kontra98
04.02.13,14:36
Ahojte, viem že takýto problém má momentálne veľa odberateľov a to, že 4 mesiace dozadu prišlo ročné vyúčtovanie za elektrinu a plyn, no peniaze nám dodnes neboli uhradené. Celkovo sme mali preplatok cca 60 euro. Ako ďalej postupovať? Ako si nárokovať aj za prípadné úroky z omeškania?
kopretinka
04.02.13,13:57
aj si sa informoval,že prečo? Lebo ja som nikdy nemala problém,vždy to robia pri elektrine tak,že jeden mesiac si nestiahnu z inkasa...
kontra98
04.02.13,16:41
no zmenil som dodávateľa elektriny. Písal som im mail, zatiaľ bez odpovede. Minule bola o tom aj reportáž v televízii. Tam sa ospravedlňovali, že majú toho strašne veľa a podobne. Údajne si môžem žiadať nejakú kompenzáciu, alebo náhradu za omeškanie, len neviem akou formou, ako postupovať
kopretinka
04.02.13,16:43
no zmenil som dodávateľa elektriny. Písal som im mail, zatiaľ bez odpovede. Minule bola o tom aj reportáž v televízii. Tam sa ospravedlňovali, že majú toho strašne veľa a podobne. Údajne si môžem žiadať nejakú kompenzáciu, alebo náhradu za omeškanie, len neviem akou formou, ako postupovať
jáj,tak to bohužiaľ neporadím,ja som stále u jedného dodávateľa.....záleží,čo máš v zmluve ohľadne preplatkov.
hubatá
04.02.13,16:56
Hlavne to urguj písomne, aby si mal doklad. Mnohí telefonujú, telefonujú ale nenapíšu doporučený list. A tak sa vlastne ani nedajú mnohokrát ani vypočítať penále z omeškania na súde, ak to nie je zmluvne podchytené dokedy majú vyplatiť vyúčtovanie za predchádzajúci rok.

Ale keby vznikla opačná situácia že si dlžný ty, tak ti naparia aj denné úroky z omeškania.
arizona
04.02.13,17:22
A to mate kde ten preplatok? U stareho, ci noveho dodavatela?
kontra98
04.02.13,19:47
No preplatok máme u nového dodávateľa. Ročné vyúčtovanie nám prišlo niekedy v októbri minulého roka, čiže to máme 4 mesiace a stále nám to nevyplatili. Môžem im poslať aj doporučený list, ale čo do neho uvediem?
kopretinka
04.02.13,19:51
No preplatok máme u nového dodávateľa. Ročné vyúčtovanie nám prišlo niekedy v októbri minulého roka, čiže to máme 4 mesiace a stále nám to nevyplatili. Môžem im poslať aj doporučený list, ale čo do neho uvediem?
Na základe vyúčtovania zo dňa xxxxxxxx vás žiadam o vrátenie preplatku v sume xxxxxxx na číslo účtu (alebo poštovou poukážkou,ako chceš).
arizona
04.02.13,20:03
no zmenil som dodávateľa elektriny. Písal som im mail, zatiaľ bez odpovede. Minule bola o tom aj reportáž v televízii. Tam sa ospravedlňovali, že majú toho strašne veľa a podobne. Údajne si môžem žiadať nejakú kompenzáciu, alebo náhradu za omeškanie, len neviem akou formou, ako postupovať


No preplatok máme u nového dodávateľa. Ročné vyúčtovanie nám prišlo niekedy v októbri minulého roka, čiže to máme 4 mesiace a stále nám to nevyplatili. Môžem im poslať aj doporučený list, ale čo do neho uvediem?
Predpokladam, ze ten novy dodavatel je energeticke centrum (http://www.porada.sk/t170946-ec-energeticke-centrum-co-su-zac.html#post1906221) ...

viac https://www.google.sk/search?q=energeticke+centrum+nevyplaca+preplatky&oq=energeticke+centrum+nevyplaca+preplatky&aqs=chrome.0.57.8609&sourceid=chrome&ie=UTF-8
misoft
04.02.13,23:09
Tak to sa načaká.....