Pendulum
25.01.13,14:45
Ahojte,

ZĽ mi dal podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov za rok 2013, ale oddiel III je už plný, vraj to mám len dopísať pod to...je to správne? Nemali by so mnou spísať nové vyhlásenie? Taktiež nemám vyplnený oddiel IV o prevzatí potvrdení a ročnom zúčtovaní dane za minulé roky, nezdá sa mi to....čo vy nato?
Tweety
25.01.13,13:55
Ahojte,

ZĽ mi dal podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov za rok 2013, ale oddiel III je už plný, vraj to mám len dopísať pod to...je to správne? Nemali by so mnou spísať nové vyhlásenie? Taktiež nemám vyplnený oddiel IV o prevzatí potvrdení a ročnom zúčtovaní dane za minulé roky, nezdá sa mi to....čo vy nato?
Nie, nové Vyhlásenie podpisuješ len pri vstupe do PP. Potom už len podpisuješ za každý rok, aj prevzatie potvrdení.
mzdarka renca
25.01.13,13:56
mala by dať nové tlačivá, sú dokonca nové a taktiež dávam podpisovať na poslednej strane odd.VI.
Pendulum
25.01.13,14:01
tak teraz neviem, na jednej strane chápem, že nové podpisujem pri vstupe do PP....ale zasa na strane druhej keď tam už nie je miesto...veď aj v oddieli VI na šiesty zápis nie je miesto....tak kde by mi potvrdili prevzatie?
mzdarka renca
25.01.13,14:02
Nie, nové Vyhlásenie podpisuješ len pri vstupe do PP. Potom už len podpisuješ za každý rok, aj prevzatie potvrdení.
Majka, ja osobne dávam každý 5-ty rok nové.
Tweety
25.01.13,14:02
tak teraz neviem, na jednej strane chápem, že nové podpisujem pri vstupe do PP....ale zasa na strane druhej keď tam už nie je miesto...veď aj v oddieli VI na šiesty zápis nie je miesto....tak kde by mi potvrdili prevzatie?
AK už nie je miesto na starých, tak treba dať nové.
mzdarka renca
25.01.13,14:03
tak teraz neviem, na jednej strane chápem, že nové podpisujem pri vstupe do PP....ale zasa na strane druhej keď tam už nie je miesto...veď aj v oddieli VI na šiesty zápis nie je miesto....tak kde by mi potvrdili prevzatie?
jasne, že treba dať nové.
Pendulum
28.01.13,08:43
chcem sa ešte opýtať keď medzitým vyšlo nové tlačivo pre rok 2013 a ZC majú vypísané staršie ale oddiel III u nich ešte nie plný tak im nemusíme vypisovať nové tlačivo 2013? To vypíšeme len tým ZC, ktorí majú oddiel III už zaplnený a to že je medzitým vydané nové tlačivo 2013 je v pohode...alebo?
witch
29.01.13,11:41
chcem sa ešte opýtať keď medzitým vyšlo nové tlačivo pre rok 2013 a ZC majú vypísané staršie ale oddiel III u nich ešte nie plný tak im nemusíme vypisovať nové tlačivo 2013? To vypíšeme len tým ZC, ktorí majú oddiel III už zaplnený a to že je medzitým vydané nové tlačivo 2013 je v pohode...alebo?

to by aj mňa zaujímalo, nevie niekto?
Tweety
29.01.13,11:54
chcem sa ešte opýtať keď medzitým vyšlo nové tlačivo pre rok 2013 a ZC majú vypísané staršie ale oddiel III u nich ešte nie plný tak im nemusíme vypisovať nové tlačivo 2013? To vypíšeme len tým ZC, ktorí majú oddiel III už zaplnený a to že je medzitým vydané nové tlačivo 2013 je v pohode...alebo?
Áno, tým, ktorí v ňom majú ešte dosť miesta, nedávaš nové. Ale ak nastúpi nový zamestnanec, tomu už dáš na podpis nové tlačivo.
Lucia Lafkova
29.01.13,12:01
Ministerstvo financií SR odporúča zamestnávateľom, kt. sú platiteľmi dane používať od uverejnenie tohto oznámenia nové tlačivo:

