Katka01
22.01.13,23:57
Bývam na najvyššom poschodí pod strechou. Keď som sa dnes vrátila domov, našla som na podlahe mláku, nechápala som najskôr z čoho. Neskôr mi začala dosť kvapkať z plafóna voda. Dala som tam kôš na odpadky, ale neskôr začala pretekať strecha aj vedľa! Tak som tam dala veľkú tašku. Ale vôbec neviem čo mám teraz robiť. Správca budov teraz už nepracuje, chcela som mu zavolať zajtra, ale teraz mám strach ísť spať, či mi to nepretečie do rána prípadne či sa to nebude ďalej rozširovať a tiecť aj na ďaľších miestach, čo mám robiť, komu môžem zavolať, kto mi môže pomôcť? Na stránke správcu budov som nenašla žiadne čísla, kam sa môže nonstop volať v prípade havarijného stavu!
hubatá
22.01.13,23:03
No to je hrozné, veď vonku mrzne a tebe tečie voda z plafóna? Poobede síce na chvíľu vyšlo slnko, ale určite nie také aby roztopilo haldu snehu na plochej streche. No skús zavolať hádam hasičom, či sa neprepadla strecha pod ťarchou snehu a ľadu ..... hádam ti aspoň poradia....
SamuelSK
22.01.13,23:05
rychlo si/sa poisti..
Katka01
23.01.13,09:09
No stalo sa presne to, coho som sa obavala. Ja som si nastavila budik na stvrtu rano aby som skontrolovala stav a vyliala nadoby. Ale nasla som uz potopu. V tom case uz voda zo stropu netiekla, ale stihlo ma to pekne vytopit, parkety sa mi zduli. Prasklina na strope ktora bola este o polnoci do stvrt izby bola o stvrtej uz do pol izby a teraz je prakticky cez celu izbu. Momentalne to ale netece. Volala som na bytovy podnik, vraj uz o tom vedia ze tecie strecha, asi netecie len mne. Vraj to idu riesit, tak dufam, ze to dnes vyriesia, lebo tento stav je neudrzatelny, ak to zacne tiect z celej praskliny co mam teraz cez cely byt tak si to mozem rovno hodit. Lutujem, ze som tento byt kupila, su s nim len same problemy, ale kto to vtedy mal vediet?
hubatá
23.01.13,17:43
My máme nad posledným poschodím ešte niečo ako povalu.....
Katka01
23.01.13,19:30
Tak toto je fakt uzasne. Spravca (ETP Management) tam evidentne nikoho nepolal, hoci mi to sľúbili ešte doobeda! Doobeda a krátko po obede to netieklo, neskôr trocha zas začlo. Ale najskôr len troška, sem tam jedna malá kvapka. K večeru sa to začalo horšiť a teraz je to úplná katastrofa! Našla som dole číslo na havarijnú službu, volala som tam, pán mi povedal, že teraz večer po tme on na strechu nepôjde. Že jedine cez deň môže ísť ten sneh odhádzať, ale aj to len vtedy, keď bude mať objednávku od správcu a od nich mu nikto nedal vedieť že na našom dome tečie strecha. Zavolá im zajtra a spýta sa ich, či to má ísť spraviť. Ja im budem volať tiež, teraz tam už zas nikto nie je! Toto je úplná katastrofa! Spravila som z toho video ako to tečie, dala som ho na web, môžte sa pozrieť: morcata.sk/videa/plafon.mts (http://morcata.sk/videa/plafon.mts) a prikladam aj par fotiek. Toto video a fotky som robila pred hodinou a pol a teraz to je ešte horšie! Mám tam už dokopy 6 nádob na zachytávanie vody, zároveň to mám všetko na nafukovacom matraci, ktorý tomu tiež pomáha, zachytáva množstvo kvapiek, ktoré by inak skončili na parketách a vytopilo by to nielen mňa, ale aj suseda podo mnou. Ja teraz vôbec nemôžem ísť spať túto noc, tečie to ešte horšie ako včera, vytopilo by ma! Resp. možno ak pôjdem spať, tak vždy max. na dve hodiny, potom si musím nastaviť budík a skontrolovať stav a vyliať nádoby! Ešte uvidím či pôjdem spať a či vôbec zaspím. A prečo sem vôbec píšem? Nežiadam radu, viem, že mi nikto pomôcť nemôže! Len som sa potrebovala posťažovať v akých sračkách som!
