male
02.02.13,20:41
Po úplnom odstránení štítnej žľazy som po 3 mesiacoch bola na ultrazvuku a lekárka zistila, že mi tam ešte kúsok ostal. Má niekto podobnú skúsenosť Čo s tým, ako sa to bude vyvíjať ďalej? Vďaka za reakciu.
lujza.j
02.02.13,19:50
mohla si pokračovať aj tu...... http://www.porada.sk/t17053-stitna-zlaza.html



Nadpis: RE: Štítna žľaza vie potrápiť
15.05.09 00:01:47 | IP: 195.168.209.*


ahojte,ked tak citam vase prispevky zistujem ze este nieste na tom tak zle ako napr.ja ktora sa liecim uz od roku 1995 a v auguste toho isteho roku ma aj operovali operacia sa podarila ale nevybrali vsetko no a po case sa pomali zacala ozyvat znova je to dost zle lebo moja stitna zlaza je- Basedova - hzperfunkcna strum cize spongiovyteho druhu ,clovek je strasne unaveny,trasu sa mu ruky,dost sa poti az je to neprijemne hlavne ked mate niekomu podat ruku a vy ju mate celu mokru,po operacii ked ju navybrali celu sa to tak ustalilo ze som nebrala ziadne lieky no a po urcitom case sa to zacalo nanovo takma to aka zase uz sa liecim beriem carbimazol ale operacie sa nevyhnem,lenze to je nic proti tomu ked po podpise suhlasu vam povedia ze mozu vam poskodit hlasivky a to tak ze budete sepket,alebo tak ze vam budu musiet urobit dieru do krku tak to potom musite dobre vyzerat,viete si to predstavit ako bude clovek vyzerat z dierou v krku?ja som to uz vydela a je to otras ,takze ak sa niekto neboji operacie a tvrdi ze to bude ok,tak sa velmi myli pretoze to riziko je stale .stitna zlaza je dobra pokial sluzi ale ak vam bude robit problemy tak si to uzijete si tak ako ja.majte sa pekne a radsej budte zdravy J**O je to lepsie ako chodit kazdy mesiac na kontroly a nevydiet skoro ziadne vysledky a lekary si myslia ze operaciou sa vsetko vyriesi,tak to tedsa nie lebo lieky musite brat tak ci tak a potom vam trpia dalsie organy .


ak sa opäť vrátia ťažkosti ..tak sa operácii asi nevyhneš.....
El.Maro
04.02.13,13:29
Po úplnom odstránení štítnej žľazy som po 3 mesiacoch bola na ultrazvuku a lekárka zistila, že mi tam ešte kúsok ostal. Má niekto podobnú skúsenosť Čo s tým, ako sa to bude vyvíjať ďalej? Vďaka za reakciu.

Je potrebné vedieť, či išlo o úmyselné ponechanie časti žľazy (subtotálna strumektómia, takmer totálna strumektómia), kde sa naschvál ponecháva časť tkaniva žľazy z dôvodu prevencie odstránenia všetkých príštitných teliesok, ktoré sú v tesnej blízkosti tkaniva žľazy a tiež poškodenia vratného hrtanového nervu, ktoré býva pri totálnej strumektómii (teda úplnom odstránení štítnej žľazy) častejšie. Taktiež je potrebné vedieť, pre aký problém bola žľaza odstránená - porucha funkcie? tyreotoxikóza? zhubný nádor? Od toho sa odvíja odporučený typ operačnej liečby.
male
04.02.13,17:55
Vdaka za odpoved , aby som to upresnila, odstranenie stitnej zlazy malo byt kompletné z dovodu tyreotoxikózY, t.j. ten kusok ŠŽ tam ostal neplanovane.
kaivorus
05.02.13,19:26
to jeliečenie, ak po dlhej liečbe musí ísť ŠŹ von... Hm!!!!!???