Dňa 07.12.12 bolo vydané "Oznámenie Ministerstva financií SR o uverejnení vzorov odporúčaných tlačív v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti podľa § 5 zákona č. 595/2003 Z.z. o Dz príjmov v znení neskorších predpisov
Číslo: MF/023096/2012-72 zo dňa 07.12.12

citujem: Vyhlásenie na zdanenie príjmov zo závislejčinnosti podľa § 36 ods. 6 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov - zároveň sa použitie vzoru tlačiva vyhlásenia na zdanie príjmov zo závislej činnosti, kt. je prílohou oznámenia Ministerstva financií SR č. MF/028670/2011-72 zo dňa 06.12.11, akceptuje aj po uverejnení tohto oznámenia.
Gonka
02.02.13,19:31
Zaujímalo by ma či niekde nájdem poučenie na vyplnenie vyhlásenia na zdanenie príjmov
Na tretej strane vyhlásenia pod zmenami zamestnanec každý rok do konca januára podpisuje vyhlásenie
Čo vlastne znamená toto každoročné podpísanie? Že nenastali žiadne zmeny alebo to znamená, aby som na základe toho podpísania uplatňovala zamestnancovi mesačne nezdaniteľnú časť?
Ďakujem
wirgi
02.02.13,20:23
No to znamená že nenastali žiadne zmeny, ak zamestnanec nejaké neuvedie a uplatňuje si naďalej nezadaniteľnú časť, prípadne daňový bonus
Lilien 15
03.02.13,05:42
prosím Vás na tej tretej strane kde sa podpisuje za zdanovacie obdobie,dátum,podpis.... dám dátum teraz do konca januára 2013 a rok je 2012 alebo 2013?
VÍNO NITRA
03.02.13,07:47
Na zdaňovacie obdobie: r. 2013, Dátum: najneskôr 31.1. 2013
DanielaSL
03.02.13,08:13
Tiež tak...
Lilien 15
03.02.13,11:15
Na zdaňovacie obdobie: r. 2013, Dátum: najneskôr 31.1. 2013

ďakujem
emily 2
08.02.13,07:08
Prosim Vas potrebujem dat podpisat novemu zamestnancovi vyhlasenie platne od r. 2013.
Nemozem ho rychlo najst.

Dakujem
emily 2
08.02.13,07:11
Sorry, uz ho mam na stranke DR, asi som bola slepa, alebo ma pomylilo nadpis: vzor tlaciv - r. 2012 :mad:
emily 2
08.02.13,07:28
Ešte otázka:
Keď zamestnankyňa bude ešte poberať Rod. príspevok, môže podpísať vo vyhlásení, že si na seba uplatňuje NČZD ? V dotazníku zaškrtla, že nie ...

vďaka
veronikasad
08.02.13,07:30
Ešte otázka:
Keď zamestnankyňa bude ešte poberať Rod. príspevok, môže podpísať vo vyhlásení, že si na seba uplatňuje NČZD ? V dotazníku zaškrtla, že nie ...

vďaka
Možno má na to dôvod - počas poberania RP pracuje na dohodu u iného zamestnávatela, kde si uplatňuje mesačnú NČZD
emily 2
08.02.13,07:41
Ok - opýtam sa jej pre istotu pri nástupe

ďakujem
zuzumojko
11.02.13,15:31
Poprosím súrne o radu....

Ak je zamestnankyňa od začiatku roka 2013 na PN a z PN-ky nastupuje rovno v polovici februára na materskú, ako je to s NCZD na danovnika a daňovým bonusom? Doteraz si uplatňovala daňový bonus na prvé dieťa (teraz vek 4,5 roka) aj NCZD na daňovníka..
Čo bude podpisovať vo vyhlásení teraz? Aké zmeny? Kde, čo má ohlásiť zamestnávateľ a čo ona? Čo má urobiť pri daň. bonuse na to druhé dieťa?
veronikasad
11.02.13,15:48
Poprosím súrne o radu....

