Oblacik5555
22.01.13,14:14
Syn ma 5,5 roka, chodí do materskej škôlky, ale v poslednom čase sa príliš často sťažuje na pani učiteľku, ktorá ho nechce počas odpočinku pustiť na toaletu. Je pravda, že teraz má obdobie, kedy s nechuťou chodí do škôlky a spája sa to aj s tým jej prístupom k jeho potrebe ísť na toaletu. Snažila som sa jej to vysvetliť, že ak bude príliš naňho tlačiť, že ho nepustí, tak sa situácia nevyrieši, skôr naopak zhorší, to bolo ráno, keď som doniesla syna do škôlky. Celý deň mu táto pani učiteľka nepovedala inak ako žalobaba a to samozrejme aj pred deťmi. Večer zaspával syn s plačom, ráno išiel s plačom, tak som poprosila milú pani učiteľku, aby sa nesnažila znepríjemniť mu 6 mesiacov, ktoré bude ešte musieť chodiť do škôlky. Povedala, že dobre, ale naďalej trvá na tom, že syn nemá žiadnu sebadisciplínu a behá na toaletu počas odpočinku a vyrušuje pritom ostatné deti. Neviem na koho sa mám ešte obrátiť a ako jej vysvetliť, že jeho stačí povzbudiť , správne motivovať a povedať, že ak bude potrebovať na toaletu, môže ísť. Prečo sa ho snaží stresovať a učiť takýmto spôsobom k sebadisciplíne? Poradí mi niekto, čo mám robiť ako presvedčiť pani učiteľku? Ďakujem.
buchač
22.01.13,13:33
Poradí mi niekto, čo mám robiť ako presvedčiť pani učiteľku? Ďakujem.

Jedna výchovná by asi aj bodla ...


Miesto: košice
Kde , ktorá škôlka ???...len pre zaujímavosť , ale nemusíš ...
BRK
22.01.13,13:46
Je to už dávnejšie, dcéra mala ten istý problém v škôlke. Ona po obede spávať nevedela ... a na toaletu ju pani učiteľka nechcela pustiť. Našťastie dcéra z toho stres nemala. Toto riešenie je pre mňa zvláštne, keď dieťatu treba, mali by ho pustiť ...
Moja rada pre dcéru bola, že keď ju pani učiteľka na WC nepustí, nech sa dociká. Ale to sa našťastie nestalo.
Tweety
22.01.13,13:48
Syn ma 5,5 roka, chodí do materskej škôlky, ale v poslednom čase sa príliš často sťažuje na pani učiteľku, ktorá ho nechce počas odpočinku pustiť na toaletu. Je pravda, že teraz má obdobie, kedy s nechuťou chodí do škôlky a spája sa to aj s tým jej prístupom k jeho potrebe ísť na toaletu. Snažila som sa jej to vysvetliť, že ak bude príliš naňho tlačiť, že ho nepustí, tak sa situácia nevyrieši, skôr naopak zhorší, to bolo ráno, keď som doniesla syna do škôlky. Celý deň mu táto pani učiteľka nepovedala inak ako žalobaba a to samozrejme aj pred deťmi. Večer zaspával syn s plačom, ráno išiel s plačom, tak som poprosila milú pani učiteľku, aby sa nesnažila znepríjemniť mu 6 mesiacov, ktoré bude ešte musieť chodiť do škôlky. Povedala, že dobre, ale naďalej trvá na tom, že syn nemá žiadnu sebadisciplínu a behá na toaletu počas odpočinku a vyrušuje pritom ostatné deti. Neviem na koho sa mám ešte obrátiť a ako jej vysvetliť, že jeho stačí povzbudiť , správne motivovať a povedať, že ak bude potrebovať na toaletu, môže ísť. Prečo sa ho snaží stresovať a učiť takýmto spôsobom k sebadisciplíne? Poradí mi niekto, čo mám robiť ako presvedčiť pani učiteľku? Ďakujem.
Ak učiteľka bude trvať na svojom( hoci minca má dve strany), možno sa mu len nechce spať, tak vymýšľa. Ale volať dieťa žalobabou, to by si ako pedagóg mala odpustiť. Skús zájsť za jej nadriadenou.
korela
22.01.13,14:25
Choď sa poradiť do Centra poradensko-psychologických služieb, usmernia ťa, či má právo dieťaťu brániť v potrebe. Nemá.
Usmernia ťa, alebo i dotiahnu prípad.
Pod koho spadajú škôlky?
Nečakaj, kým sa začne pocikávať.
misoft
22.01.13,14:59
Rovno riešiť so zriaďovateľom - istotne mestský úrad - odbor školstva.
osky
22.01.13,17:05
vec ma vela faktorov:

ak sa uz raz pytal,volakedy ked cela tato vec zacala,a ucitelka ho pustila na WC,mozno si vsimla ze sa tam bol iba poprechadzat...su aj take deti
potom jasne ze vravi,ze vyrusuje ine deti a uz ho nepusta.

ina vec je,ak ho este ani raz nepustila a tak sa ani nepresvedcila o tom,ci tvoj syn naozaj potrebuje ist na WC

spankovy odpocinok trva cca 2 hodinky,uz si to presne nepamätam,takze 1 raz pocas spanku,zvlast ak dieta nezaspi,sa moze stat ze ozaj potrebuje ist.

chapem ucitelku-lebo ked potrebuje jeden,chcu ist zrazu desiati...
nechapem ucitelku,ze si to nevydiskutuje s malym ako slusna a laskava vychovavatelka,ale mu nadava do zalobab.vsak si jeho mama,komu sa ma postazovat,ak nie tebe???
trvaj na tom aby ho pustila,ale aby aj isla s nim sa presvedcit,ci ozaj potreboval.
ak sa presvedci ze ano,trvaj na tom,aby ho pustila vzdy!!!!

ak sa presvedci o opaku,treba malemu vysvetlit,ze je este maly a aj ked nespi,musi si aspon trosku odpcinut,aby narastol.
a treba mu aj vysvetlit,ze ked sa mu nechce spat,neznamena to,ze ani dalsie ostatne deti nechcu-treba na ne brat ohlad ,lebo pani ucitelka v skolke nema len jeho...