gene
06.02.13,18:45
Dobry deň.
Potrebujem poradiť ohľadom podpory v nezamestnanosti. Môj syn po ukončení štúdia pracoval od 07/2010 na Slovensku a od 07/2011 cez českú pracovnú agentúru v Čechách, kde mu platili aj odvody. Pracovnu zmluvu ma do 07/2013. V sučasnosti agentura pre nedostatok prace pravdepodobne bude prepušťať. Ak by mu pracovny pomer skončil k 28.02.2013, vznikne mu narok na podporu v nezamestnanosti?
Za všetky rady voprad ďakujem.
erzet
06.02.13,20:36
Dobry deň.
Potrebujem poradiť ohľadom podpory v nezamestnanosti. Môj syn po ukončení štúdia pracoval od 07/2010 na Slovensku a od 07/2011 cez českú pracovnú agentúru v Čechách, kde mu platili aj odvody. Pracovnu zmluvu ma do 07/2013. V sučasnosti agentura pre nedostatok prace pravdepodobne bude prepušťať. Ak by mu pracovny pomer skončil k 28.02.2013, vznikne mu narok na podporu v nezamestnanosti?
Za všetky rady voprad ďakujem.

Toto je tu už riešené v mnohých témach. Treba kliknúť na hľadať.
gene
10.02.13,12:16
Ďakujem za radu,ale napriek hľadaniu v podobných témach som riešenie tejto otázky nenašiel.
Katy a R
10.02.13,12:20
Ďakujem za radu,ale napriek hľadaniu v podobných témach som riešenie tejto otázky nenašiel.
kuk na stránku SP http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia/34684s

http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s
ivka70
10.02.13,13:09
Kedze syn mal posledne poistenie v CR, mal by o podporu poziadat v CR.
mino23
10.02.13,16:42
21.1.2013 som bol na soc.poistovni odovzdat vsetky dokumenty potrebne na ziadost o podporu v nezamestnanosti.chcem sa spytat ci uz dostanem podporu vo februari,alebo kolko ma poistovna na to casu.dakujem
Katy a R
10.02.13,18:45
21.1.2013 som bol na soc.poistovni odovzdat vsetky dokumenty potrebne na ziadost o podporu v nezamestnanosti.chcem sa spytat ci uz dostanem podporu vo februari,alebo kolko ma poistovna na to casu.dakujem
ja tipujem, samozrejme ak sú všetky doklady OK:confused:, že v piatok máš na účte.:)

Ak by nestihli - tak potom 15teho marca doplatia spolu s februárovou dávkou. (ale ozaj len tipovať môžme, lebo nepoznáme situáciu na konkrétnej pobočke)
lilithious
13.02.13,14:13
Dobrý deň, ja by som sa chcela informovať ohľadne potvrdenia o poberaní podpory v nezamestnanosti, aký je správny postup pri jeho vystavení.
Ide o to, že za celý svoj život som riadne pracovala tri mesiace (júl - október 2012) a tak som ani o podporu v nezamestnanosti nežiadala, načo budem míňať papier a svoj čas, keď viem, že nemám nárok, však. V januári som však dosiahla vek 25 rokov a rozhodla som sa požiadať aspoň o dávku v hm. núdzi, kde mi bolo treba potvrdenie o tom že podporu nepoberám. zašla som teda do soc. poisťovne a požiadala ich o vyplnenie papieru ktorý mi dali na úrade práce (potvrdenie o poberaní dávky v nezamestnanosti pre účely poskytovania dávky v hmotnej núdzi). čakala som že to bude minútová záležitosť, pozrie do počítača (veď tam má všetko), vypíše, hotovo...ale nie. spýtala som sa jej teda, či mám nárok po troch odpracovaných mesiacoch na podporu a ona rázne že NIE ale aj tak ma zahádzala papiermi, že toto a toto mám poposielať bývalému zamestnávateľovi z čoho teraz logicky vyplýva, že ja jej idem teraz dokazovať že naozaj nemám nárok na podporu (mne to príde choré). Preto by som sa chcela spýtať, či toto je skutočne normálny postup alebo som pani úradníčke nebola sympatická. Ja som týmto už stratila dávku za január, a predpokladám, že tak to bude aj za február, keďže môj bývalý zamestnávateľ má na všetko čas. (a veru že by sa mi zišlo aj tých 60eur :-/ )

S pozdravom
Mirka