aj v zdravotníctve, neprešetrujú príčinu, neodstraňujú príčinu, ...

Ak však ten , kto sa týmito záležitosťami a problémami zaoberá do hĺbky, to znamená aj tí, ktorí robia s prístrojom DIACOM , ak to riešia hĺbkovo, dajú sa alternatívou vyriešiť mnohé problémy, , ktoré medicína a zdravotníctvo rieši už len operačným spôsobom.

Pán Mikuláš, neodsudujte..., ale riešte problémy tak, aby sa človek dostal do predchorobného stavu, myslím si , že toto by mala byť cesta aj medicíny.

Ja považujem medicínu za veľmi dôležitú potrebu v spoločnosti.
petermikuláš
18.03.13,09:33
Pán Mikuláš:No vidíte, a zrovna toto sú podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze. Stavím sa, že Vám tam okrem iného nájdu spústu všelijakých črevných parazitov a plesní a odporučia Vám "super" prípravok na ich likvidáciu - samozrejme od nich. Obávam sa, že ešte len zistíte čo je to strach z chorôb a čo je to prievan v peňaženke.

Viete ak lekár tekto hodnotí alternatívu o ktorej má malo informácií nie je to vhodné odsudzovať. Aj lekári majú vzdelanie ale stavajú na neprirodzených veciach. Chemický liek je vhodný pre akútne riešenie stavu. Na chronicitu chémia neplatí, sú to slová uznávaných lekárskych kapacít prednášajúcich na kongresoch a seminároch, ktoré neorganizujú "farm. ..lobby,..."

Ak sa len vyšetruje cez diacom a nerobí sa nič ďalej ... popdobné metódy sú aj v zdravotníctve, neprešetrujú príčinu, neodstraňujú príčinu, ...

Ak však ten , kto sa týmito záležitosťami a problémami zaoberá do hĺbky, to znamená aj tí, ktorí robia s prístrojom DIACOM , ak to riešia hĺbkovo, dajú sa alternatívou vyriešiť mnohé problémy, , ktoré medicína a zdravotníctvo rieši už len operačným spôsobom.

Pán Mikuláš, neodsudujte..., ale riešte problémy tak, aby sa človek dostal do predchorobného stavu, myslím si , že toto by mala byť cesta aj medicíny.

Ja považujem medicínu za veľmi dôležitú potrebu v spoločnosti.

mal som pacientov, ktorí to podstúpili a jediné čo dominovalo odvtedy v ich psychike bola téma červov a parazitov, ktoré im zistili, rozumejte ma správne, tí pacienti mali vážne zdravotné obtiaže, často psychosomatické /teda pramenili z ich psychiky/, napr. chlap mal dlhodobo mimomanželský pomer a následne sa mu rozpadalo manželstvo, a odkedy mu niekto povedal, že má červy v črevách tak od tej chvíle za všetko mohli červy a on už nemusel so svojim životom nič riešiť, v psychológii tomu hovoríme projekcia, je to však oveľa zložitejšie, uvítal by som v zmysle konštruktívnej debaty na porade, keby ste sem hodili nejaké linky na seriózne vedecké štúdie o relevantnosti vyšetrení týmto prístrojom
p.s. celý život sa snažím o to, aby sa človek nedostal do chorobného stavu, teda o primárnu prevenciu
Andrej88
18.03.13,16:35
Tak nakoniec mi ten "sken" neurobili nakolko po prestudovani mojej karty a zisteni, ze som prednedavnom odpadol, mi pani povedala, ze nejde do rizika, ze mi ten sken vyvola zachvat. Ked som sa vyrozpraval co mi je alebo myslim, ze mi je, hned bez vysetrenia vedela ake lieky potrebujem. Kedze mi vypadava aj ochlpenie (po celom tele mierne a neurcito a nasledne mi dorastie) hlavne ale na koncatinach (lytka, predlaktie) tak mi spisala 3 lieky a kedze nemam staly prijem aj cenovo rozumnejsie a dostupnejsie. Davka na 2 mesiace. Hovorila o parazitoch a podobne, ale ja osobne mam z toho zly pocit, akoby ma chcela presvedcit, ze Boh existuje (pozn. autora: som ateista)... take mi to prislo. Cena dokopy 100 eur. Na to momentalne nemam. A neriesi mi to odpadavanie, lebo riesila len kozu a ochlpenie... a tak mi to pride ako "casovo odlozitelne". Vedel by som tie peniaze vyuzit radsej na ine veci. Neviem....
buchač
18.03.13,16:43
No vidíte, a zrovna toto sú podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze. Stavím sa, že Vám tam okrem iného nájdu spústu všelijakých črevných parazitov a plesní a odporučia Vám "super" prípravok na ich likvidáciu - samozrejme od nich. Obávam sa, že ešte len zistíte čo je to strach z chorôb a čo je to prievan v peňaženke.


Tak nakoniec mi ten "sken" neurobili nakolko po prestudovani mojej karty a zisteni, ze som prednedavnom odpadol, mi pani povedala, ze nejde do rizika, ze mi ten sken vyvola zachvat. Ked som sa vyrozpraval co mi je alebo myslim, ze mi je, hned bez vysetrenia vedela ake lieky potrebujem. Kedze mi vypadava aj ochlpenie (po celom tele mierne a neurcito a nasledne mi dorastie) hlavne ale na koncatinach (lytka, predlaktie) tak mi spisala 3 lieky a kedze nemam staly prijem aj cenovo rozumnejsie a dostupnejsie. Davka na 2 mesiace. Hovorila o parazitoch a podobne, ale ja osobne mam z toho zly pocit, akoby ma chcela presvedcit, ze Boh existuje (pozn. autora: som ateista)... take mi to prislo. Cena dokopy 100 eur. Na to momentalne nemam. A neriesi mi to odpadavanie, lebo riesila len kozu a ochlpenie... a tak mi to pride ako "casovo odlozitelne". Vedel by som tie peniaze vyuzit radsej na ine veci. Neviem....
Raz darmo ...prístroj DIACOM je zázračný ....:---
Ale kto chce kam , pomôžme mu tam ...

Obsluha ja až natoľko medicínsky vzdelaná , že jej stačí iba mať ten prístroj vedľa seba ( nezapnutý ) a hneď vie , odkiaľ vietor fúka ...:eek: :confused:
Andrej88
18.03.13,19:53
Nemozem si pomoct, mam z vas pocit akoby ste uz ani nereagovali normalne na moje prispevky, budem rad ak uz na mna nebudete reagovat. Dakujem
Andrej88
18.03.13,19:55
Tu nejde ani o to , ze hned vedela aka bije, moze mat vela podobnych pacientov a videla moju zdravotnu kartu, ale skor o to, ze 100 eur nieje malo. Momentalne tolko nemam. A kedze ma nepozreli tym pristrojom, asi tuto moznost odlozim, vzdy sa mozem k tomu vratit a kupit si to...
buchač
18.03.13,20:00
Andrej88 3 Minutes Ago #37871
Nemozem si pomoct, mam z vas pocit akoby ste uz ani nereagovali normalne na moje prispevky, budem rad ak uz na mna nebudete reagovat. Dakujem

Máš pravdu ... no na nenormálne príspevky nečakaj normálne odpovede ....
Tých sa dočkáš jedine na jednom špecializovanom oddelení ....

Tu nejde ani o to , ze hned vedela aka bije, moze mat vela podobnych pacientov a videla moju zdravotnu kartu, ale skor o to, ze 100 eur nieje malo. Momentalne tolko nemam. A kedze ma nepozreli tym pristrojom, asi tuto moznost odlozim, vzdy sa mozem k tomu vratit a kupit si to...
Andrej ...keby som videl ja Tvoju kartu , aj ja by som vedel celkom solídne stanoviť tie diagnózy ...aj bez prístroja ....
korela
19.03.13,00:02
Momentalne mam 24 rokov...
To už vieme, vďaka, a koľko meriaš a vážiš? Zabudol si napísať.
BXLmiami
19.03.13,03:02
Socialistický vtip.Naše zdravotnívtvo je vysokej kvality,dostupné a zadarmo-platia ale vždy len 2 prívlastky.
BXLmiami
19.03.13,03:08
Napísal,je vysoký a chudý,kľudne môže mať ortostatické kolapsy.Andrej,prestan blbnuť,na toto invaliditu nedostaneš,je jar,začni riešiť svoj život a svoje vzdelanie a nestrácaj čas hluposťami.
kukučka
19.03.13,03:33
No vidíte, a zrovna toto sú podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze. Stavím sa, že Vám tam okrem iného nájdu spústu všelijakých črevných parazitov a plesní a odporučia Vám "super" prípravok na ich likvidáciu - samozrejme od nich. Obávam sa, že ešte len zistíte čo je to strach z chorôb a čo je to prievan v peňaženke.

