tomba29
31.01.13,16:47
Prosim o radu čim zateplit stary dom ku ktoremu sme pristavali.Obvodove murivo na novej časti je porfix 375cm a povodny obvodovy mur je cca 40cm.Uvažoval som nad 50mm esp na cely dom.Pri spoji stary, novy mam odskok 5cm.Mam už z toho hokej....
220870
31.01.13,16:39
Minimálne 10 cm polystyrénu.
ace123
31.01.13,22:07
Hm, ked mas odskok a chce ho "zrusit", tak daj 15 na cast domu a 10 na cast domu, napriklad. Ci je to vela alebo malo zalezi od toho, aky vysledok ocakavas, ale hrubka izolantu sa na celkovej cene podiela iba malou castou a preto sa neoplati setrit, asi to nebudes o 5 rokov prerabat, lebo to bude malo. A ked das malo mozu negativa prevazit pozitiva... No ja by som dal ako pisem. Hruba potom ovplyvni to, aka bude tepelna strata objektu, takze zalezi aj od sposobu kurenia, ale na to si napisal prilis malo. Na webe je vela kalkulaciek tepelnej strany pri pouziti toho ktoreho izolantu a danej hrubky, ukaze ti to aj priebeh teploty. 10cm ako pises kolega hore vidim ako minimum ale este ekonomicky navratne maximum. Idealnejsie podla mna by bolo 15cm po celom, ale ked mam schod, tak 10 musi stacit. Este taka mala poznamka, cim lepsie murivo [z hladiska tepelnoizolacnych parametrov] tym viac zateplenia, aby si rosny bod posunul do EPS. O tom je uz ale asi tolko prispevkov, ze si najdes, ak ta to zaujima. Daj si pozor aj na tepelne mosty, aby si nemal plesen.