jurajksenzo
24.01.13,20:36
Zdravym všetkych potrebujem odhlasit burane auto ktore si chcem nechat na sučiastky ako na to?
lujza.j
24.01.13,19:49
ilona
24.01.13,20:05
Ťažko vyradíš a zároveň si ho necháš, budeš musieť preukázať doklad zo šrotoviska, že si ho zlikvidoval.
buchač
24.01.13,20:30
Ťažko vyradíš a zároveň si ho necháš, budeš musieť preukázať doklad zo šrotoviska, že si ho zlikvidoval.
...všetko sa dá ...
...len je potrebné vedieť a chcieť ...
Proste dá sa ...
Ideš za šrotmanom , na rovinu povieš , že čo chceš ...ten môj bol ochotný ....

Nemienil som totiž nechať na aute elektróny s celkom dobrými pneumatikami , batéria bola tiež OK ...atď ...
Mašinu som dotiahol na vrakovisku a následne pobral , čo som chcel ...
wirgi
24.01.13,21:01
My sme sa v podstate tiež dohodli ,že si môžeme zobrať pneumatiky aj s diskami, batériu a iné veci a dali nám potvrdenie, ale celé auto si asi nechať nemôžeš, to ti ťažko dá niekto potvrdenie, že ho zošrotoval a ešte sa potom môže niekde objaviť " už zošrotované auto" ťažko by to potom vysvetľovali.
misoft
24.01.13,21:44
Pre likvidáciu auta je potrebné, aby malo karosériu, motor, prevodovku, nápravy. Ostatné drobnosti (ak sa niekomu hodia) sa môžu demontovať a speňažiť.
Martin1310
24.01.13,22:21
Normalne legalne niajako.Je to ale pekná hovadina že auto ktoré som si ja kúpil za svoje peniaze si nemôžem nechať trebars len na vozenie dreva zo záhrady alebo na súčiastky.Ved je to môj majetok nechápem akým právom ma štát môže nútit ho zničiť a ešte za to zaplatit.Pokial ide o životné prostredie tak takisto môžem viliať olej do potoka z prihláseného auta ako aj z odhláseného takže nechápem čo tým dokázali. Sú to hnupi !
buchač
25.01.13,05:48
Normalne legalne niajako.Je to ale pekná hovadina že auto ktoré som si ja kúpil za svoje peniaze si nemôžem nechať trebars len na vozenie dreva zo záhrady alebo na súčiastky.Ved je to môj majetok nechápem akým právom ma štát môže nútit ho zničiť a ešte za to zaplatit.Pokial ide o životné prostredie tak takisto môžem viliať olej do potoka z prihláseného auta ako aj z odhláseného takže nechápem čo tým dokázali. Sú to hnupi !
...na jednej strane pochopiteľné - u normálneho jedinca , ktorý si takto chce ešte vypomôcť ...
...zákon je nastavený viac - menej kvôli tým druhým , nakoľko pri tých všeliakých skladačkách automobilov následne behá aj celkom dosť šrotov po cestách ...

Pokiaľ ide o to životné prostredie , existuje ešte dosť jedincov , ktorí si na novej mašine v rámci pravidelnej výmeny olej doma vymenia a ten použitý ozaj do toho potoka ( kanalizácie ...... ) vylejú....
...sú to hňupi ...takže nechápem , čo tým dokázali ...
ilona
25.01.13,06:26
...všetko sa dá ...
...len je potrebné vedieť a chcieť ...
Proste dá sa ...
Ideš za šrotmanom , na rovinu povieš , že čo chceš ...ten môj bol ochotný ....

Nemienil som totiž nechať na aute elektróny s celkom dobrými pneumatikami , batéria bola tiež OK ...atď ...
Mašinu som dotiahol na vrakovisku a následne pobral , čo som chcel ...
Buchač,ale ja som práve preto napísala, že potrebuje papier zo šrotoviska, lebo viem, že tam sa dá dohodnúť a myslím si že to každému dôjde a aspon sa o to pokusí, len som to tak nechcela rozpísať.
buchač
25.01.13,06:40
Buchač,ale ja som práve preto napísala, že potrebuje papier zo šrotoviska, lebo viem, že tam sa dá dohodnúť a myslím si že to každému dôjde a aspon sa o to pokusí, len som to tak nechcela rozpísať.
To máš tak...

Poniektorému stačí naznačiť ...
Sú ale pacienti , že im dáš komplet návod a aj tak má z toho jeden hokej ....

...a vyberieš si ??? :rolleyes:
1 mato
28.01.13,14:33
ahojte,ja mam skoro taky isty problem...ibaže horši-auto je zošrotovane ale nemam odtoho papier...dodatočne nebol ochotny takyto papier nikto vystavit.
1 mato
28.01.13,14:43
neviete niekto či sa da aspon dočasne odhlasit,taketo nejestvujuce auto???bol by som velmi vdačny za akukolvek radu.dakujem
1 mato
28.01.13,14:54
neviete niekto či sa da aspon dočasne odhlasit,taketo nejestvujuce auto???bol by som velmi vdačny za akukolvek radu.dakujem
wirgi
28.01.13,15:06
Dá sa ešte dočasne vyradiť . Zadaj si googla- dočasné vyradenie vozidla z premávky a tam nájdeš všetko čo potrebuješ - vzor žiadosti, podmienky ,poplatky za dobu dočasného vyradenia.
Martin1310
28.01.13,20:10
Pokial ho chceš dočasne odhlásiť tak auto musí mať poctivo doplatenú zákonnú poistku a musí mať platnú emisnú aj technickú kontrolu a musíš odovzdať značky.Ja som odhlasoval auto na 5 rokov a z tej platnej technickej som bol celí nadšený pretože to je naozaj "dôležité" ked po uplinutí piatich rokov aj tak už nebude platit.