Pán doktor, predpokladám, že poznáte prácu Ing Hany Bláhovej a jej pomoc mnohým ľuďom?
buchač
19.03.13,06:21
Pán doktor, predpokladám, že poznáte prácu Ing Hany Bláhovej a jej pomoc mnohým ľuďom?
...hm .....hlavne v oblasti " medikamentóznej liečbe " s tým nádejným " liekom " na všetko .......že kvapky MMS ...pche ...
Ale , šak nech si každý , kto len chce verí tým drístom ....

Ing. Hana Bláhová, přední odborník na parazity v lidském těle, s 11 letou detoxikační praxí
Dle mého názoru nejvýznamější a nejpřínosnější přednáška na mezinárodním kongresu o MMS v Praze (píše Ota).

http://orgo-net.blogspot.sk/2013/02/z-prazske-konference-o-mms-ing-hana.html


Inžinierka nech sa venuje svôjmu odboru ......dotyčná sa skôr zabáva ako zaoberá na zdraví...
Samozrejme , že ale hlavne zarába ....

Na liečenie sú iné odbory ...

P.S.:
...som vulgárny , že oponujem ????...:rolleyes:
Kukučka ....a TY si doktorka medicíny ?????????
buchač
19.03.13,06:46
P.S.:
...som vulgárny , že oponujem ????...:rolleyes:
Kukučka ....a TY si doktorka medicíny ?????????
neužitočné (1)

Hehehe........kukulienka - TY si fakt nepevná a hlavne užitočná ...;)
Vieš čo ????
Urob si poriadnu dávku kvapiek MMS , uži ...potom sa vráť .......a daj niečo pozitívne v tom čase negatívneho počasia , ktoré asi vplýva na Tvoj pesimizmus .....
Už prestaň tie vajcia do cudzích hniezd znášať a venuj sa radšej tomu svojmu ...
Ale čo už , kukučky sú chránené ....

...a ozaj ....aj sa čudujem , že si na " vyriešené " nedala ten klik ...:eek:

...doktorečka , inžinierka hehehe ......nadrbem za noc aj tých dvanásť do tucta ....:rolleyes:
buchač
19.03.13,06:55
Tebe ale tá práca asi nepomohla ...kvapky MMS poškodili mozog ....či ???
petermikuláš
19.03.13,10:36
Napísal,je vysoký a chudý,kľudne môže mať ortostatické kolapsy.Andrej,prestan blbnuť,na toto invaliditu nedostaneš,je jar,začni riešiť svoj život a svoje vzdelanie a nestrácaj čas hluposťami.

mimotemy rozhodne nesúhlasím s tým, že je jar ;) /čakám ju prevelice a furt len Ladovská zima/
korela
19.03.13,17:57
Napísal,je vysoký a chudý,kľudne môže mať ortostatické kolapsy.Andrej,prestan blbnuť,na toto invaliditu nedostaneš,je jar,začni riešiť svoj život a svoje vzdelanie a nestrácaj čas hluposťami.
To môže byť jeho subjektívne hodnotenie. Môže a nemusí to byť táto dg. Takto od PC je to ako vždy iba tipovanie. Koľkými lekármi prejde, kým mu niekto stanoví jeho správnu dg?
petermikuláš
19.03.13,19:39
Pán doktor, predpokladám, že poznáte prácu Ing Hany Bláhovej a jej pomoc mnohým ľuďom?

áno, naštudoval som si to, viete poviem k tomu toľko: ja keď čítam o tom ako píše pani inžinierka vo svojich textoch citujem ...."Specializuji se na nervová onemocnění typu roztroušená skleróza, parkinsonismus, epilepsie, deprese...."tak v tom momente mám mienku urobenú - nie je totižto legislatívne možné, aby inžinier kdekoľvek na svete liečil tieto ochorenia /a podotýkam ešte mnohé iné, ktoré spomína vo svojich textoch/ pýtam sa má atestáciu z neurológie a psychiatrie? ak nie, tak niečo tu nehrá.... nemá patričné vzdelanie a preto o odbornosti sa nemôžeme baviť.
Priznám sa, že ja keď čítam takéto všelijaké odvážne texty začínam mať chuť ako doktor stavať mosty, projektovať budovy, robiť stavebný dozor a pod. No veď čo na tom, že nemám na to vysokoškolské technické patričné vzdelanie, čo na tom, že k statike potrebujem mať v malíčku vysokoškolskú fyziku, hlavne, že si trúfam. Viete ono to takto nejde. Keď niekto chce liečiť takéto ochorenia, tak nič mu nebráni nech vyštuduje medicínu, alebo psychológiu, urobí si príslušné atestačné skúšky a môže liečiť koľko sa mu zachce. Alebo si myslíte, že tie kvantá učiva ktoré sa tam 5 alebo 6 rokov učia sú zbytočné? A to nehovorím o kvantách poznatkov a zručností k atestácii. Myslíte, že si stačí urobiť nejaký kurz a už je zo mňa infektológ? A rovnako aj ja keď chcem stavať mosty musím sa prihlásiť na stavbarinu a potom sa môžem realizovať. Bucháč to tu kdesi trafil presne. Každý nech robí to na čo má aprobáciu, resp. keď chce robiť niečo iné, nech si aprobáciu doplní. A ešte doplním: viete ani mi tak nevadí, keď človek, ktorý ochorie a nemá zdravotnícke vzdelanie sa lieči všelijako podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia - je to jeho život a jeho zdravie. Ale vadí mi keď takto niekto lieči iných ľudí a predáva to pod rúškom vedy.
buchač
19.03.13,19:44
Pán doktor, predpokladám, že poznáte prácu Ing Hany Bláhovej a jej pomoc mnohým ľuďom?


áno, naštudoval som si to, viete poviem k tomu toľko: ....
...tak ...a máš utrum doktore ......... :---
Vtáky teraz zadrú ...:rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=5-HYj5cLfEI
kukučka
19.03.13,21:14
Pán doktor, neznevážila som prácu lekárov ani jedným slovom, bola som jednou z mála ľudí tu na porade, ktorí boli pri štrajku lekárov na ich strane. Ale ani nezatváram oči pred tým, že je aj iný spôsob liečby, ako brať doživotne udržiavacie lieky bez zmeny myslenia a životosprávy. Chápem aj to, čo píšete, v živote je však dosť príkladov, že sú prenasledovaní lekári, ktorí idú inou cestou, čo je smutné. Aj ľudia bez patričného vzdelania majú výsledky a na tie som pri Ing Bláhovej chcela poukázať.
Je to veľmi dávno, čo som čítala článok o jednom našom umelcovi, ktorému sa tiež nedarilo na nevhodnej škole a trápil sa až tak, že bol na umretie a strávil pol roka pripútaný na lôžko.
Dnes ho pozná celý svet.
Dúfam, že sa niekde nájde pomoc aj pre autora tejto témy.
korela
19.03.13,22:03
Kedze sa mi to stalo viacej krat , tak som si vsimol sprievodny znak, busenie srdca, nasledne pocit uzkosti alebo nepokoj a viem, ze dva razy som to akoby potlacil. Vo vacsine pripadov to bolo za "asistencie" navykovych latok ako alkohol, cigy, marihuana ci Lysohlavky.... ale par krat aj bez tychto veci... ale teraz sa mi to stalo u zubarky, nefajcim, nepijem... proste absolutne uz neviem , som z toho zmateny...
Dobre, že si popísal tie sprievodné javy, a sú v takom poradí, v akom sa odohrali?
Spomenieš si, po akom jej zákroku sa ten "záchvat" začal vynárať? Čo presne ti predtým robila, ak už vôbec došlo aj k zubnému ošetrovaniu. Či to nebolo po anestéze, injekciii.
Ešte sa spýtam, tak si to verne opísal, vždy to má takýto postup? A nenasleduje ešte pocit na rýchle vyprázdnenie stolice? Nie moču, stolice.
korela
19.03.13,22:17
Tak to by si sa čudoval, že nie každý mladý človek má dnes na vodičský.
korela
19.03.13,23:15
Brano, ja som najprv chodil na priemyslovku stavebnu a tam po roku som musel ist na ucnovku s maturitou. Na priemyslovku som isiel z 90 percent len preto , ze tam isiel moj kamarat a moji rodicia si mysleli, ze ked som si ako dieta kreslil auticka s mierkami, tak bude zo mna architekt. Na skole sme mali predmet odborne kreslenie a fungovalo to tak, ze za rok si mal doniest povedzme 20 vykresov. Ak si neodozdal co i len jeden tak si mal z celeho predmetu 5ku. Ja som jeden neodovzdal. Nejdem tu pisat preco, ani by ste mi neuverili. Bolo by to podobne ako pes mi zozral domacu. Tak som robil tie opravne. Tam som musel urobit na tabulu s kredou to co na vykres s pentelkou. A kvoli tomu ma nepustila dalej. Co toho, ze 95 percent vykresov som mal na same 2ky.

