command
28.01.13,17:22
Zdravím máte niekto skúsenosti s teplomerom Hyunday TM 520, alebo aký teplomer by ste odporúcali okrem klasiky.
Kvaka
15.07.13,12:01
Našla som recenzie, že Hyundai TM520 nemeria spoľahlivo. Aký teplomer odporúčať? No klasické ortuťové boli dobré, ale doslúžili.
mimotemyTiež chcem kúpiť, ale neviem, aký, ja týmto novým, čo sa prikladajú na čelo, moc neverím. Preto by som uvítala nejakú spoľahlivú odpoveď zadávateľovi, aký teplomer odporúčate.

Chobot doporučil digitálny teplomer, ale nepáčil sa mi rozdiel až 0,5°C, podstatné je to vtedy, ak sa niekto lieči zo zápalu a má neustále zvýšenú teplotu. Nie je jedno, či je teplota 37,4 alebo 36,9. Aj to je pol stupňa.
Našla som nakoniec, že rozdiel pri meraní spôsobuje samotný spôsob merania, viac info je tu http://www.zdravie.sk/clanok/38108/cas-na-zmenu-digitalne-teplomery-ako-bezpecna-nahrada-ortutovych
Digitálny teda asi dve minúty pod pazuchou.:D
Chobot
15.07.13,14:17
V podstate to máš jedno. Na domáce použitie nepotrebuješ vedieť teplotu na desatinu stupňa presne. Po ortuťových sú ešte spoľahlivé digitálne (ak si na meranie počkáš minútku). My máme roky Microlife, bol lacný a na to, aby som zistil, či ide o mierne zvýšenú teplotu alebo už horúčku úplne postačí. Či je teplota 37,5 alebo 37,9, je už jedno.

Máme doma 2 ortuťové a 1 digitálny. Keď som ich testoval, tak rozdiel bol max. 0,5 st. C.

Keď si kúpiš bezdotykový IR teplomer, musíš sa s ním naučiť merať. Treba merať vždy na rovnakom mieste (nie že raz v uchu a raz na čele).