drozdm
23.01.13,14:17
po dlhšom čase zdravim všetkych
Potrebujem poradiť ohladom kvalitnych maliarskych naterov .. ide o novostavbu , nove omietky štukove cemix , na strope SDK . Ake penetracie použiť na steny a ake na SDK , ake zakladne natery hlavne značku. a je potrebny nejaky špec. nater napr. na strop do kupelne alebo ineho vlhkeho prostr. : ?
dakujem
220870
23.01.13,14:13
Penetračný náter napr.http://shop.gipsol.sk/nater-penetracny-den-braven-st70-1-l-p-71952.html?osCsid=t10sdon4p2s96jf21bfcljmjo6.Malia rska farba u mňa jednoznačna Jupol.Štukové omietky odporúčam pred maľovaním pačekovať vápenným náterom.
toranor
28.01.13,15:15
Jupol, Het - kvalita. Ja som maľoval dom s bielou Het a Esmal. Osobne som nevidel takmer žiaden rozdiel, Esmal bol dokonca hustejší, bolo treba viac vody na rozriedenie. Na inej stene ktorú som natrel bielim Primalexom plus, som zatrel drobné nedotery Esmalom - je belší ako Primalex. Aj lacnejší.
Z farebných odtieňov som skúšal Dulux, Primalex fortisimo a Sniežka z Mercury marketu. Primalex bol viac sýtejší ako na vzorkovníku, jednu stenu som musel riediť bielou, maľoval som marhuľovou (jemne oranž) ale bola pomarančová (tm.oranž). Dulux kryje výborne, Sniežka takisto - majú dobrý výber odtieňov. (Je to myslím polská farba). Je aj umývateľná, ale to som zatiaľ neskúšal.