juro11
27.01.13,19:14
Ahojte,
mám menší problém s mojím WC. Je to závesné WC značky JIKA, ktoré má nádržku na vodu za stenou a nedávno som zistil, že voda mi neustále pomaly preteká z nádržky do WC (asi netesnosť okolo gumičky pri vypúšťaní nádržky do WC). Chcel by som sa na to pozrieť, ale mám problém, že neviem ako ako sa k tomu dostať. Zozadu nie je žiadny pracovný otvor, tak zostáva iba cez tlačítka. A to je ten hlavný problém. Neviem ich dať dole. Už som skúšal tlačiť zo všetkých strán, ale stále to tam niekde drží a neviem prísť na to, kde. Konkrétne ide o model tlačítok JIKA RIVA DUO.
Ak by mi niekto vedel polopate poradiť ako to dať dole, bol by som veľmi vďačný.
lapejko
27.01.13,18:45
na závesných WC sa tlačítka zospodu potlačia hore a odvesia, potom sa vymontuje spodný diel, na Jike tuším treba skrutkovač...
juro11
28.01.13,14:33
Ďakujem. Už sa mi to podarilo. Skúšal som to takto aj pred tým, ale nečakal som, že tie pružiny sú také silné. Tak teraz už len zistiť ako to celé rozobrať a vybrať von, aby sa to dalo očistiť :)
srska
28.01.13,14:58
Ďakujem. Už sa mi to podarilo. Skúšal som to takto aj pred tým, ale nečakal som, že tie pružiny sú také silné. Tak teraz už len zistiť ako to celé rozobrať a vybrať von, aby sa to dalo očistiť :)možno pomôže video http://www.porada.sk/t67505-ako-opravit-zachod-geberit.html#post2162290
juro11
30.01.13,15:11
Tak nakoniec som to nerozoberal celé. Iba som tam nalial horúcu vodu s kyselinou citrónovou, ktorá zlikvidovala vodný kameň a záchod zatiaľ netečie. Uvidíme ako dlho.
lapejko
31.01.13,19:21
podomietkovú Jiku som čistil kamarátovi už po roku a pol, na Geberite som mal prvú poruchu po 11 ich rokoch, ulomil sa plast na vypúšťaní, do týždňa som mal nový diel.
Martin1310
31.01.13,20:17
Tak ono pri tom zacpávaní a usadzovaní kamena záleží viac na kvalite vody než na type splachovača.
juro11
02.02.13,08:41
Vodu máme celkom dosť tvrdú, takže s tým občas asi budú problémy. Uvidíme :)