Tak potom uz bolo malo casu a oco ma "hodil" na ucnovku ale na 4-rocne. Operator stavebnej vyroby. Nieco ako majster. Realita je vsak taka, ze skola ma naucila akurat stary sposob nanasania omietky na tehlu a murovat. V 1. rocniku sme iba zametali.

Ale podme k robote. Robil som s kamaratmi ako jedna partia. Na zaciatku ziadne peniaze, auto, naradie, nic... Majstra som robit nemohol, lebo chceli min. 5 rokov prax a vodicak.
Roboty vela, nahlenie, si v spine, zime, horucave... a videl som akurat len zalohu za mesiac 80 eur. Aj to vsetko islo na stravu a dopravu. Vyplata ziadna. Preco? Nemali sme zmluvu. Ak cakas, ze ta dnes niekto da na zmluvu tak ta sklamem.
Tak sklamanie bolo , ale po par mesiacoch sme zacali opat robit. Hovorili sme si, ze sa to nemoze zopakovat. Bohuzial zazil som to 3-krat za 4 roky. Potom som robil aj pomocneho pracovnika za minimalne peniaze. Vseko som minul na stravu, osatenie ci mame na byt.
Dokonca som aj v BA zateploval na leseni na panelaku. Keby som tam odpadol tak neviem.

Asi toto vo mne vyvolalo odpor. Vodicak nemam, chcel som si ho robit teraz ale opat sa muselo nieco stat a tak chodim po lekaroch. Zivot ma naucil, ze si za vsetko mozem sam, tym, ze mam nizke vzdelanie a neriesil som veci, ked som ich mal riesit. Teraz ma to dobehlo a len vdaka rodine som este v pohode. Na vela veci sa uz divam inak. Ale tento stat ma neprestava prekvapovat. Mate este nejake otazky?
Nemáš vzdelanie, na aké si sa cítil, nemáš peniaze, nemáš prácu, ktorá by ti vyhovovala, strácaš zdravie. Nepríjemný sumár. Máš veľké šťastie, že si mladý a svet s možnosťami stále pred sebou.
Nie si prvý ani posledný v tejto situácii. Aj vďaka systému v štáte narastá počet frustrujúcich ľudí. Neviem aké si mal zázemie v detstve, či si rodičia povšimli tvoj talent, šikovnosť, či ťa viedli ku kresleniu v v krúžkoch, Ľudovej škole umenia. Ak si sa tak dobre učil v ZŠ, že si otec myslel, že máš i na architektúru, mali ti poradiť skôr gymnázium ako priemyslovku, pretože je priepastný rozdiel medzi odbornými školami s maturitou a gymnáziami.
Odborná škola má svoje úzke zameranie na odbornosť na úkor ďalšieho všeobecného rozhľadu na gymnáziách.
Netráp sa tým zbytočne, môžeš ešte veľmi pekne dobehnúť svoj vysnívaný spoločenský status. Vidím to na spolužiakoch svojich detí, ak ti to spôsobila jedna pedagogička, mávni nad tým rukou, podobne ako sa to stalo im, väčšinou sa to stáva chlapcom, ale nájdu sa i dievčatá. Jednoducho nezmaturovali, neboli schopní prekročiť prah školy. Dnes pomaly končia diaľkovo VŠ a zarábajú násobky, násobky oproti pedagógom, ktorí ich vyliali zo škôl. Inak boli to paradoxne nadpriemerní žiaci, na hodinách sa nudili, už popri strednej škole pracovali. Sú iba o niečo starší ako ty.Nemajú tridsať.

Kedysi sa žiaci pri neprijatí na strednú školu ocitli automaticky na školách učňovských. Niektorým sa podarilo dostať do maturitnej triedy, bývala obvykle iba jedna na škole. Neviem, či si vie niekto predstaviť záujemcu o ŠUPku s dvomi dvojkami na vysvedčení na Stavebnom učilišti, rovnako gymnazistu a pod. Už typológia tvárí týchto žiakov nezodpovedala ich umiestneniu, kde sa nedobrovoľne ocitli. Katastrofa. Utrpenie.
Týmto som iba chcela poukázať, že preplávať so zdravou kožou a psychikou cez pubertu i vďaka systému, ktorý má vždy vo svojom nastavení plno chýb, na ktoré dopláca značná časť populácie, je pomaly zázrak. Ako aj dnes vôbec prežiť.

Ak máš problém fyzického charakteru, treba to riešiť. Ak psychického, čo sa nedá tiež vylúčiť, tiež riešiť. Dá sa veľmi pomôcť i sám sebe, pretože proti svojmu ja sa ísť veľmi nedá.
Skús začať cvičiť ak ti sily dovolia, prečítaj si nejakú literatúru o práci na sebe, zisti, čo by si rád študoval, priprav sa na prijímačky a choď si pevne za svojím cieľom. Budeš mať program, ktorý ťa nepustí, nebudeš vedieť čo skôr. Keby si mal dobré zázemie, ešte stále môžeš študovať aj dennou formou, ak je daný odbor k dispozícii. Vôbec nemusíš ísť technickým smerom.
Ak by si nevedel, čo si vybrať, psychológovia majú rôzne osobnostné testy, aj na zistenie, ktorý smer by bol pre teba najprijateľnejší. Ak bude záver správny, budeš to cítiť aj ty.
Urob niečo pre seba, času máš dosť, inak budeš frustrovaný pokiaľ ťa život inak nezomelie.
Urob čiaru za minulosťou a už mysli nad svojou budúcnosťou, noví ľudia, noví priatelia, iné financie.
P.S. Mňa by zaujímal tvoj denný energetický príjem, preto som sa ťa pýtala na výšku a hmotnosť. Ak ti hmotnosť nevyhovuje, do roka ju môžeš zmeniť.
Ty môžeš byť aj podvýživený, požiadaj praktického lekára o ďalší odber krvi, nech ti urobí širší mineralogram, nielen tie dva prvky, čo sú vo výsledkoch KO. Vápnik, železo, porozmýšľaj.....a ozvi sa, ako sa ti darí s vyšetreniami.
A neobviňuj sa!!!
korela
19.03.13,23:45
áno, naštudoval som si to, viete poviem k tomu toľko: ja keď čítam o tom ako píše pani inžinierka vo svojich textoch citujem ...."Specializuji se na nervová onemocnění typu roztroušená skleróza, parkinsonismus, epilepsie, deprese...."tak v tom momente mám mienku urobenú - nie je totižto legislatívne možné, aby inžinier kdekoľvek na svete liečil tieto ochorenia /a podotýkam ešte mnohé iné, ktoré spomína vo svojich textoch/ pýtam sa má atestáciu z neurológie a psychiatrie? ak nie, tak niečo tu nehrá.... nemá patričné vzdelanie a preto o odbornosti sa nemôžeme baviť.
Priznám sa, že ja keď čítam takéto všelijaké odvážne texty začínam mať chuť ako doktor stavať mosty, projektovať budovy, robiť stavebný dozor a pod. No veď čo na tom, že nemám na to vysokoškolské technické patričné vzdelanie, čo na tom, že k statike potrebujem mať v malíčku vysokoškolskú fyziku, hlavne, že si trúfam. Viete ono to takto nejde. Keď niekto chce liečiť takéto ochorenia, tak nič mu nebráni nech vyštuduje medicínu, alebo psychológiu, urobí si príslušné atestačné skúšky a môže liečiť koľko sa mu zachce. Alebo si myslíte, že tie kvantá učiva ktoré sa tam 5 alebo 6 rokov učia sú zbytočné? A to nehovorím o kvantách poznatkov a zručností k atestácii. Myslíte, že si stačí urobiť nejaký kurz a už je zo mňa infektológ? A rovnako aj ja keď chcem stavať mosty musím sa prihlásiť na stavbarinu a potom sa môžem realizovať. Bucháč to tu kdesi trafil presne. Každý nech robí to na čo má aprobáciu, resp. keď chce robiť niečo iné, nech si aprobáciu doplní. A ešte doplním: viete ani mi tak nevadí, keď človek, ktorý ochorie a nemá zdravotnícke vzdelanie sa lieči všelijako podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia - je to jeho život a jeho zdravie. Ale vadí mi keď takto niekto lieči iných ľudí a predáva to pod rúškom vedy.
mimotemyAk pacientovi nepomôžu oficiálni lekári a títo dlhodobo trpia, tak si logicky hľadajú iné cesty pre svoje uzdravenie. Niekedy je cesta utrpenia kratšia, niekedy dlhšia, podľa informovanosti pacienta, osudu (?), podľa toho na akého liečiteľa alebo metódu natrafí.Po veky vekov v rôznych civilizáciách sa nachádzali a nachádzajú ľudia, ktorí sa už narodili s danosťami liečiť.
Alebo ju získali po klinickej smrti.
Alebo, boli k tejto činnosti pripravovaní aj na našich VŠ, ako napr. na Vojenskej akadémii v Lipt. Mikuláši v predchádzajúcom režime, kedy v každom ročníku muselo končiť školu päť psychotronikov. (Pri BA sa jeden venuje irisdiagnostike a M. Marek má SAIB.)
Z nich Ing. Martin Marek pokračoval vo Švajčiarsku v štúdiu parapsychológie.
Takže nie všetci ľudia, ktorí neskončili Lekársku fakultu, nie sú bez VŠ diplomu.
Je veľmi zaujímavé, že práve na jeho verejných prednáškach je drvivá väčšina poslucháčov z radov lekárov, psychiatrov a psychológov. Prečo asi? A to sa nejedná o pár poslucháčov, dovolím si tvrdiť i poriadne nad stovku.

