palica77
03.02.13,20:38
Dá sa zistiť zápal pľúc pri návšteve pohotovosti?
Môj otec (57) bol v sobotu na pohotovosti, pár dní mal vysoké horúčky, kašeľ, bol oslabený, nejedol . Dostal ATB a poslali ho domov. V nedeľu sme volali pohotovosť, odmietli sa na neho prísť pozrieť, vraj bol včera vyšetrený, dostal ATB, ... V pondelok bol u svojej obvodnej lekárky, ani sa na neho nepozrela, nepopočúvala, vypísala papier na rontgen. (robila popoludní). V utorok ráno bol na rtg, poobede išla mama pre snímky, vraj okamžite do nemocnice (Veľký Krtíš). Vraj sa tu s takým stavom ešte nestretli, bol podozrivý na prasaciu chrípku. V stredu bol prevezený na infekčné odd v Lučenci, jiska. Má obojstranný zápal pľúc, veľmi vážny stav. Dostáva kyslík cez hadičku, ked sa mu zhorší dýchanie, dostane masku s kyslíkom. Prasacia sa nepotvrdila. Veľmi sa o neho bojíme.
Mohli na pohotovosti odhaliť zápal skôr a tým sa aj skôr mohla začať liečba a nemusel byť v takom vážnom stave?
ďakujem za odpovede.
buchač
03.02.13,19:43
Dá sa zistiť zápal pľúc pri návšteve pohotovosti?
Môj otec (57) bol v sobotu na pohotovosti, pár dní mal vysoké horúčky, kašeľ, bol oslabený, nejedol . Dostal ATB a poslali ho domov. V nedeľu sme volali pohotovosť, odmietli sa na neho prísť pozrieť, vraj bol včera vyšetrený, dostal ATB, ... V pondelok bol u svojej obvodnej lekárky, ani sa na neho nepozrela, nepopočúvala, vypísala papier na rontgen. (robila popoludní). V utorok ráno bol na rtg, poobede išla mama pre snímky, vraj okamžite do nemocnice (Veľký Krtíš). Vraj sa tu s takým stavom ešte nestretli, bol podozrivý na prasaciu chrípku. V stredu bol prevezený na infekčné odd v Lučenci, jiska. Má obojstranný zápal pľúc, veľmi vážny stav. Dostáva kyslík cez hadičku, ked sa mu zhorší dýchanie, dostane masku s kyslíkom. Prasacia sa nepotvrdila. Veľmi sa o neho bojíme.
Mohli na pohotovosti odhaliť zápal skôr
NIE
a tým sa aj skôr mohla začať liečba a nemusel byť v takom vážnom stave?
ďakujem za odpovede.
...zvyšok je adekvátny k stavu .........
Indeed
03.02.13,20:41
..už len čakajte čo bude...

Ak má silný organizmus tak to prežije

ak nie....
palica77
04.02.13,07:43
no pomaličky sa to zlepšuje, ale ešte nie je za vodou, stále je na jiske, veľmi vážny stav, veríme, že sa z toho dostane
Ďakujem za odpovede.
Nandrolon
04.02.13,08:09
Zápal pľúc MOHLI odhaliť na pohotovosti, ale pozor, nemýliť si to so slovom MUSELI...

Môj ťažký zápal pľúc po týždennej samoliečbe a dvojtýždennej liečbe 3-mi druhmi veľmi silných antibiotík po vyšetrení obvoďáka /stará ježibaba/ odhalila až na pohotovosti detská lekárka klasickým počúvaním stetoskopom.
Bol som okamžite prijatý a po niekoľkých týždňoch infúzií ma dali dokopy.
Takže obvoďáčka čo ma počúvala tristo krát nič nezistila a detská lekárka na pohotovosti to počula stetoskopom a bola si takmer istá /začula to vzadu na chrbáte niekde nad obličkou. Bolo ešte podozrenie na TBC, čo sa chválabohu vylúčilo...
buchač
04.02.13,08:17
Dá sa zistiť zápal pľúc pri návšteve pohotovosti?
Môj otec (57) bol v sobotu na pohotovosti, pár dní mal vysoké horúčky, kašeľ, bol oslabený, nejedol . Dostal ATB a poslali ho domov.

