Palikr
06.02.13,09:27
Bude mať 9 (alebo 6) x 3 metre, každé 3 metre stĺpik z lešenárskej rúry (6/4”). Vrchy pospájam rúrami 1“. Stĺpiky budú kotvené v betóne. Chcel som spraviť šikmú strechu (spád na užšiu 3 m stranu) so sklonom 9°, ale známy mi odporúča radšej sedlovú s väčším sklonom kvôli snehu, aby lepšie skĺzol dolu. Je to v Piešťanoch, kde snehu nie je až tak veľa. Strechu prekryjem buď hladkou autoplachtou alebo polykarbonátom, takže bude pre sneh klzká. Čo poviete, stačí aj šikmá strecha a unesie čo-to snehu? Ak stačí šikmá, aký sklon by bol vhodný? Samotná konštrukcia bude dostatočne stabilná? Ďakujem pekne za rady.
chandler
06.02.13,09:28
9 metrovy rozpon? :)
Palikr
06.02.13,10:55
9 metrovy rozpon? :)

Obdĺžnik 9x3 m, spon stĺpikov do štvorca 3x3 m. Čiže spolu 8 stĺpikov. ;)
chandler
06.02.13,12:38
aha jasne, tak to je lepsie :) snehu je jedno ci je sklon 9 alebo 18 stupnov. drzi sa tam rovnako. kym neuvazujes o skolonoch nad 40stupnov tak je to uplne jedno.
Indeed
06.02.13,12:43
Miesto rúr 1" použí radšej 6/4" ako uvádzaš,

a aj tak sa to bude prehýbať

Prečo to nerobíš z hranolov ???

Bolo byto rozhodne estetickejšie.

A zvoľ aj inu konštrukciu, toľko stlpikov, Ti rozhodne bude zavádzať.
Palikr
06.02.13,14:30
Miesto rúr 1" použí radšej 6/4" ako uvádzaš,

a aj tak sa to bude prehýbať

Prečo to nerobíš z hranolov ???

Bolo byto rozhodne estetickejšie.

A zvoľ aj inu konštrukciu, toľko stlpikov, Ti rozhodne bude zavádzať.

Kvôli financiám sa snažím využiť materiál, ktorý mám doma. Bude to len "technické" a pohľadovo izolované. Aj keď drevo je drevo, to máš pravdu.
Rúry 6/4" aj vodorovne sa mi zdali príliš masívne a ťažké, preto tie 1".
Plánujem to spraviť ako altánok z dreva, čiže aj so vzperami. Len nebude z dreva.
No podľa toho čo píše chandler sa zameriam na pevnosť konštrukcie s váhou snehu ako na sklon strechy.
Takže zvážim tie 6/4" aj hore.
ciners
06.02.13,18:21
Skor ako sneh je tu zaujimavy vietor.