Na Trnavskej univerzite bola verifikovaná Nová germánska medicína, práve na Slovensku! Zapúšťa u nás aj korene, lieči sa niekde na Slovensku oficiálne podľa nej?
martuli
20.03.13,06:48
"Kedze sa mi to stalo viacej krat , tak som si vsimol sprievodny znak, busenie srdca, nasledne pocit uzkosti alebo nepokoj a viem, ze dva razy som to akoby potlacil. Vo vacsine pripadov to bolo za "asistencie" navykovych latok ako alkohol, cigy, marihuana ci Lysohlavky.... ale par krat aj bez tychto veci... ale teraz sa mi to stalo u zubarky, nefajcim, nepijem... proste absolutne uz neviem , som z toho zmateny..."

Sprievodný znak - búšenie srdca, pocit úzkosti, nepokoj... a keďže spomínaš aj to, že sa Ti to podarilo akoby potlačiť - znamená, že problém je psychického charakteru. S tým dokáže veľmi dobre pomôcť psychológ - kognitívne behaviorálnou terapiou - pacient sa naučí ako zvládnuť danú situáciu. U zubárky mohlo ísť o strach, resp. paniku.
petermikuláš
20.03.13,10:44
mimotemyAk pacientovi nepomôžu oficiálni lekári a títo dlhodobo trpia, tak si logicky hľadajú iné cesty pre svoje uzdravenie. Niekedy je cesta utrpenia kratšia, niekedy dlhšia, podľa informovanosti pacienta, osudu (?), podľa toho na akého liečiteľa alebo metódu natrafí.Po veky vekov v rôznych civilizáciách sa nachádzali a nachádzajú ľudia, ktorí sa už narodili s danosťami liečiť.
Alebo ju získali po klinickej smrti.
Alebo, boli k tejto činnosti pripravovaní aj na našich VŠ, ako napr. na Vojenskej akadémii v Lipt. Mikuláši v predchádzajúcom režime, kedy v každom ročníku muselo končiť školu päť psychotronikov. (Pri BA sa jeden venuje irisdiagnostike a M. Marek má SAIB.)
Z nich Ing. Martin Marek pokračoval vo Švajčiarsku v štúdiu parapsychológie.
Takže nie všetci ľudia, ktorí neskončili Lekársku fakultu, nie sú bez VŠ diplomu.
Je veľmi zaujímavé, že práve na jeho verejných prednáškach je drvivá väčšina poslucháčov z radov lekárov, psychiatrov a psychológov. Prečo asi? A to sa nejedná o pár poslucháčov, dovolím si tvrdiť i poriadne nad stovku.

Na Trnavskej univerzite bola verifikovaná Nová germánska medicína, práve na Slovensku! Zapúšťa u nás aj korene, lieči sa niekde na Slovensku oficiálne podľa nej?


trošku to doplním: na Vojenskej akadémii v súčasnosti nikto neštuduje psychotroniku, resp. na žiadnej Vysokej škole na Slovensku sa psychotronika neštuduje ako samostatný vedecký odbor, dokonca ani ako samostatný predmet na psychológii či medicíne /otázka: Prečo asi?/,
parapsychológia znamená "mimo", "vedľa", "pomimo" psychológie, resp. "nepravá" psychológia, parapsychológia nie je vedecká disciplína na rozdiel od psychológie, pretože sa tam neštuduje ľudská psychika ako taká /zdravá a chorá/ z pohľadu vedy a vedeckých faktov, ale sa tam zaoberajú javmi, ktoré nie sú v súčasnosti súčasťou vedeckej psychológie /ako napr. telepatia, telekinéza, jasnovidectvo a pod./, tieto v súčasnosti nie sú súčasťou klasickej psychológie nakoľko nie je možné ich nijako vedecky "uchopiť" a overiť, resp. parapsychológia nie je súčasťou psychológie
p.s. k Novej germánskej medicíne sa zatiaľ nevyjadrujem /zatiaľ som to dostatočne nenaštudoval/
Andrej88
20.03.13,12:08
Uplny zaciatok to ma v 1. triede, isli sme na telesnu a spoluziak ma buchol do oblasti trojuholnika pastou a ja som odpadol (asi mi vyrazil dych) na zem. Bol som v nemocnici, ale to len tak na oko asi.
Potom viem, ze to odpadavanie zacalo v 4. triede v druzine, po obede, som odpadol ale to po mna prisla mama a bol som doma. Neviem kedy presne som v tomto obdobi odpadol doma v obyvacke pri pozerani TV a tak, ze som mal aj zranenie. Presnejsie ako sa zacina nos od celovej kosti, bola aj krv, doteraz to miesto mam trosku "zdeformovane" ale iba trosicku akoby cast kosticky vtlacenu... ale s tym som problem nikdy nemal. Na to som isiel do nemocnice s otcom do BA. Tam mi robili par testov (opat len na oko), hybali s koncatinami( osobne nechapem doteraz zmysel tychto vysetreni, tam zacali asi aj pochybnosti o nasich lekaroch, ci vedia co maju hladat) vysetrovali oci, EKG,... nic.

Potom sa mi to dlho nestavalo, pribral som na vahe, kedze som cez leto chodil na vidiek ku starym rodicom na Liptov (zdrava strava, domace jedla, bicykel, zdravy vzduch), v tom obdobi sa mi to vobec nestavalo. Nemal som s nicim problem.

Myslim, ze tu treba napisat aj to, ze som nemal problem s citanim, ale asi ked som zacal mutovat, v puberte (8. trieda) zacal som mat problem s tym, ked som mal citat na hodine v triede alebo odpovedat pri tabuly. Doteraz mam tento problem (nejaky blok?).
Neviem ale, ci to ma nieco s tymto spolocne...

Cital som, ze sa moze zmenit osobnost pri poraneni hlavy, no ale v tej dobe kedze som bol chlapec a mal som za sebou aj vysetrenia v BA (asi Kramare) tak samozrejme som si to nespajal. V tejto dobe som odpadol asi len raz, doma, opat som bol v nemocnici (doktori mi odobrali krv a mali podozrenie na slepe crevo !! - opat nelogicke podla mna, opat sa moj hnev z neschopnosti lekarov stupnoval), od tej doby som nechcel lezat v nemocnici a mozno aj preto som v buducich problemoch radsej pomlcal.

