tesorino
31.01.13,10:21
POtrebujem poradit, mam novostavbu a teraz po styroch rokoch sa mi zacala olupovat malovka ale tak zvlastne sa drvý. robia sa mi take pasy popri zemi a stale pokracuju, najprv to zacalo iba v jednej iz, teraz uz aj chodba a obyvacka, nachadzam stale nove pasy a som uz z toho zufala :confused: preco sa to robi?? dodam aj foto. dakujem za rady.
arizona
31.01.13,09:27
Vyzera to od vlhosti.
Susedia nemaju rovnaky problem?
srska
31.01.13,09:28
1. vetráš?
2. pod tebou kúria?
tesorino
31.01.13,09:38
my mame dom novostavbu steny su suche, nevyzeraju vlhke, vetram casto a mame aj podlahove kurenie aj krbom kurime....
srska
31.01.13,09:42
my mame dom novostavbu steny su suche, nevyzeraju vlhke, vetram casto a mame aj podlahove kurenie aj krbom kurime....čiže dom? tak vlhkosť od zeme je taky sviňa
arizona
31.01.13,09:46
my mame dom novostavbu steny su suche, nevyzeraju vlhke, vetram casto a mame aj podlahove kurenie aj krbom kurime....
To, ze mate novostavbu neznamena, ze nemozete mat problemy s vlhkostou.Pricin na vlhnutie moze byt vela...
Je to dom,alebo bytovka?
Co sa nachadza pod miestnostou? Pivnica, byt,alebo???
Mas to iba v jednej miestnosti, alebo vsade?

Skus dat dolu bocne listy a pozriet, ci to nejde od podlahy.
tesorino
31.01.13,09:49
je to dom, stena nevyzera vlhka....na niektorych miestach je to aj pod listami, na niektorych nie. neroby to na obvodovychmurok, iba na prieckach. co s tym ak je to vlhkost? ta vlhkost ide z deky?
220870
31.01.13,10:50
Omietali ste a maľovali na mokré murivo.Váš problém spôsobila soľ obsiahnutá vo vlhkom murive.Voda z vlhkej tehly sa tlačí von kde sa odparuje ale soli ktoré obsahuje zostávajú na povrchu muriva.Tie potom chemicky reagujú s maľovkou a poškodia ju tak ako je na fotografiách.
tesorino
01.02.13,12:29
v zime sme davali omietky, ale malovali sme ked uz boli suche... asi zrejme este neboli, ale olupovat sa mi to zacalo teraz po 4 rokoch a iba dole pri zemi... co teraz s ty?? bojim sa ze namalujem a spravi mi to znova :(
220870
01.02.13,14:21
Treba to ošmirglovať od tej soli ,opraviť prípadné nedostatky na omietke a znovu namaľovať.Spodný rad tvárnic býva nasatý vodou na každej stavbe.Občas sa toto stáva.
tesorino
04.02.13,10:47
takze ked to osmirglujeme a znova namalujeme, tak to olupovanie prestane, alebo to moze zacat znova a na inych miestach? inak dakujem moc za rady :)))
220870
04.02.13,11:34
Už by to nemalo pokračovať.Je dobré to nechať mesiac dva vyschnúť.
tesorino
07.02.13,07:47
Poradak mas pravdu, zacali sa nam odlepovat listy zo steny a je to tam vlhke, planujeme kupit odvlhcovac a na jar sa zacne malovat. dakujem velmi pekne za rady :)