miso789
02.02.13,01:06
Kúpil som si antireflexné sklíčka a hneď po prvom umytí sa mi poškrabali nevite ci sa dajú nejak opraviť alebo môžem si rovno kúpiť nove?
arizona
02.02.13,06:24
Pokial si ich nedrhol dratenkou a dodrzal si postup na cistenie aky odporuca predajca, skus reklamovat.
linko1
02.02.13,07:15
aj mne sa to stalo... skúšala som reklamovať ale žiaľ... je to nereklamovateľná chyba...
misoft
02.02.13,08:02
mimotemy
A) Neumývaj!
B) Nekupuj čínske šmejdy!
miso789
02.02.13,08:45
Tak čínsky šmejd to nieje a použil som vlažnú vodu a handričku na okuliare aspoň už viem ,ze si nemám kúpiť antireflexné ale normálne skalické.
220870
02.02.13,08:55
Ja to tiež mám.Mám druhé a z vlastnej skúsenosti viem ,že nie sú antireflexné sklíčka ,ako antireflexné sklíčka.Prvé čo som mal boli úplne odolné voči poškriabaniu .Bohužiaľ sa rozbili .Mal som ich asi dva roky.Max spokojnosť.Preto som si pýtal pri kúpe druhých také isté.Na moje prekvapenie sa tá antireflexná úprava dala poškriabať tak ako tvrdíte vy,zničiť handričkou a vodou.Pritom som to kupoval v tom istom obchode a pýtal som si to isté.Tak som to musel vymeniť za obyčajné a kúpiť tmavé slnečné dioptrie.Inak tie slnečné sú super.
linko1
02.02.13,09:21
mimotemy
A) Neumývaj!
B) Nekupuj čínske šmejdy!

ja som ich ani neumývala, a podľa tej ceny čo stáli tie sklá tak by som čakala, že to čosi vydrží...
arizona
02.02.13,09:34
Ja som mala antireflekcnu upravu skiel na dioptriach,ale dala som si ich vymenit za klasicke.
Nestacila som ich cistit, skla boli stale upatlane,akoby dochytane a mastne.
Za hodinku citania som ich musela aj 2-3x prelestit, na sklach sa robili akoby otlacky od prstov.
Robili mi to v ocnej optike,skla stali okolo25 €. Ak to bol nejaky cinsky smejd, tak bol aj tak dost drahy
kikoza
02.02.13,09:41
tiež som si musela dať nové, lebo sklíčka boli ani nie poškrabané, skôr to vyzeralo ako popraskaná vrchná vrstva ...nedalo sa s tým nič robiť a pritom jedno sklíčko stálo vyše 100EUR, no ale vydržali asi 5 rokov...
roman29
19.06.13,19:30
presne tak, akokeby komplet na drobno popraskana vrchna vrstva, viditelne len pod istym uhlom oproti nejakemu svetlu. Ja som si to nakoniec sposobil asi nechanim okuliarov na palubnej doske auta v lete, na slnku. Dal som si ich vymenit. Teraz po 3 rokoch, pozeram ... to iste, rozpraskana povrchova vrstva ... jedine co si spominam, ze mozno z toho ze zase zostali v aute, hoci tentoraz skryte, nie priamo na slnku. Bohvie, asi tomu vadi uz aj teplota cez 40 C. Potom do haja aj s takymi hypercitlivymi okuliarmi ... mam zamestananie praca s PC, ale asi sa ochotne vzdam okuliarov s antireflexnou upravou, ako toto zazivat. http://www.porada.sk/t142711-okuliare-a-krehka-antireflexna-vrstva.html