Po puberte tesne som zacal s fajcenim, nepil som. Ziadne drogy. Tu je zaujimave, ze som bol casto v lekarky obvodnej, mal som dost casto chytene hrdlo alebo mandle. Preto som si zacal mysliet, ze to ma nieco spolocne s imunitou. Ako som uz pisal, v tomto obdobi som odpadol dva-krat. Dve rozne situacie. Prva- v lesoparku ( nejedol som pred tym, bolo tesne pred obedom a isiel som von) pri strome, som si dal jednu Marsku a z nicoho nic som odpadol. Myslim, ze v tedy mi kamarat nic nehovoril o krcoch ani nicom podobnom, proste som len akoby zaspal. microspanok. Ale samozrejme to len zjednodusujem. Zaujimave je, ze som potom vela krat fajcil, niekedy aj 10 za den a nic.
Absolutne sa nic nestalo. --- iked teraz sa mi vybavuje, ze par krat na hodinach na strednej skole ma zacalo akoby znicohonic dusit. Akoby mi nieco tieklo (hlien? ) po hrdle dole a nemohol som to kontrolovat, zacal som kaslat. Myslel som si, ze to bude z cigariet a zuvaciek a ked som sa napil bolo uz v pohode ---

Potom ten druhy pripad- marihuana - par "slukov" prvy krat v zivote, dost som to tlacil do hlavy, (mozno aj tlak k tomu prispel), potom som si dal cigu a tym a odpadol som po par minutach (sekundach). Ale ani tu nebol nejaky sprievodny znak.

Nebral som to uz dlhu dobu (opakujem, bolo to len par slukov a len raz v zivote). Fajcit som sice neprestal ale zacal som cvicit. A chcel by som napisat, ze celu strednu som nemal ziadny problem s tlakom ci srdcom alebo stresom. Iba to citanie nahlas a odpovede pri tabuli pred triedou. Ale to bolo velmi zriedkave na nasej skole. Myslel som si, a myslim si to doteraz, ze je to skor fobia, co s tym odpadavanim nesuvysi, ale nemozem to vylucit. Niesom odbornik.

Ako som chodil do posilky, zacal som naberat na svalstve, zacal som mat aj problemy s alkoholom. Nieze by som pil tvrde, pil som len pivo ci vino, ale ja mam strasne velku vydrz. A vela krat som teda bol "hore" kym ostatni uz isli do kolien a mozno aj preto mi to casom uskodilo tak, ze som mal potom problemy s tym. Namiesto vonku som chodil po krcme. Sedel som aj sam. S cigaretou a tak. Prislo mi to take slobodne, iked viem, ze teraz to vyznie ako blbost. Ale proste som sa citil fajn. Bez problemov. Tie problemy prisli az neskor. Prestal som chodit do posilky, namiesto ucenia som chodil von a schudol som o dost kil. Asi 5-8 kil. V tomto case prisli aj tie lysohlavky. To je asi najvacsia blbost aku som v zivote urobil. Dost to lutujem. Odpadol som, zevraj mi nemohli otvorit usta, som ich mal zatate. spotil som sa velmi. Potom sa mi dalo spat.

A tu je ten rozdiel. Kym v minulosti ci uz v druzine alebo z tej cigy, som nebol az tak zmeteny a dezorientovany a podobne. U lysohlavok, marihuany a u tej zubarky teraz to uz bolo horsie.

Doma ked som par rokov doadu odpadol, tak raz to bolo na zachode, dva razy som sa zobudil na busenie srdca a teplotu, nasledne som si isile naplnit pohar vody a po ceste naspat z kuchyne som na chodbe odpadol. V nemocnici mi potom brali krv a nebolo tam nieco v poriadku z pecenovymi testami. Tak tam bolo zasa (opat nieco ine) podozrenie na cirhozu pecene. Ale opat, s hlavou mi nic neriesili...

U tej zubarky... ja som sedel v kresle, viem, ze mi vadilo to svetlo, com mi svietilo do oci, potom mi zacala cistit zuby (kamen) a mna to bolelo (v tedy mi zacalo buchat srdce), ked som vypluval, bola tam aj krv, ale nikdy som pri pohlade na krv ci injekciu nemal problem. Ale pride mi, ze som citlivejsi na tu vrtacku zubarsku, ked som bol maly chalan, vobec som sa nebal chodit k zubarovi, nemal som kazy, vrtacku som skoro ani necitil.
Teraz, tu vrtacku pocitujem viac. Aj s tymi zubami som zacal mat problem pred 4 roky viac ako je normalne. Aj to moze mat suvis...

Proste je to tak zamotane, ze uz aj ja som v lese. A este do toho ked som skoncil s posilovanim. Asi cca pred tromi rokmi, zacal som mat problem aj s kozou, mam ju uplne suchu, staru, ale chlpy mi sice vypadavaju mierne na celom tele ( som aj viac chlpaty ako je normalne, asi z tej posilky) ale vzdy mi dorastli. Len u koncatin ako su nohy a ruky mi nedorastaju a miznu.

K tomu este mam problem zamestnat sa, pocitujem, ze mam aj v tomto problem, som bojazlivejsi. Vodicak som si tiez zrusil akoby zo strachu. Nevylucujem teda psychiku, ale len o psychike to nemoze byt. Co ak som si nejako poskodil mozog a neviem o tom.

Ako pisem, mysleli si, ze ma vytiahlo ako dieta a bol som chudy, tak to neriesili, potom som si myslel, ze je to imunita, potom posilka.... nikdy som neriesil psychiku. Ale ani doktori aj ked som bol 4-5 krat v nemocnici mi nedokazali pomoct a povedat co mi je alebo urobit vsetky potrebne testy.

Ja proste potrebujem uplne ine testy ake mi furt robia. A ked sa chcem teraz objednat a rieisit to, tak ma furt odbiju, ze niesom akutny... kto je potom akutny? Co mam zasa odpadnut? Musia mi vapadnut vsetky chlpi? Platim si aj napriek tomu, ze som nezamestany podctivo ZP. A nie malo. Rad si zaplatim aj teraz. Ale jedine co chcem je, ze chcem byt zdravy. A to prosim pekne chodim po lekaroch uz 3 mesiace a nic som nevybavil, potom tu mi napise niekto, ze maju doktori limity?

No do prdele s ich limitmi....
korela
20.03.13,13:58
Pozorne som si prečítala celý text.
Poznám takmer identický prípad s tým rozdielom, že stavy sa nekončili odpadávaním ale iba kolapsami. Okamžitý odchod na pohotovosť do nemocnice, na interné, infúzie, odbery, infúzie,a tak dokola. Nikdy nič nevyšlo, okrem momentálne zvýšeného tlaku. Nebolo nikoho, kto by určil dg. Na neurológii u najväčšej kapacity Slovenska sa vylúčilo všetko, viac vyšetrení, s odstupom rokov u dvoch klinických psychológov detto. Testy neboli odfláknuté. Niekoľkohodinové. Už je to vyriešené, nie však lekármi.
Zaujímavé, ešte aj tie vyrazenia dychov v detskom veku. :-) Ešte mi chýba do tej tvojej mozaiky, či by si si vedel rozpamätať, keď sa dostaneš do tohto stavu, koľko si predtým nič nejedol? To je dôležité. Je možné, že napr. aj pol dňa i viac?
Inak, ako sa stravuješ, pravidelne? Pretože niekto je presný na minútu.
Nie som lekár, petermikuláš je psychológ, takže ja ti určiť žiadnu dg nemôžem, nedá sa vylúčiť ani telesná dg, ale možno ťa niekam usmerním. Neprajem ti ďalšie podobné stavy, ale ak sa vyskytnú, skús si zaviesť notes na poznámky, a zachyť celý priebeh postupne, aj s prijímaním stravy predtým. Časy. sú dôležité! Ev. aj predchádzajúci deň.
To stravovanie, môj manžel bol prípad ako ty v puberte výška+ váha detto, neustále stavy slabosti, vracanie, kúpele Nimnica, Karlove Vary, až kým sa neoženil a prvý rok po svadbe pribral 15 kg. Každý deň varená strava + 5 Dg horkej čokolády. A bolo po probléme. Po celý život je štíhly.
Ale to porovnanie hore v príspevku nebolo o ňom.
Andrej88
20.03.13,14:29
A co to teda bolo? ked poznas podobny pripad?
korela
20.03.13,19:08
Nemôžeš doplniť ešte údaje?
korela
22.03.13,20:58
Nemôžeš doplniť ešte údaje?
Ak chceš, tak mi pošli tie požadované údaje z predchádzajúcich príspevkov, je to dôležité.
Bez toho to nejde.
Keď sa to začína búšením, úzkosťou, slabosťou, vyzerá to aj na PP, takže ten záchvat prejde tak či tak, ale ide o to, čo ten záchvat vytvára.
Vôbec to totižto nemusí byť psychika.
Asi je iba nedostatok štúdií a dôkazov.
Môžeš aj do SS.
buchač
23.03.13,07:48
Uplny zaciatok to ma v 1. triede, isli sme na telesnu a spoluziak ma buchol do oblasti trojuholnika pastou a ja som odpadol (asi mi vyrazil dych) na zem. Bol som v nemocnici, ale to len tak na oko asi.
Potom viem, ze to odpadavanie zacalo v 4. triede v druzine, po obede, som odpadol ale to po mna prisla mama a bol som doma. Neviem kedy presne som v tomto obdobi odpadol doma v obyvacke pri pozerani TV a tak, ze som mal aj zranenie. Presnejsie ako sa zacina nos od celovej kosti, bola aj krv, doteraz to miesto mam trosku "zdeformovane" ale iba trosicku akoby cast kosticky vtlacenu... ale s tym som problem nikdy nemal. Na to som isiel do nemocnice s otcom do BA. Tam mi robili par testov (opat len na oko), hybali s koncatinami( osobne nechapem doteraz zmysel tychto vysetreni, tam zacali asi aj pochybnosti o nasich lekaroch, ci vedia co maju hladat) vysetrovali oci, EKG,... nic.

