deniel90101ma
30.01.13,21:19
Chcel by som sa poradiť či mi vyjde prerobiť 40-ročný rodinný dom s rozlohou 90 m2 s pálenej tehly. Chcem urobiť novú plynovú a elektrickú prípojku, voda je ok iba nové rozvody v dome. Ďalej nová strecha, zateplenie, fasada, okna a dvere,2x sanita, podlahy, omietky, komin, krb, podlahove kurenie, 2 podkrovne izby, schody, terasa, spevnenie stropu.
Na prízemí bude kuchyna spojena s obyvackou, spajza, spalna, wc a kupelka samostatne.
v podkrovi by boli dve izby a kupelka.
Elektriku si viem urobit sam, na material mam zlavu 20%.
Vodu,plyn a kurenie mi urobia znami za rozumnu cenu, na material maju zlavu 15%.
Strechu svojpomocne, zaplatim len material+ 1000€ znami majstri.
Buracie prace si urobim sam.
Vyjde mi toto vsetko do 50 000€? Nemam az taky prehlad, nikdy som neprerabal RD.
(+by som sa chcel spytat o kolko viac by sa predrazil keby som chcel do podkrovnych izieb balkony a nie stresne okna? A kolko vyjde cca garaz na jedno osobne auto?)
220870
30.01.13,21:07
Skôr 60tisíc.
expeeert
31.01.13,06:24
Ja by som tipoval aj viac - v podstate zo starého baráku ti ostanú holé múry, čiže v podstate to bude stáť toľko ako nový dom okrem základov a múrov - ale navyše búračky - odvoz odpadu
A rekonštrukcia niekedy vyjde aj viac ako nový barák - hlavne keď poodkrývaš niektoré časti...
Jednoduchá murovaná garáž 1500-2500€
bjuty smis
31.01.13,17:21
tak lacno tá garáž ? čo máš za tú cenu ?
deniel90101ma
31.01.13,20:40
tak lacno tá garáž ? čo máš za tú cenu ?

Asi mysli plechovu plus dovoz a zlozenie na pozemku:-)
nabytokexbyt
02.02.13,15:08
S tou rekonštrukciou je to relativne reálne.Všetko záleží na tom ,v akom stave teraz budova je a hlavne aké sú tam použité materiály,Treba si zavolať odborníka a ten vie povedať,čo musí preč a čo Vás ešte prežije.V každom prípade tá garáž nebude stáť 2.500.-.Keď Vám to má slúžiť a nechcete za dva roky behať a opravovať,tak rátajte min. 8.000.-/Pozor!!doležité:dobrý základ a deka,min 25cm stena ,dobrá brána a okna a pevná strecha!/ Šuflikantov a takých čo to spravia za polovinu je ako maku,ale potom máte len oštaru...Ja sa živím nábytkom a rekonštrukciami a to ,čo niektorí supermajstri dokážu by ste mi neveril.Nehovorím,že sú takí všetci,ale treba na to ísť vlastným úsudkom a spýtať sa na referencie potencionálneho dodávatela rekonštrukcie.
220870
02.02.13,15:23
tak lacno tá garáž ? čo máš za tú cenu ?
má pravdu jednoduchá garáž sa dá za 2000€
nabytokexbyt
02.02.13,16:01
Tak neviem dobre rátať.Len brána najlacnejšia cca 400.-Eur.nebudem dávať okná,a ďalšie dvere./min 300.-/ Strešná krytina a krov na cca 20m2 :400.-/Kde sú rýny,základy,elektrina,príp.voda,odpad,kúrenie a ďalšie.???
A tom som rátal len najlacnejšie možnosti a kdo to dnes urobí zadarmiko???
220870
02.02.13,16:38
Nikto nespomínal krov,krytinu ,rýny.Veľa stavebníkov si dokáže takúto stavbičku urobiť samo.
kerberos1
04.02.13,05:48
ja robím obdobnú celkovú rekonštrukciu cca 150m2 (35m2 terasa) a vyjde ma to na 85 000 €, čo už nie je ani smiešne, hihihi
expeeert
04.02.13,08:02
Tak neviem dobre rátať.Len brána najlacnejšia cca 400.-Eur.nebudem dávať okná,a ďalšie dvere./min 300.-/ Strešná krytina a krov na cca 20m2 :400.-/Kde sú rýny,základy,elektrina,príp.voda,odpad,kúrenie a ďalšie.???
A tom som rátal len najlacnejšie možnosti a kdo to dnes urobí zadarmiko???

