Ander111
05.02.13,12:32
Ahoj poraďáci,

plánujeme vlastné bývanie a našli sme pekný pozemok, ale nachádza sa na konci dediny a na východ sa nachádzajú polia. Mohli by ste mi napísať na čo si treba dať pozor ( prach pri žatve a silnejších vetroch, nebezpečenstvo požiaru), resp. Váš názor, ak máte podobnú skúsenosť? Pred domom bude súkromná cesta, takže traktory budú prechádzať len vedľa pozemku. Smerovanie pozemku: vchod na pozemook z juhu, zo západu je zastavané územie. Na východ spomínané polia.
Ďakujem za názor
Margaréta35
05.02.13,12:06
aj my bývame v peknom prostredí,ale pri poliach.V zime je kľud,ale to neustále vrčanie traktorov počas roka mi ide na nervy,a to nehovorím,keď dedinčania na poliach začnú páliť, čo im zavadzia,okno radšej neotváram.
Ander111
05.02.13,12:11
nie je náhodou pálenie zakázané? Ja bývam na dedine a viem, niektorí s tým mali opletačky a dostali nemalé pokuty.
korela
05.02.13,12:14
Nie je to priaznivá poloha z feng shui hľadiska. Lepšia energetika je v zástavbe.
A čo v budúnosti, nebude sa rozširovať výstavba?
Ander111
05.02.13,12:16
je to koniec intravilánu, takže rozširovanie nepredpokladám.
vratnik
05.02.13,12:21
Budete mať kľud, pekný výhľad, ticho. Nevýhody - na jeseň družstevníci pohnoja močovkou polia a z toho býva nepríjemný smrad. Ja by som taký pozemok to bral.
alltracboy
05.02.13,12:27
vzdy musi niekto byvat pri poliach. Mozu vadit aj hlodavce ktore lozia do domov. Mocovku citis aj ked niesi priamo pri poliach. Alebo ma sused prasa.. alebo je debil.. je to pozemok ako kazdy iny..
korela
05.02.13,12:31
vzdy musi niekto byvat pri poliach. Mozu vadit aj hlodavce ktore lozia do domov. Mocovku citis aj ked niesi priamo pri poliach. Alebo ma sused prasa.. alebo je debil.. je to pozemok ako kazdy iny..
Áno, najdôležitejší sú susedia, ostatné sa dá zvládnuť.
marjankaj
05.02.13,12:48
Áno, najdôležitejší sú susedia, ostatné sa dá zvládnuť.
Pán Oskar Dobrovodský by vedel rozprávať.:eek:
fengshui.dusan
22.03.13,09:27
pri vsetkej ucte k tebe - nevidiet pozemok a okolie a povedat, ze to nie je priazniva je odvazne.....
deli.
22.03.13,10:22
Takýto pozemok má veľa výhod: kľud, pokoj, bez zvedavých susedov z jednej strany, "výbeh" aj pre deti. A jednu nevýhodu: na jeseň sa sťahujú myši:o. Takže treba dom poriadne zabezpečiť proti myšiam, na jeseň nevetrať príliš dlho, lebo myšky chodia aj cez okná do vnútra. Najviac ich uteká z poľa do domu vtedy, keď na jeseň orú pole alebo po ňom chodí traktor. Myši sa zľaknú a utekajúúúúú... rovno do domu. Najmä keď máte otvorené dvere na terasu vtedy...Počas orania a "traktorovania" treba pozatvárať všetky okná a dvere, aj kvôli myšiam, aj kvôli prachu a neporiadku z poľa.
TomasHC
22.03.13,10:56
Som tiež prvý dom v obci, síce nie pri poli, ale vedľa sú veľké záhrady a za nimi lúka - s hlodavcami problém nemám, je tu relatívny kľud, sem-tam niekto niečo popáli v záhrade, ale ak nie je nízky tlak a vietor na domy, tak sa to dá.
command
22.03.13,12:23
Mi mame z casti pozemok pri poli a z casti su tam aj susedia dost velky pozemok zalomeny do tvaru L. To ze na poli niekto nieco pali sa mi zda divne u nas vsetci palia hlavne na dvore, niektory palia dokonca aj gumy doma na dvore. Neviem ci je palenie zakazane ale vzdy ked idem palit vatsi ohen zavolam si na 112 a ohlasim ze idem palit drevo a pod aby nahodou nejaka mila susedka ma neudala ako minule.