Potom sa mi to dlho nestavalo, pribral som na vahe, kedze som cez leto chodil na vidiek ku starym rodicom na Liptov (zdrava strava, domace jedla, bicykel, zdravy vzduch), v tom obdobi sa mi to vobec nestavalo. Nemal som s nicim problem.

Myslim, ze tu treba napisat aj to, ze som nemal problem s citanim, ale asi ked som zacal mutovat, v puberte (8. trieda) zacal som mat problem s tym, ked som mal citat na hodine v triede alebo odpovedat pri tabuly. Doteraz mam tento problem (nejaky blok?).
Neviem ale, ci to ma nieco s tymto spolocne...

Cital som, ze sa moze zmenit osobnost pri poraneni hlavy, no ale v tej dobe kedze som bol chlapec a mal som za sebou aj vysetrenia v BA (asi Kramare) tak samozrejme som si to nespajal. V tejto dobe som odpadol asi len raz, doma, opat som bol v nemocnici (doktori mi odobrali krv a mali podozrenie na slepe crevo !! - opat nelogicke podla mna, opat sa moj hnev z neschopnosti lekarov stupnoval), od tej doby som nechcel lezat v nemocnici a mozno aj preto som v buducich problemoch radsej pomlcal.

Po puberte tesne som zacal s fajcenim, nepil som. Ziadne drogy. Tu je zaujimave, ze som bol casto v lekarky obvodnej, mal som dost casto chytene hrdlo alebo mandle. Preto som si zacal mysliet, ze to ma nieco spolocne s imunitou. Ako som uz pisal, v tomto obdobi som odpadol dva-krat. Dve rozne situacie. Prva- v lesoparku ( nejedol som pred tym, bolo tesne pred obedom a isiel som von) pri strome, som si dal jednu Marsku a z nicoho nic som odpadol. Myslim, ze v tedy mi kamarat nic nehovoril o krcoch ani nicom podobnom, proste som len akoby zaspal. microspanok. Ale samozrejme to len zjednodusujem. Zaujimave je, ze som potom vela krat fajcil, niekedy aj 10 za den a nic.
Absolutne sa nic nestalo. --- iked teraz sa mi vybavuje, ze par krat na hodinach na strednej skole ma zacalo akoby znicohonic dusit. Akoby mi nieco tieklo (hlien? ) po hrdle dole a nemohol som to kontrolovat, zacal som kaslat. Myslel som si, ze to bude z cigariet a zuvaciek a ked som sa napil bolo uz v pohode ---

Potom ten druhy pripad- marihuana - par "slukov" prvy krat v zivote, dost som to tlacil do hlavy, (mozno aj tlak k tomu prispel), potom som si dal cigu a tym a odpadol som po par minutach (sekundach). Ale ani tu nebol nejaky sprievodny znak.

Nebral som to uz dlhu dobu (opakujem, bolo to len par slukov a len raz v zivote). Fajcit som sice neprestal ale zacal som cvicit. A chcel by som napisat, ze celu strednu som nemal ziadny problem s tlakom ci srdcom alebo stresom. Iba to citanie nahlas a odpovede pri tabuli pred triedou. Ale to bolo velmi zriedkave na nasej skole. Myslel som si, a myslim si to doteraz, ze je to skor fobia, co s tym odpadavanim nesuvysi, ale nemozem to vylucit. Niesom odbornik.

Ako som chodil do posilky, zacal som naberat na svalstve, zacal som mat aj problemy s alkoholom. Nieze by som pil tvrde, pil som len pivo ci vino, ale ja mam strasne velku vydrz. A vela krat som teda bol "hore" kym ostatni uz isli do kolien a mozno aj preto mi to casom uskodilo tak, ze som mal potom problemy s tym. Namiesto vonku som chodil po krcme. Sedel som aj sam. S cigaretou a tak. Prislo mi to take slobodne, iked viem, ze teraz to vyznie ako blbost. Ale proste som sa citil fajn. Bez problemov. Tie problemy prisli az neskor. Prestal som chodit do posilky, namiesto ucenia som chodil von a schudol som o dost kil. Asi 5-8 kil. V tomto case prisli aj tie lysohlavky. To je asi najvacsia blbost aku som v zivote urobil. Dost to lutujem. Odpadol som, zevraj mi nemohli otvorit usta, som ich mal zatate. spotil som sa velmi. Potom sa mi dalo spat.

A tu je ten rozdiel. Kym v minulosti ci uz v druzine alebo z tej cigy, som nebol az tak zmeteny a dezorientovany a podobne. U lysohlavok, marihuany a u tej zubarky teraz to uz bolo horsie.

Doma ked som par rokov doadu odpadol, tak raz to bolo na zachode, dva razy som sa zobudil na busenie srdca a teplotu, nasledne som si isile naplnit pohar vody a po ceste naspat z kuchyne som na chodbe odpadol. V nemocnici mi potom brali krv a nebolo tam nieco v poriadku z pecenovymi testami. Tak tam bolo zasa (opat nieco ine) podozrenie na cirhozu pecene. Ale opat, s hlavou mi nic neriesili...

U tej zubarky... ja som sedel v kresle, viem, ze mi vadilo to svetlo, com mi svietilo do oci, potom mi zacala cistit zuby (kamen) a mna to bolelo (v tedy mi zacalo buchat srdce), ked som vypluval, bola tam aj krv, ale nikdy som pri pohlade na krv ci injekciu nemal problem. Ale pride mi, ze som citlivejsi na tu vrtacku zubarsku, ked som bol maly chalan, vobec som sa nebal chodit k zubarovi, nemal som kazy, vrtacku som skoro ani necitil.
Teraz, tu vrtacku pocitujem viac. Aj s tymi zubami som zacal mat problem pred 4 roky viac ako je normalne. Aj to moze mat suvis...

Proste je to tak zamotane, ze uz aj ja som v lese. A este do toho ked som skoncil s posilovanim. Asi cca pred tromi rokmi, zacal som mat problem aj s kozou, mam ju uplne suchu, staru, ale chlpy mi sice vypadavaju mierne na celom tele ( som aj viac chlpaty ako je normalne, asi z tej posilky) ale vzdy mi dorastli. Len u koncatin ako su nohy a ruky mi nedorastaju a miznu.

K tomu este mam problem zamestnat sa, pocitujem, ze mam aj v tomto problem, som bojazlivejsi. Vodicak som si tiez zrusil akoby zo strachu. Nevylucujem teda psychiku, ale len o psychike to nemoze byt. Co ak som si nejako poskodil mozog a neviem o tom.

Ako pisem, mysleli si, ze ma vytiahlo ako dieta a bol som chudy, tak to neriesili, potom som si myslel, ze je to imunita, potom posilka.... nikdy som neriesil psychiku. Ale ani doktori aj ked som bol 4-5 krat v nemocnici mi nedokazali pomoct a povedat co mi je alebo urobit vsetky potrebne testy.

Ja proste potrebujem uplne ine testy ake mi furt robia. A ked sa chcem teraz objednat a rieisit to, tak ma furt odbiju, ze niesom akutny... kto je potom akutny? Co mam zasa odpadnut? Musia mi vapadnut vsetky chlpi? Platim si aj napriek tomu, ze som nezamestany podctivo ZP. A nie malo. Rad si zaplatim aj teraz. Ale jedine co chcem je, ze chcem byt zdravy. A to prosim pekne chodim po lekaroch uz 3 mesiace a nic som nevybavil, potom tu mi napise niekto, ze maju doktori limity?

No do prdele s ich limitmi....


