PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : MRP a hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2012



Tada11
29.01.13, 19:05
Prosím vás, je potrebné podať ročné hlásenie o dani za rok 2012? JA totiž v MRP nevniem nájsť spôsob ako to vyrátať a dostať z toho programu !!!!!:mad:

Mila123
29.01.13, 19:08
Prosím vás, je potrebné podať ročné hlásenie o dani za rok 2012? JA totiž v MRP nevniem nájsť spôsob ako to vyrátať a dostať z toho programu !!!!!:mad:
áno, ale až k 30042013

Maaaria
20.02.13, 08:03
k 31.3.2013 ho treba odovzdať, ale nove tlacivo uz je na e-dane. cakam kedy ho MRP bude mat. Kto uctuje v MRP, nevolali ste tam, kedy bude?

jana007
20.02.13, 08:26
Do konca apríla máme čas.

nickush3
27.02.13, 09:02
..práve dnes ho tam nahodili :) Pekne mi ho vygeneruje spolu s udajmi...a ja ho poslem cez e_dane,ci ak?? Nikdy predtym som to nerobila..viete mi neikto prosim napisat mensi manual k hlaseniu...co vsetko a kde odovzdat,resp.poslat????

SilviaS
27.02.13, 09:54
Dobrý den poradáci..
Prosím Vás velmi pekne o radu ohľadom hlásenia o vyúčtovaní dane.
v časti V daňový bonus aké znamienko treba dať + alebo - ked bol vyplatený daňový bonus...dakujem pekne..:)

Paula
27.02.13, 11:09
Silvia, ak máš ešte OLYMP, vygeneruje Ti to tlačivo sám (s plusom).

SilviaS
27.02.13, 11:21
dakujem pekne..:)

viliamko25
27.02.13, 11:24
Ja som písala dotaz na MRP a oznámili, že sa tlačivo testuje a každú chvíľu bude v upgrade

wirgi
04.03.13, 14:36
No už je upgrade hlásenia aj v pdf lebo najskôr dali len xml.

nickush3
18.03.13, 06:40
..môžete mi prosim este poradit co vsetko sa spaja s RZD....urobila som ho v programe MRP kazdemu ZC..teraz do konca aprila poslem hlasenie? V marcovej vyplate im toto RZD zuctujem a dalej??? Este mám nejaku povinnost voci DU?

Tweety
18.03.13, 07:08
A prešla si Zákon o DzP najmä od §38 RZ?

nickush3
18.03.13, 07:20
?? no nie....preto sa pytam :)

Tweety
18.03.13, 07:25
?? no nie....preto sa pytam :)
??? Myslím si, že najprv by to bolo potrebné prejsť a až potom sa pýtať, nie? Veď ako tak poznať ZPje v práci mzdárky potrebné.

nickush3
18.03.13, 08:13
Ano samozrejme, ale aj tak nechapem, co ma § 38 ZP spolocne s DU a mojimi povinnostami k nemu po vykonani RZD.

Tweety
18.03.13, 08:14
Ano samozrejme, ale aj tak nechapem, co ma § 38 ZP spolocne s DU a mojimi povinnostami k nemu po vykonani RZD.
Veď v tomto § máš všetko o RZD a v ďalšom §39 to, čo všetko treba predložiť na DÚ.

nickush3
18.03.13, 08:38
No tak teraz som si to dala do suvislosti...asi si mala na mysli Zakon o dani z prijmu :) tak jj to som citala..ale som myslela,ze by mi to niekto v skratke vysvetlil, kedze to RZD robim prvy krat. :)

Tweety
18.03.13, 08:48
No tak teraz som si to dala do suvislosti...asi si mala na mysli Zakon o dani z prijmu :) tak jj to som citala..ale som myslela,ze by mi to niekto v skratke vysvetlil, kedze to RZD robim prvy krat. :)
Prepáč napísala som chybne ZP. Prehľad posielaš mesačne, hlásenie do konca marca. Rozdiely z RZD vysporiadaš v mzde. Prípadne vysoké nedoplatky vysporiadaš so zamestnancami do konca roka.

VÍNO NITRA
18.03.13, 12:30
Hlásenie sa prvýkrát v tomto roku posiela do 30.04. 2013.

nickush3
18.03.13, 12:50
Ďakujem veľmi pekne...som strasne rada, ze hlásením to končí :D

zuza 74
19.03.13, 06:59
Dobrý deň, chcela som vyplniť hlásenie o vyúčt. dane za 2012 cez e-dane. Zamest. som vypočítala preplatok na dani aj ZP. V edaniach mi riadok s upl. nezd. čiastkou nechce brať - stále svieti žltým a ako by som tú nezd. čiastku tam nemala uvádzať. Lenže zamestnanec si ju uplatňoval po celý rok. Buď mu vypíšem nezd. čiatku, alebo ZP. Prečo je to tak? Robím niekde chybu?

Ivka H
19.03.13, 08:37
Mala som zamestnancov iba v r.2011, vyplatila som na základe RZ zamestnaneckú prémiu v marci 2012 (týkalo sa vlastne ešte r.2011) a podala tiez Hlásenie o dani za r.2011. Mám teraz podať aj Hlásenie o vyúčtovaní dane za r.2012? Nič iné tam nieje, iba táto vyplatená zam.prémia.
Ďakujem.

romy16
19.03.13, 19:53
tiež som mala tento problém. Nechápem prečo, ved som si dala hlásenie exportovať priamo z programu MRP do e-daní.