http://www.morcata.sk/subory/voda1.jpg
http://www.morcata.sk/subory/voda2.jpg
http://www.morcata.sk/subory/voda3.jpg
http://www.morcata.sk/subory/voda4.jpg
Xanti
23.01.13,19:59
Katka,
volaj píš do markízy alebo do JOJ .. nabehnú redaktori, a určite to zajtra sa pohne aj na správcovskej spoločnosti. Posťažuj sa ako ťa odignorovali tento deň. Pošli im na mail tieto fotky ako ti zateká .
220870
23.01.13,20:10
Takéto veci sa cez zimu veľmi ťažko opravujú.
apiv
23.01.13,20:12
Presne tak. napisat do novin.posli im fotky video a uvidis ako rychlo as veci pohnu
Katka01
24.01.13,08:59
No je mi jasne, ze tu strechu teraz kompletne nezrekonstruuju. Ale stacilo by aj to, keby z nej odhadzali sneh, aj to by velmi pomohlo. Ja som tu v noci zachytila do nadob niekolko litrov vody a to keby odstranili aspon ten sneh, tak by sa to nestalo! Voda mi tiekla stale na novych a novych miestach, musela som k tomu vstavat v noci kazde dve hodiny aby som skontrolovala stav a vyliala vodu z nadov. Okrem toho mi tiekla voda aj po stenach, s tym som nemohla robit nic, nechcela som to utierat aby som si neznicila nater. Ked uz to bolo skoro az na podlahe, tiect to prestalo, teraz to zas netecie. Ale ak ten sneh neodstrania, ono to zas zacne zase tiect, rovnako ako vcera a je to stale horsie a horsie, to si nechcem predstavit uz ani co tu potom bude. S tou telkou by som to skusila, ale dam im este sancu jeden den, dnes to snad vyriesia, tvaria sa, ze moj stav urgentne riesia. Tuto noc sa mi este podarilo tu vodu zachytit tak, aby som utrpela nejake vazne skody.
lujza.j
24.01.13,09:09
Su firmy co odstranuju sneh zo striech ....nedavno to bolo v tv hodina roboty tusim 10-15€....ked odstrania snech tak do casu opravy by bola asi vhodna nejaka folia aby sa tam polozila...a nejak zaistila...telku volaj ved nemaju co davat budu vdacny ze budu mat prispevok do tv novin..
Katka01
24.01.13,10:07
No to by tej firme musel niekto zaplatit, a ja to platit nebudem, ja platim kazdy mesiac najom, aj do fondu oprav, takze musia to platit oni. Nasa domova dovernicka sa o to velmi angazuje a vybavuje to. Bola na streche a spravila tam fotky, poslala mi ich na mail. Samozrejme ta firma tam nic nespravila a vobec tam ani nebola, hoci jej vcera vecer tvrdili nieco ine! Na streche je mnozstvo snehu, niekde dokonca velke mlaky vody, mrtve polorozlozene holuby... Za vsetky fotky sem davam dve. Vybavovala to a vraj ta firma musi poslat cenovu ponuku a kvoli tomu na tom zacnu pracovat az zajtra, lebo dnes im tu cenovu ponuku len schvalia. V kazdom pripade domova dovernicka ma kluce od strechy a tak sme sa dohodli, ze tam vecer skocime a ja si odhrniem sneh aspon nad svojim bytom. Budem musiet kupit dnes nejaku lopatu alebo co, inak to nemam s cim robit.
