pavoldubovany
31.01.13,21:08
Pekný deň prajem,
Chcem sa opýtať čo by ma vyšlo životné poistenie v niektorej z poistovní ak mám 29rokov, pracujem v energetike, chcem mať poistenie pre prípad smrti, invalidity, a aj kritických chorôb ... Vie mi niekto poradiť kde je dobré uzavrieť takúto poistku, za aké peniaze atď... ??
Ďakujem za info.
Xanti
31.01.13,20:12
S takými požiadavkami obehni poisťovne vo svojom dosahu. V každej chci to isté, aby si vedel porovnať platobné podmienky a tiež krytie .

Lebo často sa stane, že v jednej poisťovni Ti dajú normálnu poistku a v dalšej dáku smiešnu lacnú a si to človek ani neuvedomí. Že v prvej ho poistia za 30 eur na 10000 eur .. a v druhej mu povedia že poistka ho bude stáť 20 eur mesačne ale už nesprízvukujú že je len na sumu 5000 eur.
Katy a R
31.01.13,20:28
Pekný deň prajem,
Chcem sa opýtať čo by ma vyšlo životné poistenie v niektorej z poistovný ak mám 29rokov, pracujem v energetike, chcem mať poistenie pre prípad smrti, invalidity, a aj krytických chorôb ... Vie mi niekto poradiť kde je dobré uzavrieť takúto positku, za aké peniaze atď... ??
Ďakujem za info.

Keďže som si prečítala tvoj príspevok k stavebnému sporeniu - a tam si si sťažoval, že stále ti len voľačo strhávajú .... tak veru neviem, ako by si bol spokojný so životným poistením:confused:;):confused: Hádam ani neuvažuj o životnom poistení - keď už, tak si sprav len rizikové poistenie .:)
richardhudec
03.02.13,15:31
Najdôležitejšie je stanoviť si, či reálne poistenie potrebuješ. Máš záväzky? Myslím tým hypotéku, alebo nejaký väčší úver, ktorý by mohol v prípade tvojej smrti tvojim blízkym priťažiť? Máš deti? V akom veku sú? Sú závislé od tvojho príjmu, alebo manžel má dostatočný príjem na uživenie domácnosti? Chceš si aj šetriť? To cez životnú poistku absolútne neodporúčam, pretože v konečnom dôsledku prídeš o tisíce eur. Ak teda poistenie, tak jedine rizikové. Na aké sumy sa chceš poistiť? Prečo si chceš poistiť kritické choroby? Pomôže ti, ak dostaneš infarkt a prežiješ to, že dostaneš vyplatených 3000€ povedzme, pričom v tvojom veku je predpoklad, že prvý infarkt dostaneš povedzme o 20 rokov (bodaj by nikdy) a za tú dobu do toho poistenie vložíš omnoho viac ako 3000€. Prípadne ak prežiješ rakovinu, tak načo ti budú peniaze? Takže odpovedz buď sebe, alebo ideálne aj nám na tieto otázky a možno zistíš, že poistenie nepotrebuješ a ak áno, budeme ti vedieť lepšie poradiť ;)
pavoldubovany
03.02.13,16:33
Ahoj všetci. Takže situácia je taká že práve čakáme s manželkou prvé dieťa. Ideme kupovať byt, a plánujem brať hypotéhu ale 50.000€. Pracujem v prostredí s ionizujúcim žiarením, takže preto aj to poistenie kritické choroby. Skutočne niečo také potrebujem.
Prehodnocoval som to a minimálne na ryziko úmrtia by som chcel cielovú sumu ale 11.000€,
na krytické choroby by som chcel dať cielovú ale 10.000€,
samozrejme aj oslobodenie od poistenia v prípade nejakého ...., a počítam to tak na poistku ale na 20 rokov.

Takže teraz radte :)
Xanti
03.02.13,17:59
Ahoj všetci. Takže situácia je taká že práve čakáme s manželkou prvé dieťa. Ideme kupovať byt, a plánujem brať hypotéhu ale 50.000€. Pracujem v prostredí s ionizujúcim žiarením, takže preto aj to poistenie kritické choroby. Skutočne niečo také potrebujem.
Prehodnocoval som to a minimálne na ryziko úmrtia by som chcel cielovú sumu ale 11.000€,
na krytické choroby by som chcel dať cielovú ale 10.000€,
samozrejme aj oslobodenie od poistenia v prípade nejakého ...., a počítam to tak na poistku ale na 20 rokov.

