Wotan
27.01.13,19:13
Prisiel mi dokument z mojej dochodkovej spravcovej spolocnosti, kedze som v II.pilieri. V dokumente stoji:

Vzhladom na to, ze ste sporitel ineho ako dlhopisoveho garantovaneho fondu, je potrebne zaslat prilozene vyhlasenie na adresu spolocnosti ak chcem nadalej zotrvat v negarantovanom dochodkovom fonde.

Pokial toto vyhlasenie nedorucim, stanem sa sporitelom fondu Tradicia - Dlhopisovy garantovany d.f, do ktoreho budu presunute vsetky prostriedky z povodneho negarantovaneho fondu.

Otazka znie: viete mi niekto poradit ci zostat v negarantovanom fonde ako niekolko rokov doteraz, alebo prejst do toho dlhopisoveho garantovaneho fondu? Aky je v tom rozdiel, to som sa nikde nedocital...

Je tam este spomenute - v negarantovanom fonde nie je DSS povinna doplnat majetok podla par.63d zakona 43/2004 z.z.
Xanti
27.01.13,18:36
Sranda,
ty nemôžeš mať časť prostriedkov v negarantovanom a časť v garantovanom? Wau.
Wotan
28.01.13,15:19
no asi nie..stale som v tom istom II.pilieri u tej istej spolocnosti, akurat ze asi sa to rozdelilo na negarantovany a dlhopisovy garantovany fond... ma s tym niekto skusenosti?
veronikasad
28.01.13,15:22
no asi nie..stale som v tom istom II.pilieri u tej istej spolocnosti, akurat ze asi sa to rozdelilo na negarantovany a dlhopisovy garantovany fond... ma s tym niekto skusenosti?
Skontroluj si pôvodnú zmluvu. Máš tam zaškrtnuté do akého fondu si sa prihlásil. Štát v 100 % výške garantuje nasporené prostriedky len v jednom fonde SDS. Povinnosťou SDS je oznámiť ti túto skutočnosť, aby si sa mohol rozhodnúť či budeš investovať s rizikom v negarantovaných fondoch, alebo si ich presunieš do fondu garantovaného štátom.
Wotan
04.02.13,18:21
tak konecne som sa k tej zmluve dostal... V zmluve boli 3 moznosti -

1/ Dynamika - Rastovy dochodkovy fond
2/ Harmonia - Vyvazeny dochodkovy fond
3/ Tradicia - Konzervativny dochodkovy fond.

V zmluve mam zvolene 2/ Harmonia.

Nie je tam ani zmienka o tom, ktory je garantovany ci negarantovany. Podla doruceneho dokumentu teda ma chcu presunut do 3/ Tradicia, udajne tento je dlhopisovy garantovany fond, co sa dozvedam az teraz z toho listu.