Zápal pľúc MOHLI odhaliť na pohotovosti, ale pozor, nemýliť si to so slovom MUSELI...
Môj ťažký zápal pľúc po týždennej samoliečbe a dvojtýždennej liečbe 3-mi druhmi veľmi silných antibiotík po vyšetrení obvoďáka /stará ježibaba/ odhalila až na pohotovosti detská lekárka klasickým počúvaním stetoskopom.

...hehehe......to bola už iná káva ....
" Pil " som ju tiež , po troch týždňoch domáceho liečenia ma majáky odviezli.....v špitáli antibiotiká mi rovno do žily púšťali , už len voda do pľúc chýbala...tri týždne som mal " leháro "...
Potom hajde na liečenie do Novej Polianky ...
Nandrolon
04.02.13,08:34
Mne už išli teploty cez 40 st. a nič nezaberalo, zinat, klacid a podobné sračky, samozrejme predtým ešte som si "samonaordinoval" ampicilin....

Mne už ani nedávali striekačkou do žily antibiotiká /v injekcii/ ale rovno mi to pichli do infúzie, aby to malo ešte rýchlejší nástup.
To bolo vo roku 2001, odvtedy ráno pokašliavam /zrejme trošku poškodené pľúca/...
Pamätám si že na základe snímku nazývali ako "zmnožená kresba"....
buchač
04.02.13,10:37
Mne už išli teploty cez 40 st. a nič nezaberalo, zinat, klacid a podobné sračky, samozrejme predtým ešte som si "samonaordinoval" ampicilin....

Mne už ani nedávali striekačkou do žily antibiotiká /v injekcii/ ale rovno mi to pichli do infúzie, aby to malo ešte rýchlejší nástup.
To bolo vo roku 2001, odvtedy ráno pokašliavam /zrejme trošku poškodené pľúca/...
Pamätám si že na základe snímku nazývali ako "zmnožená kresba"....
...bratu .....
Moja teplota bola v normále ...
Aplikované antibiotikum bolo Tetracyklín ... vyfarbený všetkými možnými odtieňmi som bol , jak po poriadnej nakladačke ;)...od tej doby som naň alergický ...
Nandrolon
04.02.13,10:57
- pri tejto teplote som už mával halucinácie a takmer 24 hodín okrem WC som ležal v izbe :) kuaaaaaaaaaaaa, ja som iný samoliečiteľ :-)))))))))))
Indeed
04.02.13,11:36
Teraz sú hovadsky zmutované vírusy...

Aj ja som jednemu takému cez Vianoce podľahol...

Chrípka ako bič... 39.8°C ..za 4 dni som ležal v posteli ako snop... liečba len Ibalgin 400 a čaj...

potom doliečovanie, denne Full Spectrum multivitamin+vtamin C 500 mg+antioxidanty , Q 10, a iné
kašeľ mi podal až po 3 týždňoch , všetky možné pastilky som vyskúšal od Anticol cez Strepsils až po Halls...
tom_i
04.02.13,11:43
zápal pľúc väčšinou odhalí až RTG, my sme ho mali bez akýchkoľvek iných symptómov - len silný dusivý kašeľ cez deň, stetoskopom nič, horúčky - nič, takže po 2 týždňoch snímok a potom silné ATB za 2 dni prišlo k úľave, u doktorky sme boli jak na hodinách klavíra
Nandrolon
04.02.13,11:46
indeed, na chrípku sa ani nesmú podávať antibiotiká...
tom_i
04.02.13,11:47
Dá sa zistiť zápal pľúc pri návšteve pohotovosti?
Môj otec (57) bol v sobotu na pohotovosti, pár dní mal vysoké horúčky, kašeľ, bol oslabený, nejedol . la popoludní).
Mohli na pohotovosti odhaliť zápal skôr a tým sa aj skôr mohla začať liečba a nemusel byť v takom vážnom stave?
ďakujem za odpovede. a ešte nič v zlom, samozrejme prajem skoré uzdravenie, ale nemohol aj ocino ísť k lekárovi skôr, keď sa mu zdravotný stav zhoršoval? prečo čakať na víkend a preplnenú pohotovosť?
palica77
04.02.13,12:12
Pracoval v zahraničí, jeho stav nebol taký vážny, myslel, že obyčajná chrípka, horúčky nemal vysoké. Pricestoval v piatok večer. Ale máš pravdu, mohol ísť k lekárovi aj tam.