bijo
29.01.13,15:33
Dnes sa mi dostali do ruky semienka paradajky San Marzano,ale som sa dočítal,že plody z týchto semien nie sú dobré na priamu konzumáciu. Má niekto skúsenosť so San Marzano ??
A druhá otázočka..Aké druhy paradajok uprednostňujete na priamu konzumáciu ??
vini13
04.02.13,13:44
Mne sa na priamy konzum osvedčili Elán F1, pestoval som i chery, ale od tých som upustil /rastú ako blázon/ a aby sme mali aj také menšie, tak som prešiel na črepníkové, ale zasadené do pôdy z ktorých potom v auguste zakorením do črepníka a tie potom vydržia do vianoc- najskôr pod fóliou a keď sa ochladí, tak ich presuniem do zimnej záhrady a za okno, tento rok som mal ešte v januári. Ale na priamy konzum sú dobré aj Tornáda. Povedal by som, že každá, ktorá ma dostatok slniečka, už aby svietilo čo najviac.
Chokma
06.02.13,13:34
San Marzano su uzasne rajciny na pretlak, kecup a pod. Ale pokojne aj na papanie. Su stavnate a zaroven huste a maksie. Na konzum ma vacsina slovenskeho ludu v oblube klasicke Tornado. My mame radi Cristal. Vsetko su kolikove, indeterminantne. San Marzano je tiez na kolik, ale ukoncuje rast - semideterminantne. A potom urcite vyskusaj aj koktailove rajcinky... Cherry Roma je super.
Silvernola
06.02.13,15:46
Ja nedám dopustiť na Bejbino. Zdravé, nepraskajúce, úrodné a veľmi chutné.