Pipu
21.01.13,21:30
Dlhšiu dobu prenajímame byt a v roku 2009 nás kontaktovali spodní susedia, že im od nás zateká; vymenili sme silikon okolo sprchového kúta a odvtedy sme od nich nepočuli (vraj sa to stalo dvakrát aj s predchádzajúcim majiteľom, závada bola odstránená rovnakým spôsobom), až do včera. Prerábajú kúpeľňu a narazili na hrdzavejúcu panelovú konštrukciu a žiadajú od nás odstánenie závady. Argumentujú tým, že posledné cca dva roky ich vytápame a že sa obávajú o bezpečnosť stavby, kedže pri prestavbe narazili na hrdzavé roxory. Posledné závažnejšie zatekanie zaznamenali cez vianočné sviatky, predtým vraj sporadicky, avšak od 1.11. v byte nikto nebýva a voda nebola ani pustená. Je preto vôbec možné, že zdroj vytápanie pochádza z nášho bytu? Ako situáciu riešiť? Nikdy som paneláku nebývala a nemám šajnu, ako to tam funguje, za všetky odpovede vám budem vdačná.
arizona
22.01.13,05:45
Tiez sme davnejsie nevedomky vytapali susedov.Oni mali stale vlhke flaky, my sme kontrolovali priestory pod vanou a sachty za WC, vsetko bolo suche.
Obratili sme sa na spravu,ziadali sme to zistit kde je chyba.
Chyba bola niekde v sachte na medziposchodi, mimo nasho bytu i susedinho bytu. Takze opravu a financovanie opravy riesil majitel cinziaku, nie vlastnici bytov.
buchač
22.01.13,05:49
Prerábajú kúpeľňu a narazili na hrdzavejúcu panelovú konštrukciu a žiadajú od nás odstánenie závady. Argumentujú tým, že posledné cca dva roky ich vytápame a že sa obávajú o bezpečnosť stavby, kedže pri prestavbe narazili na hrdzavé roxory.
:eek: :confused:
misoft
22.01.13,11:33
kedže pri prestavbe narazili na hrdzavé roxory.
To akože rýpali do stropného panelu? Čo sa chceli k vám prebúrať? Mali stavebné povolenie, keď robili rekonštrukciu kúpeľne? Mali súhlas od vás? Mali vyjadrenie statika? Nie? Tak nech si trhnú, alebo im oznám, že ešte oni budú cálovať, nakoľko na niečo zabudli.
A roxory v betóne nejaká kvapkajúca voda tak rýchlo nezničí - toto je už chyba pri výstavbe.
Pipu
22.01.13,12:32
vid. priloha :cool:
Pipu
22.01.13,12:40
Dakujem za vsetky odpovede. Stavebne povolenie nespominali, a samozrejme my sme o ziadnej prestavbe nevedeli, ale pozriet sa vraj mozme prist, tam problem nie je (aj by sme prisli, keby sme neboli dlhodobo v zahranici). Roxory nevidno cele, len male casti, vid. obrazky ktore som pridala; vyzera to ako keby tie casti odpadli, ked sa davala dole omietka (ja vazne netusim:rolleyes:) Len je divne, ze pred 3 rokmi, ked sme vymenili silikon boli ticho az doteraz a dovolia si povedat, ze posledne 2 roky ich vytapame a ze teraz rekonstruju kupelnu a ak sa to znova stane pristupia k raznejsim krokom, za pritomnosti organov (akych nespomenuli, lol), a pod. Zaposobilo to na nas dost vyhrazne a urazlivo, kedze sme im nikdy nic zle nespravili, vlastne sme ich videli len raz (pred tymi 3 rokmi) ked bol problem, hned sa to riesilo....vazne netusim, preco je v dnesnej dobre problemom spravat sa ludsky (a to vyzerali celkom sympaticky) :confused:
misoft
22.01.13,14:23
Obr. 2 - toto mi pripomína zlý panel - tá železná výstuha panelu asi nebola vycentrovaná (je blízko povrchu) a chytala vzdušnú vlhkosť. Korózia je len povrchová - neošetrený roxor pre betónovaním. lapejko by možno vedel viac. Toto neurobí pretekajúca voda, tá si "hľadá" cestu najmenšieho odporu - teda tam, kde by sa panely spájali a v rohoch.
kopretinka
22.01.13,14:46
mňa vytápala celé roky suseda vrchná,niekedy len sem tam mokrý fľak,niekedy voda cícerkom tiekla....vždy mi však tvrdila,že ona má doma sucho,že neperú,nekúpu sa ani nič nevyliali na zem.Potom ma to dožralo,a nakričala som na ňu,nech zavolá nejakého údržbára.Rozkopali jej v kúpeľni podlahu a zistili,že tam bolo nejaké potrubie puknuté.Potom bol dlhý čas pokoj.Asi pred rokom zrazu veľké flaky na strope na takých miestach,kde pred tým neboli,fakt to tieklo,a ona mala doma sucho.Tak pohotovosť,opravári nabehli a bolo to fakt vážne,prehrdzavené trubky zo stupačky.....Tak zas diera do podlahy od nej,diera do stropu odo mňa,výmena časti stupačiek a konečne pokoj. Dúfam....
tienik
22.01.13,21:36
No neviem, ale ja som este na stavbe nevidel roxor co by nebol aspon mierne hrdzavy. To len fakt ak sa nahodou doviezla cerstva ocel, ale staci par dni a su pekne cervene.
Susedov ukludni, ten roxor tam kvoli tej hrdzi vydrzi urcite dlhsie ako oni na tomto svete, ak teda prezije ich rekonstrukciu....