Ferdosondo
29.01.13,10:16
Kúpil som si pred štyrmi rokmi vchodové dvere na dom od firmy GAVAplast. Včera som si všimol, že fólia v rohoch je popraskaná v dĺžke cca 1,5cm. Prepokladal som že ide o kvalitný výrobok, ale opak je pravdou. Má s tým aj niekto iný rovnakú skúsenosť?
Okrem toho na svojej stránke v reklamačnom poriadku majú toto:
"Dverné výplne rady GAVAplast vo farebnom prevedení nie je možné inštalovať na slnečné exponované miesta" ?!?!. To akože na dvere, ktoré sú vchodové do domu nemá svietiť slnko?
Oliwa
29.01.13,09:26
A Tebe nebodaj na ne slnko svieti...? :) To vyzerá na prúser... ;):(
Koľko rokov Ti dali záruku?
oondrejj
30.01.13,17:40
no s niečím podobným som sa stretol aj ja. A síce ma predajca presviedčal o tom že farebné prevedenie okien sa neodporúča inštalovať smerom do exteriéru proti slnku že na to nedá záruku. Samozrejme som ich nekúpil a išiel inde kde mi záruku dali. Zatiaľ žiadny nedostatok. Ale táto firma s tebou obrazne povedané "vybabrala." Potom sa čudujú že takéto firmy dostanú negatívne referencie na fórach diskusiách či Stavreku.
arizona
30.01.13,18:56
Podla mojich informacii tak Gavaplast dvere nevyrabaju, iba dodavaju vyplne,ktore si ini vyrobcovia dveri montuju do svojich vyrobkov :confused:
220870
30.01.13,19:55
Je to stará a u solídnych firiem zabehnutá vec.Farebné výplne Gava sa nesmú dávať na slnečnú stranu.Ak sa našiel taký ujo ktorý toto ignoroval tak vás oklamal predajca, nie výrobca Gava výplní.Nepoteším ,ale časom to popraská omnoho viac.Pomáha občasné namazanie silikónovými olejmi.Najmä pred zimou by sa mali tmavé Gavy napustiť olejom.A nikdy nie na slnko.Ak je to možné tak ich nejako zatieňte.Nijako to nenarúša funkčnosť ,ale je to časom dosť viditeľná estetická vada .
addo77
31.01.13,06:47
Gava robi 2 druhy takychto vyplni - do plastovych a do hlinikovych dveri, folia na plast nevydrzi dlho a na slnku uz vobec, na hlinkovych vyplniach to je praskova farba, ziadna folia (tam ale ceny zacinaju niekde od 500 eur a vyssie len za vypln). Reklamujte to u dodavatela dveri nie u Gavaplastu.
Ferdosondo
31.01.13,08:15
Tiež ma to napadlo, že na vine bude dodávateľ dverí. Ten totiž vedel kde dvere budú(bol ich zamerať) a aj ich navrhol.
Len ma zaráža fakt, že výplň určená do exteriérových dverí nie je stavaná na to, aby na ňu mohlo svietiť slnko. Pritom tie dvere stáli okolo 1300 eur.
Prečo potom na okná môže svietiť slnko aj keď sú vo farbe?
lubko6394
31.01.13,08:25
Ja by som to tipol na tepelnú rozťažnosť. Rámy okien a dverí sú z profilov a výplň je kus plastu bez akýchkoľvek výztuh v štruktúre 1mm plast 4cm pena 1mm plast.
arizona
31.01.13,08:37
Asi ti ine nezostava,len urobit nejaku striesku nad dvere,aby ich trochu zatienilo.

Dnes vacsina vyrobcov dava zaruku 5 rokov na material.Ak si v zaruke tak reklamuj co najskor. Je to chyba predajcu,mal ta upozornit, ved nie kazdy kupujuci musi byt odbornik ...A to, ze to maju toto upozornenie na stranke je nedostatocna vyhovorka,ved nie kazdy zakaznik ma internet a ked si zadavam zakazku firme, tak sa spolieham na ich odbornost a poradenstvo.
Ferdosondo
01.02.13,07:17
A to, ze to maju toto upozornenie na stranke je nedostatocna vyhovorka,ved nie kazdy zakaznik ma internet a ked si zadavam zakazku firme, tak sa spolieham na ich odbornost a poradenstvo.
