tetableta
21.01.13,22:08
Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci mame s manzelom moznost opakovane ziskat statny prispevok pre mladych na hypoteku?
Momentalne splacame hypoteku na byt viac ako rok a pol a uvazujeme o navyseni hypoteky, kedze nam to hodnota nehnutelnosti dovoluje. Ak by sme ju refinancovali v inej banke, tak v tej sucasnej musime vratit hodnotu statneho prispevku, ktory sme za tych 20 mesiacov dostali. V tom momente by sme boli v situacii akoby sme od statu nic nedostali, preto by som chcela vediet, ci pri refinancovani v novej banke si budeme moct uplatnit novy narok na statny prispevok? Vysku mesacnej mzdy za minuly rok splname.

Dakujem za odpoved.
Xanti
21.01.13,21:13
Nie pri refinancovaní, sa nedá požiadať o štátny príspevok pre mladých.
tetableta
25.01.13,08:09
Dakujem za odpoved.
Chcela som sa este opytat, ci pri refinancovani aktualnej hypoteky so statnym prispevkom budeme musiet zaplatit poplatok za predcasne splatenie uveru? Hypoteka nam bola schvalena v 12/2009, ale cerpanie bolo uvolnene az po 1.4.2011, prvu splatku sme platili 13.5.2011. Podla zakona maju dlznici pri splateni hypoteky so statnym prispevkom moznost realizovat mimoriadne splatky bez poplatku po dobu 5 rokov. Len neviem, ci tomu mam rozumiet aj splatenie celej ciastky, alebo len casti - napr. VUB, kde hypo momentalne mame ma moznost splatenia 20% pri normalnych hypotekach.

Dakujem