Vlastak
29.01.13,11:48
prosím vedel by mi niekto poradiť , akú hodnotu má stodola, cca 80 ročná, rozmer asi 9x15m, umiestnená na pozemku o výmere 240 m2, z pálenej tehly, s čiastočne poškodenou strechou, bez polešenia (podlahy na povale)- je tam iba zopár dosák. 2 brány sú z obyčajných dosák. Je to v okrese Nové Mesto n.V., v obci s asi 2000 obyvateľmi. Máme to v susedstve , je na predaj, ale zdá sa mi, že za to príliš veľa pýtajú.
Martin1310
29.01.13,19:39
Prepáč že ti neodpoviem tak ako chceš ale ono je to uplne jedno akú má hodnotu ,predať ju môžu za kolko chcú,teda za tolko kolko im za nu bude niekto ochotný dať.
buchač
29.01.13,19:53
prosím vedel by mi niekto poradiť , akú hodnotu má stodola, cca 80 ročná, rozmer asi 9x15m, umiestnená na pozemku o výmere 240 m2, z pálenej tehly, s čiastočne poškodenou strechou, bez polešenia (podlahy na povale)- je tam iba zopár dosák. 2 brány sú z obyčajných dosák. Je to v okrese Nové Mesto n.V., v obci s asi 2000 obyvateľmi. Máme to v susedstve , je na predaj, ale zdá sa mi, že za to príliš veľa pýtajú.
Na stodolu kašli .....

Otázku si polož inak :
Akú hodnotu má pozemok ...či sa oplatí tú neznámu sumu ( príliš veľa ) položiť na drevo ....???
Dokonca je to v susedstve ...predpokladám ale , že v priamom ...
alla66
29.01.13,19:57
prosím vedel by mi niekto poradiť , akú hodnotu má stodola, cca 80 ročná, rozmer asi 9x15m, umiestnená na pozemku o výmere 240 m2, z pálenej tehly, s čiastočne poškodenou strechou, bez polešenia (podlahy na povale)- je tam iba zopár dosák. 2 brány sú z obyčajných dosák. Je to v okrese Nové Mesto n.V., v obci s asi 2000 obyvateľmi. Máme to v susedstve , je na predaj, ale zdá sa mi, že za to príliš veľa pýtajú.

pozri si či je na mape a nejedná sa o čiernu stavbu .... a či stodola a pozemok majú toho istého majiteľa
Ice dive
29.01.13,20:04
pozri si či je na mape a nejedná sa o čiernu stavbu

no ak je to 80 ročná stodola, tak na mape byť nemusí... a pochybujem, že by sa jednalo o čiernu stavbu... miestny úrad za ňu určite veľmi rád inkasuje daň....

čo sa ceny týka... pozemok nie je príliš veľký na to aby bol stavebný pre rodinný dom... t.j. tým hodnota klesá + klesá ešte aj tým, že treba stodolu odstraňovať... na aké použitie je? dá sa tam niečo hodnotné skladovať, alebo maximálne tak seno pre kravy... (t.j. tovar menej náchylný na teploty a pod...) najprv si polož otázku, ako danú stodolu možno využiť a podľa toho zistíš cieľovú skupinu a jej solvetnosť +/- a potom budeš vedieť či chcú veľa alebo málo... napr. ak ju môže kúpiť len nejaký hospodár pre svoje zvieratá, tak solventnosť roľníka je nízka, t.j. zaplatí menej, ako keby to bolo využiteľné napr. pre stavebnú firmu, ktorá tam potrebuje uskladniť drahé pracovné stroje...
Martin1310
29.01.13,20:07
pozri si či je na mape a nejedná sa o čiernu stavbu .... a či stodola a pozemok majú toho istého majiteľa

Jemu asi ide o pozemok,takže ak by to bola čierna stavba aspon nemusí vybavovať povolenia na buranie,teda mal by ale vieš dedina a ak by ju chcel tak 80ročná stodola sa raz-dva obieli.
arizona
29.01.13,21:00
Cena vzdy zalezi od dopytu.Mozno sused vie, ze by si rad zvacsil svoj pozemok, tak nadhodil...
Pozri si ceny pozemkov u vas a porovnaj, ci sa ti to oplati.
Pokus sa so susedom dohodnut na nejakom kompromise. Aby sa nestalo, ze tu budu preda z trucu nejakej pocernej mensine ;)
vratnik
30.01.13,05:29
Stodola, cena = hodnota dreva na kúrenie.
Pozemok cca 240m2, na tom sa už dá postaviť dom, teda za m2 môžu pýtať viac ako keď niekto predáva stav. pozemok s 1000m2 výmerou.
220870
30.01.13,05:48
Stará stodola nemá hodnotu.Ak bola postavená pred r. 1971 nemusela byť zapísaná v katastri.
vratnik
30.01.13,05:54
Ešte pozor na azbest na streche. Staré stodoly mávali eternitovú vlnitú krytinu s azbestom.
lubko6394
30.01.13,06:54
prosím vedel by mi niekto poradiť , akú hodnotu má stodola, cca 80 ročná, rozmer asi 9x15m, umiestnená na pozemku o výmere 240 m2, z pálenej tehly, s čiastočne poškodenou strechou, bez polešenia (podlahy na povale)- je tam iba zopár dosák. 2 brány sú z obyčajných dosák. Je to v okrese Nové Mesto n.V., v obci s asi 2000 obyvateľmi. Máme to v susedstve , je na predaj, ale zdá sa mi, že za to príliš veľa pýtajú.