http://www.morcata.sk/subory/strecha1.jpg
http://www.morcata.sk/subory/strecha2.jpg
lubko6394
24.01.13,10:36
No to by tej firme musel niekto zaplatit, a ja to platit nebudem, ja platim kazdy mesiac najom, aj do fondu oprav, takze musia to platit oni. Nasa domova dovernicka sa o to velmi angazuje a vybavuje to. Bola na streche a spravila tam fotky, poslala mi ich na mail. Samozrejme ta firma tam nic nespravila a vobec tam ani nebola, hoci jej vcera vecer tvrdili nieco ine! Na streche je mnozstvo snehu, niekde dokonca velke mlaky vody, mrtve polorozlozene holuby... Za vsetky fotky sem davam dve. Vybavovala to a vraj ta firma musi poslat cenovu ponuku a kvoli tomu na tom zacnu pracovat az zajtra, lebo dnes im tu cenovu ponuku len schvalia. V kazdom pripade domova dovernicka ma kluce od strechy a tak sme sa dohodli, ze tam vecer skocime a ja si odhrniem sneh aspon nad svojim bytom. Budem musiet kupit dnes nejaku lopatu alebo co, inak to nemam s cim robit.
http://www.morcata.sk/subory/strecha1.jpg
http://www.morcata.sk/subory/strecha2.jpg

A to máte na streche holubník ? Ako tam drží ? Kto ho tam staval mohol porušiť izoláciu.
KoxXxo
24.01.13,11:00
Keby len na streche!:-)))
Katka01
24.01.13,19:50
Je to pasca na holuby, odchytavaju ich a neviem co s nimi potom robia. Ale je to dobre, lebo tych holubov tu bolo strasne vela vsetko zasrali a boli hlucne
lubko6394
25.01.13,07:34
Je to pasca na holuby, odchytavaju ich a neviem co s nimi potom robia. Ale je to dobre, lebo tych holubov tu bolo strasne vela vsetko zasrali a boli hlucne

No fajn, takže balkón máš menej zasratý ale do bytu ti možno práve preto tečie. Tak si asi spokojná...
Katka01
25.01.13,08:56
Ta klietka nie je priamo nad mojim bytom, je od neho asi 20 metrov vzdialena, takze by to nemalo byt kvoli tomu. Ta strecha je nekvalitne urobena, preto tecie. Ta firma co to robila to proste odflakla. Vcera som bola na streche, chcela som si aspon nad mojim bytom upratat sneh. Nieco som aj upratala, ale neda sa vsetko.Je tam asi centimetrova vrstva ladu, ktoru nemam ako odstranit. Keby som to rozbijala, mozem znicit strechu este viac ako je. To musi specialna firma co sa na to speializuje a co vie ako na to.
lujza.j
25.01.13,09:25
Voda je svina....ta si cesticku vzdy najde.....
Katka01
25.01.13,10:12
Pred siestimi rokmi nam robili novu strechu, v jakom je to teraz stave? Uplna katastrofa. Na balkon mi zatekalo uz davno, tam som to ale neriesila, pretoze balkon nemam moc zariadeny a nemalo to tam co znicit. Az teraz som si vsimla, ze celu stenu mam plesnivu. Byvat v tomto byte je horor. Teraz ani nemozem chodit nikam prec na dlhsie, ked to zacne zase tiect, aby som to mohla odchytavat, aby mi to neznicilo cely byt. A spravca to zatial stale nevyriesil. Stale len slubuje a nic z toho. Furt sa to z roznych pricin odklada. A pritom nie som jedina v tomto dome komu tecie, viem, ze to hlasili uz viaceri ludia.
Xanti
25.01.13,11:02
srska
25.01.13,11:12
Voda je svina....ta si cesticku vzdy najde.....mimotemy hej, je ženského rodu:D
ekopo
25.01.13,11:54
ešte tečie?
venant
25.01.13,12:16
... ak to okamzite nezacne niekto opravovat, budete mat este problemy.
Pisem, lebo som to sam zazil, tiez som byval v byte na najvyssom podlazi, do ktoreho tiekla strecha. Cim dalej, bude to tiect viac, ta voda si cesticky zvacsuje. Najhorsie to bude pri topeni snehu a ladu, pripadne ked do toho este zaprsi. Treba to aspon provizorne opravit, nie je to nic tazke, a v lete komplet. Spravcovi to je jedno, jemu do bytu netecie.... ak nemate nanho paky ako sankcie atd, preco by sa ponahlal? Na svoje peniaze si pride.