Ak chceš, tak mi pošli tie požadované údaje z predchádzajúcich príspevkov, je to dôležité.
Bez toho to nejde.
Keď sa to začína búšením, úzkosťou, slabosťou, vyzerá to aj na PP, takže ten záchvat prejde tak či tak, ale ide o to, čo ten záchvat vytvára.
Vôbec to totižto nemusí byť psychika.
Asi je iba nedostatok štúdií a dôkazov.
Môžeš aj do SS.
Jedno a či pár slov v súvislostiach ....???

Previazanosť orgánov v organizme ....... všetko so všetkým ide ruka v ruke spoločne ...
Jeden by sa aj čudoval , že čo a ešte aj ako má vplyv na to druhé...
Andrej88
07.04.13,11:40
Takze bol som u neurologicky a za to, ze ma zobrala ako prednostne vysetrenie som musel zaplatit 15 eur. Tych 15 eur som zaplatil vopred, este predtym nez som sa vobec porozpraval s doktorkou. Pani doktorka bola sice velmi mila. Povedal som jej vsetko co som napisal tu. Rozhovor trval menej nez 2 minuty a furt mi skakala do reci, nikdy som nedopovedal to co som chcel a to co bolo najdolezitejsie... ale ok. Prislo na rad vysetrenie. Trvalo pol minuty. Par ukonov s nohami, pozrela okom chrbticu. To bolo z jej strany vsetko. Nasledne ma objednala na 8.4. na EEG, zaplatim vraj 5 eur.

Cert to zober, zaplatim aj toto, ale chcem sa spytat, kvoli comu mam platit tych 5 eur? Sak som poisteny vo Vseobecnej.
Takze zaplatil som 50 eur statu, plus dokopy 20 eur navyse a nemusia nic zistit. Za CT hlavy predtym mesiac dozadu som tiez musel zaplatit myslim, ze to bolo 8-10 eur...

Moja otazka znie: Co vlastne nemusim platit? Je sestricka/doktorka v prave, ked si pyta o domna tych 5 eur? za to EEG?
buchač
07.04.13,14:15
Takze bol som u neurologicky a za to, ze ma zobrala ako prednostne vysetrenie som musel zaplatit 15 eur. Tych 15 eur som zaplatil vopred, este predtym nez som sa vobec porozpraval s doktorkou. Pani doktorka bola sice velmi mila. Povedal som jej vsetko co som napisal tu. Rozhovor trval menej nez 2 minuty a furt mi skakala do reci, nikdy som nedopovedal to co som chcel a to co bolo najdolezitejsie... ale ok. Prislo na rad vysetrenie. Trvalo pol minuty. Par ukonov s nohami, pozrela okom chrbticu. To bolo z jej strany vsetko. Nasledne ma objednala na 8.4. na EEG, zaplatim vraj 5 eur.

Cert to zober, zaplatim aj toto, ale chcem sa spytat, kvoli comu mam platit tych 5 eur? Sak som poisteny vo Vseobecnej.
Takze zaplatil som 50 eur statu, plus dokopy 20 eur navyse a nemusia nic zistit. Za CT hlavy predtym mesiac dozadu som tiez musel zaplatit myslim, ze to bolo 8-10 eur...

Moja otazka znie: Co vlastne nemusim platit? Je sestricka/doktorka v prave, ked si pyta o domna tych 5 eur? za to EEG?


Andrej88 Pred 2 týždňami. #37871
Nemozem si pomoct, mam z vas pocit akoby ste uz ani nereagovali normalne na moje prispevky, budem rad ak uz na mna nebudete reagovat. Dakujem

Toto nasledujúce nečítať ako provokáciu , aj keď sa to tak bude javiť ...:cool:

Bol som pred mesiacom u neurológa ...problémy s lopatkou , ramenom atď ...
Sestra mi najprv zmerala tie impulzy EMG vyšetrením .
Následne k doktorovi na vyšetrenie..
Celkom sme si pokecali , dokonca si urobil fotku môjho jedného špecifického poranenia ;)
Napísal správu , dal mi zo skrinky niejaké lentilky ...
Okrem iného aj doporučil rehabka nejaké...
Nezaplatil som nič ...a dovi , dopo...

Šiel som na rehabku , doktorka na základe zprávy nahodila procedúry .
Týždeň som behal každý deň , elektrinu do mňa púšťali ..
Žiadne poplatky ...
Teraz chodím na plynové injekcie - 5 aplikácii = 17,50 €

Tým všetkým chcem povedať iba jediné .
Nie je jedno , ku akému lekárovi chodíš ...poniektorý si nechá zaplatiť celú taxu a tí druhí nič ...a je kategória , kde dáš nejaký minimálny poplatok ...
Najhoršie je však dostať sa do systému k lekárovi , je úplne jedno o akú odbornosť sa jedná .

Záverom by sa dalo povedať - spomenúť tiež aj ten fakt a dôležitý .
Pokiaľ nie si spokojný s daným lekárom , je slobodná voľba zmeniť ho .
Táto voľba je samozrejme ovplyvnená aj tou situáciou , koľko je v dosahu daných ( pre pacienta dôležitých ) ordinácií ...

Len tak na okraj , nejak mi nejde do hlavy , že Tvoji rodičia sa Ti nejak nevenovali ( spomenutí boli síce ) ...
Rodiča by nemali byť ľahojstajnými k svojmu potomkovi ...( všeobecne myslené )...
Zita5
07.04.13,14:32
Rozhodol som sa postupit aj zakladne vysetrenie od Komhelp-u, vola sa DIACOM...
Stoji ma to 15 eur, siroke moznosti.
Tu máte odpoveď na DIACOM. http://www.porada.sk/t124308-p2-skenovanie-organizmu-cloveka-pristrojom-diacom.html#post1495260

Mudr.Mikuláš má pravdu v príspevku č.45
Andrej88
09.04.13,13:38
Brali mi krv (dva-krat) na endokrinologii, som objednany do Martina nasledne 29.4., akurat som prisiel od Neurologicky, robila mi to EEG, zistila, ze Epilepsia to nieje, ale nechce to podcenit a dala mi tie listocky co teraz potrebujem ak idem k specialistovi, konkretne k psychologicke a na kardio na HUT test. Preto sa chcem spytat, kde v Ziline robia na kardio HUT test? Ci myslite, ze je to uz vsade? Kde by to bolo najlepsie? Ak mate tipy nejake bol by som rad. :) Sono stitnej mi urobia 11.4. :) Tu krv co mi brali mi skontroluju aj nadoblicky zevraj , to som rad. :)

Napisem potom viac. ;-) P.S.: Na tom DIACOME som este nebol.
alaya1
18.04.13,19:45
Toto je velmi uzitocna tema, myslim pre viacerych. Skoda len, ze sa zvrtla do boja uzitocnych a neuzitocnych hodnoteni a komentov.

Pricina problemov zadavatela temy moze byt aj velmi prozaicka a mozno prave preto sa doteraz neprislo na pricinu tychto stavov. Lebo ako to pride, odide bez dalsich priznakov a nasledkov.Ja som v postpubertalnom veku do cca 20-23 rokov pravidelne odpadavala, ci v autobude, ci na ulici, prislo to nahle, bez varovania- pricina bola jednoducha, prudke znizenie tlaku, tym padom nedokrvenie mozgu. Samozrejme, ze clovek po takomto zazitku sa citi oslabeny, prisun kyslika do mozgu sa oslabi, a preto sa mozes citit menej "mudry". To su uz len tvoje pozorovania.