Ja som takúto kúpil s domom. Takto odboku by som to ohodnotil na 2000 Eur. Však si spočítaj koľko by Ti bola hodná a ponúkni svoju cenu majiteľovi. Je na ňom, či na to pristúpi - treba však čakať, niekedy aj pár rokov, kým nepríde k rozumu. Ešte je tu daň z nehnuteľností - ja totiž za tú stodolu platím vyššiu daň ako za dom v ktorom bývam.
Vlastak
30.01.13,11:55
Ďakujem Vám za odpovede. Majiteľ si pýta za to 12.000,- €. Zdá sa mi to príliš veľa, ešte aj vzhľadom k tomu, že časť stodoly stojí na našom pozemku. Práve preto ju chceme kúpiť, aby ju nekúpil nejaký podnikavec, čím by sa stratil náš doterajší kľud. Pôvodný majiteľ ju totiž vôbec nevyužíval.
Vlastak
30.01.13,11:58
Na streche je betonová škridla.
lubko6394
30.01.13,12:27
Ďakujem Vám za odpovede. Majiteľ si pýta za to 12.000,- €. Zdá sa mi to príliš veľa, ešte aj vzhľadom k tomu, že časť stodoly stojí na našom pozemku. Práve preto ju chceme kúpiť, aby ju nekúpil nejaký podnikavec, čím by sa stratil náš doterajší kľud. Pôvodný majiteľ ju totiž vôbec nevyužíval.

Chcieť môže, otázka je, kto by to kúpil a ešte ďalšia by bola ako by sa nový majiteľ vysporiadal s Tebou ako vlastníkom pozemku. Tuto: http://www.reality.pro/ponuka/3151089/cast-byvaleho-druzstva-moravske-lieskove-na-predaj-vymera-5935-m2
máš 60 árov aj s búdou a prístupom za 2,4 násobok jeho ceny a búda je tak veľká ako pozemok o ktorý máš záujem Ty . A keď tie m2 prepočítam, tak cena pre Teba by mohla byť 1169 Eur. Visí to na nete a nikto sa netrhá aby to kúpil, takže šancu máš - vydržať.
oondrejj
30.01.13,17:37
presne ako píšu. Pokiaľ j on nebude chcieť predať lacnejšie neprinútiš ho k tomu. Na druhej strane porovnávať obrovský pozemok s malým pozemkom sa len tak ľahko nedá. Obrovský pozemok bude mať logický nižšiu cenu za m2. Taktiež je naň ľahšie sa dohodnúť na väčšej zľave ako na malom pozemku. Dokonca aj zľava ako je hodnota toho pozemku. Keď dostane teda zľavu 20 000€ tak ten susedný pozemok ma potom nulovú hodnotu alebo ako? to sa nedá porovnať. Ale cena je aj podľa mňa dosť vysoko.
Vlastak
31.01.13,04:46
Ďakujem Vám všetkým za radu. Pokúsime sa zjednávať, uvidíme ako bude prístupný.
Ferdosondo
31.01.13,04:54
A nájomné za pozemok na ktorom stojí časť stodoly si mu už vyrúbil? A spätne za tri roky dozadu?
lubko6394
31.01.13,05:58
Ďakujem Vám všetkým za radu. Pokúsime sa zjednávať, uvidíme ako bude prístupný.

Jéžišmaría. Preboha nezjednávaj. Oznám svoju cenu a tichúčko a dlhoooo čakaj. To, že máš záujem bude vedieť a ak by aj našiel kupca tak Ťa môže osloviť ( lebo vie, že záujem máš) či nedáš aspoň toľko čo konkurencia.
Ferdosondo
01.02.13,07:10
No ja by som dal svoju ponuku a nezjednával.
K tomu by som mu poslal výzvu na zaplatenie nájomného za posledné tri roky. Máš na to zákonný nárok. Ak si dobre pamätám, tak nájomné je 1/6 za rok z trhovej hodnoty pozemku. By si rozmyslel, ak by mal platiť nájom a nik by nechcel kúpiť stodolu za ním premrštenú cenu.
bjuty smis
01.02.13,07:39
vždy je lepšie dohodnúť sa po dobrom....

možná keby tam on na mesiac -dva nasťahoval tú rodiny-susedov oskára dobrovodského z malaciek, potom by si si ty rozmyslel, či je jeho suma moc vysoká....