Podla toho, co tam vidim, nie je strecha z asfaltovych pasov, ale je tam folia, fatrafol alebo nieco take. Tato folia nie je urcena na to, aby sa tam priamo pokladalo cokolvek, ako tam vidim - napr kovove patky bleskozvodu, alebo klietky, cokolvek. Toto postupne svojou vahou a pohybmi moze prederavit tu foliu - rovnako ako napr. ostry kamen v topanke, ked sa po nej chodi. Diera pritom moze byt aj 20 m od miesta, kde prenikne do budovy! Ta voda moze stekat pod tou foliou aj desiatky metrov.

Co je zle je, ze to opravit vie len kvalifikovana firma, mozno zivnostnik. Ak je to vyspadovane, tak takato voda vie zo strechy odtiect skor, nez jej velke mnozstvo pretecie cez tu poriuchu. V zime je to ale problem, lebo lad a sneh brania odtoku a preto cez tu dieru bude tiect cim dalej tym viac. Preto treba co najskor dostat lad a sneh zo strechy dole a uvolnit vode cestu k odtoku.

Ak to nie je folia, ale asfaltove pasy, vie to provizorne opravit hocijaky zrucnejsi chlapik. Ale to je naozaj len do jari, treba to cim skor vyriesit ako celok.
Katka01
25.01.13,15:50
Momentalne to netecie, ale stale to neopravili. Na pondelok je objednana firma, ktora da dole aspon sneh a lad, snad to dovtedy vydrzi moc netiect. Venant diki za vysvetlenie problematiky, o strechy som sa nikdy nezaujimala, ale teraz musim. Vyspadovane to nie je, vcera, ked som bola s domovou dovernickou na streche na tu firmu nadavala, ze to nevyspadovali. A vraj oni na to povedali, ze nikto im nepovedal ze to maju urobit. Voda sa tam zdrzuje na vela miestach a neodteka. Co ma tiez prekvapilo, kluce od strechy si moze hocikto pozicat, hocikto tam chodi, niektori si tam dali satelity. A tiez su tam tie pasce na holuby, neviem, ci to tomu neublizilo, ja to neviem posudit. Buduci tyzden ked sa otepli, tak by mala dojst ta firma co to povodne robila a zrekonstruovat to. No tak uvidime. Zatial mam stale v strede miestnosti nadoby, keby to nahodou zacalo tiect. Nastastie som poistena a uz som nahlasila poistnu udalost, tak uvidim, dojdu to este omrknut, ze ci mi nieco daju a kolko. Vcera, jak som bola na tej streche a lopatou odrhanala sneh a lad zo strechy nad svojim bytom, bola tam aj nejaka skapacina holuba, to sa rozlozilo a ta mrtvolne smrdiaca voda bola pod snehom ktory som odhadzovala. Nevidela som to, a strcila som do toho ruky. Tie mi potom smrdeli po skapacine az dodnes. Darmo som ich umyvala, drzhla roznymi mydlami a saponatmi, stale mi smrdeli od zdochliny. Dneska som zaroven odstranovala z balkona plesen, ktorej som tam mala uz na celu stenu. Vystriekala som na to tri flase sava. Nedala som si rukavice a jak mi to zacalo stekat po rukach, najskor ma napadlo dat si rukavice. Potom som si ale povedala, nech mi to dobre rozozere ruky, aspon mi prestanu smrdiet od tej zdochliny! A tak sa aj stalo, teraz mi ruky trocha citit od sava, ale som vdacna za tu "vonu", konecne z nich necitit zdochlinu!
