Mário321
29.01.13,07:13
mám otázku ohľadom 15 ročnej kontroly, že na čo konkrétne sa berie krv....či sa dá zistiť aj prítomnosť drogy..

ďakujem za každu odpoveď :)
buchač
29.01.13,06:24
mám otázku ohľadom 15 ročnej kontroly, že na čo konkrétne sa berie krv....či sa dá zistiť aj prítomnosť drogy..
ďakujem za každu odpoveď :)
Odpoveď dostaneš , až keď aj otázka bude dávať zmysel .....

Lebo teraz je to blud ............
nesca
29.01.13,06:32
No chlapec má 15 rokov,mama s ním ide na prehliadku a už teraz mu riťku stíska, že mu na niečo prídu.....ach jaj
Letko
29.01.13,06:33
Postraš ho aj ty, len nech sa bojí, hádam potom prestane brať drogy
buchač
29.01.13,10:20
mám otázku ohľadom 15 ročnej kontroly, že na čo konkrétne sa berie krv....či sa dá zistiť aj prítomnosť drogy..
ďakujem za každu odpoveď :)

No chlapec má 15 rokov,mama s ním ide na prehliadku a už teraz mu riťku stíska, že mu na niečo prídu.....ach jaj
...šak hej ...ja to aj tak chápem , lebo kontroly po 15 rokoch s tou prestávkou sa nezvyknú ...
Potom by príspevok mal znieť :

" Mám otázku , ohľadom zdravotnej kontroly 15-ročného ...."

Krv sa berie predsa podľa rôznych špecifík , diagnóz ...alebo kompletka ...
Drogy sa dajú zistiť buď screeningovým testom alebo inými - zložitejšími testami ...

Prítomnosť sa dá zistiť od doby niekoľkých dní až po tých " pár " mesiacov - záleží od drogy ....
Drogové testy neslúžia na stanovenie času, kedy bola droga užitá, ale iba na zistenie, či je v dobe testu prítomná droga v tele.
buchač
02.02.13,19:21
mám otázku ohľadom 15 ročnej kontroly, že na čo konkrétne sa berie krv....či sa dá zistiť aj prítomnosť drogy..

ďakujem za každu odpoveď :)
....chlapče , chlapče .......

Drbeš neužitočné zaradom ...
Dôvodov je viacero :
- buď Ti zle dopadli výsledky a teraz mamka doma vyvádza
- alebo nemáš drogy a tým pádom máš absťák ...
- môže ale byť aj to , že si sa dostal ku kvalitnému matrošu a fest blúzniš
- atď

Ale jedno je isté , ide Ti to mozog...teda , ak ešte nejaký zostal ....
pasuliatko
05.03.13,16:09
na Hraničnej v centre pre drogovo závislých tam ti to zistia. je do dosť drahé vyšetrenie... u obvodáka ti to len tak nezistia.......
Nandrolon
05.03.13,16:24
ak je to klasický "základný odber" tak tam s prepáčením zistia asi toľko, že ak má3 nejakých pár hodnôt v norme /cukor, cholesterol a ZÁKLADNÉ pečeňové hodnoty = 15 ročný to bude mať na 99,99 % úplne v cajchu/ tak je to všetko a nemajú dôvod nič ďalej zisťovať...

Testy na drogy sú veľmi drahé a špecifické a nie sú široko spektrálne, takže by ich musel podstúpiť niekoľko /na každú účinnú látku osobitne/ a predpokladám že pokiaľ nespáchal žiaden trestný čin, nemajú vôbec dôvod u neho tieto testy robiť...
Nandrolon
05.03.13,16:25
súhlasím, dokonca to nemajú právo zisťovať, jedine že by to nejaká doktorka zacvakala z vlastnej kapsy :-))))))))))))))
Nandrolon
05.03.13,16:32
Poopravím.... určité látky zanechávajú v tele "stopu" aj po niekoľkých mesiacoch aplikácie, dokonca rokoch. Látka už môže byť dávno zužitkovaná aj vyše roka, ale v tele sa stále ešte nachádza jej metabolit, ktorý potvrdzuje jej "minulú" prítomnosť....
Nandrolon
05.03.13,16:36
takéto špecifické testy sa pohybujú rádovo v niekoľkých tisíckach eur a ver, že na SK sa robia iba výnimočne...