seatinca
26.01.13,17:42
Mám pomerne nový dom , bývame v ňom od júla minulého roku. Problém vidim vo vhodových dverách domu. Máme ich z dreva (euro), kazetové z okienkom. Stáli vyše 1400€. Po čase som začal na nich pozorovať že sa začali prehybovať ,vidieť to na spodnéj a vrchnéj časti krídla ,hlavne keď sú dvere zavreté .Bojím sa že zachvílu mi do domu začne prefukovať. Nemienim ich už meniť po takom krátkom čase, a preto sa pýtam či sa dá nejako bezbolestne ich dostať do pôvodného stavu alebo čo s tým. Z výrobcom je ťažká komunikácia. Ďakujem za každú radu.:mee:
miguel.santoro
26.01.13,17:04
Chyba technologického postupu - slabo presušené drevo, ktoré ešte pracuje. Ono, aj dobré vysušené drevo pracuje, ale už nie v takom rozsahu aby sa tvorili veľké špáry. Čo s tým? Reklamácia, ak sa nechcete naťahovať s výrobcom, tak len dúfajte že v lete sa to napraví, keď bude teplo. Zvyčajne sa to vráti k lepšiemu stavu.
emma01
01.03.13,09:30
Chceme vymeniť na rodinnom dome vchodové dvere a chceli by sme drevené eurodvere. Na čo sa treba zamerať pri ich výbere? Viete mi prípadne doporučiť osvečeného výrobcu?
Indeed
01.03.13,09:36
Chyba technologického postupu - slabo presušené drevo, ktoré ešte pracuje. Ono, aj dobré vysušené drevo pracuje, ale už nie v takom rozsahu aby sa tvorili veľké špáry. Čo s tým? Reklamácia, ak sa nechcete naťahovať s výrobcom, tak len dúfajte že v lete sa to napraví, keď bude teplo. Zvyčajne sa to vráti k lepšiemu stavu.

Presne tak, drevo NASÁVA okolitú vlhkosť a tým pádom nastavajú aj deformacie, je to prirodzená vlastnosť dreva,
ktorá sa nedá ničím ovplyvniť,
snáď len čakať na lepšie počasie, alebo pre vchod do domu používať zadný vchod a tieto dvere nechávať stále zamknuté
/na dedinach to bežne tak robia../
Oliwa
01.03.13,09:45
Chceme vymeniť na rodinnom dome vchodové dvere a chceli by sme drevené eurodvere. Na čo sa treba zamerať pri ich výbere? Viete mi prípadne doporučiť osvečeného výrobcu?
Za predpokladu, že máte/budete mať dom poistený, by malo ísť o bezpečnostné dvere. V prípade, že príde k poistnej udalosti, by počet bezpečnostných zámkov na dverách mal byť v súlade s požiadavkami Vašej poisťovne, resp. zmluvy. Ak budete mať totiž čo len o jeden zámok menej, poisťovňa Vám škodu nepreplatí. Takže ja by som nezabudla na tento fakt.

Ak je to jedno, a nezáleží Vám na tom, môžem doporučiť na základe osobnej skúsenosti firmu, ktorá nám robila pred cca 8 rokmi okná i dvere, a sme s nimi spokojní. Boli síce dosť drahí, ale majú výrobky, ktoré ani časom nestrácajú na farbe či kvalite. Prístup personálu, zameranie, výkon prác i platby bez problémov. www.unistol.sk (http://www.unistol.sk)

Neviem, odkiaľ ste... My sme sa boli pozrieť u nich v dielňach v okrese NZ, ale majú už priestory aj v Bratislave - P. Biskupiciach. Ale chodia po celom Slovensku.
tienik
01.03.13,10:02
Za predpokladu, že máte/budete mať dom poistený, by malo ísť o bezpečnostné dvere. V prípade, že príde k poistnej udalosti, by počet bezpečnostných zámkov na dverách mal byť v súlade s požiadavkami Vašej poisťovne, resp. zmluvy. Ak budete mať totiž čo len o jeden zámok menej, poisťovňa Vám škodu nepreplatí. Takže ja by som nezabudla na tento fakt.


urcite to tak plati aj pre rodinne domy? Lebo podla mna je to viac menej zbytocnost. Naco su mi bezpecnostne dvere, ked hned vedla bude nebezpecnostne okno? Ak v panelaku to pochopim - tam nie su velmi ine moznosti na vlamanie. Ale pri RD sa mi to zda ako dat 5m vysoku branu do 1m vysokeho plota.

Co som sa ja stretol, tak od istej sumy to bolo vyzadovanie alarmu, ale bezpecnostne dvere som este nevidel kvoli tomu riesit.
Oliwa
01.03.13,10:26
urcite to tak plati aj pre rodinne domy? Lebo podla mna je to viac menej zbytocnost. Naco su mi bezpecnostne dvere, ked hned vedla bude nebezpecnostne okno? Ak v panelaku to pochopim - tam nie su velmi ine moznosti na vlamanie. Ale pri RD sa mi to zda ako dat 5m vysoku branu do 1m vysokeho plota.

Co som sa ja stretol, tak od istej sumy to bolo vyzadovanie alarmu, ale bezpecnostne dvere som este nevidel kvoli tomu riesit.
My sme to tiež neriešili, až keď sme si robili novú poistku na dom - samozrejme takú, aby bolo poistené všetko a "proti všem". A vtedy nám pani z poisťovne /bola to známa a bola u nás doma/ podrobne vysvetlila, ako posudzujú krádež a vlámanie, koľko a akých prekážok musí byť prekonaných, aby to uznali ako poistnú udalosť.
Až vtedy sme zistili, že sme si dali našťastie urobiť dobré dvere...
Každý nech sa zariadi, ako myslí a ako mu peňaženka dovolí. Je to predsa na báze dobrovoľnosti, či si uzavriem poistku, alebo nie. No k nám by sa určite potenciálny zlodej nepokúšal dostať cez rozbité okno z ulice /to by bol všetkým na očiach/, ale skúsiť vylomiť zámok na dverách pre profíkov nie je žiadny kumšt... A hlavne je to menej nápadné...
Susedov navštívil v noci /cez ich dovolenku/ zlodej aj napriek tomu, že majú namontované kamery na každom rohu domu...
Pekne si na obrazovke pozreli, ako nejaký chlapčisko s kapucňou stiahnutou až na oči preskakuje z ulice ich pomerne vysoký a plný múr z tvárnic... :( A alarm sa ako na potvoru nespustil, zato bezdôvodne kedykoľvek predtým, trebárs keď zafúkal vietor alebo si jeden z ich psov odhryzol z trstinového plota :D, ktorým sú oddelené pozemky.
kn-alka
01.03.13,10:30
Chceme vymeniť na rodinnom dome vchodové dvere a chceli by sme drevené eurodvere. Na čo sa treba zamerať pri ich výbere? Viete mi prípadne doporučiť osvečeného výrobcu?

Odkiaľ ste? Okres?

Ja poznám dobrú firmu v okrese Komárno obec Tôň, nemajú web-stránku, treba vidieť osobne. Nie sú najlacnejší, ale pracujú kvalitne. Kvalitné drevo, kvalitné kovanie aj farby.
emma01
02.03.13,20:39
Ďakujem všetkým za rady. Bývame na Záhorí, ale nevadil by výrobca ani z inej lokality, len keby boli naňho dobré referencie.