Katka01
25.01.13,16:17
No vlastne skoro 4 Sava som na to minula, musela som to este dorabat. ALe tak krasne cistu bielu stenu som uz dlho nemala. Skoda, ze som si skor neuvedomila, ze ta steny nie je cierna od spiny, ale je to plesen. V poslednej dobe som mala dychacie problemy, a moze to byt aj z toho. Zila som tu viac nez 4 mesiace v plesni. No co uz, uz je to prec. Ked si predstavim, ze vsetok ten sajrajt co je na streche s mrtvymi rozlozenymi holubmi mi preteka cez plafon do bytu a ja to zachytavam do hrncov a misiek, z ktorych inak jem, je mi nevolno. Ale ta voda co mi stekala do izby a ktoru om zachytila nesmrdela, tak sa nadejam, ze ta od mrtvych holubov kontaminovana nebola. Ta skapacina holuba bola nad mojim balkonom. Na balkone tiez casto zateka, zatekalo uz aj predtym, ale nakolko ho moc nemam zariadeny a voda tam nema moc co znicit, tak som to az doteraz neriesila.
venant
25.01.13,16:23
pozri si najprv do poistnej zmluvy.
Ten byt kde sa nam to stalo bol prenajaty, takze ma poistne nezaujimalo, ale majitelke to vtedy odmietli preplatit, lebo slo podla poistovne o skody sposobene beznymi zrazkami alebo take nieco. Ak si dobre pamatam, boli by to preplatili, keby slo o zivelnu katastrofu (co neslo, bola len derava strecha) alebo poskodenie zavinene niekym (co mozno aj bolo, neviem ako to majitelka riesila a ci sa to snaizla dokazovat).
Na foliove strechy by sa nemalo chodit, alebo len v minimalnej miere! Teraz taku mame, aj strechari ked ju dokoncovali tam chodili len v obuvi, ktoru na nic ine nepouzivali. Nam vyslovene zakazali chodit tam ak nemusime. A ak musime, tak nech si skontrolujeme, ci nemame v podrazke nejaky ostry kamen. Takisto tie patky bleskozvodu - budu vam tvrdit, ze ved to sa tam raz polozi a nemoze to prederavit. Ale teraz si predstav, ze ak to ma ostru hranu, a ako ide rok, tak sa ta strecha hybe vpluvom teploty a aj vetra. Minimalne, ale hybe. A tiez ked napadne sneh, ta folia alebo veci na nej sa hybu, kusok sem, kusok tam. Toto moze tu foliu prederavit. Je sice 1,5 mm hruba, ale dostatocne ostry a tazky predmet to spravit moze.
Katka01
25.01.13,16:32
Mas pravdu, strecha sa hybe a asi aj cely barak. Vidim to na tom, ze ked som ten byt kupila, co bolo pred 6 rokmi, dala som si vystierkovat a vymalovat steny. Teraz maju uz na mnohych miestach hore praskliny. To s tou strechou, ja sa v tom nevyznam co sa moze a co nie. Ked to budu teraz reklamovat, firma sa moze vyhovorit, ze to niekto znicil tym, ze chodil po streche prip. si tam montoval satelity a to moze byt aj pravda. A doplacam na to ja a niektori dalsi moji susedia, co byvame pod strechou. Snad sa to nejak vyriesi. Ja mam aspon to stastie, ze som bola doma, ked to zacalo tiect, predtym som bola 6 tyzdnov v zahranici. A tiez pracujem z domu, mozem byt stale doma a mam to pod kontrolou a hned to riesit, ak to zase zacne tiect. Inak by boli skody daleko vacsie.
Katka01
28.01.13,12:57
Tak sa to nakoniec pohlo, nebolo treba telku volat. Strechu od snehu vycistili uz pred vikendom, lad ale nie, na to si netrufli. Ale cez vikend fajnovo mrzlo, okolo -10, takze mi do bytu nic netieklo. Dnes mala dojst opravit strechu firma, ale kvoli pocasiu dojdu zajtra. Tak snad ma uz ziadne problemy necakaju a uz vsetko dobre dopadne.
Katka01
05.02.13,19:27
Tak u nas nakoniec naozaj bola telka, ale nie u mna v byte ale vedla. Psychopat, ktoreho byt susedi s mojim podrezal psa! http://www.joj.sk/relacia-noviny/noviny-archiv/2013-02-04-noviny-tv-joj.html Takmer mu oddelil hlavu od tela! Stalo sa to hned za mojou stenou!