Takže teraz radte :)Wau ,
s prepáčením ale divne uvažuješ....
poistíš sa na riziko smrti ... 11 000 eur
a úver máš 50 000 eur?

Ak zomrieš , tak tvoja žena a dieťa dostanú 11000 e .. dajú to ako mimoriadnu splátku hypo .. a potom si pískajú lebo sa bude mať čo žena otáčať aby zvyšnú časť úveru tých 40000 eur splatila.

Ak chceš poistku, tak nech má dáky zmysel. Tj. kryjem smrť a ak mám úver 50000 e .. tak nekrijem smrť 11000 e... ale sa snažím dostať to krytie na čo najvyšiu sumu.

Známy majú úver cca 60 000 e, obaja zarábajú cca rovnako ... chlap je krytí na 33 000 e ... žena na 30 000 e... bohužial na viac nevyšlo ... ale stále je to viac ako sa chceš kryť ty .

V tomto súhlasím s RichardHudec kritické choroby sú veľmi drahé, a ak si budeš tú sumu čo máš platiť ako poistenie na toto ochorenie odkladať tak za pár rokov si na to plnenie sám našporíš.
richardhudec
03.02.13,22:54
No tak čo sa týka rizikového poistenia na 25 000€ na 20 rokov, tak čisto len poistenie smrti vychádza na 8,75€/mes. Na 50 000€ logicky dvojnásobok tej sumy mesačne. To si však myslím, že nepotrebuješ, ak má príjem aj manželka. Kritické choroby naozaj neodporúčam. V prípade, že by si dostal napríklad rakovinu, tak ak sa vyliečiš, môžeš pracovať ďalej, ak sa nevyliečiš, tak umrieš a manželka dostane vyplatenú sumu na smrť. Ešte som sa nestretol s prípadom, kedy by mi niekto logicky vedel odôvodniť potrebu poistenia kritických chorôb. No a pri poistení trvalých následkov úrazu počítaj mesačné poistné na každých 10 000€ poistnej sumy s progresiou 500% na 3-4€ mesačne. Znamená to, že ak sa poistíš na 10 000 s progresiou 500, tak si vlastne poistený na 50 000€ pri najvážnejších trvalých následkoch úrazu - ochrnutie a podobne a to za spomínaných 3-4€/mes. Takže vrelo odporúčam v tvojej situácii poistenie, avšak nenechaj za za nič na svete zlákať na životné poistenie so šetrením. Uzatvor si len čisto rizikové. Ak samozrejme nechceš prísť o tisíce eur, ako desaťtisíce ľudí na Slovensku, ktorí majú tieto životné poistky pouzatvárané :D
richardhudec
04.02.13,09:13
to je standard v kazdej jednej poistnej zmluve na majetok myslim...teda este som sa nestretol so zmluvou, ktora by nemala kryty pad lietadla...a byva to aj v tych najnizsich balickoch krytia, prave preto, ze pravdepodobnost je miziva a preto to poistovna rada poistuje, lebo v konecnom dosledku na slovensku kazda nehnutelnost, ktora je poistena je poistena aj proti padu lietadla a zoberme si, ze take lietadlo padne 1 do roka mozno - pocitam aj male sportove a mozno raz za 10 rokov to zasiahne aj jeden dom :D ale dobre, ak sa to stane a je to v kazdej poistnej zmluve zahrnute, tak som rad, ze dostanem peniaze na strechu nad hlavou...stale vsak nerozumiem, naco mi budu peniaze, ak dostanem infarkt, alebo rakovinu a prezijem to :D akoze dvojnasobna radost???:D prezil som a este som dostal 3000€?:D:D:D najlepsia je podmienka pri kritickych chorobach, ze poisteny musi zit aspon 1 mesiac po diagnostikovani :D ale zase vyhra pre moju rodinu, ak mi diagnostikuju rakovinu a umriem az za 1 mesiac a 1 den :D vtedy rodina dostane vyplatene aj kriticke choroby, aj smrt :D a este by bolo super, ak by ma o ten mesiac a 1 den zrazilo auto, vtedy by dostali vyplatenu aj smrt urazom naviac :D ked to beriem takto, asi sa utekam hned poistit, aby som zabezpecil svoju rodinu :D :D :D ale nie, kecam :D
pavoldubovany
16.02.13,16:07
No tak čo sa týka rizikového poistenia na 25 000€ na 20 rokov, tak čisto len poistenie smrti vychádza na 8,75€/mes. Na 50 000€ logicky dvojnásobok tej sumy mesačne. To si však myslím, že nepotrebuješ, ak má príjem aj manželka. Kritické choroby naozaj neodporúčam. V prípade, že by si dostal napríklad rakovinu, tak ak sa vyliečiš, môžeš pracovať ďalej, ak sa nevyliečiš, tak umrieš a manželka dostane vyplatenú sumu na smrť. Ešte som sa nestretol s prípadom, kedy by mi niekto logicky vedel odôvodniť potrebu poistenia kritických chorôb. No a pri poistení trvalých následkov úrazu počítaj mesačné poistné na každých 10 000€ poistnej sumy s progresiou 500% na 3-4€ mesačne. Znamená to, že ak sa poistíš na 10 000 s progresiou 500, tak si vlastne poistený na 50 000€ pri najvážnejších trvalých následkoch úrazu - ochrnutie a podobne a to za spomínaných 3-4€/mes. Takže vrelo odporúčam v tvojej situácii poistenie, avšak nenechaj za za nič na svete zlákať na životné poistenie so šetrením. Uzatvor si len čisto rizikové. Ak samozrejme nechceš prísť o tisíce eur, ako desaťtisíce ľudí na Slovensku, ktorí majú tieto životné poistky pouzatvárané :D