Tak je ako píšeš. Okrem toho to upozornenie tam nemuselo byť v čase kúpy. Mohlo sa tam dostať po tom ako narastali počty reklamácií.
Ale v podstate ma to nemusí trápiť. Môj zmluvný vzťah je s firmou, ktorá mi dodávala okná aj dvere. Cez víkend kuknem do papierov, akú záručnú dobu mi dali.
220870
01.02.13,07:19
Asi ti ine nezostava,len urobit nejaku striesku nad dvere,aby ich trochu zatienilo.

Dnes vacsina vyrobcov dava zaruku 5 rokov na material.Ak si v zaruke tak reklamuj co najskor. Je to chyba predajcu,mal ta upozornit, ved nie kazdy kupujuci musi byt odbornik ...A to, ze to maju toto upozornenie na stranke je nedostatocna vyhovorka,ved nie kazdy zakaznik ma internet a ked si zadavam zakazku firme, tak sa spolieham na ich odbornost a poradenstvo.
5 rokov na biele 2 roky na tmavé.:)
Power7505
01.03.13,05:57
Skúsim túto tému objasniť. V prvom rade, GAVAplast ponúka záruku 5 rokov na svoje výplne. Ak ti vznikli praskliny, tak ich treba vyreklamovať. GAVAplast aj napriek upozorneniam na stránkach sa k týmto reklamáciám stavia zodpovedne. Záruka bude uznaná (teda asi v 99% prípadoch to tak býva). Prezistia aký drevodekor si mal použitý. Pokiaľ existuje jeho nová alternatíva v prevedení studený plast, tak ti to vyrobia s týmto materiálom a môžeš to mať vystavené aj na slnečnej strane. Praskliny sa ti už neobjavia. Pokiaľ však alternatíva tvojho drevodekoru nebude v prevedení studený plast, tak sa ti budú snažiť ponúknuť HPL výplň. Je to živicový materiál ale dizajnovo sa to mierne líši od PVC výplni.
V každom prípade chyba bola aj na strane predajcu, ktorý povolil takúto montáž. GAVAplast ako som spomínal o tomto probléme vie, a pri počte 1000 zákazníkov (po celom SR - predajná sieť - nie koncový zákazník) sa ťažko informuje o týchto problémoch. Často krát príde nový zamestnanec a predá vchodové dvere bez toho aby bol o tom informovaný a podobne. Preto sa vyvinul nový materiál tzv. studený plast - kde tento problém nenastáva. Zatiaľ ich dostupná škála nie je až taká veľká, ale najpredávanejšie drevodekory sú pokryté. GAVAplast pôvodný materiál, ktorý ti popraskal (ABS materiál) taktiež len nakupoval od dodávateľa. Takže ťažko ukázať presne prstom - kto je vinník.
Prípadne si prever na tejto stránke http://www.gavaplast.sk/sk/doplnky/gava-010-%E2%80%93-gava-293!d=14 aký máš drevodekor. Ak je pri ňom napísané studený plast, tak problém sa dorieši výrobou novej výplne.
Ak prídeš za svojim dodávateľom okien s takýmito informáciami je dosť možné, že ti bude tvrdiť niečo iné, keďže alternatíva studených plastov je celkom nová informácia (aj keď v praxi GAVAplastu zabehnutá zhruba 3 roky).
12janci12
09.03.13,07:07
Fyzika nepustí páni. Ak mám plastové dvere ktoré sú tmavé, tak sa na slnku významne zvýši teplota a keďže sú plastové tak dĺžková rozťažnosť urobí svoje. Nad akýmikoľvek exteriérovými dverami musí byť prestrešenie.
Takže pravdepodobne to nie je vada materiálu, ale osadenia. Pozrite si podmienky a zmluvu. Ja zákazníka v podobnom prípade upozorním a hľadám vhodné riešenie, ak trvá na nevhodnom riešení tak zákazku odmietnem alebo dám du zmluvy bod na základe ktrorého si zlé riešenie zaplatí on (aj taký sa nájdu, múdremu neraď, silnému nedvíhaj). Za 20 rokov sme mali 1 reklamáciu na exteriérové dvere (prehnutie). TAkže tak.