Barbora9351
23.01.13,14:28
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť, ukončila som štúdium na gymnáziu a začala som chodiť na vysokú školu v Poprade. Po prvom semestri som skončila (nedosiahla som dostatočný počet kreditov) a chcela by som sa opýtať, že ak začnem študovať o rok zas či mi schvália štipendium a či si budem musieť platiť celé štúdium sama. Vopred ďakujem za odpoveď. :)
2weird2die
23.01.13,13:55
nie, prvé dva roky Bc. štúdia si nebudeš platiť, ale až ten tretí, kedy prekročíš štandardnú dĺžku štúdia prvého stupňa. V roku, kedy prvýkrát prekročíš štandardnú dĺžku štúdia treba podľa potreby požiadať o rozdelenie platby študijného, poprípade o zníženie na základe toho, že si neopakovala celý ročník, ale len pár predmetov nevyhnutných na dosiahnutie určeného počtu kreditov.

úvaha: keď sa nezadarí už v prvom ročníku, čo bude v treťom, keď sú štátnice, nedajbože na druhom stupni?
Barbora9351
23.01.13,14:04
V prvom rada ďakujem za odpoveď. V prvom ročníku sa nepodarilo pre zdravotné problémy. Verím si, že na rok sa mi to podarí. A náhodou o tom štipendiu neviete ako to bude? Poberala som sociálne štipendium.