Zaujala ma veta ktorú si spomenul ... na 20.000.€, 20 rokov sporenia a len 8,75€/mesiac ?? V ktorej poisťovni je takáto kalkulácia, lebo ako pozerám tak pozerám, v Allianzi mi vypočítali na cieľovú sumu 15.000.€, na 28 rokov trvania poistky, v prípade smrti platiť 31,9€ mesačne ... a v prípade cieľovej sumy 11.000.€ a 28 rokov platenia poistenia, 23,4€/mesiac. V oboch prípadoch hovorím o kapitálovom životnom poistení pre prípad smrti alebo dožitia ( Allianz.sk).
Ďakujem za info.
Katy a R
16.02.13,16:19
ale on nepíše o "smrti a dožití" - a to je rozdiel!
jahoszmsk
16.02.13,16:46
mimotemy ozaj, existuje vôbec nejaká "výhodná" životná poistka? lebo až dožijeme dohodnutý vek v poistke, tak stále nadávame, že sme zbytočne platili poistku a že mali sme si radšej tie zaplatené peniaze odkladať. :)
Katy a R
16.02.13,16:54
mimotemy ozaj, existuje vôbec nejaká "výhodná" životná poistka? lebo až dožijeme dohodnutý vek v poistke, tak stále nadávame, že sme zbytočne platili poistku a že mali sme si radšej tie zaplatené peniaze odkladať. :)

