miguel.santoro
28.01.13,13:48
Dobrý deň.Potreboval by som radu - najlepšie od odborníka. Moja 80-ročná babka má usadeniny v cievach. To isté ma aj môj 60 - ročný otec. Dopočul som sa o lecitíne - užívanie vo väčšom množstve prečisťuje cievy od nánosov tuku a kalcifikácie. Je vhodné, v prípade starej mamy a otca, aby ho užívali v podobe prášku, pridávaním do potravy (polievky,...)??? Nemôže to mať nejaké vedľajšie účinky, v podobe utrhnutia sa cievného nánosu a nebodaj spôsobiť väčšiu galibu. Dočítal som sa, že je to bezpečné, ale chcem sa utvrdiť, aby som našim skôr nepoškodil. Preferujú skôr prírodnú liečbu, resp. výživovými doplnkami - oproti medikamentóznej liečbe. Za rady Vám vopred veľmi pekne ďakujem.
jahoszmsk
28.01.13,17:35
Ja beriem Lecitín preventívne 1 tabletku (1200mg) denne proti zvýšenému cholesterolu v krvi, no a dávkovanie je asi max 2 tabletky denne. Pre starých ľudí asi skôr nejakú infúziu na prečistenie ciev...
kopretinka
28.01.13,17:42
na vyčistenie čriev je dobrá golden yacca,ona ozaj tie črevá čistí,to je jej primárna funkcia.
http://www.goldenyacca.sk/
lujza.j
28.01.13,18:13
na vyčistenie čriev je dobrá golden yacca,ona ozaj tie črevá čistí,to je jej primárna funkcia.
http://www.goldenyacca.sk/
ale tu sa jedná o cievy nie o črevá...
vema
28.01.13,18:19
Ciev a nie čriev.
Nandrolon
28.01.13,18:22
možno skôr nejaký wobenzym
vema
28.01.13,18:26
Môžu kľudne užívať. Moja mamička 95 r. užíva 2x denne. Má problém s krátkodobou papaťou, či pomáha neviem, ale snáď neublíži. Užíva to už asi 2 roky. Na letáčiku je napísané čo a ako.
lujza.j
28.01.13,18:54
terezamaria
28.01.13,18:59
Veľmi dobrý prípravok, užíva ho dosť ľudí, ktorých poznám:
http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-fosfotabs
kopretinka
28.01.13,19:05
ale tu sa jedná o cievy nie o črevá...
ach,nevidím už pre oči............ale golden yacca čistí celý organizmus,začína sa to v črevách.Je to dobré na všeličo,treba si od nich vyžiadať leták,alebo pozrieť na stránku a tam stiahnuť ( mne to nejde,chýba mi nejaký zásuvný modul)Ja mám od nich aj takú brožúru.
kaivorus
05.02.13,21:42
tak s týmto nesúhlasím, skôr kvalitnejšiu stravu s vysokým množstvom živých enzýmov
kaivorus
05.02.13,21:51
ak čistíme cievy, tepny, žily, lymfy, musíme dať pozornosť regenerácii očistených vnútorných plôch. Je potrebné zabezpečiť dodávku popri lecitíne aj Q10, vitamín E, a omega 3. Popri tom však je potrebné zabezpečiť v metabolizme bezporuchovú tvorbu elastínu,..., ak čistíme cievy, sťahujeme nánosový cholesterol - prípadné prasklinky je potrebné zabezpečovať bioflavonoidmi.
V takom vysokom veku by som nepočúvol problém riešiť yuccou. Je to síce výborný saponín, ataktiež ju možno použiť na optimalizáciu cukru v krvi, nezabezpečí však ochrániť cievy pred všetkými rizikami.
deane7
05.02.13,22:33
Najúčinnejšie na prečistenie ciev môžu byť práve tie najjednoduchšie a najlacnejšie recepty. (posledný link od Lujzy) Len asi by bolo potrebné použiť cesnak a nie tú čínsku napodobeninu z Lidla. A z osobnej skúsenosti nekúpiť si veľké citróny s hrubou kôrou, skôr menšie a šťavnaté.
Tie drahé výživové doplnky môžu prečistiť viac našu peňaženku. A samozrejme upraviť životosprávu. Ako zdroj omega3 používam niečo ako Budwigovej diétu, len som si ju upravil. A čístí to aj tie omylom spomenuté črevá. Je k tomu treba panenský ľanový olej, ľanové semeno a tučný tvaroh. Po rozmixovaní sa to riedi, tak ja si zarábam rovno z kýšky alebo acidka, cca pol litra acidka, lyžicu ľanového semena a dve lyžice ľanového oleja cca minútu mixujem tyčkovým mixérom a ráno vypijem. Robím si to každé ráno a docela mi to aj chutí. Len ten olej nesmie byť zoxidovaný, taký čo predávajú uložený na regáloch je k ničomu. Objednávam si čerstvo lisovaný a uchovávam ho v mrazničke. A odborníci píšu že to prospieva aj krvnému riečišťu.
Andy Kralik
06.02.13,05:33
Cievy nie sú vodovodné potrubie, je to živý systém. "Prečistiť ich od nánosov" nepôjde.

Ale lecitín je výborný aby zabránil zhoršovaniu ich poškodenia ciev a prispel zlepšeniu funkčnosti. Nezvyšoval by som ale dávku nad odporúčanú. A doplnil by som pohár kvalitného červeného vína navečer k tomu (ak teda nie je dôvod prečo by človek nesmel piť alkohol). Tiež by som ale nezvyšoval dávku.
kaivorus
08.02.13,09:50
Nánosy na cievach sú podnecované rôznymi príčinami: životným štýlom, následne plesne , homocysteín, cholesterol- tuk, ktorý prekrýva život mikroorganizmov...

Andy, tepny , cievy, žily, lymfové cievy sa od nánosov dajú prečistiť. Mám s tým veľmi veľa životných skúseností. Ak by som ich nemal, neposkytol som predchádzajúci príspevok len tak pre nič za nič. Je to o systéme zistenia príčinnosti...

S tým lecitínom , ak ho používame pre čistenie ciev , by som neodporúčal používať vôbec alkohol, ani červené víno. Štiepenie alkoholu : vznik ťažkých toxínov, a ťažkorozpustných tukov atď, .....
karner
09.02.13,22:59
Ak sa chcete babky zbaviť je to výborná metóda. Pri rozpúšťaní usadenín sa odtrhne väčší kúsok a upchá v srdci alebo mozgu cievu a nepomôže jej ani sv Peter.
miguel.santoro
24.02.13,08:48
Lecitín nefunguje tak, že niečo odtrhuje ... lecitín postupne rozpúšťa plaky na cievach