Nie som proti alternativcom v principe, ale urcite by som sa neodovzdala do ruk Ing., v obore mediciny. To uz je opovazlive, aj ked jej um a vedomosti nepodcenujem, aj ked mam na to svoj nazor.
korela
18.04.13,21:46
Toto je velmi uzitocna tema, myslim pre viacerych. Skoda len, ze sa zvrtla do boja uzitocnych a neuzitocnych hodnoteni a komentov. Pricina problemov zadavatela temy moze byt aj velmi prozaicka a mozno prave preto sa doteraz neprislo na pricinu tychto stavov. Lebo ako to pride, odide bez dalsich priznakov a nasledkov.Ja som v postpubertalnom veku do cca 20-23 rokov pravidelne odpadavala, ci v autobude, ci na ulici, prislo to nahle, bez varovania- pricina bola jednoducha, prudke znizenie tlaku, tym padom nedokrvenie mozgu. Samozrejme, ze clovek po takomto zazitku sa citi oslabeny, prisun kyslika do mozgu sa oslabi, a preto sa mozes citit menej "mudry". To su uz len tvoje pozorovania. Nie som proti alternativcom v principe, ale urcite by som sa neodovzdala do ruk Ing., v obore mediciny. To uz je opovazlive, aj ked jej um a vedomosti nepodcenujem, aj ked mam na to svoj nazor.
To si pekne napísala, že príčina môže byť aj veľmi prozaická. Pretože na čo ja myslím aj v tomto prípade, patrí do vyšetrovania lekárov. Možno aj Diacomu. Ten som neabsolvovala, tak sa k nemu vyjadrovať nebudem.
Vieš ak niekto trpí 30 rokov a lekári mu nie sú schopní pomôcť, tak tam už zostáva naozaj iba alternatíva. Alebo je ešte niečo k dispozícii okrem nej? Je však omylom zaraďovať do alternatívy ajurvédu a TČM. Tie najhlavnejšie a najstaršie medicíny okrem šamanov. U nás bylinkárov. Koho vytiahli z nejakej dg práve ľudia z týchto "alternatív" a bez chemických liekov, nedajú na nich dopustiť.
Neviem prečo práve na tomto poli (nie témy), prebieha neustály boj. Nechápem. Čo chápem, že sa každý bojí o svoj chlieb. Rovnako ako môj manžel, ak sa zmení nejaká vyhláška, ktorá má na neho dosah v jeho neprospech, tak tiež nevyskakuje od radosti. Ani rodina, ak sa znížia príjmy. To je logické.
V tom veku trpí na nízky tlak veľa mladých žien, vrátane mňa. Sesternica sa vybrala (po raňajkách s jedným trojuholníkom taveného syra) na Slavkovský štít aj s priateľkou. IQ v poriadku. Bez komentára. Ktorá v tej dobe nedbá zvýšene o svoju líniu. Dôsledky sa prejavia neskôr. Dnes je väčšia osveta.
Neviem akú Ing. máš na mysli, je aj odbor biomedicínske inžinierstvo, tí ľudia vedia toho podstatne viac, aspoň čo sa prístrojov týka a diagnostických možností.
Veď som sa zadávateľa pýtala na stravu. A ak ju náhodou nemá pravidelnú každý deň, možno by to bolo to na čo myslím. Musel by sa sám otestovať. A bolo by to zadarmo.
Andrej88
19.04.13,05:29
Tak som po sone stitnej... velkost v poriadku (par sekund vysetrenie), krvne testy v poriadku, teda v "norme". Tak ja uz neviem.

Povedia mi, ze vsetko je v poriadku, toto a hento to nieje, a co? Nic sa nezmenilo.

U toho psychologa a HUT-teste som nebol, mam teraz na praci cosi...
alaya1
19.04.13,06:30
Ak odpadnes 1x za 3 roky, myslim si, ze to moze byt naozaj len to prudke znizenie tlaku. Dodrzuj pitny rezim.

Ja by som to riesila, ak by to bolo 3x za den, nie raz, za 3 roky!. Pravdupovediac, ja by som na take odpadnutie po roku urcite zabudla-).

Myslim, ze sa netreba aj tolko pozorovat......uzivaj si kazdy den....
Andrej88
19.04.13,20:31
To je v poho... lenze mne to uz ovplivnilo zivot, ze niesom schopny si urobit vodicak, co sa bojim, ze odpadnem v aute za jazdy. Myslite si,ze to je nic?

Myslite si, ze je normalne odpadavat? Ked robim to iste ako moji kamosi a len ja mam problem, to je akoze normalne?

Ach jaj..
alaya1
23.04.13,10:28
tak raz za tri roky....a niekto sa dobre bavi
Andrej88
16.05.13,05:15
Nekonecny pribeh pokracuje...

Pred dvoma tyzdnami som ochorel. Normalna ale silna nadcha. 3 dni som lezat. Potom ked som ako tak vyzdravel mi zacal opuch lica od zubu pri nose a perach. Tiez som cca 3 dni lezal. Aj to som prekonal a vsetko bolo v poho... az na vcerajsok...

Uz dva dni, neviem preco ani z akeho dovodu, mam nadmerne mastne usi. Na dvoch miestach na oboch usiach mam take akoby poskrabane vyrazky alebo akokeby odretu kozu, iked si nic take nepamatam, ze by som mal, zeby sa mi take nieco stalo. Teraz mi priam stale "tecie" z tychto miest. Je to vonku, nie vnutri. Na lavo, pri usnom otvore a od otvoru hore ako je "ulita slimacia" ci ako to mam nazvat. A v pravo to je tiez pri tej ulite ale viac von k tvari, a od ulity k vonkajsej strane ucha....
Ked si to pretriem tak ma to trocha stipe. Inak ziadna bolest ci nieco so sluchom. Nic.

Ale !! co som spozoroval az vcera v noci pred spanim, tak od usi dole na krku, neviem ci tam niesu nejake zilky, ci cievky ci co... ale nahmatal som tam na lavo jednu hrcku, a na pravo az tri, mensie.... dnes som si to pozeral a su tu stale, nezvacsili sa ale...

Tak mi uz povedzte co ja mam za zivot? Furt nieco. Kazdy rok....
Samozrejme pojdem k doktorke, ale zaujima ma vas nazor (odborny), ze co to moze byt.?
Zita5
16.05.13,05:23
A mamka má aký názor ?
Môj názor je , že všetko do detailu na sebe sleduješ a to nie je veru dobré.:)Tým trpí aj Tvoja psychika .To dedukujem z Tvojho popisu problémov v predchádzajúcich príspevkoch .
horinka
16.05.13,07:37
Hlavne nenariekaj, čo máš za život. Pozri si napr. Modré z neba a uvidíš aké majú niektorí ľudia problémy a ako ich hrdinsky znášajú. Mam pocit, že Tvoje neustále obavy o zdravie zahlcujú celý deň a na príjemné zážitky a aktivity Ti nezostáva čas. Ruka v ruke s poklesom príjemných aktivít sa objavujú depresívne prežívania, strata energie a pocit bezmocnosti. Nasmeruj svoje myslenie iným smerom, užitočnejším a uvidíš, že aj zdravie sa Ti zlepší. Chce to popracovať na sebe, nie je to jednoduché. Nemysli na to čo bude keď..., to rieš až to nastane, myslím tým skutočné zdravotné problémy.
buchač
16.05.13,16:16
Nekonecny pribeh pokracuje...
...prekonal a vsetko bolo v poho... az na vcerajsok...

Uz dva dni, neviem preco ani z akeho dovodu, mam nadmerne mastne usi.
Teraz mi priam stale "tecie" z tychto miest. Je to vonku, nie vnutri.
...
Samozrejme pojdem k doktorke, ale zaujima ma vas nazor (odborny), ze co to moze byt.?
Nič si z toho nerob ...to je iba mozok ...
Do tých 3 - 5 dní to prestane samo ...

Len si potom budeš musieť uvedomiť , aby si sa nestaval chrbtom k slnku ( silnému svetlu ) , nakoľko Ti ten jas bude presvecovať hlavu ...
BXLmiami
16.05.13,17:55
Citujem-čo ja mám za život,furt niečo......No predsa život.Spýtaj sa ostatných či aj oni nemajú furt niečo.Všetci máme furt niečo a treba to prežiť,to je predsa normálny bežný život.A ty ho konečne začni žiť.
Andrej88
18.05.13,16:10
Inac, teraz sa mi to na usiach zhorsuje. A mam pocit, ze sa to "prenasa" dalej. Konkretne ma zacina svrbiet na lici par miest, je vidno, ze pred dnom to tam nebolo, mala cervena bodka, svrbi, zvacsuje sa teda. a potom z toho miesta casom tecie nieco nejaka vodicka... co to moze byt?
avalik
18.05.13,16:29
Inac, teraz sa mi to na usiach zhorsuje. A mam pocit, ze sa to "prenasa" dalej. Konkretne ma zacina svrbiet na lici par miest, je vidno, ze pred dnom to tam nebolo, mala cervena bodka, svrbi, zvacsuje sa teda. a potom z toho miesta casom tecie nieco nejaka vodicka... co to moze byt?

Andrej, si myslis, ze mame carovnu gulu a diagnozu ti urcime na nete?
mozno ta len komar ustipol a tym, ze si to skrabes, ranka sa ti nemoze zacelit
kopretinka
21.05.13,14:15
jedno odpadnutie za tri roky.......ach jaj.......mám dojem,že ty si aj vymyslíš príznaky,len aby ti čosi bolo.....tie hrčky,to sú uzliny a sú zväčšené preto,lebo si bol nachladnutý.Poriadne a pravidelne jedz,dodržuj pitný režim,prestaň sedieť pri počítači,choď von,je jar,zbaľ nejaké dievča......a hlavne sa prestaň pozorovať.
lujza.j
21.05.13,14:38