Dobrá manželka - čo vie hospodáriť! ;):D - to ako keby si na štvorku ďatelinku stúpil :)
mimotemy
pavoldubovany
16.02.13,18:48
Vie mi niekto vypočítať koľko (v akej poisťovni) by ma vyšla len životná poistka ale na 20.000€ na 25rokov a živ.poistka na 50.000€ na 25 rokov ? Ďakujem za reakciu :)
48erika
08.03.13,17:13
Poistenie na smrť 20 000€, kritické choroby 11 000€, šetriaca zložka 1 300€,trvalé následky z úrazu v prípade 50% následkov 50 000€... na 25 rokov poistné 20,17€/mesačne. Životka, ktorú robievam, keď si chcete zabezpečiť rodinu alebo aj seba v prípade najhoršieho.Tú smrť by som si dala jednoznačne vyššie..aspoň na výšku úveru. Ak by bola smrť na 50 000€ poistné by bolo spolu s krit+TN...33,57€ mesačne.Dožitie by bolo na 3 278€.
48erika
08.03.13,17:38
Ahoj jahoszmsk,nedá mi neodpovedať...či je životná poistka výhodná,alebo nie zistíš,až vtedy,keď sa niečo blbé skutočne stane. Bohužiaľ,ľudia si uzatvárajú poistku bez rozmyslenia.Poistia si kopu hlúpostí,ktoré ich v prípade udalosti z biedy nevytrhnú. Ale keď v rodine zomrie jeden z rodičov,alebo ostane invalidný,tak tam už poistka pomôže. Viem o čom hovorím,aj keď som poisťováčka,ale v čase,keď som ňou nebola mi zomrel muž. Mali sme rozostavaný dom s úverom a o 2 mesiace na to, som prišla o prácu. Bola som zrelá na slučku. Z najhoršieho ma vytrhla jeho životná poistka...splatila som v prvom rade úver a kým som si našla nové zamestnanie zvyšné peniažky véééľmi pomohli.
A k tomu odkladaniu peňazí...ak si dnes odložíš 20€ pod vankúš,alebo do banky a za mesiac zomrieš rodine ostane 20€,ale ak dnes zaplatíš v poisťovni 20€ a za mesiac zomrieš rodina dostane 50 000€....v tom je ten rozdiel...
querying
01.10.13,15:59
querying
01.10.13,16:07
Pekný deň prajem,
som sice asi trocha mimo temy no rada by som vediet ci sa niekto z vas nestretol s niecim podobnym.... Ide o to ze ma kontaktovala pracovnicka poistovne s tym ze si chce so mnou dohodnut osobne stretnutie, ze v ramci starostlivosti o klienta mi chce nieco ponuknut,ale ze to je vsetko na osobny rozhovor, ze si mam priniest zmluvu.... ked som sa pytala ze ci nejake info aspon na nete nie je, tak vraj nie, ze to len osobne ......
A ma to byt v meste cca 50 km, hoci ich pobocky su aj blizsie..., no zda sa mi to divne, su to bezne praktiky? v zakonoch sa velmi nevyznam, a ked mi tam budu nukat super vyhodne balicky, predpokladam ze podstatne a pre mna nevyhodne informacie trosku zamlcia........ viem ze nemusim nic podpisat ak budem dost odolna, no chcela by som vediet ci je taky postup normalny.
Dakujem
Katy a R
01.10.13,16:14
má ťa v databáze, tak ťa oslovila - je to jej povinnosť (v rámci starostlivosti - a samozrejme dúfa, že spravíš niečo nové;)). Ale či tam pôjdeš ?? .. - vôbec nemusíš chodiť (ak nič nepotrebuješ) - prípadne si dohodni stretko kde tebe vyhovuje...
Z.E.Ú.S.
01.10.13,20:35
pozor ak Vám niekto robí ponuku na poistenie je dôležité sa opýtať aj na akú dobu to počíta. Vo všeobecnosti radím do dôchodkového veku (lebo o 10 rokov môžte byť nepoistiteľný)
Napr. na 20 000 € a dobu 40 rokov to vychádza za cca 11 € mesačne, no na dobu 10 rokov len 4,5 € ! Ak sa jedná o poistenie hypotéky tak je vhodné pouvažovať nad poistením smrti s klesajúcou poistnou sumou- je to oveľa lacnejšie a plní to účel, lebo aj zostaok hypotéky sa bude znižovať. Napr. 40 000 € na dobu 40 rokov (bude sa znižovať každým rokom o 1000 € teda 1/40 sumy) vychádza len za 8 € mesačne ! No určite by som pridal aj poistenie práceneschopnosti, trvalých následkov úrazu a kritické choroby. V prípade záujmu o presnejší prepočet mi napíšte súkromnú správu.
V tomto článku na blogu porady som sa venoval téme životného poistenia veľmi podrobne http://www.porada.sk/entry.php?b=834
Vladislav Hofrík
13.10.13,16:28
Tiež si myslím, že keď niekto chce so mnou stretnutie, tak by sa mal prispôsobiť mne čo sa týka času a miesta stretnutia. Na prvom stretnutí si dať maximálne vypracovať návrh. V podstate v žiadnom prípade sa neoplatí rušiť starú životnú poistku a uzatvárať si novú. Pokliaľ ide o majetkové poistenie alebo úrazové poistenie je to na zváženie. V každom prípade ide o rozhodnutie na niekoľko rokov a preto nie je vhodné niečo podpisovať behom hodinového stretnutia.
Braňo
13.10.13,18:02
ja osobne Ti radím aspoň preopakovať vybrané slová, pretože napísať ryziko a krytické to sa len tak nevidí...
ellynka1708
06.03.14,07:03
vzsvetlenie k pripoisteniu kritických chorôb, hlavne v bode 3, VšZP nehradí plnú liečbu,
Hlavné výhody poistenia
1.Možnosť pokrytia bežných nákladov na liečenie
2.Úhrada za nadštandardnú lekársku starostlivosť a kvalitnejšiu liečbu
3.Náhrada za výpadok príjmu pre chorobu, resp. operáciu
4.Pozitívny vplyv na celkový psychický stav poisteného