Viacmenej píše že všetko si robí svojpomoc, preto som písal tú cenu - my sme teraz robili murovanú dvojgaráž 9x6m, tiež svojpomocne a materiál vyšiel na cca 3500€. Samozrejme treba si v obchodoch vedieť vybaviť dobré zľavy (v dobrých obchodoch dajú aj zľavu zo zľavy) :) . Strecha bola plechová, brány sú obyčajné plechové, vyrobené doma. Vodu, odpad a kúrenie do garáže nepočítam. Predpokladám že náradie bude mať zo stavby domu.
deniel90101ma
05.02.13,18:52
Este by som sa chcel opytat ked su v dome drevene stropy na povale s betonovym poterom a v dome s palachom, omietkou je treba dat palach dole ked chcem znizit strop so sadrokartonom?Stav: omietka neopadava,ziadne praskliny stav dobry.
deniel90101ma
05.02.13,18:58
Este jedna otazka ak idem zhodit strechu a robit podkrovne izby mam zhodit stare stropy ak su v dobrom stave?alebo ich staci spevnit a ak ano ake s tym mate skusenosti.
alltracboy
05.02.13,20:47
pokial budes davat dolu aj strechu aj strop, to uz rovno rozober aj mury a postav novy dom. Stary dom sa zle radikalne preraba.. vidim an bratovy.. chcel by izolovat podlahu, ale cast je beton, cast je skvara niesu tam ani mury podizolovane, niekde je pivnica.. proste same problemy. Ak by to zaizoloval tak ma pomaly 60cm mur.
dobrocani
07.02.13,11:14
Aj ja prerabam starsi dom 10x10 + pristavba 4,5x4 a tiez planujem zmestit sa do podobnej sumy. Zatial som prerobil el. pripojku a zhodil strechu, vybetonoval veniec a postavil novu strechu. Tento rok pokracujem.
Cena je relativna, ved da sa spravit krb za 1000-e ale aj tazka pec za 5000- a viac. A podobne je to aj s ostatnymi polozkami. Pri urcitych kompromisoch bude cena rekonstrukcie dodrzana.
addo77
08.02.13,08:21
Zalezi hlavne na case,na znamostiach a na vasej zrucnosti. Ak mate kopu casu (mate kde byvat a nic vas netlaci) a vela kamaratov na spravnych miestach (stavebny priemysel), a viete si vela veci spravit sam daju sa usetrit neskutocne peniaze. Ak chybaju tieto veci vzdy ratajte s vyssou sumou ako napocitate.
Norbert68
10.02.13,13:33
Ja Ti radím buldozér. Za 50 tis. svojpomoc máš postavený nový 90 m2 (bežný štandard), a ostanú ti tehly na garáž. So starými stenami sú len problémy, izolácia stará, priestor máš vopred ohraničený, podlahy neizolované, kúrenie na nič, okná a dvere inde, a ostatné aj tak meníš. Pokiaľ sa nejedná o nejaký honosnejší dom, jedine buldozér.:)
Indeed
10.02.13,13:40
Daj si odpoveď na jednu základnú a podstatnú otázku od ktorej sa všetko odvíja:

MÁ STAVBA DOBRÉ ZÁKLADY , a dom je suchý ? Nič NEVLHNE ? Múry NIE SÚ popraskané ?

Ak odpovieš na tieto otázky KLADNE ,

s kľudným svedomím, CHOĎ do rekonštrukcie.
deane7
10.02.13,13:58
Zase je tu téma "za koľko sa dá". A názory sa budú veľmi líšiť. Nikto nepovie za koľko to urobíš, pretože nik nevie aké budeš chcieť použiť materiály, aký si náročný aj partnerka. Určite sa za tie peniaze dá ale či to Ty za ne urobíš je na Tebe. A na lokalite. Aj odvoz sutiny sa niekde dá urobiť lacno a inde veľmi draho. Obklady kúpiš aké? Podlahu akú? Lacnú plávajúcu alebo aj 4x drahšie drevo? Zatepľovať budeš polystyrénom? Či Nobasilom? Pekne si všetko premysli a porovnaj ceny, píšeš že elektriku si urobíš sám, takže asi nejakú zručnosť a znalosti máš. Všetko si zrátaj (materiál, prácu odvozy) kalkulačkou vieš a uvidíš.
margot157
20.02.13,05:40
Dobrý deň,
dám sem jednu totálne laickú otázku, tak prosím tak to aj berte, tiež máme cca 40 ročný dom, chceli by sme niečo spraviť s omietkou v obyvacej miestnosti, ona drží, neopadáva, ale na poklopkanie je skoro všade dutý zvuk, akokeby bola oddelená od muriva, ale opakujem, že drží, nikde neopadáva, s vlhkosťou by nemal byť problém. Je možné s takouto omietkou ďalej pracovať, alebo je treba ju celú obúchať na murivo a radšej natiahnuť novú a na strope je sadrokarton, ten by mohol zostať pri prípadnom odsrtránení celej starej omietky? ďakujem veľmi pekne,M.
220870
20.02.13,06:16
Pokiaľ vám dom nevlhne ani nieje cítiť potuchlinou tak to nieje nutné dávať dole.
margot157
20.02.13,08:11
Dobre, ďakujem, to je to ľahšie riešenie, len som sa obávala, že keď tam už zainvestujeme tak aby sme to už mali poriadne, ale však tá omietka tam už drží nejakých pár rôčkov, len je to kadejaké krivé a maľovka to nezakryje, má už svoje roky, M.
kezeso
20.02.13,09:30
tak lacno tá garáž ? čo máš za tú cenu ?
Napr.: http://www.garazuzdnes.sk/cennik.html
alaya1
27.03.13,07:09
Chcem sa opytat, kolko asi stoji zateplenie- polystyren domu, typicka poschodova kocka na vychode Slov. Rozmery neviem, ved su skoro vsetky rovnake.Strecha je plechova.Rovna.
Xanti
27.03.13,07:13
Chcem sa opytat, kolko asi stoji zateplenie- polystyren domu, typicka poschodova kocka na vychode Slov. Rozmery neviem, ved su skoro vsetky rovnake.Strecha je plechova.Rovna. No nám robili ponuku cca pred rokom a hovorili cenu 7000-8000 e a ten dom je trošku väčší ako betonova kocka.
alaya1
27.03.13,07:51
Fiha, az tak vela, tak teda to je dobra palka. tento ma 107 m2.
timotej
27.03.13,07:56
alaya1
27.03.13,08:01
tento link mne absolutne nepomoze, dakujem, aj tam pochybujem, ved len takato linka stoji cca 3-4 000 eur.Ja som chcela vediet len cca ceny vymeny elektoinstalacie v poschodovom dome 107m2.
alaya1
29.04.13,14:46
Kolko stoji priblizne zateplenie polystyrenom takehoto typu domu?Povrch ma teraz brizolit

http://rmix.cz/i/sk/1261/1150060/nab_790557_detail_velky.jpg