veve24
03.02.13,16:04
Ahojte,
prosim vas, aky je postup, ked chceme dat zaockovat dedka proti pneumokokom? Treba ist najprv k dr pre recept (ak ano, je potrebne tam vodit aj dedka alebo mozme ist aj bez neho?) a nasledne do lekarne a zas k dr? Aky je v tomto pripade doplatok?
Dakujem.
buchač
03.02.13,16:08
Ahojte,
prosim vas, aky je postup, ked chceme dat zaockovat dedka proti pneumokokom? Treba ist najprv k dr pre recept (ak ano, je potrebne tam vodit aj dedka alebo mozme ist aj bez neho?) a nasledne do lekarne a zas k dr? Aky je v tomto pripade doplatok?
Dakujem.
Záleží od viacerých okolností ...
Ale postup je asi taký , že by sa malo ísť k lekárovi ...či so starkým , alebo aj bez neho ...
Recept určite ...ale poniektorí lekár má v chladničke aj tie vakcíny , hlavne v rizikových časoch , tak ich vie aplikovať okamžite ...
Seniori za vakcíny neplatia ( u chrípky to viem na 100 % ) , no záleží aj od druhu...

Ale veď stačí zavolať lekárovi kvôli info ...
BXLmiami
03.02.13,16:55
Nie je mi dosť dobre jasné,ako má lekár zaočkovať dedka,ked pôjdete bez neho.
veve24
03.02.13,17:01
Nie je mi dosť dobre jasné,ako má lekár zaočkovať dedka,ked pôjdete bez neho.

no pre recept bez neho, aj do lekarne a dedka priviest az na ockovanie :)
buchač
03.02.13,17:56
Nie je mi dosť dobre jasné,ako má lekár zaočkovať dedka,ked pôjdete bez neho.
Dá sa ......
Už som praktizoval ...
Lekár dal recept , vybral som vakcínu ...
Šiel som toť k známej sestričke , šľahla mi do ramena a fertig ...

Ušetrený čas a kilometre ... ;)
BXLmiami
03.02.13,18:26
Odvážna sestrička,ja by som to doma nepichla.Tuším mala veštecké vlohy a spoľahla sa,že nedostaneš anafylaktický šok.
buchač
03.02.13,18:34
Odvážna sestrička,ja by som to doma nepichla.Tuším mala veštecké vlohy a spoľahla sa,že nedostaneš anafylaktický šok.
...jáááááááááj ......doplním .........o vakcínu na chrípku sa jednalo ......:rolleyes:
martuli
04.02.13,08:44
To máš jedno o akú vakcínu šlo. Nikdy nevieš aká konštelácia alergénov si zmyslí, že akurát teraz a u toho človeka...
puvapuva
28.03.13,13:05
S ockovanim treba opatrne. Co tak namiesto neho jest viacej vitaminov, vyvazenu stravu a otuzovat sa? Je to rozhodne ucinnejsie.
Andy Kralik
28.03.13,13:39
U tých starších ľudí to očkovanie nezaškodí...