Ak je zamestnankyňa od začiatku roka 2013 na PN a z PN-ky nastupuje rovno v polovici februára na materskú, ako je to s NCZD na danovnika a daňovým bonusom? Doteraz si uplatňovala daňový bonus na prvé dieťa (teraz vek 4,5 roka) aj NCZD na daňovníka..
Čo bude podpisovať vo vyhlásení teraz? Aké zmeny? Kde, čo má ohlásiť zamestnávateľ a čo ona? Čo má urobiť pri daň. bonuse na to druhé dieťa?
Ak v roku 2012 nemala zdanitelný príjem vo výške 6-násobku min.mzdy, nárok na DB za rok 2012 jej ani v RZD nevznikne. Nárok si môže uplatniť manžel alebo otec dieťaťa, ak žije s ním v spoločnej domácnosti.
zuzumojko
12.02.13,12:23
To mala. Ide mi o to, či vo vyhlásení vypisujeme nejaké zmeny v oddieli III., ku ktorým došlo v jednotlivých mesiacoch...tým, že ide na materskú...MUsíme niečo hlásiť na daňový úrad? A odkedy si uplatňuje daň. bonus na novovnarodené dieťa vo febr. 2013?
mondes
15.02.13,07:52
Prosím Vás, dokedy bolo, resp. je potrebné podpísať to "Vyhlásenie na ....."? Ide o to, že od nového roka budem robiť mzdy 1 zamestnancovi a predtým to robila iná účtovníčka. A teraz neviem, či mám to vyhlásenie dávať podpísať ja, alebo ešte ona, a taktiež či som ja povinná robiť RZD za toho zamestnanca, keď nemám k tomu podklady, alebo ona? Dakujem veľmi pekne.
mondes
15.02.13,08:25
Prosím Vás, dokedy bolo, resp. je potrebné podpísať to "Vyhlásenie na ....."? Ide o to, že od nového roka budem robiť mzdy 1 zamestnancovi a predtým to robila iná účtovníčka. A teraz neviem, či mám to vyhlásenie dávať podpísať ja, alebo ešte ona, a taktiež či som ja povinná robiť RZD za toho zamestnanca, keď nemám k tomu podklady, alebo ona? Dakujem veľmi pekne.
???
mondes
15.02.13,08:40
Prosím Vás, dokedy bolo, resp. je potrebné podpísať to "Vyhlásenie na ....."? Ide o to, že od nového roka budem robiť mzdy 1 zamestnancovi a predtým to robila iná účtovníčka. A teraz neviem, či mám to vyhlásenie dávať podpísať ja, alebo ešte ona, a taktiež či som ja povinná robiť RZD za toho zamestnanca, keď nemám k tomu podklady, alebo ona? Dakujem veľmi pekne.
Prosím Vás, nie som v tom tak celkom doma, tak Vás prosím o odpoveď, či RZD mám urobiť ja, a vyžiadať si podklady (dá sa to?) albo je povinná bývalá účtovníčka. A podpísať Vyhlásenie už mám dať ja? (Viem, že sa to malo do konca januára, ale...) Ďakujem.
veronikasad
15.02.13,08:45
Prosím Vás, nie som v tom tak celkom doma, tak Vás prosím o odpoveď, či RZD mám urobiť ja, a vyžiadať si podklady (dá sa to?) albo je povinná bývalá účtovníčka. A podpísať Vyhlásenie už mám dať ja? (Viem, že sa to malo do konca januára, ale...) Ďakujem.
Mondes, mzdy v roku 2013 robíš ty, vyhlásenie sa vzťahuje na rok 2013 - termín bol do konca januára.

Čo sa týka RZD, ak zamestnanec doručil do 15.2. žiadosť - RZD je povinný urobiť zamestnávateľ. Ak ti predchádzajúca mzdárka odovzdala mzdové listy za rok 2012, s najväčšou pravdepodobnosťou sa už RZD zaoberať nebude, najmä ak sa so zamestnávatelom nerozišla v dobrom. Termín je do konca marca, takže ešte máš chvíľu času, aby ti majitel firmy od nej doručil mzdovú agendu. Ak agendu nedoručí, vystav nové vyhlásenie a RZD urob zo mzdového listu.
mondes
15.02.13,08:46
Ďakujem.
Lilien 15
13.03.13,08:45
zdravím,potrebovala by som poradiť.Máme nového zamestnanca od marca asi len na mesiac-len na zastupovanie.Predtým bol nezamestnaný a od mája má prácu na trvalo. Mám mu dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov a potom mu aj v programe zaškrtnúť že si uplatnuje zdanenie príjmov alebo nie....
vďaka
nikulik
13.03.13,09:02
zdravím,potrebovala by som poradiť.Máme nového zamestnanca od marca asi len na mesiac-len na zastupovanie.Predtým bol nezamestnaný a od mája má prácu na trvalo. Mám mu dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov a potom mu aj v programe zaškrtnúť že si uplatnuje zdanenie príjmov alebo nie....
vďaka

Ak si neuplatňuje NčZD u iného zamestnávateľa tak môžeš, s tým, že ak skončí takisto to napíšeš do vyhlásenia kedy ukončil uplatnovanie NčZD.
Lilien 15
13.03.13,09:46
takže ja mu to dám podpísať na ten jeden mesiac a potom ked začne robiť u iného zamestnávateľa tak ho u nich podpíše tiež?
mondes
30.04.13,07:24
Ahojte, prosím Vás, ak dáme dohodárovi podpísať Vyhlásenie ..., ale on neodpracuje počas dohody ani 1 deň, tak si môže uplatniť NČZD u iného zamestnávateľa? Ďakujem.
mondes
01.05.13,20:54
Ahojte, prosím Vás, ak dáme dohodárovi podpísať Vyhlásenie ..., ale on neodpracuje počas dohody ani 1 deň, tak si môže uplatniť NČZD u iného zamestnávateľa? Ďakujem.

???
KEJKA
01.05.13,21:06
Ahojte, prosím Vás, ak dáme dohodárovi podpísať Vyhlásenie ..., ale on neodpracuje počas dohody ani 1 deň, tak si môže uplatniť NČZD u iného zamestnávateľa? Ďakujem.súbežne nemôže mať podpísané vyhlásenie u dvoch zam-ľov.