vladimír68
28.01.13,16:28
Dobrý deň,
potrebujem poradiť. Chcem dokončiť zateplenie nášho domu. Dom má však veľmi atypickú strechu. Jedná sa o pultovú strechu, ktorá je vyspádovaná smerom do stredu domu (odvod dažďovej vody je dvomi rúrami stredom domu). Ako strešná krytina je použitý pozinkovaný plech na spojoch falcovaný (klasika), ktorý začína na atike. A tu je môj problém. Plech prečnieva cez atiku cca 5 cm po celom obvode strechy. Pod toto v žiadnom prípade EPS nedostanem (chcem dať hrúbku 10 cm). Vie mi niekto poradiť, ako by sa to dalo poriešiť? Tvar strechy, ani krytinu zatiaľ meniť nechcem, plech je v pomerne dobrom stave.
Ďakujem
220870
28.01.13,16:38
Väčšinou sa na sterý plech ,ktorý na vrchu atiky pripevní nový , dlhší plech.
vladimír68
29.01.13,06:26
Toto ma napadlo ako prvé, ale to falcovanie začína na okraji, takže neviem si to celkom dobre predstaviť, ako by sa to robilo. Prikladám obrázok:

https://docs.google.com/file/d/0B8v-DOGN81FTS180WDdFV2hQUTg/edit
oondrejj
30.01.13,17:43
myslím, že pokiaľ na to najmeš nejakého kvalitného klampiara bude ti to vedieť upevniť, aby to pokračovalo. Možno to nebude až tak estetické ale aspoň účelove. V tomto prípade ti odporúčam ale dať troška väčší presah aby zbytočne voda nekvapkala na fasádu, lebo ako teraz píšeš máš len 5 cm čo sa mi zdá pomerne dosť málo.